Прескочи до съдържание

Тема: Виена


jennie

Препоръчани мнения

Разгледах сайтовете на всички по-познати дворци, галерии, музеи във Виена. Всичките, които разгледах са с платен вход. Има ли такива и без платен вход. за всеки случай, да не се минем😀 ?

Връзка към мнение

Аз поне не открих такива с безплатен вход. Всичко интересно е платено. Ако човек мисли да посети някоя забележителност, Виена пас е идеален вариант. Отначало набелязяхме тридневния, но след известни дебати половинът ми върза и взехме шест дневен. През около 10-15 дни пускат намаление 10% и пасовете ни излязоха по 138 Е на човек, а посетихме обекти за около 270 Е. Някои сега бих пропуснала - правенето на щтрудел, винарната / тя просто беше близо до апартамента ни и отметнахме още един обект на прибиране/, музея на мадам Тюсо / аз, половинът не /. Парковете към дворците са с безплатен достъп, сега бих пропуснала влизането в Шьонбрум и Хофбург за сметка на разходки наоколо, особено в градините на първия. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Всяка първа неделя от месеца някои музеи имат безплатен вход.Ето тук намерих информация,но е отпреди 3 години:

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g190454-i147-k9395181-Free_Admission_to_Museums_on_first_Sunday_of_the_month-Vienna.html

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Подкрепям мнението за Виена пас- напълно заслужава парите, които струва. Ние ползвахме тридневни за по 112.50Е, а реално сме посетили обекти за около 230-250Е, влизането без да се редим на опашки също не е за пренебрегване.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

При купуване онлайн билети за САТ влака, какво да очаквам като последна стъпка: Билет под формата на PDF, подобно на бордна карта за полет, или нещо друго, от рода на номер, който да активирам на съответна машина, там на място, срещу което ще получа физически билет. Билетите с дата и час ли са? Не видях календар, при проучването на сайта. Мерси!

Връзка към мнение
преди 1 час, rdd каза:

При купуване онлайн билети за САТ влака

Не че любопитствам, ама по каква причина държиш на  CAT (цена 12€ или 21€ return) , при положение, че може да ползваш обикновените влакове на цена 4.20€ ? :rolleyes:

image.png.965f55bd7a43505333c477f332b7c691.png

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Освен това този билет важи за прекачване на градски транспорт, докато с CAT трябва да си вземеш нов билет ако не си на пешеходно разстояние от спирката му.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:

Не че любопитствам, ама по каква причина държиш на  CAT (цена 12€ или 21€ return) , при положение, че може да ползваш обикновените влакове на цена 4.20€ ? :rolleyes:

image.png.965f55bd7a43505333c477f332b7c691.png

Ами как да обясня, ще опитам така: няма второ първо впечатление. Посрещането на  гостите на Виена, или на друг град, от служителите на летището, от трансфера и от настаняването, оформят първото впечатление за града. Искам да си създам подобаващо настроение. Дано съм права и получа това, за което плащам

 

Преди 1 час, Климент каза:

 

Няма да се прикачваме, хотела е на пешеходно разстояние от МИТ. Няма да купуваме и карта за градския транспорт. 

 

  • Замислям се 6
Връзка към мнение

Не знам дали някъде е споделяно, но ако сте 2-4 човека  за евтино придвижване може да използвате таксита Bolt. Чрез приложението позволява да поръчаш и кеш и с КК. В Братислава позволява само с КК и в града е скъпо да се ползва , но от центъра до летището е  ОК -  6-8€. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имам един въпрос, към купувалите билети за CAT влака, летище-Виена-летище. Искам да купя билети отиване и връщане, БЕЗ ДАТИ и ЧАС ли са? Защото никъде не въвеждам дата и час, преди вписване на данните от банковата карта. Не смея да продължа по-нататък за да не объркам нещо. Моля, който има опит да сподели. Мерси!

Връзка към мнение
На 3.11.2019 г. в 21:39, liliya каза:

Не знам дали някъде е споделяно, но ако сте 2-4 човека  за евтино придвижване може да използвате таксита Bolt. Чрез приложението позволява да поръчаш и кеш и с КК. В Братислава позволява само с КК и в града е скъпо да се ползва , но от центъра до летището е  ОК -  6-8€. 

Много хубави снимки сте пуснали в другата тема. Времето е било с вас. Какъв късмет ще имам аз, ще видя след два дни. Кое нещо/атракция не е за изпускане? В парковете сте се разхождали виждам, без вход ли са? В това есенно време стават ли за разходка? И ако може да споделите вкусното ястие от снимката къде се сервира. Нещо като ребърца ми се вижда.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм била във Виена няколко пъти и основните забележителности съм ги отметнала. Бяхме на шляйка на бира, ребра , шницели и в общи линии прекарахме в разходки. Нека слънцето не те подвежда , беше си студено ... даже за зимно яке. От Дунав духа студен вятър. Градините никъде не са с вход , само музеите. Преди не бяхме влизали в музея на илюзиите и сега заради малкия ходихме. Откровено казано не си заслужава 15€ вход, но на сина ми му хареса и се забавлява. Друго..... хванахме техните 4 почивни дни и в общи линии всички почиваха . 

Половин ден висяхме в Пратера заради сина ми и там здравата се намръзнах. Едните вкусни ребра са от там, но не помня името на заведението. Беше голямо с три зали. Според мен където и да седнеш , навсякъде все е вкусно. Иначе мога да препоръчам  някоколко кръчми:

Strandcafé
Florian-Berndl-Gasse 20, 1220 Wien, Австрия
+43 1 2036747
https://maps.google.com?q=Strandcafé, Florian-Berndl-Gasse 20, 1220 Wien, Австрия&ftid=0x476d06c40dd1a575:0x3a1f77e7b99f5ab6&hl=bg-BG&gl=bg   
 

Salm Braeu
Rennweg 8, 1030 Wien, Австрия
+43 1 7995992
https://maps.google.com?q=Salm Braeu, Rennweg 8, 1030 Wien, Австрия&ftid=0x476d077a4eb0ee85:0xcd830136e50f904a&hl=bg-BG&gl=bg

 

Tewa am Naschmarkt, Naschmarkt Stand 672, 1060 Wien, Австрия

На пазара, много хубаво готвят в Азиатския и в Италианския ресторант. Предлагат и местни ястия и порциите са огромни. Двата са един срещу друг. Има печки отвън и е чудесно за сядане. 


Schweizerhaus
Prater 116, 1020 Wien, Австрия
+43 1 72801520
https://maps.google.com?q=Schweizerhaus, Prater 116, 1020 Wien, Австрия&ftid=0x476d0710e72152a3:0xc4364de70c4429ca&hl=bg-BG&gl=bg

 

Последното е в Пратера и има уникални шницели и джолани , но когато ние отидохме беше затворено и седнахме в едно съседно. 
 

Всичко ще е наред, ще си изкарате супер . Весело да ви е !

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Христиан каза:

Здравейте!

 

Кой е най-евтиния начин за достигане до гара Erdberg от летището във Виена?

С Метро мисля U3 до Landstraße /Wien stadtmitte и после влакчето до летището 2 зони т.е 2 билета по 1.80 евро 3.60 евро тотал

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От летището S7 до Wien Mitte и прехвърляне на U3  от Landstraße до Gasometer.

 

26CB4DB6-3D44-453D-AD66-172AE9172E2F.png

преди 20 часа, Христиан каза:

Здравейте!

 

Кой е най-евтиния начин за достигане до гара Erdberg от летището във Виена?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всеки ден в Петерскирхе има концерти с орган, които са безплатни http://www.peterskirche.at/fileadmin/pdf/orgelkonzert_heute.pdf

Необходимо ли е да отидем по-рано, за да успеем да седнем?

А как можем да разгледаме Съдебната палата, четох че е много красива?

Връзка към мнение

В случай, че някой се интересува, САТ влака от летището е много удобен. Пътува се луксозно и за 16 мин. Билетите могат да се купят по няколко начина. Аз ги купих онлайн, отиване и връщане, като ги изтеглих на телефона. Билета е без ден и час. Тези, които са купени онлайн, важат до шест месеца, като между пътуванията (отиване и връщане) има срок от 30 дни. Получих това, за което платих!  

Връзка към мнение
преди 5 минути , rdd каза:

В случай, че някой се интересува, САТ влака от летището е много удобен. Пътува се луксозно и за 16 мин. Билетите могат да се купят по няколко начина. Аз ги купих онлайн, отиване и връщане, като ги изтеглих на телефона. Билета е без ден и час. Тези, които са купени онлайн, важат до шест месеца, като между пътуванията (отиване и връщане) има срок от 30 дни. Получих това, за което платих!  

Летището полага специални усилия да насочва неинформираните пътници към т. нар. CAT. От съседния коловоз се пътува по същия начин и за същото време, но за три пъти по-малко пари, или дори за седем пъти по-малко ако имаш валидна карта за градския транспорт.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Някой ползвал ли е Vienna city card за 24/48/72часа? Интересува ме по-точно дали е бил с дете до 15г., за което не е закупуван специално билет за транспорт. Пише, че може всеки ползвател на Vienna city card да бъде придружаван безплатно от дете до 15г.    

Връзка към мнение
преди 31 минути , kremm каза:

Някой ползвал ли е Vienna city card за 24/48/72часа? Интересува ме по-точно дали е бил с дете до 15г., за което не е закупуван специално билет за транспорт. Пише, че може всеки ползвател на Vienna city card да бъде придружаван безплатно от дете до 15г.    

Аз преди бая години. Синът ми беше на 8 г.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 20.10.2014 г. в 8:50, Duke каза:

Аз по темата за папкането, че съм чревоугодник, знаете... :blush:

 

Наясно съм, че колкото и човека тук да ти кажат, че шницелите не са най-важното което трябва да се опита във Виена, все пак още първата вечер ще поръчате шницели. Няма лошо, това е нормално, разбира се. Във всички случаи обаче, намерете начин поне една вечер да посветите на истинската виенска кухня. Предлагам ти едно място, което май и друг път съм споменавал в този форум. Става дума за един фамилен ресторант, който се намира в сърцето на Naschmarkt. Казва се "Zur Eisernen Zeit" и е най-старият ресторант на пазара. Заслужава си, защото продуктите са пресни, а ястията прекрасни:

 

http://zureisernenzeit.at/willkommen

За този ресторант колко съм ти благодарен, идея си нямаш. Добре, че порових във форума, преди да замина за Виена. Шницели и аз съм ял, ял ... Запазих от петък за събота вечер маса и добре, че го направих. Нямаха места. Седнахме и го питах сервитьора директно: "Какво ще ни препоръчаш, ама което и ти би го ял, а не за туристи?". Ами човекът метна 2 манджи и едни яки бири, та ни спаси кулинарната Виена. Че торта Сахер преди не бях ял, опитах я на 3 места, за да не е станало гаф в кафе Централ ... Еми, такава торта ако ни сервират в България и я няма рекламата, ще си кажа: "Абе да не е от миналата седмица, много е суха". Ама това си е лично мнение де.

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 10.11.2019 г. в 7:45, liliya каза:

От летището S7 до Wien Mitte и прехвърляне на U3  от Landstraße до Gasometer.

 

26CB4DB6-3D44-453D-AD66-172AE9172E2F.png

 

А за метрото отделен билет ли се купува, или с билета от летището мога да продължа oт Wien Mitte до Margaretengurtel?

Връзка към мнение

Всеки петък, сьбота и неделя до Коледа вьв Фестивалната зала на Ратхаус има коледни комцерти, вход свободен. Залата е фантастична, заслужава си да се види!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

преди 34 минути , Надя каза:

А за метрото отделен билет ли се купува, или с билета от летището мога да продължа oт Wien Mitte до Margaretengurtel?

Билетът за S7 е отделен. За  метрото трябва да купиш друг билет.

Връзка към мнение
преди 52 минути , liliya каза:

Билетът за S7 е отделен. За  метрото трябва да купиш друг билет.

Защо мислиш така? 
Билет за S-ban (или влак Railjet ) струва 4.20€ и с него може да се ползва и метрото: 


image.png.dbdf0d82bf73107d03560cdd9af70d66.png

Само ако се ползва скъпия CAT, тогава не можеш да продължиш с метро без допълнителен билет. 

Иначе ако ще се ползва само S-ban от летището, например до Mitte,  за един човек цената пак е 4.20€ , но за повече пътници има групов билет с намаление и например за двама цената е 4.60€, а за трима -  6.90€ 
image.png.562a44c09b0218cbd37588328b073900.png
 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.