Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 6 минути , Zaro каза:

Ми или Австралия, или Нова Зеландия. Архитектурата в дъното вляво подсказва това.

Движението обаче е дясно, освен ако улицата не е еднопосочна?:unsure:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Polina каза:

Движението обаче е дясно, освен ако улицата не е еднопосочна?:unsure:

Вдясно се мъдри надпис entry. Улицата според мен е еднопосочна, щото се виждат четири ленти със стрелки за посока на движение наляво. Освен ако снимката не е от мантинелата :) Но пък "оживеният трафик" не предполага толкова широк булевард. Нещо в дизайна на колите ми навява също австралийско-новозеландски модели.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 9 часа, Zaro каза:

Вдясно се мъдри надпис entry. Улицата според мен е еднопосочна, щото се виждат четири ленти със стрелки за посока на движение наляво. Освен ако снимката не е от мантинелата :) Но пък "оживеният трафик" не предполага толкова широк булевард. Нещо в дизайна на колите ми навява също австралийско-новозеландски модели.

Дори,аз мисля, че тези коли са спрели там, но улицата е еднопосочна и твоите наблюдения относно сградите в ляво са точни.

преди 9 часа, Polina каза:

Движението обаче е дясно, освен ако улицата не е еднопосочна?:unsure:

Еднопосочна е, там всичките им улици са така.

преди 9 часа, Zaro каза:

Ми или Австралия, или Нова Зеландия. Архитектурата в дъното вляво подсказва това.

Абсолютно точно.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Приемам отговора на Заро за верен, защото, ако човек не е ходил, трудно ще познае мястото.Пък той се ориентира само на база виждащото се на снимката.

Сградите са в Австралия, в столицата на остров Тасмания, Хобарт.

Заро е наред за следващата снимка, моля.

Пък аз след малко ще разкажа за сградите - нищо че ги нямало в "1000 нам  си кво си ", са уникални.:girlwacko:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Дори,аз мисля, че тези коли са спрели там, но улицата е еднопосочна и твоите наблюдения относно сградите в ляво са точни.

Еднопосочна е, там всичките им улици са така.

Абсолютно точно.

Спрели са. Обаче по платното има маркировка ;)

 

Снимка след 5 минути...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това са две сгради на медицинския изследователски институт Menzies, като част от медицинския факултет на UTas - Тасманийския университет. Menzies съществува за извършване на международно значими медицински изследвания, водещи до по-здравословен, по-дълъг и по-добър живот за тасманийците.

Създаден е през 1988 година и негови са някои, много важни  научни открития, не само за тасманийците, например:

/подбрах няколко, интересни за всички/

  • Съществува връзка между състоянието на спане на бебето и синдрома на внезапна смърт при кърмачета (SIDS).
  • Децата, които са изложени на цигарения дим на родителите си, могат да претърпят необратимо въздействие върху сърдечно-съдовото им здраве по-късно в живота си.
  • По-високите нива на витамин D са свързани с по-нисък риск от рецидив при множествена склероза.
  • Нервните клетки в ненарушените части на мозъка могат да се ремоделират в отговор на полученото мозъчно увреждане.

 

Дизайнът е сътворен от архитектурна компания в Лион, с директор Адриан Станич. Строежът отнема около 8 години време и около 150 милиона евро.

Двете сгради са оценени с втората най-голяма оценка - 5 в Австралийската класация за Green building. Тази "зелена " класация се прави, като се взема предвид какво е отношението на сградата към околната среда.

Фасадата е като бетонна решетка, която създава пасивна слънчева засенка за сградата. Решетката е в модули, които могат да бъдат подредени и ориентирани така, че да отговарят на нуждите на различните части на сградата. Допълнителен сянка се осигурява чрез "контуриране", оформено от метални остриета и въз основа на идеята за топографията на Хобарт.

Не напразно  и дизайнът на прозорците е този - някои оприличават силуета на кошер, други - на съвкупност от човешки клетки.

А той е такъв, във връзка с отопление/охлаждане. Има специална система от жалузи.  Дизайнът на жалузите контролира светлината и отблясъците навътре и всички прозорци са двойно остъклени. Енергоефективно осветление се използва в цялата сграда, използва се най-високата изолация и има резервоари за дъждовна вода и система за слънчева гореща вода.

Сградата също така насърчава персонала да бъде щадящ околната среда с начина на работа.

Единственият паркинг на място е за хора, участващи в клинични проучвания. На място има 200 места за съхранение на велосипеди и душове, така че персоналът да  може да се измие, след като се качи на работа.
 

 

 

Ето още няколко снимки на двата корпуса от тук:

dzn_Menzies-Research-Building-by-Lyons-41.jpg

 

dzn_Menzies-Research-Building-by-Lyons-51.jpg

 

 

dzn_Menzies-Research-Building-by-Lyons-110.jpg

dzn_Menzies-Research-Building-by-Lyons-111.jpg

dzn_Menzies-Research-Building-by-Lyons-141.jpg

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
3 hours ago, AlexandraKo said:

Еее, ма таз много лесна! Мълча си.:girlwacko::girlwacko:

Ако ти даваха точка всеки път, когато си мълчиш в тази игра, цяло ято калинки щеше да засрамиш :)

Но и аз така смятам тоя път, та да помълчим в дует :ph34r:

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Еее, ма таз много лесна! Мълча си.:girlwacko::girlwacko:

Мога да снимам бръшляна и люляка в двора, ако искаш трудна...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 36 минути , Zaro каза:

Мога да снимам бръшляна и люляка в двора, ако искаш трудна...

Аааа, те, твоите винаги са ми много трудни, щото едни Балкани, едни гледки:wacko:Пък аз по планини не ходя пеш  у нас от млади години.:girlwacko:Ама тая, специално я знам, че е току-до манастира.

преди 38 минути , master_of_germs каза:

Ако ти даваха точка всеки път, когато си мълчиш в тази игра, цяло ято калинки щеше да засрамиш :)

Но и аз така смятам тоя път, та да помълчим в дует :ph34r:

Ми така де, нека пропуснем тоя път "моля, другарко, аз знам":girlwacko:

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

:girlwacko: Ама, па, аз УбичЪм да съм си Утличника, пъъък!

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

За неходилите - пещера Бачо Киро до Дрянвоския манастир. За ходилите и най-вече @Radnev - пускай следващата... :laugh:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 26 минути , chandni каза:

За неходилите - пещера Бачо Киро до Дрянвоския манастир. За ходилите и най-вече @Radnev - пускай следващата... :laugh:

Еее, ама недей така, редно е Заро да обясни и  да го покани. Виж, човекът как си чака. Нека съблюдаваме етикетЯ!:girlwacko:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.