Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

На 17.05.2017 г. в 9:20, Сосче! каза:

Че е азиатско местенцето , разбрах и от първата снимка ,но къде точно-да предположим Китай?

Не, не е Китай, но има връзка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Не, не е Китай, но има връзка.

Межу Китай и Южна Корея има ли топла връзка?

Има! Даже ядрено топла B)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 час, Niceday каза:

Мелбърн? Не съм ходила, но сградите от първия жокер съм ги виждала някъде - твой пътепис или просто докато си мечтая, в нета :)

Не, не е в Мелбърн.

В Азия е.Сосче позна още в първия си пост континента.

Чакам нататък.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, traveler каза:

Сингапур?

Не е Сингапур.

Това е град, известен с много неща.С храна, със спортни артикули, с огромно пристанище и с още нещо...тъжно..

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
преди 1 час, AlexandraKo каза:

Не е Сингапур.

Това е град, известен с много неща.С храна, със спортни артикули, с огромно пристанище и с още нещо...тъжно..

Какъв е спортът?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да си призная колкото повече жокери ,толкова повече се оплитам в предположенията си. Все още нямам предложение ,което да отговаря на всичките подсказани жокери.:( Май ще я карам по метода на изключване-Япония?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно когато АлКо пусна снимката, бях на едни лекции по вирусология и биохимия на гостуващи лектори от университета в Хирошима. Тогава устоях на импулса да изстрелям този град като интуитивно предположение, Обаче сега го казвам (пак без да съм проверявал нищо). Аз поне за по-тъжно нещо от това, което се е случило в Хирошима, не мога да се сетя... :(

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

На 5/18/2017 в 21:59, Zaro каза:

Какъв е спортът?

Не е само един и  има топла връзка с латинската сентенция:"Аnima Sana In Corpore Sano. "

Връзка към мнение
преди 8 часа, Сосче! каза:

Да си призная колкото повече жокери ,толкова повече се оплитам в предположенията си. Все още нямам предложение ,което да отговаря на всичките подсказани жокери.:( Май ще я карам по метода на изключване-Япония?

Приемам, че отговорът на Сосче е верен.

Азия, Япония.

Сосче, заповядай, моля,  за следващата снимка, пък аз ще разкажа няколко, интересни, според мен неща.

Връзка към мнение
1 hour ago, AlexandraKo said:

 

Не е само един и  има топла връзка с латинската сентенция:"Аnima Sana In Corpore Sano. "

В такъв случай би трябвало да е Кобе.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добро утро! Двоумях се между Хирошима и Кобе ,та за това писах -Япония:) Първият град беше с тъжната история а втория със спортните стоки.

Моля, в момента нямам под ръка сники -master_of_germs     да заповяда!

Връзка към мнение

А градът е Кобе - известен с много неща.

Телешкото от Кобе, което се нарича Вагю / Wagyu/, ето, как изглежда сертификатът:

ko27.jpg

 

В Кобе се намират централата  и институтът по спортни науки на ASICS. Девизът е : " подобряване на качеството на живот чрез интелигентни спортни технологии". Любопитна подробност е, че името на компанията ASICS е абревиатура на латинската мъдрост: " Anima Sana In Corpore Sano"/ здрав дух, в здраво тяло/. Точно по японски умно и мъдро.

 

В Кобе се произвеждат двигателите  " Кавазаки"- за мотоциклети, автомобили и самолети.

 

А тъжната част е земетресетието от 1995 година, което почти разрушава града.

 

Това е било първото по големина и значение пристанище на Япония до земетресението, сега, ако не се лъжа е четвърто.

 

Но да се върнем на загадката.

Реката е главното действащо лице.

Преди 1500 години по онези места, около реката, която е показана на първата снимка имало малко селце.

В него живеела най-най-красивата девойка по тези земи. И, съвсем естествено, най- личният момък поискал ръката и. Да, ама в този момент се явил и друг левент, който също заискал момата. Тя, поласкана и объркана, кого да избере, щото и двамата били и красиви, и умни, и сръчни, попитала майка си, какво да прави. Кого да избере?

Майката дала съвет - около реката живеят много различни птици. Който от двамата улучи с лък и стрела най- красивата птица и я донесе - девойката да избере него.

Да де, ама, когато донесли най-красивата птица, се оказало, че тя е пронизана едновременно от стрелите и на двамата кандидати.

Девойката, в отчаяние, че и Бог не може да направи избор, се хвърлила в реката.

Двамата младежи, научавайки за смъртта и, правят същото. И за двамата животът бил невъзможен без тази любов.

И какво станало - най-красивата птица, най-красивата девойка, най-личните младежи, намерили смъртта си в тази река.

А името, което и дали -Икута, означавало живот. От канджи - " ики" - живот.

Но, както казват мъдрите японци, "тази любов и тази страст трябва да се предаде на идните поколения."

На първата снимка е коритото на реката Икута, в тази си част, която минава през Китайския квартал. На едната от стените са изобразени сцени от ония времена - дракони, човешки фигури, птици и пр. Навсякъде има стълби, по които може да се слезе до кристално чистата вода. Има пейки за отмора, а следвайки коритото на реката, всъщност сме на туристическата пътечка, която ни води към върха на планината, покрай красиви водопади до Nunobiki Herb Garden. А за когото го мързи като нас, си има лифт, който те качва до върха. Оттам пък, има красиви гледки към града -  като на последния жокер.

В темата ми за Япония има повече информация и снимки.

 

 

 

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Преди 1 час, master_of_germs каза:

В такъв случай би трябвало да е Кобе.

Да, вече разказах и Сосчето ти даде своя ред за задаване на следващата загадка.

Връзка към мнение

По отношение на значението на  абревиатурата ASICS, обаче, имам някои уточнения ;) Не е "латинска мъдрост". Латинската мъдрост е Mens sana in corpore sano, т.е. "Здрав ум в здраво тяло". Японците са опитали да го преиначат на "Здрав дух в здраво тяло", но са се поомотали в превода поради недостатъчно добро знаеене на латински, и е станало "Здрава ДУША в здраво тяло". Разликата в значенията на animus (дух) и anima (душа) е доста тънка. Но е факт, че грешката им не се отразява на абревиатурата. Все пак поради тази изначална грешчица доста отдавна спряха да пишат цялата сентенция с малки букви под едрото лого ASICS.

@AlexandraKo, благодаря за чудната загадка!

 

Пак ме финтирахте аз да задам следващата загадка, а днес ми беше доста натоварено, че този месец е пълен с конгреси и "тежки" симпозиуми... Като съм почнал с латинския, да обясня, че буквалният превод на sym+posium e "съвместно пиене" :biggrin:

 

Поради което не смятам да ви затруднявам. Ето загадката: Къде се намира този паметник?

 

rail.thumb.jpg.0f79e03b7d0a5eb1dae457b490065313.jpg

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Добър опит! Но има и трети цвят на знамето, който остава скрит в този кадър. Освен това официалната религия в държавата не е католицизмът.

Паметникът е свързан с инцидент по време на пътуване...

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение
преди 43 минути , master_of_germs каза:

Добър опит! Но има и трети цвят на знамето, който остава скрит в този кадър. Освен това официалната религия в държавата не е католицизмът.

Паметникът е свързан с инцидент по време на пътуване...

Това е българското знаме, а паметникът верояно е свързан с влакова катастрофа или друг инцидент с влак.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
18 minutes ago, Zaro said:

Това е българското знаме, а паметникът верояно е свързан с влакова катастрофа или друг инцидент с влак.

Напълно вярно.

Ето и силен жокер, само на няколкостотин метра от въпросния паметник:

 

bridge1.thumb.jpg.1bbbca4f5ccdea747e070b5e99526d29.jpg

 

bridge2.thumb.jpg.641beabd3d748fb57fec97f908b83ef2.jpg

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.