Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

От Ювелирната му колекция най-много ми харесва Окото на времето :) Иначе това е брошката Устни. Направил е тази колекция за жена си Гала :)

post-2076-0-63035500-1417087946_thumb.jpg

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Това е усмивката от перли и рубини на Мей Уест / Мери Джейн Уест/ - американска филмова и театрална актриса, вдъхновителка на Салвадор Дали. Намира се в музея на бижутата във Фигерас. Не е в самата къща - музей, а отстрани в самостоятелен музей, само за бижутата. Стереоскопичната стая в къщата музей с дивана-устни, също изобразява лицето и устните на Мей Уест.

Колекцията от бижута не е направена за Гала, а по поръчка на дук Де Вердура Първоначално моделите са били изработени от сребро, после художникът сам е подбрал видовете скъпоценни камъни, не само заради красотата, а основно – заради символиката. И за да докаже на света, че стойността на едно бижу не се измерва само с цената на материалите, вложени в него, а може да бъде безценно заради символа, който носи. И наистина, съчетанието е екстравагантно, футуристично, на моменти неразбираемо на пръв поглед, но както всичко, създадено от Дали – невероятно. И неземно красиво.

Това копирам от мой пътепис за музея, ето го целият, за когото се интересува:

 

http://poblizo.com/?p=6304

 

Там има още снимки от невероятните бижута на Дали.

 

Който отиде в къщата музей, на всяка цена да види и музея на бижутата. Плаща се за вход, но цената си струва!

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това е едно от най-известните бижута на Дали, така че, е много трудно да се забрави, ако си го видял. Поне за мен е така.

Ще почакам още малко, ако някой друг се сети.

Разпознах на секундата къде съм го виждала. Но не е ли индивидуално какво се помни? (Както и вкусът - за мен е кич, с риск да бъда охулена, но днес съм на зъболекар и ми е простено ;) ).

Аз например помня, че платих, чаках, че дойде тумба рускини, които охкаха и аккаха, че фортът (Castell de Sant Ferran) ми хареса повече. Че между Жирона и Фирегес хванах влак в обратна посока. Че след това трябваше да сляза на непозната гара, за да хвана другия влак. Че една жена слезе с мен да се увери, че ще хвана правилния влак и това последното беше най-ценното за мен за този ден.

Т.к. не ми е пълен отговора си е твое право да не ми го признаеш.

Кой е наред ?

woman_in_white, доколкото разбирам

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

woman_in_white, доколкото разбирам

 

Не е ясно. Това, което аз разбирам, от последния постинг на AlexandraKo отговорът на woman_in_white не е верен. Нито твоят. Тогава?

Връзка към мнение

Разпознах на секундата къде съм го виждала. Но не е ли индивидуално какво се помни? (Както и вкусът - за мен е кич, с риск да бъда охулена, но днес съм на зъболекар и ми е простено ;) ).

Аз например помня, че платих, чаках, че дойде тумба рускини, които охкаха и аккаха, че фортът (Castell de Sant Ferran) ми хареса повече. Че между Жирона и Фирегес хванах влак в обратна посока. Че след това трябваше да сляза на непозната гара, за да хвана другия влак. Че една жена слезе с мен да се увери, че ще хвана правилния влак и това последното беше най-ценното за мен за този ден.

Т.к. не ми е пълен отговора си е твое право да не ми го признаеш.

woman_in_white, доколкото разбирам

Childish аз също не съм дала  правилен отговор. Мислех, че брошката се казва Устни, но се оказа Усмивка от перли и рубини на Мей Уест... почти сигурна бях, че колекцията му е за жена му Гала... Не съм била във Фигерес, но съм чела  за Дали (доста странна птица е според мен) и съм разглеждала много негови неща, но си признавам, че не е сред любимите ми художници :unsure:  Така, че мисля, че ти си наред :)
Връзка към мнение

Не е ясно. Това, което аз разбирам, от последния постинг на AlexandraKo отговорът на woman_in_white не е верен. Нито твоят. Тогава?

Еми, съжалявам, ако съм съм развалила играта.

Честно казано, мислех да пропусна, но тогава пък ми хрумна каква загадка да дам и затова се обадих. Но ме мързеше да търся в гугъл как се казва въпросното бижу ..

AlexandraKo  да определи кой е следващият.

Връзка към мнение

Еми, съжалявам, ако съм съм развалила играта.

Честно казано, мислех да пропусна, но тогава пък ми хрумна каква загадка да дам и затова се обадих. Но ме мързеше да търся в гугъл как се казва въпросното бижу ..

AlexandraKo  да определи кой е следващият.

 

Нищо не си развалила. Въпросът не е към тебе.

AlexandraKo задава въпрос, не приема за верен нито един от отговорите и дава правилния.

Тя трябва да посочи кой е на ред да играе.

Връзка към мнение

Нищо не си развалила. Въпросът не е към тебе.

AlexandraKo задава въпрос, не приема за верен нито един от отговорите и дава правилния.

Тя трябва да посочи кой е на ред да играе.

Съжалявам, нямах нет, за това се забавих :)

Няма нищо, добре сте направили, като сте продължили. :)

Връзка към мнение

Прилича на Санта Лучия (или Лусия) от карибското турне на Ошко.

Имаме познал, това е един от 2-та Питона на Санта Лусия.

Питоните са UNESCO World Heritage Site. Аз, специално заради тях гледах, като търсих круиз, да включва и Санта Лусия.

Връзка към мнение

Имаме познал, това е един от 2-та Питона на Санта Лусия.

Питоните са UNESCO World Heritage Site. Аз, специално заради тях гледах, като търсих круиз, да включва и Санта Лусия.

Ми разкажи нещо де, аз туй сефте го чувам :wacko: :wacko: :wacko:

Връзка към мнение

То си е природна забележителност, няма някаква история за разказване. Питоните са 2- по-голя и по-малък, и двата са над 700 метра, което си е впечатляващо на фона на морското равнище. Организират се турове за изкачването им, предимно за по-лесният - Gros Piton. Също при тях има 'нещо като вулкан', който рекламират като 'world's only drive in volcano', но да не се очаква да се види лава, само пушек и миризма на сяра.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нямам много фотоси на телефона и за да не блокирам играта до вечерта да ви попитам някой бил ли е тук и знае ли къде се намира това (блажено) място?post-470-0-89283200-1417097777_thumb.jpg

Връзка към мнение

Някъде в Германия или Чехия? "Храм" на бирата Pilsner Urquell? :lol:

 

Edit: Не съм била, но на чашите пише Pilsner Urquell :P В Чехия по-скоро

Редактирано от woman_in_white
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нямам много фотоси на телефона и за да не блокирам играта до вечерта да ви попитам някой бил ли е тук и знае ли къде се намира това (блажено) място?attachicon.gifP9290323.JPG

 

След като чашите са празни, вече не е блажено. Прилича на типична пражка кръчма. Бил съм в U krále Brabantského, но едва ли е тя. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не е там. Била съм. Там бирата се сервира ето така:

Била си някъде другаде, не в този, за който говоря :) Ето ти го Швейк от първа ръка, виж в какво се лее бирата с големите мръвки:

post-1504-0-43165300-1417101305_thumb.jpg

 

Снимала съм менюто.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

При Швейк до колкото знам е франчайз верига, подозирам, че може и двете да сте прави

 

AlexandraKo мисля, че грешиш :)  http://www.ukalicha.cz/shop/

 

Ето снимки от там :)

Възможно е. Няма да споря. :)Давайте нататък ;)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.