Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

преди 3 минути , Elle каза:

А така! Всички сме виждали как хора си наемат коли от летището.

Ти къде прочете, че съм решила, че ще са изгодни? Думата "изгодни" фигурира ли някъде в мое решение?
Казала съм, че ще търся кола под наем на място и ще взема най-евтината. В темата питам, за да мога да взема решение, ако някой ми отговори.

Не интерпретирай своеволно, само и само да ми кажеш, че си сигурен, че на място няма да намеря кола. 

Дано да намеря!

Питам хората, които са ходили или в момента са там - като си обикаляте из Ханя, има ли агенции за коли под наем и горе-долу, ако случайно сте чули, наемали, питали - какви са цените?

 

 

Ще се самоцитирам, защото според мен си струва да попиташ мястото за настаняване. Успех! 

 

преди 9 часа, Lindt каза:

А не може ли да се пита настаняването, много често в букинг ми излизат предложения за съдействие с кола под наем? Те може би работят с местен доставчик или дават колата на братовчеда 🙂  Или са още един посредник с комисионна към голяма компания. 

 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Elle каза:

Попитах, има за 750 евро 🙂 

 

Колко човека сте и какво задължително искате да видите? Аз при тези цени бих погледнала автобуси и даже лодката до Балос. Всъщност и скутерче може да ви спаси. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Jorro каза:

Има ли лодка до Балос от Ханя? 

А, не съм напреднала в плана достатъчно, за да знам къде нощуват, но едва ли има за толкова дълго разстояние. По-скоро турът ще е с бус от Ханя + лодка от Кисамос.

Ние някога си избрахме в Кисамос да нощуваме, за да стигаме най-лесно до Фаласарна и Балос с обществен транспорт. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@DaBo много благодаря за всички съвети и места за хапване 🙂 плътно ги следвахме и не съжалявахме

с изключение на жегата, крит ни хареса и пак ще се върнем 🙂 (вероятно през някоя есен, живи и здрави)

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ако някой ходи да Елафониси с кола, задължително да се отбие в Елос и да хапне в таверна Филоксения!

Страхотна храна, ...

най-голямата пържола, която съм виждала.

Охлюви, агнешко....всичко мега вкусно!

 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 43 минути , jul каза:

Така наопаки ли ги сревират 😝

Не знам защо така качи снимката, и не успях да я обърна. Махнах я, и сега ще трябва да си я представите...а исках да я покажа, защото мъж ми си сложи ръката за мярка, че му е до лакътя пържолата! 😀

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Кола под наем ние запазихме от тук с пълна застраховка https://www.mustang-crete.com/index.php?file=03&lang=en

За края на август, две седмици 345€ и в сайта поне има налични.

 

Къде в селцата около Ханя и Фаласарна има хубави таверни, не толкова туристически, а по-скоро където местните ходят и какво непременно трябва да опитаме там 🙂?

За агнешкото вече прочетох, но какви риби има по заведенията, калмари и октоподи ясно?

 

Връзка към мнение
преди 44 минути , Eva eva каза:

Чудя се с  Peugeot 108 Open-Top (Model 2021) можем ли да се занесем до Балос 4 човека 🙂

Не виждам проблем. Пътят не е на дупки, а чакълест. По-бавно, но то и не се шофира бързо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По курортните градчета, като тръгнеш по улицата и то има: сувенири, кръчма, рентакар и после отново, и отново пак и пак.

Та не мога да си представя да няма коли под наем! То някои от тези "рентакари" имат по две коли, но искам да кажа, че са стотици.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, jul каза:

@Eva eva, кои дати сте? 

@jul, още нямаме дати. Само проучвам 🙂 Загледах вчера колите под наем, повечето фирми, споменати тук директно ме отрязаха 🙂 Намерих някакви малки колички и се зачудих дали ще може да стигнат до Балос. По-скоро големият въпрос е дали аз ще си преборя страха от шофиране в чужда държава, с чужда кола и ще стигнем до кола под наем 🙂 Вие кога сте? Къде ще ви е базовия лагер 🙂 

Връзка към мнение

@Eva eva, отиваме 21 и се връщаме 31 август с Райън. Имаме първо 5 нощувки в Колимб/в/ари - между Ханя и Кисамос, а после още 5 на юг на либийско море във Франгокастело. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , jul каза:

@Eva eva, отиваме 21 и се връщаме 31 август с Райън. Имаме първо 5 нощувки в Колимб/в/ари - между Ханя и Кисамос, а после още 5 на юг на либийско море във Франгокастело. 

 

Ясно 🙂 Весело изкарване ви желая 🙂 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 часа, jul каза:

@Eva eva, отиваме 21 и се връщаме 31 август с Райън. Имаме първо 5 нощувки в Колимб/в/ари - между Ханя и Кисамос, а после още 5 на юг на либийско море във Франгокастело. 

 

Вече съм в Крит. Искаш ли да попитам собственика на нашия хотел, какви са условията при него за колите?

Връзка към мнение

@Дани Магелани, мен ли имаш предвид? Ние имаме 2 резервации за коли и едната ще трябва да откажа, но изчаквах да видя последно кога кацаме, че 5 пъти сменят и от късно вечерта стана рано сутринта 🙂 Та която кола може да ни посрещне 14 чАса по-рано, тя остава.

В коя част си? Как изглежда локдаунът? 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 23 минути , jul каза:

@Дани Магелани, мен ли имаш предвид? Ние имаме 2 резервации за коли и едната ще трябва да откажа, но изчаквах да видя последно кога кацаме, че 5 пъти сменят и от късно вечерта стана рано сутринта 🙂 Та която кола може да ни посрещне 14 чАса по-рано, тя остава.

В коя част си? Как изглежда локдаунът? 

Няма локдаун. Снощи в ресторантите около морето в стария град беше пълно. Не чух жива музика, само от улични музиканти. В магазините не те гонят за маска. Навън никой не носи.

За сметка на това в хотела в стария град е сериозна дисциплина - маска още при влизането. На закуска те карат да слагаш ръкавици и така си поставяш в чинията. Напитките също. Може няколко пъти да си пускаш кафе от автомата, винаги нови ръкавици. Еспресото, капучиното бяха страхотни. 

Сега съм в друг хотел, по-близо до плажовете. Никой нищо не ти иска. Свобода! Тераса на стаята 20 кв.м. с канапенца и изглед към морето. И коктейл. Какво повече?!

Първо в Ханя, че полетът беше късен. Сега съм на 4-5 км.  от Ханя, малко след Голдън бийч.

Предложението беше към Ева, но грешно съм цитирала теб.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 24.07.2021 г. в 15:35, jorocontrola каза:

Съботните полети са сменени на сутрешни

 

IMG_20210724_153527.jpg

Явно само за Август месец. Ние летим на 11ти Септември и все още е вечерта полета

Връзка към мнение
преди 17 часа, Дани Магелани каза:

Вече съм в Крит. Искаш ли да попитам собственика на нашия хотел, какви са условията при него за колите?

Аз реших да отидем за уикенд само събота раян, неделя уизз. Взех кола за първия ден и се чудя елафониси или балос да направим, защото и двата няма как. За Балос честно ме е шубе с колата особено както и не важи застраховката за там та май остава елафониси. 

Там някакъв шанс за шезлонги има ли предвид, че щв пристигнем най рано в 11ч на плажа? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.