Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

19 minutes ago, mangysta said:

Там плащането е чрез банков превод ?

Бях резервирала същия през букинг, без да плащам по банков път. 

 

Колкото до времето Балос/Елафониси, ние спахме във Фаласарна, поне час път беше до Балос, като поне половината по черен път, плюс после още половин ходене до самия плаж. Докато Елафониси е буквално до хотела. При нас го имаше и другия фактор, де, с малко дете сме, което иска постоянно да се кисне, Елафониси беше по-подходящ, на Балос водата беше доста студена, може би най-студена от цялата ни почивка. 

До Хриси и Куфониси има круизи ежедневно, бях резервирала и двата с една и съща фирма и имаше някаква отстъпка. До Хриси тръгват от Йерапетра, до Куфониси от Макри Ялос. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 44 минути , mangysta каза:

Там плащането е чрез банков превод ?

Не, платих на място с карта..иначе искаха само да потвърдя резервацията по мейл няколко дни преди това и да оставя телефон

Връзка към мнение
преди 23 часа, m_mo каза:

Здравейте, някой може ли да даде актуална информация за цените за рент а кар. Аз намирам над 20 евро на ден за клас икономичен 

Ние плащаме по 26-27 евро за кола от геупа C

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моят Крит го разреших по този начин:

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/7-night-stay-in-top-rated-aparthotel-in-crete-spring-flights-from-ukfrom-only-126/

 

Като ще допълня отпуската с едно Корфу преди това:

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/summer-7-night-stay-in-top-rated-studio-in-corfu-flights-from-london-for-103/

 

И така горе-долу се включвам в бюджет около 3000лв. за две седмици с малко повече полети, но пък обичаме да пътуваме. Хотелчето в Крит е на 20км. от Ханя и е идеална отправна точка за плажовете по западното крайбрежие. Разбира се с кола под наем.

corfu.png

crete.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой с инфо покрай полетите на Раян, София - Ханя. Автобуси Ханя - Летище има в 5.00ч и 06.50ч, пише, че пътува 30 минути. Полетът  Ханя - София е в 08.15ч. 55 минути ще бъдат ли достатъчни за секюрито, има два полета в това часово време? Или да се подсигурявам с по-ранният автобус?

Връзка към мнение
преди 19 часа, Kamen каза:

Някой с инфо покрай полетите на Раян, София - Ханя. Автобуси Ханя - Летище има в 5.00ч и 06.50ч, пише, че пътува 30 минути. Полетът  Ханя - София е в 08.15ч. 55 минути ще бъдат ли достатъчни за секюрито, има два полета в това часово време? Или да се подсигурявам с по-ранният автобус?

Принципно 55 минути са достатъчни. Аз автобус не съм ползвала, но не бих рискувала да си оставя само 55 минути.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎26‎.‎7‎.‎2019‎ г. в 13:42, Kamen каза:

Някой с инфо покрай полетите на Раян, София - Ханя. Автобуси Ханя - Летище има в 5.00ч и 06.50ч, пише, че пътува 30 минути. Полетът  Ханя - София е в 08.15ч. 55 минути ще бъдат ли достатъчни за секюрито, има два полета в това часово време? Или да се подсигурявам с по-ранният автобус?

Ние хванахме автобуса в 6.50, който всъщност тръгна към 7.05. Много лежерно го даваха на автогарата, но за около 20-30 мин. наистина се стига. Само, че нашия полет беше в 9.15 ч. Добре е да проверите дали няма да сменят разписанието на автобусите непосредствено преди вашето пътуване. Иначе на летището нямаше забавяния и тълпи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
On 9/6/2015 at 7:55 PM, Sany said:

Хм, не знам гърци ли са, критяни ли са, но византийските номера не са им чужди.

Като букнах колата получих следното:

 

 

И малко по-късно

 

 

Чакам да ми обяснят какво точно имат предвид, ама май ще отказвам резервацията

Здравейте, бихте ли споделели дали използвахте услугите на тази фирма за коли под наем и дали сте доволни?Благодаря

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,купих самолетни билети за Ханя 25-29.08.2020,запазих кола под наем, но ми се иска някой да ми помогне с програмата. Двама възрастни с дете на 9 години сме. Идеята е да видим Балос,Фаласарна ,Елафониси,Превели..  Мисля да нощуваме 2 вечери в Кисамос, след това да се отправим към Ретимно за една нощувка и последната да бъде в Ханя. В тази връзка - как според вас е по-добре да направя програмата? По принцип отиваме предимно на плаж и лежерна разходка - през кои селца да минем като маршрут  и кое да не изпуснем ? Благодаря на всички за отделеното време

Връзка към мнение

И на мен ми се струва много обикаляне.

По-добре 2 нощувки в Кисамос от там ден на Балос и ден на Фаласарна и две нощувки в Елафониси.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, bad kid said:

И на мен ми се струва много обикаляне.

По-добре 2 нощувки в Кисамос от там ден на Балос и ден на Фаласарна и две нощувки в Елафониси.

Благодаря ви

1 hour ago, Alexander said:

4 нощи и 3 различни места за нощуване за мен е загуба на време и не бих го направил.

Благодаря ви

Връзка към мнение

Миналото лято стигнахме до Крит с полетите на Райън. Имахме 7 от 7. 7 различни места за спане, обхващащи Елафониси, Фаласарна, Кисамос, Ханя, Ретимно, Хераклион и отново Ханя. Уж щеше да е лежерно, освен плажове имаше и хотели с басейни, уж бях измислила да се кара около час-два на ден, но накрая умората от пътуването си каза думата. Определено един първи Крит, правен от ненаситна душа, няма как да бъде друг. А всички тези завои и планински релеф не предполагат лежерност.

 

Елафониси спокойно заслужава две нощувки: първата е, за да осъзнае душата къде се намира, а втората е, за да му се наслади. Пътят от Елафониси до Фаласарна се взима бавно, защото гледките към морето за умопомрачаващи. Във Фаласарна аз не намерих нищо за себе си, макар апартамента, който бях букнала, да бе уютен. Кисамос го използвах, за да достигна Балос. Балос също заслужава посещение повече от един залез (най-прекрасният). Може веднъж с кола (за залез) и веднъж с корабче (за плаж).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте отново,

според Вас след кацането в Ханя и настаняването в Кисамос, по кой път е по- удачно да минем за Елафониси плаж - през Елос или през Сфинари. 

Интересува ме кой е по-живописен от към гледки и места за обяд?

Благодаря 

Връзка към мнение

Въпрос към хората взимали кола под наем на о. Крит - има ли въобще коли без Excess Damage? Намирам сравнително прилични коли за по 30ЕUR/ден за среден размер, но всичките имат Excess Damage независимо от вида застраховка.

Връзка към мнение

има, разбира се, само че са местни фирми, а не от световните доставчици

 

на предните страници са дадени някои -

https://www.cretarent.gr/

https://www.monzarentacar.com/

 

ние ползвахме - https://www.autorentals-crete.gr/en/index.html и сме много доволни, наемът ни за седмица беше 171 евро, от които 10% платихме при резервацията с карта, а остатъка 153,90 - на летището кеш, като човекът нямаше да ни върне, и затова взе само 150 евро;  дори имахме и малка щета - бяхме оставили колата на претъпкан обществен паркинг в Хора Сфакион и вечерта като се върнахме, беше ударен леко единия преден калник; направихме 2-3 снимки и ги пратих на човека от фирмата през някакъв месинджър, чухме се по телефона и каза, че няма проблем, окончателно им върнахме колата на пристанището в Хераклион и пак нямаше никакъв коментар по въпроса

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , antea каза:

има, разбира се, само че са местни фирми, а не от световните доставчици

 

на предните страници са дадени някои -

https://www.cretarent.gr/

https://www.monzarentacar.com/

 

ние ползвахме - https://www.autorentals-crete.gr/en/index.html и сме много доволни, наемът ни за седмица беше 171 евро, от които 10% платихме при резервацията с карта, а остатъка 153,90 - на летището кеш, като човекът нямаше да ни върне, и затова взе само 150 евро;  дори имахме и малка щета - бяхме оставили колата на претъпкан обществен паркинг в Хора Сфакион и вечерта като се върнахме, беше ударен леко единия преден калник; направихме 2-3 снимки и ги пратих на човека от фирмата през някакъв месинджър, чухме се по телефона и каза, че няма проблем, окончателно им върнахме колата на пристанището в Хераклион и пак нямаше никакъв коментар по въпроса

Помня, помня и вилите ви.

За някой ден …

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 20.02.2020 г. в 13:50, Iv27 каза:

Здравейте отново,

според Вас след кацането в Ханя и настаняването в Кисамос, по кой път е по- удачно да минем за Елафониси плаж - през Елос или през Сфинари. 

Интересува ме кой е по-живописен от към гледки и места за обяд?

Благодаря 

Според мен и двата пътя не са за изпускане. На отиване към Елафониси минахме през Елос, а на връщане през Сфинари. 

Връзка към мнение

Бях набелязал едни билети на RyanAir за Крит 13-23 Юни ~200лв, които точно в деня в който реших да ги купя станаха с по 100лв отгоре. Мислите ли, че има смисъл да изчакам, ако е възможно да паднат или за Юни няма време вече?

Връзка към мнение

Ако си с фиксирани дати, не се знае на къде ще тръгнат цените.

иначе аз последно летях до Крит през Атина на 4 отделни билета с Раян и Уиз за общо 50 евро през юли, та тая цена ми се струва висока

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.