Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

преди 44 минути , Zaro каза:

Сигурна ли си, че значи "между езерата" .... с това име B)

За съжаление не знам немски и не мога да съм категорична. Просто такова обяснение бях прочела някъде преди, когато търсех предварителна информация за града, което пък съвпадна с моето усещане и логика, имайки предвид местоположението на града.  Обаче, ако ти знаеш, ще ти бъда благодарна, а може би не и само аз, да кажеш :)
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, iaia_mama каза:

За съжаление не знам немски и не мога да съм категорична. Просто такова обяснение бях прочела някъде преди, когато търсех предварителна информация за града, което пък съвпадна с моето усещане и логика, имайки предвид местоположението на града.  Обаче, ако ти знаеш, ще ти бъда благодарна, а може би не и само аз, да кажеш :)
 

А бе ... виж ми титлата и чети между редовете.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 9 минути , Zaro каза:

А бе ... виж ми титлата и чети между редовете.

Нещо ми убягва относно титлата и м/у редовете ти, обаче ти ме провокира да намеря какво бях прочела в Уикипедията, естествено:
"... Interlaken (German pronun­cia­tion:[ˈɪntɐlakn̩]; lit.: between lakes) is a statistic town and... "

Ясно е написано "между езерата", нали? Макар че на "старошвейцарски" дали е така... "кой? кооой да ти каже?" :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, iaia_mama каза:

Градчето Интеракен е разположено на река Аар между езерата Бринц и Тун, и оттам идва и името му - буквално означава "между езерата". 

Градчето Интерлакен може и да означава "между езерата". Но Интеракен на старошвейцарски означава "между ... "мините" между езерата". xD

 

 

преди 2 минути , iaia_mama каза:

Нещо ми убягва относно титлата и м/у редовете ти, обаче ти ме провокира да намеря какво бях прочела в Уикипедията, естествено:

Пропуснатата буквичка открива поле за изява на дипломирания простак, който може да извлече максимума от всеки лапсус.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Зарооооо, стига се гъбаркай, ами вземи, та пусни една загадка.:lol:iaia_mama, според мен,  не разбра, че се шегуваш с този лапсус.:rtfm:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , AlexandraKo каза:

Хайде де, няма ли някой да пусне загадка?:rtfm:

 

 

Редактирам - има вече загадка.

Редактирано от Mary
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , cck каза:

Статуята Френската целувка на King’s Cross в Лондон

Правилен отговор. Това е високата 9 метра медна статуя от интимна поза от световноизвестния скулптор Paul Day, разположена на Голямата тераса на гара King's Cross и често е първото нещо което виждате, когато се оттегляте от Eurostar. Известна e още като статуята на "Любовниците" :) 

 

cck - твой ред е за загадка.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Мароко?

Да.

 

преди 51 минути , Ann каза:

Не съм сигурна на 100%, но мозайката спонтанно ме отвя към Волубилис :).

Точно Волубилис е.

IMG_1525.jpg

 

"Волубилис (Volubilis) е разрушен днес град в близост до Мекнес в северната част на Мароко.

Основан е през III век пр.н.е. от финикийците и достига най-голям разцвет под римска власт. През VIII век става първата столица на династията на Идрисидите, но през следващите столетия запада и през XI век населението му е преселено в близкия град Мулай Идрис.

През 1997 година Волубилис е включен в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО."

Wiki

---

Ann давай ти загадка

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Изобщо не вярвах, че в тази чудесна тема ще се доредя и аз да кача снимка :).

И понеже посетени от мен дестинации няма да затруднят опитни пътешественици като магеланците, няма да ровя много-много в албумите. Връщам ви от Африка в Европа :).

 

 

DSC_0248.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

На този стадион даже и световни футболни величия изплезват език и им се подкосяват краката...Някои даже повръщат...

Надморската височина не прощава ;)

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 13 минути , master_of_germs каза:

На този стадион даже и световни футболни величия изплезват език и им се подкосяват краката...Някои даже повръщат...

Надморската височина не прощава ;)

Сега като рече тъй и аз се сетих, нищо, че не съм била там.:unsure:

Ще си траем с тебе, някой нов да се яви.:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.