Прескочи до съдържание

Тема: Виена


jennie

Препоръчани мнения

CAT e експресния влак.Няма смисъл от него , защото S-7 S-bahn е само с минути по-бавен (23 срещу 15 мин.  и в пъти по-евтин -  4.80€ до Wien Mitte ,групов билет за двама на посока.Билети се купуват от машинките на перона.

Хубава е Виена , не знам защо те смразява.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , Argentique каза:

А защо не идете в обратна посока покрай Дунава с влакче, ако не ви се ходи в града? Все ще има някое пиле край реката. Зелени ливади. Малко хора. И ни една Снежанка.

Ами.. понеже хич не ми се чете за Австрия, не знам какво има в нито една посока. И чакам наготово някой да ми даде акъл. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Какво има да четеш , Операта , Кертнер щрасе , "Свети Стефан" , домът на Моцарт в уличките отзад , шницели , "Сахер" , Европа , цивилизация ,  прекрасно място за убиване на няколко часа.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 1 минута , stanimir каза:

Какво има да четеш , Операта , Кертнер щрасе , "Свети Стефан" , домът на Моцарт в уличките отзад , шницели , "Сахер" , Европа , цивилизация ,  прекрасно място за убиване на няколко часа.

Ама ние вече сме били там 5 дни. Предлагаш да я пробягаме цялата за 6 часа и да видим дали ще сме по-щастливи този път? 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

А ние кацаме в 8:30 сутринта в един априлски петък и за жалост имаме поне 6 часа за Виена. Ще съм благодарна, ако някой се смили над мен и ми каже с какво да пътуваме от и до летището и какво много интересно нещо можем да правим там. Хем ми се иска да дадем втори шанс, хем при мисълта за Виена сърцето ми е студено като на мащехата на Снежанка. 

Ама подскажи поне малко в каква насока да е това много интересно нещо. Времето април е доста променливо, но ако не искате точно стандартните забележителности, може да погледнеш тези city hiking trails: https://www.wien.gv.at/english/leisure/hiking/paths.html Разглеждат се по-малко известните квартали, само не знам дали ще ви стигне времето, виж опциите като дължина. Ние сме били на Kahlenberg и Wilhelminenberg заради гледката към града и сме ползвали транспорт до там, не пеш. Ако е много кофти времето може да отидете на спа в Therme Wien. Ако е хубаво времето, аз бих се разходила на Donauinsel или в парка Augarten, защото няма да има толкова туристи, а във второто няма да има толкова хора като цяло. Ако пък искате да убиете малко време в центъра - Museumsquartier, Naschmarkt, районът около университета с Votivkirche и Café Votiv. 

 

p.s. Не съм препоръчала музеи, галерии, дворци, защото не знам какво сте разгледали и дали ви се посещават такива сега или просто искате да се разходите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Линдт, разбирам Ви. Ако не беше едно мое съвсем случайно посещение на Залцбург нямаше да погледна Австрия отново. 4 пъти й давах шанс на Виена, аз живях на 50 км от нея. Хората даже се държат добре с мен, на летището ме посрещнаха с усмивка дори, това никъде другаде в Европа не ми се е случвало. И пак за мен е един от най-прехвалените градове. Стори ми се меко казано некрасива. Братислава може да е като цяло соц грозотия, но поне в стария град и покрай реката прилича на нещо. А във Виена мостовете са просто едни дълги магистрали над Дунава.

 

Айзенщат изглежда красиво градче. Вижте на стрийт вю някои близки градчета до Виена, където вървят влакове и си харесайте едно две за бързи трипчета. Щях да предложа някои по линията Земеринг, но не знам нали ще Ви остане време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако времето не е твърде облачно и валежно, и ако в тези пет дни не сте отишли до телевизионната кула, сега е момента.  Лесно се стига с U1, слиза се на спирка Кайзермюлен в бизнес квартала. Кварталът е малък, пресича се много бързо, после  една приятна разходка през Дунав парк до ТВ кулата в другия му край.  Качвате се най-горе ѝ, любувате се на гледки във всички посоки,  после  пийвате/хапвате нещо дребно в панорамния ресторант докато се завърти една пълна обиколка за един час и то станало време да се връщате на летището.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, stanimir каза:

Или 6 часа в салона на летището като истински магеланци и край на чуденката. Ще е топло , сухо и вероятно вкусно.

Ами да, заради салона мисля да пропуснем кулинарните предложения в града, че не съм Алф и така и не разполагам със 7 стомаха :rolleyes:

 

Връзка към мнение
преди 41 минути , Lindt каза:

Ами да, заради салона мисля да пропуснем кулинарните предложения в града, че не съм Алф и така и не разполагам със 7 стомаха :rolleyes:

 

Ходете обаче задължително във Vienna lounge на Т1, като влезете през гейтовете на Т1.Ако полета ви е от Т3 вероятно няма да ви пуснат автоматично и ще трябва да кажете на служител за да ви отворят те.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Jorro каза:

Ходете обаче задължително във Vienna lounge на Т1, като влезете през гейтовете на Т1.Ако полета ви е от Т3 вероятно няма да ви пуснат автоматично и ще трябва да кажете на служител за да ви отворят те.

Да, от терминал 3 летим за Сеул. А как така и защо ще ни пуснат във Vienna lounge, свързани ли са? И защо, какво му е на SKY Lounge? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10 minutes ago, Lindt said:

Да, от терминал 3 летим за Сеул. А как така и защо ще ни пуснат във Vienna lounge, свързани ли са? И защо, какво му е на SKY Lounge? 

SKY Lounge е доста сбутан и обикновено почти пълен, защото на Терминал 3 са полетите на на Star Alliance и капацитетът му не отговаря на броя на желаещите да го ползват. Докато Vienna Lounge е просторен, сравнително скоро реновиран, има тераса и предлагането на храна и напитки е по-добро. Kартите Mastercard (Gold, Business Credit, Platinum, World и World Elite), издадени от български банки позволяват безплатен достъп и в двата салона. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Kasper каза:

SKY Lounge е доста сбутан и обикновено почти пълен, защото на Терминал 3 са полетите на на Star Alliance и капацитетът му не отговаря на броя на желаещите да го ползват. Докато Vienna Lounge е просторен, сравнително скоро реновиран, има тераса и предлагането на храна и напитки е по-добро. Kартите Mastercard (Gold, Business Credit, Platinum, World и World Elite), издадени от български банки позволяват безплатен достъп и в двата салона. 

Да, позволяват ми достъп тези карти, но ако полетът ми е на друг терминал, не разбирам защо ще ме пуснат и питам 🙂

Връзка към мнение
3 minutes ago, Lindt said:

Да, позволяват ми достъп тези карти, но ако полетът ми е на друг терминал, не разбирам защо ще ме пуснат и питам 🙂

Няма значение от кой терминал е полета ти. Терминалите на летището са свързани, просто малко се обикаля (пеша или с автбус) за да стигнеш от един до друг. В лонджа никой не се интересува от терминала. Многократно е посещаван Vienna Lounge с бордни карти на Austrian и Lufthansa. 

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Kasper каза:

Няма значение от кой терминал е полета ти. Терминалите на летището са свързани, просто малко се обикаля (пеша или с автбус) за да стигнеш от един до друг. В лонджа никой не се интересува от терминала. Многократно е посещаван Vienna Lounge с бордни карти на Austrian и Lufthansa. 

В такъв случай с удоволствие ще опитаме първо там, че ни направи приятно впечатление през декември. Благодаря! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , Lindt каза:

В такъв случай с удоволствие ще опитаме първо там, че ни направи приятно впечатление през декември. Благодаря! 

Точно така отивай директно на Т1 във Виена лаундж. После пеша ти е 7-8 Мин, с автобуса не съм ходил сигурно е по-бързо. Мен миналата седмица с бордната карта на Емирейтс ме пусна на гейтовете на входа на Т1 , а след това на връщане като бях с оустриян към София не се наложи да искам от служител да ме пусне, единия ми каза, че не може, но му обясних, че не могат да ми откажат и пита колега и съответно ни пуснаха. Лаунджа е много добър има дори стая за почивка с легла, които може да ползвате, тераса и като цяло е много просторен и приятен. В  Скай лаундж миналия месец нямаше места да седнем във вечерния пик преди полета за София и не мисля повече да ходя в него.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ако някой лети по-често игри за по-дълго до Виена, мисля, че тази едногодишна карта за Долна Австрия е много добро попадение:

https://www.niederoesterreich-card.at/karte?lat=48.207976795181196&lng=16.17948470996828&zoom=9

 

За 74 евро се включва безплатен вход за посещения на 350 обекта и атракции. Замъци, музеи, абатства, дворци, няколко лифта и теснолинейка, дори разходка с корабче по Дунав в долината Вахау.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Някой бил ли е на организирана екскурзия с тур агенция "Австрия отблизо"?

Не споменавам име на агенцията, защото няколко я предлагат.

С автобус е и по програма се разглеждат Виена, Мелк, Залцбург, Халщат и Грац. В Будапеща и Загреб само се спи след/преди автобусния преход през Сърбия.

Звучи ми доста добре като оферта. Като сметна нощувките, всичките влакови билети между австрийските градове и автобусните от София до Будапеща и от Грац до Залбург самостоятелно ми идва по-скъпо. Но не ми е толкова до парите, колкото до стреса. Не е моето да резервирам хотели, билети и т.н.

 

След като така и не намерих компания за Букурещ и там трябваше всичко да организирам и разглеждам съвсем сам вече не искам да пътувам сам в чужбина. На отиване във влака бях сам - в българския до Русе понеже беше делничен ден имах цяло купе само за мен! Почувствах се направо ВИП. На връщане обаче бяхме 6-тима в купето. Нищо лошо, хората бяха свестни, но с група, която познаваш и с която сте видели едни и същи неща да пътуваш е по-приятно от колкото съвсем с непознати.

 

Това постоянно да си на нокти дали ще си изгубиш билета за влака и дали ще го изпуснеш е натоварващо. Друго си е да те развеждат с автобуса на компанията и накрая да се връщаш със същите хора, с които си заминал. Искам веднъж да пробвам просто да дам парите и друг да организира всичко, да не му мисля нито за резервации, нито да трябва да говоря с троснати чужбински рецепционисти, дето ще ми се мусят, че не им знам езика, затова моля за мнения за хора, ходили организирано до Австрия как са нещата.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.