Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

На 21.02.2020 г. в 11:49, antea каза:

има, разбира се, само че са местни фирми, а не от световните доставчици

 

на предните страници са дадени някои -

https://www.cretarent.gr/

https://www.monzarentacar.com/

 

ние ползвахме - https://www.autorentals-crete.gr/en/index.html и сме много доволни...

https://www.monzarentacar.com/ ми дават цена осезаемо по ниска от всички останали, даже без депозит и предварително плащане, но ревютата в нета са много лоши за тях. Голяма част от хората са накарани да платят някакви стотици евро заради драскотини които са били там и преди това. Та... малко се чудя.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Ние имаме билети 18-25 август. Ама до тогава има много време и не го мисля засега, че нещо не ми се получава Крит последните 2-3 години. Букнах 5 дни във Фаласарна и два до Ханя. Ходили сме 2 пъти и сега искаме просто плаж и хубава храна. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , tanil1965 каза:

Ние имаме билети 18-25 август. Ама до тогава има много време и не го мисля засега, че нещо не ми се получава Крит последните 2-3 години. Букнах 5 дни във Фаласарна и два до Ханя. Ходили сме 2 пъти и сега искаме просто плаж и хубава храна. 

 

Ако си фен на храната, препоръчвам с две ръце това

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , tanil1965 каза:

Е, то в Гърция и в Италия вече основно за това ходим. Обаче, нещо не мога да го отворя "това".

 

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g3494240-d1863314-Reviews-Dounias-Drakona_Chania_Prefecture_Crete.html

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Знам го този, но не сме ходили, влиза в програмата. Ние много харесваме https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g1191160-d2314246-Reviews-Captain_Nikolas-Falassarna_Chania_Prefecture_Crete.html?m=19905. Прясна риба, каквото са хванали през деня, избираш си и ти я мятат в тигана. Мястото е страхотно. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Върнах се от Крит преди седмица. Супер е 🙂 Почти никакви туристи където и да сме били и много прилични цени.

 

Спахме 5 дни около Фаласарна, 4 около Ретимно, 3 около Ваи и 2 около Ханиа. Навъртяхме ~2000км с колата, кръстосахме целия остров.

Ако някой сега ме пита къде си заслужава да отиде, бих му казал - западната част за най-яките плажове Балос, Фаласарна, Елафониси и източната, ако иска да кара сърф на Kouremenos beach. Средната част не ме впечатли с нищо. От градчетата за мен Хания е най-интересен, красив и с най-яка атмосфера. Ираклион директно бих го пропуснал.

 

Колата под наем я взехме от Cretarent. Нямам никакви забележки. Hyundai i20, 2015, бензин, 40 000км. Върза се 26 EUR на ден с пълна застраховка, 2ма шофьори и неограничени километри. Плаща се кеш! Разход даде 5.6l/100km, бензина е 1.45 EUR.

 

  

На 6.07.2020 г. в 20:37, tanil1965 каза:

Още един глас за това заведение. Изключително добра храна.

 

A това е от мен. Намира се в Agios Nikolaos. На въпрос дали пастата с морски дарове я правят добре, собственика отговори - По добра не сте яли никога! Е... бил съм много пъти в Италия и Азия, но беше прав - по-добра не бях ял никога. Мястото си заслужава.

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g189414-d1508974-Reviews-Pelagos-Agios_Nikolaos_Lasithi_Prefecture_Crete.html

 

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Върнахме се от Крит на 04.08.20. 

Кола запазих през рентал Карс. Взех най - евтината кола за 6 дни. Колата беше Фиат 500 от Green motion. Останах доволна от поведението на колата. Справи се идеално с местните характерни пътни условия. Пристигайки си взехме колата и я върнахме на 6 ден около 15 часа и след това с автобус до Ханя. В Ханя не сме имали нужда от колата. Имахме 3 нощувки в Кисамос., 2 в Ретимно и 2 в Ханя. Навсякъде по плажовете  има шезлонги и чадъри 5, 6, 8,10 Е за сет. Препоръчвам ранно отиване на Балос до 8.30. От Киссамос до Балос е почти 1.30 часа. На връщане от Балос горещо препоръчвам ресторанта от скрийншота. Обстановка, вкусна храна и перфектни цени не са за изпускане. От Ретимно ходихме за един ден до Preveli beach. Плаж с палмова горичка. Уникално място. По пътя от Ретимно за Ханя преди да върнем колата се отбихме

до езерото Курнас. Прекрасно е. Разходка с катамаран в компанията на водни костенурки и красиви цветни риби. Там първият паркинг е платен, но след това видяхме, че има безброй безплатни паркинги. Там обядвахме и останахме много доволни от храната. Не съм си запаметила таверната.

Пропуснах да спомена, че първият ден се отбихме до Achent olive tree на път за Киссамос.

Това е от мен. 

Радвам се, че осъществихме това пътуване. 

Screenshot_2020-08-12-10-44-36-705_com.facebook.orca.jpg

  • Харесвам 16
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
On 8/12/2020 at 11:26 AM, Вероника said:

Пристигайки си взехме колата и я върнахме на 6 ден около 15 часа и след това с автобус до Ханя. В Ханя не сме имали нужда от колата.

Screenshot_2020-08-12-10-44-36-705_com.facebook.orca.jpg

Как стигнахте до летището последния ден? От страницата на летището виждам, че първият автобус от автогарата в Ханя до летището е в 6:50, но се чудя дали ще стигнем навреме за полета в 8:15.

Връзка към мнение
преди 54 минути , Aureliano каза:

Как стигнахте до летището последния ден? От страницата на летището виждам, че първият автобус от автогарата в Ханя до летището е в 6:50, но се чудя дали ще стигнем навреме за полета в 8:15.

Нямате проблеми! И аз се притеснявах, но много бързо стигнахме и минахме през секюрити. Около нашият полет имаше само още един вътрешен, но мисля че той е на отделен гейт. Все пак провери пак разписанието, да не са сложили и други полети.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Aureliano каза:

Как стигнахте до летището последния ден? От страницата на летището виждам, че първият автобус от автогарата в Ханя до летището е в 6:50, но се чудя дали ще стигнем навреме за полета в 8:15.

Това е снимка на разписанието на автобусите от 2.08.2020. Автобусът пътуваше точно 25 минути след обяда цена на билет 2.30Е. Сутрин е много спокойно, няма движение и времето ще е по-малко. 

Виждам, че първият автобус е в 5.00. Ние си поръчахме такси от хотела, защото не ни се ставаше рано. Струваше 25.

 

IMG_20200829_144326.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

Някой ходил ли е февруари месец на Крит? Детето ми има рожден ден на 07 и се чудя дали е добра идея да изкараме там една седмица....  За плаж не си и помислям, по-скоро културно-исторически туризъм. Някой с опит и реално мнение биха ми били полезни във вземането на решение. Благодаря предварително!

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Феновете  на луксозните почивки да хвърлят едно око на https://stellaisland.reserve-online.net/about , нощувките започват от 200$ , бунгала над водата от 650$.


 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
преди 5 минути , frequent_flyer каза:

https://autorentals-crete.gr/

 

Никакъв проблем, нова и чиста кола, пълна застраховка. 142 евро за 5 дни. 

тези и ние сме ги ползвали, взехме колата от летището в Ханя и я върнахме на пристанището в Хераклион - всичко с уговорките беше съвсем точно; веднъж я намерихме леко ударена на паркинг покрай един плаж, снимахме щетата и я пратихме по whatsapp, казаха ни, че не е проблем и да си гледаме кефа; на взимане имахме да доплащаме някакви пари кеш след аванса с карта, човекът обаче нямаше да ни върне и смъкна цената с няколко евро в наша полза 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Може ли да попитам относно публичния транспорт в Крит - някой знае ли колко струват билетите и дали до каква възраст децата евентуално не плащат?

Интересуват ме маршрутите от Ханя до Ефасиониси, Ханя до Ретимно, Ханя до Фаласарна.

Връзка към мнение
На 15.06.2021 г. в 9:26, Marymag каза:

Здравейте,

Някой би ли могъл да съдейства със сайтове за коли под наем в Крит ( летище Ханя)?

Описаните2-3 тук не ми вършат работа 😞

Какво значи не вършат работа?

Дадени са поне три фирми няколко мнения назад, най-евтините са и изпробвани многократно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Otnesen, планираш ли ходене до Балос с колата? Много ме вълнува дали наистина е толкова зле този път, защото ми се иска да отидем там извън часовете, в които се стоварват корабчетата.

Цената на колата под наем явно зависи и от периода, като подозирам, че в момента е по-евтино. За 10 дни в края на август същия клас cretarent ми оферира за 382 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.