Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Това май е статуята на Христос в Лисабон, Cristo Rei май се казваше

По подобие на статуята в Рио

Връзка към мнение

Да, това е статуята на  кристо Рей на хълма Алмада в Лисабон, на южния бряг на реката Тежу. Направена е по подобие на тази в Рио. за да се стигне до там се минава по красивия мост  -"25 Abril". Самата статуя е висока 28 метра, а постаментът е 82. Изградена е в знак на благодарност към Бога, че Португалия била пощадена през ВСВ. До горе има асансьор, но не съм се качвала, не работеше в момента.

 

 

 

 

Мостът също е много красив:

 

 

 

 

Гледките към града също:

 

 

neuromancer, заповядай!

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ловеч е да

Нещо за самата крепост не се сещам, освен че е била обсадена от Исак Ангел при въстанието на Асеневци и при изтеглянето му е бил победен в проходите на Стара планина

Childish, ти си

Връзка към мнение

Ох, защо все се обаждам.

Добра е инициативата 100 национални обекта. Благодарение на нея през последните десетина години обикаляхме из България. Майка ми е от село, намиращо се на 17км от Ловеч. И въпреки, че бях "заточвана" за летата там, не бях ходила на крепостта като малка. И което е още по-странно, че преди 1-2 години ходих пак и водих там на разходка леля ми, родена във въпросното село и не стъпвала на крепостта.

 

Тази снимка съм я публикувала вече в магеланци, без да уточнявам къде е правена.

1490912_10151842595969779_1315637195_o.j

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 И аз след всяка позната загадка все това казвам... Смени снимката - на нея пише къде е :biggrin:

Наистина ли? Извинявам се, аз дори не виждам къде го пише.

Нека някой друг да пусне снимка, моля. Докато си подготвя загадки, ще се опитам да си "държа езика зад зъбите".

Връзка към мнение

Наистина ли? Извинявам се, аз дори не виждам къде го пише.

Нека някой друг да пусне снимка, моля. Докато си подготвя загадки, ще се опитам да си "държа езика зад зъбите".

 

На билборда... на голямата синя табела пише Museum Sinsheim :)

Нека друг, който е подготвен да пусне загадката... аз съм пас -_- докато изровя нещо интересно, с което да се опитам да затрудня магаланци ^_^B)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

ето нещо лесно(че аз няма шанс да се класирам, много сте добри и използвам само такива случаи да мина 'метър')

post-64-0-07798200-1417178081_thumb.jpg

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мноого лесно :-)

Червената църква в пазарджишко

Позна, ти си

Това не е ли червената църква край Перущица. Ама май преди "реставрацията"?

Да.

Не знам за реставрацията, снимката е от 2011

 

„Червената черква“, наричана така от местното население, се намират на близо километър от гр.Перущица. Тя е била изградена в края на V или началото на VI век при управлението на император Анастасий I

Реновирана е 2013г, значи да, преди реставрацията.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Да, малко съм объркал областта, Тони давай ти, че аз и без това не знам вече какво да пускам

Връзка към мнение

Ок, пускам тая и излизам от играта след познаването, че ще отсъствам 5-6 дни.

Кой е празника и къде се извършва действието?

 

post-108-0-42532300-1417179954_thumb.jpg

post-108-0-67837400-1417179957_thumb.jpg

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.