Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

На 24.06.2021 г. в 16:50, klintan каза:

 В сряда сутрин се върнахме от Крит.Бяхме отседнали в Ханя.На отиване самолета излетя в 21.25 от София -в 23.05 аз вече бях в колата под наем.Лично аз смятам че е задължително да се взема кола под наем за Крит, не за друго а защото си свободех да ходиш където и когато пожелаеш.Цената на РЕНТА КАР за месец юни  започва от 105 евро за седмица като не е изисква кредитна или дебитна карта.

Може ли да споделиш фирмата за рент а кар?

Връзка към мнение

В Ретимно, аз бях взела апартамент на първа линия към морето в стария град, защото обичам като стана и да гледам морето. Гледката наистина е прекрасна, обаче беше и доста шумно вечер, тъй като улицата е оживена и с много заведения. Тази традиционна къща изглежда изглежда като оазис на спокойствието ☺.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз съм си заплюл този ъгъл в близост до фортецата. Открил съм кое е заведението. 😉 Доста гледах апартаменти покрай морето, но не ми грабнаха окото. Накрая се  спрях на къщичката. 

B846C710-5262-4F97-9E75-379DD62264F3.jpeg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ние от вчера сме в Ретимно. Запазих този апартамент, също в стария град:

 

Effie Cozy House

 

Много наблизо има платен паркинг - 5 евро на ден, като при дългосрочно паркиране, картата за достъп се купува преди първото влизане от будката на входа.

 

Тихо е вечер, макар че улиците са оживени до късно. Апартаментът е почти нов, абсолютно всичко необходимо е налично. Три тераси, като две от тях са много големи. Собственичката е много приятна, даде ни адски много информация, както и места за хранене. Ще се възползваме от тях и после ще споделя. Засега сме много доволни, както от избора за Ханя, така и за Ретимно.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Любимо Ретимно! Там спя в Pepi boutique hotel. Горещо препоръчвам, но е само за възрастни. Това лято пак там съм запазила. В стария град е, има разкошен вътрешен двор и е на много тихо място, чува се само песента на цикадите.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 13 минути , Asya Assenova каза:

Любимо Ретимно! Там спя в Pepi boutique hotel. Горещо препоръчвам, но е само за възрастни. Това лято пак там съм запазила. В стария град е, има разкошен вътрешен двор и е на много тихо място, чува се само песента на цикадите.

 

О, бяхме го букнали за миналата година, но тогава всичко оттече. Тази година сестра ми се присъедини към нас за престоя в Ретимно и затова взехме голям апартамент. Но при следващото идване ще сме в него!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Levantino каза:

А  защо така е само за възрастни??? 

Не мога да отговоря, предполагам, защото децата са по -шумни обикновено, а хотелът е оазис на спокойствието с прекрасния си вътрешен двор. Политика на хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Levantino каза:

Аз съм си заплюл този ъгъл в близост до фортецата. Открил съм кое е заведението. 😉 Доста гледах апартаменти покрай морето, но не ми грабнаха окото. Накрая се  спрях на къщичката. 

B846C710-5262-4F97-9E75-379DD62264F3.jpeg

Vassilis е май това, нали? не останахме особено впечатлени, мястото наистина е приятно, храната е окей,  но обслужването беше адски бавно

 

бих препоръчала да пробвате и този Castelo Restaurant, и досега свързваме страхотното усещане от Регимно главно с него

https://maps.app.goo.gl/TbqGmd9b9aPnFhWq5

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Levantino беше бавно по всички линии - от взимането на поръчки до плащане накрая, от типа незаинтересованост да работиш много, а не че е било претоварено мястото примерно

 

през 250 метра са, така че може да пробвате и двете места 🙂 а има и десетки други в Стария град, все с чудесни отзиви

 

вероятно гледаш вътрешната част, тя е много впечатляваща, но за  по- студен сезон, иначе масичките  отвън са на страхотна уличка

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@antea ще сме пет дена в Ретимно така, че ще ги пробваме и двете. Ако ни отсвирят тея от Василис ще им теглим една и ще отидем на Кастело . 😉😉 Просто стълбичките на Василис са много фотогенични 😉 

Връзка към мнение

По кое време е най-добре да се посети Балос така че да се избегнат многото хора? Имайки предвид, че сме с кола се чудя дали да е рано сутринта или късно следобяд/привечер около 18:00-18:30 ?

Връзка към мнение
преди 7 минути , jul каза:

И аз мисля да се класираме за следобеда след 16, но всички упорито ме пращат рано сутринта, като питах тук. 

Презполагам заради жегата

 Сега в Гръцко е мор.

Връзка към мнение
преди 31 минути , П.Кръстев каза:

По кое време е най-добре да се посети Балос така че да се избегнат многото хора? Имайки предвид, че сме с кола се чудя дали да е рано сутринта или късно следобяд/привечер около 18:00-18:30 ?

За предпочитане е след обяд и точно интервала след 18 - 18:30 часа, за да се разотиват малко хората. Жегата е като навсякъде 39-40 градуса, но под чадъра, бриз от морето и нещо хладно за пиене, може да се преживее всичко. 🙂

Мен плажа всеки ден след 18 часа много добре ми се отразява и много ми харесва. 🙂

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Идеята за сутрин е както заради хладината, така и заради навалицата от коли (адска в нормална година) -  натрупват се на паркинга и още 1-2 км назад по пътя, а в следобедните часове започват и да си тръгват и разминаването по тоя път не е много весело. Иначе лодките се разотиват малко след обяд.

 

Но на залез изглежда много привлекателно. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , Capitan Morgan каза:

С мобилна бордна карта може ли да мине на летището в Ханя? 

С мобилна бордан карта на Раян се минава без проблемно. Някъде се споменаваше, че при Уизз при чекиране пишело, че трябва да се разпечата борданат карта, защото летището не я приемала.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.