Прескочи до съдържание

Тема: Виена


jennie

Препоръчани мнения

преди 10 часа, Фил каза:

Само ако се ползва скъпия CAT, тогава не можеш да продължиш с метро без допълнителен билет. 

По принцип има опция когато купуваш  билета на CAT  да добавиш и екстра билет за първа зона на Виена.

Летището се води 2ра зона т.е ако е един човек пътува от летището  до някоя точка на Виена му трябва 2 зони билет  или 2 билета по 2.20.Ако е група от 3 или повече човека е по изгодно да си купите групов билет както беше споменато по горе.

Дете  до 14 години пътува безплатно в САТ а иначе има детски билети на цена1.20 евро за първа зона

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А какъв билет да купя от Wien Mitte до летището, ако имаме 48-часови билети за транспорта, с които ще пътуваме до гарата (двама човека)?

Тотално се обърках с тези билети. 

Връзка към мнение
преди 14 минути , Надя каза:

А какъв билет да купя от Wien Mitte до летището, ако имаме 48-часови билети за транспорта, с които ще пътуваме до гарата (двама човека)?

Тотално се обърках с тези билети. 

Само добавката за пътуване извън Зона 1(или както там се водеше централната зона) - на стойност 1,80 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Надя каза:

Тази добавка от автоматите на гарата на OBB ли се купува? 

Да, може от автомат, може и от гише, ако има такова.

На летището може също от автомат или от гише.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Понеже на последните сбирки обсъждахме разни неща за Виена  и обещах на няколко човека да дам малко повече инфо, ето:

първо  - става дума за един кофи-шоп (ама не като амстердамските :grin: ) , който бил, цитирам "one of the 50 best coffee shops in the world"

 

  20191201_113114.jpg.0c1e2c8cf7af0388ddbea33598910943.jpg  20191201_113146.jpg.c6c6a600d697480f232a0157fdbb38e7.jpg

Сега, аз съм почти пълен лаик на тема кафе и не знам по какви критерии и от каква класация е това заключение, може би от тази  (№25) , но кафето ми хареса, а моите спътници, които за разлика от мен, са разбирачи,  също го оцениха високо. 
Казва се Fenster cafe и, както може да се разбере от названието, представлява едно малко прозорче на една по-скоро неугледна стена. 
Местоположеине - цък

и второ - точно срeщу него пък открихме една много интересна  кръчма, обаче чак на втория ден  и вече нямахме време да я изпробваме :unsure:

DSC01733.JPG.cb5b41a7198a2c00e9d60bdd40077bf3.JPG

Ето какво пише в представянето:

The Griechenbeisl is one of Vienna’s oldest inns. Artists, scholars and politicians would congregate in the Griechenbeisl to eat, drink, debate and reflect – often into the early hours. From the world famous balladeer ‘Der lieber Augustin’ to later figures of the stature of Beethoven, Schubert, Wagner, Strauss, Brahms, the painters Waldmüller and Schwind, the opera singer Schaljapin, writers Mark Twain, Grillparzer and Nestroy, and political personalities such as Karl Lueger and Graf Zeppelin have all appreciated itstraditional Viennese cuisine and creature comforts. The framed autographs on the walls of the famous Mark Twain room ensure that their presence lives on here.

Both the Viennese and visitors to the city continue to meet here to enjoy a meal and few drinks. Every night there is live music in our well known Zither room. Live music can be organized in all other rooms upon request. In summer or winter, al fresco or inside its cosy vaulted rooms, at the Griechenbeisl you can experience a true taste of Vienna. 

Enjoy!

 

@Elena, @Ellena, @Ивайла

 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 20.12.2019 г. в 20:52, Фил каза:

и второ - точно срeщу него пък открихме една много интересна  кръчма, обаче чак на втория ден  и вече нямахме време да я изпробваме :unsure:

Ако е кръчмата до гръцката църква, там са най-хубавите шницели, които съм ял.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Zaro каза:

Ако е кръчмата до гръцката църква, там са най-хубавите шницели, които съм ял.

Точно там е :yes: - до гръцката църква! 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Искаме от летище Виена да стигнем до Щефан плац,да се възползваме от намаленията и да пообиколим магазините за няколко часа и след обяд да хванем автобус до Бърно.Ако правилно съм разбрала - от летището хващаме евтино влакче S7 за 4,10 евро до Wien Mitte  и от там със същият билет се прехвърляме на U3 за 1 спирка до Щефанплац.Доколкото виждам,няма нужда от предварително закупуване на билет за S7,така ли е? Раликата между CAT и  S7 предполагам е очевадна и не може да ги сбъркаме щом са на съседни коловози?

После от Щефанплац хващаме U1 с индивидуален билет за 2,20 евро до Sudtiroler pl.,което предполагам има топла връзка с Автогарата,от където взимаме автобуса за Бърно?

 

 

Връзка към мнение
преди 29 минути , iMari каза:

Искаме от летище Виена да стигнем до Щефан плац,да се възползваме от намаленията и да пообиколим магазините за няколко часа и след обяд да хванем автобус до Бърно.Ако правилно съм разбрала - от летището хващаме евтино влакче S7 за 4,10 евро до Wien Mitte  и от там със същият билет се прехвърляме на U3 за 1 спирка до Щефанплац.Доколкото виждам,няма нужда от предварително закупуване на билет за S7,така ли е? Раликата между CAT и  S7 предполагам е очевадна и не може да ги сбъркаме щом са на съседни коловози?

После от Щефанплац хващаме U1 с индивидуален билет за 2,20 евро до Sudtiroler pl.,което предполагам има топла връзка с Автогарата,от където взимаме автобуса за Бърно?

 

 

 

Ако сте повече хора има отстъпка в цената. Например ние взехме 4 билета и излезнаха малко над 8 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

Искаме от летище Виена да стигнем до Щефан плац,да се възползваме от намаленията и да пообиколим магазините за няколко часа и след обяд да хванем автобус до Бърно.Ако правилно съм разбрала - от летището хващаме евтино влакче S7 за 4,10 евро до Wien Mitte  и от там със същият билет се прехвърляме на U3 за 1 спирка до Щефанплац.Доколкото виждам,няма нужда от предварително закупуване на билет за S7,така ли е? Раликата между CAT и  S7 предполагам е очевадна и не може да ги сбъркаме щом са на съседни коловози?

После от Щефанплац хващаме U1 с индивидуален билет за 2,20 евро до Sudtiroler pl.,което предполагам има топла връзка с Автогарата,от където взимаме автобуса за Бърно?

 

 

Точно така е. Автоматите за билетите на S7 са малко преди да се слезе на пероните. Няма гишета или турникети. 
Иначе автобусите тръгват пред гарата, т.е. не се влиза в сградата.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте и от мен, отивам във Виена месец март, програмата ни е готова и тъй като започва още с кацането имам такъв въпрос: Такси Bolt, изпробвано ли е, дава ми цена 22евро за четири човека до Терме Виена, което ни устройва идеално. И ако някой е ходил на Терме Виена ако може отзиви, чета за цените, но май сауната се плаща отделно и въобще какво включва дневният билет ? Благодаря ви 

Връзка към мнение
преди 42 минути , Bubu1978 каза:

Терме Виена, което ни устройва идеално. И ако някой е ходил на Терме Виена ако може отзиви, чета за цените, но май сауната се плаща отделно и въобще какво включва дневният билет ?

Имаш предвид Оберлаа.???

Връзка към мнение
преди 7 часа, Bubu1978 каза:

Такси Bolt, изпробвано ли е?

Изпробвано. Супер удобно и точни , коректни. Идват много бързо. Трябва да имаш само инсталирано проложението и да си логнат. Иска нет. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
8 hours ago, Bubu1978 said:

Здравейте и от мен, отивам във Виена месец март, програмата ни е готова и тъй като започва още с кацането имам такъв въпрос: Такси Bolt, изпробвано ли е, дава ми цена 22евро за четири човека до Терме Виена, което ни устройва идеално. И ако някой е ходил на Терме Виена ако може отзиви, чета за цените, но май сауната се плаща отделно и въобще какво включва дневният билет ? Благодаря ви 

Здравей, сигурни ли сте, че от всичкото във Виена искате да отидете точно в термите ? Не съм ходила лично, но когато бях питала преди години за това, ми казаха, че било доста препълнено и "публиката" не била баш ..... ами не знам. Ако сега се е променило, ще се радвам да споделиш тук

Връзка към мнение
преди 7 часа, zzlatina12 каза:

Здравей, сигурни ли сте, че от всичкото във Виена искате да отидете точно в термите ? Не съм ходила лично, но когато бях питала преди години за това, ми казаха, че било доста препълнено и "публиката" не била баш ..... ами не знам. Ако сега се е променило, ще се радвам да споделиш тук

Миналата година бях 2 пъти там ако става въпрос за Oberlaa (стига се с U1).

Единият път беше феруари  а после и юли.Има еътрешни и външни басейни има пързалки за децата стщо и кът за по малки деца.Най вече отидох заради детето.И двата пъти беше сутрин около 10 ,11 имаше хора но немога да кажа че е било препълнено .Публиката беше основно от пенсионери и семейства с по малки деца.Цените не се сещам но може дс се видят в страницата .https://www.stadt-wien.at/gesundheit/wellness/therme-wien.html Заплаща се престой в басейна мисля че имаше за някокйо часа и цял ден ще излъжа но ние седяхме по 3 часа кое за мен е достатъчно.Кабинките за преобличане се заплашат отделно ,също така сауни и всякакви други ектри се заплащат  също отделно .Мисля че има спа пакети ,понякогс оферти,но това трябва да се погледне на място а същои  и в страницата.Мисля всеки понеделник на един родил едно дете  влиза безплатно (не важи за празнипчни дни).

Връзка към мнение
преди 7 часа, Nevena каза:

Миналата година бях 2 пъти там ако става въпрос за Oberlaa (стига се с U1).

Единият път беше феруари  а после и юли.Има еътрешни и външни басейни има пързалки за децата стщо и кът за по малки деца.Най вече отидох заради детето.И двата пъти беше сутрин около 10 ,11 имаше хора но немога да кажа че е било препълнено .Публиката беше основно от пенсионери и семейства с по малки деца.Цените не се сещам но може дс се видят в страницата .https://www.stadt-wien.at/gesundheit/wellness/therme-wien.html Заплаща се престой в басейна мисля че имаше за някокйо часа и цял ден ще излъжа но ние седяхме по 3 часа кое за мен е достатъчно.Кабинките за преобличане се заплашат отделно ,също така сауни и всякакви други ектри се заплащат  също отделно .Мисля че има спа пакети ,понякогс оферти,но това трябва да се погледне на място а същои  и в страницата.Мисля всеки понеделник на един родил едно дете  влиза безплатно (не важи за празнипчни дни).

Да за Оберла става на въпрос. Благодаря ви 

Отивам на 12.03, като се върнем ще разкажа 🙂 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, и аз в темата за Виена с въпрос. 3 души сме, от летището разбрах, със S7 и билет за тримата. Искам да взема 24 часова карта за следващия ден. Въпроса ми е, имали такава за 3 души, или трябва да взема 3 карти? И за единичните билети, има ли за 3 души?

Връзка към мнение
преди 20 часа, slujitel каза:

Здравейте, и аз в темата за Виена с въпрос. 3 души сме, от летището разбрах, със S7 и билет за тримата. Искам да взема 24 часова карта за следващия ден. Въпроса ми е, имали такава за 3 души, или трябва да взема 3 карти? И за единичните билети, има ли за 3 души?

За 24/48/72 часа картите са за само за един човек .Има едни талончета с по 8 или 10 билета който могат да използват няколко човека всяки отчастък от билета е за един човек,обаче вие ксто сте 3-ма много бързо ще свърши този билет честно казано незнам каква му е цената.

С дете ли пътувате?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Nevena каза:

За 24/48/72 часа картите са за само за един човек .Има едни талончета с по 8 или 10 билета който могат да използват няколко човека всяки отчастък от билета е за един човек,обаче вие ксто сте 3-ма много бързо ще свърши този билет честно казано незнам каква му е цената.

С дете ли пътувате?

С дете, но на 26 години 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хайде и аз да попитам за транспорта, защото наистина става така, че колкото повече четеш, толкова повече се объркваш.

Разбрах, че ако имаш билет летище - гара Митте Виена за 4.20 евро след влака можеш да ползваш метро със същия билет. А може ли обратния вариант - първо метро, а после влак?

Имам билет за фиксиран час и влак Грац - летище Виена. Сега полетът е предвиден 2 часа по-късно и искам да сляза на централна гара. Ако от там си купя билет за 4.20 евро - VOR one way ticket, ще мога ли с него от Hbf да ползвам метро до Schwedenplatz, да изляза от метрото, да се разходя за два часа и после от Vienna Mitte да взема влака до летището.

Чета, че пише няма ограничения в броя и вида на транспортните средства, както и времето за придвижване, но пише също без прекъсване - uninterrupted. Това ме обърква. Реално бих могла от Шведенплац да взема трамвай до Митте /пак излизам от метрото/, но искам пешком да се поразходим със стоп за кафе и тортичка🙂

 

Връзка към мнение

@slujitel този билет за който споменах е за 8 дена (8 tage card) а не за 8 еденични билета.Валидни са от момента на заверка до 1 а.м. на следващият ден може да се ползва от група като всеки от групата трябва да перфорира едно разделение.Ако си вземете такъв билет ще ви останат още за 5 дена  .Незнам във вашият скучай дали това е точно вашият билет.За 24 часа билета мисля беше 8 евро.

@ДиянаВ да малко е объркващо кой как ще интерпретира написаното .Но се поразтърсих  и уточняват един билет е от  точка А до  точка В само една посока без да го прекъсваш т.е с пръксване само докато смениш с друго превозно средство в рамките на някакви си минути. При Ппрекъсване от рода на 1 ,2 часа вече се смята че трябва да си закупиш нов билет.

Във вашият случай ако слезета на гарата  и директно се отправите към летището ще ви е нужно само езин билет от 4.20 евро ,но ако искате да отидете до Шведенплатц първо билет от 1.80 евро после се разхождате и като приключите разходката си купувате билет до летището 4.20 евро.

Само не разбрах  след като пристигнете на гарата от Грац до полета ви има само 2 часа ?Ако е така нямате време за разходки.Само от Ландстрасе до летището са ви около 40 мин.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.