Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

  • 1 година по-късно ...
На 15.03.2015 г. в 15:56, infinity каза:

Ханя е прекрасна. Има голям избор на кръчми, но непременно пробвайте малките семейни ресторантчета в покрития пазар на Ханя.

Истро също е много красиво място. На юг слизахме до Хора Сфакион, от там с фери до Лутро - страхотно селце, кристални води.

Направихме и няколко нощувки в Йерапетра, като не пропуснахме и о. Хриси.

Само не знам как ще издържите при тези гледки без да се топнете?

Ето и малко снимки: https://www.flickr.com/photos/96852791@N03/sets/72157647627155751/

Снимките са истинско удоволствие!

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, обмислям почивка на Крит. Мислим да се настаним в Ставрос. Някой може ли да сподели впечатления. И малко информация за обществения транспорт ,има ли удобни връзки да се посети Кносос...

Връзка към мнение

Трябва да стигнете до Ираклион с автобус на KTEL, от автогарата има градски автобус до самия дворец...аз не бих отишъл до там само за това..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте магеланци,

И аз да повдина темата за Крит с няколко въпроса.

Мисля си за почивка от средата на септември за две седмици, като последните три дни с ферибот до Санторини.

Отправна точка в Крит ще са Хераклион или Ханя в зависимост от това за къде ще намеря по изгодни билети. Ще летим аз и съпругата ми от Лондон. Основно мислим за лежерна почивка, като обиколим известните плажове по западното крайбрежие. Това ме навежда на мисълта за 3-4 нощувки в Ханя и от там плажа Балос и Фаласарна след което 2-3 нощувки в района на Елафониси. Имам идея да посетим също Ретимо и Самария. Няма да си даваме "зор". След което с ферибот до Санторини за 3 дни и от там с полет обратно за Лондон. За Санторини прегледах темата на Вен. В общи линии това е програмата, гъвкъв съм относно дните около 15 Сеп. за полет Лондон - Крит, ферибот за Санторини и полет обратно за Лондон м/у 28 и 30 Сеп. Ще се радвам на идеи за престоя от съфорумци, както и помощ за билети. Това което намерих е Ryanair London - Chania £70 на човек без багаж и обратно Санторини - Лондон £115 на човек с прикачване , което не желая останалите билети са още по скъпи.

Връзка към мнение

Моята програма за западен Крит беше 1 нощувка в Ханя, 3 на Елафониси , 2 в Кисамос - от там един ден Балос и един на Фаласарна

много съм доволен

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
29 minutes ago, bad kid said:

Моята програма за западен Крит беше 1 нощувка в Ханя, 3 на Елафониси , 2 в Кисамос - от там един ден Балос и един на Фаласарна

много съм доволен

 

 

Благодаря, може и аз да сбия програмата за Ханя, като я намаля.

Връзка към мнение

Фаласарна също има хубави хотели и е някак по-централно. Примерно 1 вечер в ханя и две-три вечери във Фаласарна. От Фаласарна до Кисамос е много близо. Зависи какви хотели ще намерите. 

Ако пътувате до/ от Ираклио е хубаво да видите ВАИ и островчето Гайдурониси.

Връзка към мнение

И аз бих намалила нощувките в Ханя до една. 2-3 на Елафониси, 2-3 във Фаласарна. Там има разкошни хотели с изглед към морето, залезите са невероятни! Повечето им таверни също са с прекрасни изгледи, ние всяка вечер гонехме залезите. 

Връзка към мнение
54 minutes ago, Аmélie said:

И аз бих намалила нощувките в Ханя до една. 2-3 на Елафониси, 2-3 във Фаласарна. Там има разкошни хотели с изглед към морето, залезите са невероятни! Повечето им таверни също са с прекрасни изгледи, ние всяка вечер гонехме залезите. 

 

Благодаря Amelie🙂

Сега гледах билетите на Ryanair London - Chania - London 16/09 - 29/09 около £320 за двама, без чекиран багаж.

Примерна програма:

16/09  Кацане 12:35 настаняване в Ханя и обиколка на града.

17/09  Втора нощувка в Ханя. Взимане кола под наем и към плажа Seitan limani, вечеря в Ханя.

18-22/09 Четири нощувки в Кисамос, като отправна точка за Балос и Фаласарна. Мисля да им отделя по два дни на тези плажове, все пак жена ми доста обича да се излежава под слънцето.

23-25/09  Три нощувки около  Елафониси и разбира се плажа.

26-27/09 Две нощувки някъде около плажа Вай (някой, ако има нещо в предвид?)

28/09 Спане в Ретимно и разглеждане на околностите

29/09 Ханя полет за Лондон 13:20

Търся бюджетно спане в рамките м/у £30 - £60

Чудя се за Самария 

Това е в общи линии, мислех за по малко дни на Крит, около десет и да отделим два,

три дни на Санторини, но много се утежнява бюджета. 

Тези от вас които са били да помагат🙂 Поздрави!

Връзка към мнение

За Фаласарна само да кажа. Плажът е огромен, но когато ние бяхме там, първите две седмици на октомври, беше брутално ветровито. В последствие четох, че там си е все така. Поне успяхме да си намерим едно мъничко заливче, встрани от големия плаж, за да може детето да има къде да се къпе. Имахме седем нощувки там, а на големи плаж успяхме да поседим не повече от десетина минути. 

Ако имате свободни дни, помислете за дневни крузи до Хриси и Куфониси. Поне на мен ми останаха фаворити. 

Връзка към мнение
49 minutes ago, Аmélie said:

За Фаласарна само да кажа. Плажът е огромен, но когато ние бяхме там, първите две седмици на октомври, беше брутално ветровито. В последствие четох, че там си е все така. Поне успяхме да си намерим едно мъничко заливче, встрани от големия плаж, за да може детето да има къде да се къпе. Имахме седем нощувки там, а на големи плаж успяхме да по седим не повече от десетина минути. 

Ако имате свободни дни, помислете за дневни крузи до Хриси и Куфониси. Поне на мен ми останаха фаворити. 

Благодаря за идеите, ще погледна.

Връзка към мнение
1 hour ago, Аmélie said:

 

Ако имате свободни дни, помислете за дневни крузи до Хриси и Куфониси. Поне на мен ми останаха фаворити. 

Ооо Хриси е страхотен, ежедневно ли има лодки в двете посоки от Крит?

Връзка към мнение
12 hours ago, VASILEV said:

 

Благодаря Amelie🙂

Сега гледах билетите на Ryanair London - Chania - London 16/09 - 29/09 около £320 за двама, без чекиран багаж.

Примерна програма:

 

16/09 

Кацане 12:35 настаняване в Ханя и обиколка на града.

17/09 

Втора нощувка в Ханя. Взимане кола под наем и към плажа Seitan limani, вечеря в Ханя.

18-20/09

Три нощувки в Кисамос, като отправна точка за Балос и Фаласарна.

21-23/09 

Три нощувки около  Елафониси

24-25/09

Йерапетра – о-в Хриси и о-в Куфониси

26-27/09

Две нощувки някъде около плажа Вай (някой, ако има нещо в предвид?)

28/09

Спане в Ретимно и разглеждане на околностите

29/09 

Ханя полет за Лондон 13:20

 

 

Това е в общи линии, мислех за по малко дни на Крит, около десет и да отделим два,

три дни на Санторини, но много се утежнява бюджета. 

Тези от вас които са били да помагат🙂 Поздрави!

 

Връзка към мнение
преди 19 часа, bad kid каза:

Моята програма за западен Крит беше 1 нощувка в Ханя, 3 на Елафониси , 2 в Кисамос - от там един ден Балос и един на Фаласарна

много съм доволен

 

 

Къде спа на Елафиниси ?

 

Връзка към мнение

Виждам, че повечето от вас отделят повече време на Елафониси и по малко на Балос. Това защото Балос е по трудно достъпен или защото Елафониси е по красив?

Връзка към мнение
преди 12 часа, VASILEV каза:

 

Благодаря Amelie🙂

Сега гледах билетите на Ryanair London - Chania - London 16/09 - 29/09 около £320 за двама, без чекиран багаж.

Примерна програма:

16/09  Кацане 12:35 настаняване в Ханя и обиколка на града.

17/09  Втора нощувка в Ханя. Взимане кола под наем и към плажа Seitan limani, вечеря в Ханя.

18-22/09 Четири нощувки в Кисамос, като отправна точка за Балос и Фаласарна. Мисля да им отделя по два дни на тези плажове, все пак жена ми доста обича да се излежава под слънцето.

23-25/09  Три нощувки около  Елафониси и разбира се плажа.

26-27/09 Две нощувки някъде около плажа Вай (някой, ако има нещо в предвид?)

28/09 Спане в Ретимно и разглеждане на околностите

29/09 Ханя полет за Лондон 13:20

Търся бюджетно спане в рамките м/у £30 - £60

Чудя се за Самария 

Това е в общи линии, мислех за по малко дни на Крит, около десет и да отделим два,

три дни на Санторини, но много се утежнява бюджета. 

Тези от вас които са били да помагат🙂 Поздрави!

Мисля че от Елафониси до Вай си е цял ден път. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10 minutes ago, mangysta said:

Мисля че от Елафониси до Вай си е цял ден път. 

За това м/у тях сложих Йерапетра

21-23/09 

Три нощувки около  Елафониси

24-25/09

Йерапетра – о-в Хриси и о-в Куфониси

26-27/09

Две нощувки някъде около плажа Вай (някой, ако има нещо в предвид?)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.