Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

преди 38 минути , saved_ каза:

Може ли да попитам относно публичния транспорт в Крит - някой знае ли колко струват билетите и дали до каква възраст децата евентуално не плащат?

Интересуват ме маршрутите от Ханя до Ефасиониси, Ханя до Ретимно, Ханя до Фаласарна.

https://www.e-ktel.com/en/

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 45 минути , jul каза:

@Otnesen, планираш ли ходене до Балос с колата? Много ме вълнува дали наистина е толкова зле този път, защото ми се иска да отидем там извън часовете, в които се стоварват корабчетата.

Цената на колата под наем явно зависи и от периода, като подозирам, че в момента е по-евтино. За 10 дни в края на август същия клас cretarent ми оферира за 382 евро.

ВИж ги тези, мисля, че са по-евтини и няма депозит при букване 

https://www.carwiz.gr/en/

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , jul каза:

Тези веднамагически ги пробвах - даже са малко по-скъпи 😄

Явно хората чакат туристическия поток в края на лятото 😀

пробвай през kayak.de също какви цени ще ти изкара през посредник. 

Връзка към мнение

@Jorro, благодаря, но все по-зле стават нещата /пробвах и каяк/ и спирам да гледам сега. Имам 2 резервации с cretarent и athenscars, двете с безплатна анулация до 48 часа преди, така че ще пробвам пак как стоят нещата, като наближи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, jul каза:

@Otnesen, планираш ли ходене до Балос с колата? Много ме вълнува дали наистина е толкова зле този път, защото ми се иска да отидем там извън часовете, в които се стоварват корабчетата.

Цената на колата под наем явно зависи и от периода, като подозирам, че в момента е по-евтино. За 10 дни в края на август същия клас cretarent ми оферира за 382 евро.

В средата на септември бяхме на Крит и тогава отидохме до Балос с колата...пътят до там е малко оф-роуд. Не ги бях уведомил, че ще ходя до Балос. Бяхме наели Хюндай 20,защото разликата в цената с Тойота Айго или подобен клас беше малка,а колата е удобна. За Балос е удачно Сузуки Самурай или нещо подобно но е по скъпо. Ако ходите до там препоръчвам да отидете по рано, защото има доста хора и на паркинга няма място за всички - спира се по пътя. В момента сме на Крит и пак съм с кола от същата фирма. Предупредих ме, че застраховка не важи при употребата на алкохол и при офроуд, което включва със сигурност и пътя до Балос. 

Ето и малко снимки от септември. 

 

IMG_20200910_110852.jpg.73aa2c53bdf1e80fac470db7f312367b.jpg

 

IMG_20200910_104329.jpg.99dfa11ea6e855b0017a76e94f119129.jpg

 

IMG_20200910_105653.jpg.64b2e505b5267bb32a0746e403ea1573.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 час, jul каза:

@Otnesen, планираш ли ходене до Балос с колата? Много ме вълнува дали наистина е толкова зле този път, защото ми се иска да отидем там извън часовете, в които се стоварват корабчетата.

Цената на колата под наем явно зависи и от периода, като подозирам, че в момента е по-евтино. За 10 дни в края на август същия клас cretarent ми оферира за 382 евро.

Аз ходих с тур на местна фирма. Вземат те от голям хотел, който избираш от списък. Първо корабчето акустира на пуст "пиратски" остров и после на Балос. Хълмът , по който се изкачваха пешеходците, вероятно за да стигнат до колите, е висок и стръмен. Аз не бих си го причинила.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Otnesen, благодаря за снимките. То ако е такъв пътят - направо си е магистрала /като за достъп до гръцки плаж 😀/. Че четох за остри камъни, зарито отстрани със спукани гуми и паднали джанти.... Хорър просто /или на някой голям шофьорин му се е видяло така 🙃/.

@Дани Магелани, хълмът въобще не ме плаши, стига да избегна навалицата и да видя Балос с възможно най-малко хора 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 17 минути , jul каза:

@Otnesen, благодаря за снимките. То ако е такъв пътят - направо си е магистрала /като за достъп до гръцки плаж 😀/. Че четох за остри камъни, зарито отстрани със спукани гуми и паднали джанти.... Хорър просто /или на някой голям шофьорин му се е видяло така 🙃/.

@Дани Магелани, хълмът въобще не ме плаши, стига да избегна навалицата и да видя Балос с възможно най-малко хора 🙂

Както е казал и @Otnesen, ако се ходи с кола трябва да е възможно по-рано, защото като се напълни паркинга, колите се спират острани на пътя и това удължава вървенето после, ако си спрял по- назад. Според мен пътя е добър, просто се кара много бавно. Няма фрапиращи дупки, равен е, просто натилката е камъчета. Един съвет - като пристигнете провайте да паркирате колата, така, че да е удобна за тръгване. Когато тръгвате, със сигурност ще има много хора и маневрите са малко по-сложни. На моменти разминаването покрай спрелите коли, е сложно. Иначе за мен пътеката не е щак толкова стръмна, нито дрматична. Има си стъпала на моменти. Взима се за 15 минути надолу. Обаче гледката на Балос отгоре е несравнима! Като слизашот пътеката, в началото на лагуната няма много хора и е приятно, но няма чадъри. Корабите акостират в противоположния край някъде по обед.

Аз като една жена не си спомням каква беше колата, която взехме под наем, но в никакъв случай не е била висок клас. Взехме я с пълна засраховка от летището и пак там я върнахме, никой не ни е предупраеждавал за офроуд или  нещо такова.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Довечера пристигаме в Ханя. По план утре е Балос, но с корабче. Има ли малки корабчета с около 20 човека? Ако отидем утре сутринта в 9ч.в Кисамос, дали ще може на място да се договорим? Трябва да сме по вода задължително. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , jul каза:

@elenitta, а защо сутрин рано, а не примерно към 16ч? Светлината ли е друга? Хората ли са повече?

Заради хората и местата за паркиране. 

преди 1 час, Дани Магелани каза:

Аз ходих с тур на местна фирма. Вземат те от голям хотел, който избираш от списък. Първо корабчето акустира на пуст "пиратски" остров и после на Балос. Хълмът , по който се изкачваха пешеходците, вероятно за да стигнат до колите, е висок и стръмен. Аз не бих си го причинила.

Гледката от хълма е невероятна и ако не си по пътеката няма как да видиш целия плаж. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Добре де, не е ли очевидно, че дори и да си с корабче, можеш да се качиш по хълма и да видиш гледката отколкото високо искаш?

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 20 часа, jul каза:

@elenitta, а защо сутрин рано, а не примерно към 16ч? Светлината ли е друга? Хората ли са повече?

Следобед според мен има повече хора, някои идват по обед, дори към 3 следобед имаше доста хора, които тепърва идваха, а като добавим и тези, които си тръгват, настава малък хаос по пътя. На нас страшно ни хареса и стояхме целия ден.

преди 20 часа, bad kid каза:

Добре де, не е ли очевидно, че дори и да си с корабче, можеш да се качиш по хълма и да видиш гледката отколкото високо искаш?

 

Можеш да се качиш естествено, но вместо да се наслаждаваш на плажа и топлата вода, ще катериш баири. Корабчето, както писах спира на противоположния край и си е вървене. Не знам колко точно време ти дават на Балос, но предполагам е не повече от два часа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , elenitta каза:

Следобед според мен има повече хора, някои идвад по обед, дори към 3 следобед имаше доста хора, които тепърва идваха, а като добавим и тези, които си тръгват, настава малък хаос по пътя. На нас страшно ни хареса и стояхме целия ден.

Можеш да се качиш естествено, но вместо да се наслаждаваш на плажа и топлата вода, ще катериш баири. Корабчето, както писах спира на противоположния край и си е вървене. Не знам колко точно време ти дават на Балос, но предполагам е не повече от два часа.

И ако си някъде по хълмчето и чуеш сирената на корабчето ще настане една веселба.... 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , Levantino каза:

@Otnesen, това вклюва ли спирка на остров Грамвуза с крепостта? 

 

 

Мисля, че не споменаваха Грамвуза. Долу вляво има контакти на агенцията и можеш да ги попиташ. 

Връзка към мнение

Другия месец съм в Ханя, така или инъче ще букна трипа до Балос, като се завъртя по стария град сами ще ми бутнат най-свежата офертичка. 😉 Знаем ги визнатийците, умеят ги тея работи. 😉 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Полета на Райън до Хня е доста късен, в 21:30 лети от София, значи по мои сметки около 11:00ч. трябва да каца, плюс-минус до към 12:00ч. трябва човек да е минал проверки. и т.н. Надявам се да има таксита и поня някакъв бус до града. защото ще стане доста късничко...Някой да има инфо? До града колко е като цена? 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Levantino каза:

Полета на Райън до Хня е доста късен, в 21:30 лети от София, значи по мои сметки около 11:00ч. трябва да каца, плюс-минус до към 12:00ч. трябва човек да е минал проверки. и т.н. Надявам се да има таксита и поня някакъв бус до града. защото ще стане доста късничко...Някой да има инфо? До града колко е като цена? 

Има такси. 25 евро е до Ханя. Проверката се минава бързо и преди 12.00 ще бъдете в града. От летището се стига за 15 ина минути. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Otnesen Благодаря за инфото.

 

Друго щях да питам, за критските ножове,,,чудех се, дали може тоя нож да минеш граничен контрол после и да го качиш на самолета, те нали имаха някакви закони за хладното оръжие, по-добре да не рискувам да си отварям беля. 😉 Но инъче много красиви изглеждат с кокалена бяла дръжа. 

cania.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Otnesen каза:

Мисля, че не споменаваха Грамвуза. Долу вляво има контакти на агенцията и можеш да ги попиташ. 

Посочените трипове с корабче от пристанището на Кисамос винаги включват и Грамвуса, поне аз не съм чувала да има друг вариант. 

Виж преди години от Фаласарна тръгваше една малка гемийка, която ходеше само на Балос. Не зная съществува ли понастоящем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.