Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

Понеже няма нужда да правиш промяната веднага, то първо се свържи с Букинг и им обясни ситуацията. 

Предполагам, че си Genius потребител и даже като им напишеш мейл, те ще се свържат с теб.

Пробвай.

Благодаря ти, да Genius потребител съм, довечера ще го обсъдим в къщи и утре ще се разпхравям. А най- лошото е, че не могат да са сигурни дали вяма да има друга промяна след тази. Така ми отговориха на въпроса дали това ще е последно. :)

Връзка към мнение

Благодаря ти, да Genius потребител съм, довечера ще го обсъдим в къщи и утре ще се разпхравям. А най- лошото е, че не могат да са сигурни дали вяма да има друга промяна след тази. Така ми отговориха на въпроса дали това ще е последно. :)

Май не си спомням случай, при който да има още една промяна, но ...

Връзка към мнение

...... Ако взема тази промяна. как да постъпя - да се обаждам на Букинга и да рИва да сменя датите - дали ще може?

Моляяя, давайте акъл :blush: :blush: :blush:

 

Според мен най-добре е да се свържете директно с хотела. Резервацията е без право на отмяна, но в повечето случаи няма проблем за промяна на датата /изпробвано/. Така, че свържете се с хотела и обяснете ситуацията, не вярвам да откажат промяна.

Връзка към мнение

Според мен най-добре е да се свържете директно с хотела. Резервацията е без право на отмяна, но в повечето случаи няма проблем за промяна на датата /изпробвано/. Така, че свържете се с хотела и обяснете ситуацията, не вярвам да откажат промяна.

Стана така:

1. Написах писмо на хотела и те ми отговориха, че няма проблем, ще сменят датата, но трябва да получат обаждане от Букинг - не могат да го направят директно.

2. Обадих се по телефона на Букинг, те ме накараха да почакам на телефона, докато се обадят на хотела, после отново говориха с мен и казаха, че въпросът е уреден, но за новата дата е малко по - скъпо, което за мен не е проблем и ще ми пратят мейл.

3. От Букинг ми изпратиха ново потвърждение за новата дата, при същите условия - без право на промяна и отказване, но с няколко евро по- скъпо от предишното резервиране.

 

Говорим за предплатена резервация без право на промяна.

Извод / направих аз за себе си/ - повече няма да предплащам хотели, колкото и да е изгодно. :(

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 

Извод / направих аз за себе си/ - повече няма да предплащам хотели, колкото и да е изгодно. :(

 

Налага се още един извод! Довери се на сигурното, вместо да гониш дивото. В конкретния случай Букинг за пореден път доказват коректност и професионализъм. Тези дни резервирам хотели в Югоизточна Азия. Гледах условията и през Агода, заради уж доларово ориентираната им политика, но така или иначе отново се доверих на Букинг, които ми предлагат сигурност на много по-ниска цена с програмата "Genius" спрямо всеки един от конкурентите и това без да е необходимо да предплащам каквото и да е било осем месеца преди самото пътуване...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Няма абсолютно нищо лошо в предплащането на хотели. Много често така се спестяват пари и то немалко.

 

Кофти е единствено да се резервира без право на отмяна, което е нещо съвсем различно.

 

А за цените на букинг мога да споря до припадък, но не ми се занимава. Всеки е свободен да харчи повече пари в името на някаква илюзорно по-голяма сигурност :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Налага се още един извод! Довери се на сигурното, вместо да гониш дивото. В конкретния случай Букинг за пореден път доказват коректност и професионализъм. Тези дни резервирам хотели в Югоизточна Азия. Гледах условията и през Агода, заради уж доларово ориентираната им политика, но така или иначе отново се доверих на Букинг, които ми предлагат сигурност на много по-ниска цена с програмата "Genius" спрямо всеки един от конкурентите и това без да е необходимо да предплащам каквото и да е било осем месеца преди самото пътуване...

Ама Дююююк, аз ползвам само и единствено Букинг :) И съм напълно съгласна с теб. Въпросът беше, че взех офертата с предварително плащане и без право на промяна. Така че, дори в Букинг-а ще си резервирам с право на промяна, защото при такива случаи хабя много нерви. А и тук ставаше въпрос за една нощувка на летището в Болоня, иначе, многото нощувки във Виченца съм си ги букнала както си трябва и там си промених без проблем.

Планирам си всичко до най- малката подробност и като ми развалят планчето съм бяснааа. :blush:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Кое му е сигурното на Букинг? Не се заяждам. И аз съм Genius, а и продължавам да гледам първо тях по навик. Но имам неприятен опит с тях по една резервация в Гърция, а и доста проблеми вече се споделяха - източени карти, липса на съпорт при проблем с хотела.

Четох им много стриктно ОУ покрай едно преоторизиране на картата ми от един хотел в Болоня. Ами те не носят абсолютно никаква отговорност. Те са просто един посредник. 

 

В случая на Александра не Букинг, а хотела е за адмириране. Букинг просто са изпълнили изискването на хотела да се обадят, което Александра си е договорила предварително. 

 

То не, че това обсъждане е за тази тема.

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз основно резервирам през Букинг, но понякога се ползвам и Агода, както и други търсачки. При мен обаче водещото е друго, а не толкова сигурността, тъй като до този момент за радост съм нямала проблеми с хотели.

Забелязала съм, че ревютата на хората в букинг най-много се доближават до моето виждане за хотелите. Изключително рядко това се среща при ревютата на трип адвайзера например. Така че дори и да резервирам хотел чрез друга търсачка, заради по-добрата му цена, винаги проверявам оценката за хотела в букинг и според ревютата там преценявам дали да резервирам.

 

П.П Сега видях, че мястото на тези мнения хич не е в тази тема.

Мак, пак ще има работа. Извинявам се.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Цената на резервация през Букинга не е от най-ниските, но че са коректни-да! Факт е - и реагират бързо, ако има проблем. 

Всъщност, винаги търся хотел през https://www.hotelscombined.com/. Пак там Букинга почти винаги е в първите 5 варианта, които предлага търсачката. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Забелязала съм, че ревютата на хората в букинг най-много се доближават до моето виждане за хотелите. Изключително рядко това се среща при ревютата на трип адвайзера например.

И аз така - откъдето и да резервирам, гледам ревютата и рейтинга в букинг, а в трипъдвайзъра пък поглеждам снимките от посетителите, защото са по-достоверни - първо - че виждаш кога са правени и второ - че не са обработвани ;) .

Иначе понякога снимките, с които се представят хотелите, са някъде от времето на откриването им :biggrin: и като отидеш на място разбираш, че си позакъснял с няколко години за подходящото време да отседнеш там, а те междувременно не са се занимавали с глезотии като ремонти и обновяване на обзавеждането. :biggrin:

 

Най-фрапиращия случай ми е бил с един апартамент от airbnb в Рио, при който единственото общо между снимките  и реалността беше, че може би наистина бяха правени в този апартамент :biggrin:, някога...

 

В интерес на истината, имам и обратен случай - с едни хорица в Португалия - снимките на къщата им бяха сравнително невзрачни, а на място се оказа перфектно реставрирана стара, каменна къща, великолепно обзаведена, като излязла от списание за интериорен дизайн.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Цената на резервация през Букинга не е от най-ниските, но че са коректни-да! Факт е - и реагират бързо, ако има проблем. 

Всъщност, винаги търся хотел през https://www.hotelscombined.com/. Пак там Букинга почти винаги е в първите 5 варианта, които предлага търсачката. 

 

Тъй като аз продължавам да си търся хотели за януари, много бях изненадана, че този сайт ми намери не само повече свободни стаи, но и по-добри цени от тези, които намирах през booking. И пак твърдят, че са от booking. Нямам идея как да постъпя при това положение. Дали да резервирам през тях? И възможно ли е? Още не съм доразгледала сайта, че сега отварям очи. :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кое му е сигурното на Букинг? Не се заяждам. И аз съм Genius, а и продължавам да гледам първо тях по навик. Но имам неприятен опит с тях по една резервация в Гърция, а и доста проблеми вече се споделяха - източени карти, липса на съпорт при проблем с хотела.

Четох им много стриктно ОУ покрай едно преоторизиране на картата ми от един хотел в Болоня. Ами те не носят абсолютно никаква отговорност. Те са просто един посредник. 

 

 

Винаги има частни случаи. Аз говоря принципно. От много време насам се опитвам напълно безрезултатно да проверя как работи на практика системата им за възстановяване на разлика в случай, че откриеш по-ниска цена в рамките на три дни от извършена резервация. Нямам идея дали защото съм Genius потребител или защото резервирам винаги много рано, но по-ниска цена от тази на booking.com така и не мога да открия. Както вече споменах, през последните дни резервирах азиатски хотели, които уж не са в приоритетите на booking.com, но пак не открих резервационна система с по-ниски цени за конкретните хотели. Освен всичко друго, при booking.com почти винаги съществува възможност за резервиране с право на отмяна и без предплащане на цената. Ако това се прави достатъчно рано, гарантирано не се отразява на цената. Напротив, през последните години забелязвам трайна практика при резервациите с booking.com, която води до плавно повишаване на цената с времето. Ето пресен пример. През август резервирах хотел в Рим по Коледа. Постепенно цената се повишаваше, а днес е точно 105 евро повече за четири нощувки... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всички резервационни сайтове си имат трикове да резервираш на по-ниска цена, собствени бонус програми, както и дават на техен си принцип по-големи промоции за някои хотели, просто трябва да се следи и проверяват различни възможности. Агода наблягат повече намаления с предплащания и за Югоизточна Азия, букинг на флексибъл до последния момент с отказване  и за Европа, но пак зависи от конкретната оферта за хотела, трябва да се чете внимателно. Букинг има джиниъс, агода има инсайдър дийлс, флаш дийлс и любимите ми точки, които после обменям за по-ниска цена при следваща резервация. ето един класически трик за агода ако си регистриран потребител - гледаш хотел, избираш стаи, стигаш до плащане, но не резервираш. По-късно, до ден, получаваш на мейла "само за теб" и въпросният хотел на малко по-ниска цена. Често, ако вече си отсядал в даден хотел, при нова резервация, пак ти дава отстъпка. От моя личен опит за Югоизточна Азия в последните пет години само веднъж съм намирал по-добра цена в букинг, отколкото агода. Говоря за стандартна цена на хотел, който не е в специална резервация в към дадения момент. Съответно агода са зле в Европа и предлагането е по-слабо, там е силата на букинг, но аз понякога резервирам през Агода и за Европа да си използвам точките. Случвало ми се е резервацията да ми пристига брандирана като букинг. Явно хем са под една шапка на прайслайн двете фирми, хем си имат и различна политика.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Booking.com - реално те не предоставят отстъпки, не взимат пари /все още/, авторизации и т.н. - всичко това се прави от съответния хотел.

Големите плюсове са 2 /много по-добър съпорт/ и често пъти по-добрите цени за Европа /специално в Европа, понеже тук са си лидер, което води повече клиенти към хотелите, които съответно ъпдейтват най-често и пускат промоции именно там/.

Реално най-ниски цени се взимат от сайтовет, които купуват от wholesalers, но тук темата е дълга.

 

Идеята ми беше - ако резервационния отдел в съответния хотел е читав, ще ви анулират и non refundable rate.  Ако пишете на букинг, че ви се налага да отмените такава резервация, те пишат на хотела и от там вече си зависи от него.

Non refundable рейтовете, както и политиките за канселация се избират от всеки един хотел.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дюк, всъщност неприятните случки с Букинг вече изобщо не са частни случаи. Аз следя и бг-мамма, а там вече се понатрупаха доста оплаквания. Отделно и на други места чета за проблеми. Отделно личния ми опит. Не бяха изобщо полезни в конкретния случай с един хотел в Гърция. Напротив. Последния ми казус беше преоторизиране на картата ми от един хотел в Болоня при условие, че беше резервация с отмяна и без предплащане. Това ми се случваше за първи път и макар по общи условия хотела да има такова право, много се ядосах. Все пак ставаше въпрос за доста месеци от резервацията до престоя. Отмених резервацията и помолих Букинг да накарат хотела да ми освободи сумата веднага. Обещаха и нищо не направиха. Така си седяха блокирани докато банката не ги освободи автоматично. След това букнах един хотел пак в Болоня на цена 120 евро. По късно се появи Галахотел и там открих същия хотел и същата стая за 98 евро, а с кода я намалих до 76. И всичко това не се случва в последния момент.

Покрай този случай им изчетох условията. На практика Букинг не носят абсолютно никаква отговорност за абсолютно нищо. 

 

А иначе и аз вече се хващам, че Букинг все повече ми остава като източник на мнения, снимки от Трипа и ровене из други сайтове за цена. Нямам никакъв опит нито с агода, нито с хотелс или други сайтове, но за следващото пътуване смятам да се поправя. Единствено искам да имам опция с отмяна и без предплащане. 

Връзка към мнение

Всички резервационни сайтове си имат трикове да резервираш на по-ниска цена, собствени бонус програми, както и дават на техен си принцип по-големи промоции за някои хотели, просто трябва да се следи и проверяват различни възможности. Агода наблягат повече намаления с предплащания и за Югоизточна Азия, букинг на флексибъл до последния момент с отказване  и за Европа, но пак зависи от конкретната оферта за хотела, трябва да се чете внимателно. Букинг има джиниъс, агода има инсайдър дийлс, флаш дийлс и любимите ми точки, които после обменям за по-ниска цена при следваща резервация. ето един класически трик за агода ако си регистриран потребител - гледаш хотел, избираш стаи, стигаш до плащане, но не резервираш. По-късно, до ден, получаваш на мейла "само за теб" и въпросният хотел на малко по-ниска цена. Често, ако вече си отсядал в даден хотел, при нова резервация, пак ти дава отстъпка. От моя личен опит за Югоизточна Азия в последните пет години само веднъж съм намирал по-добра цена в букинг, отколкото агода. Говоря за стандартна цена на хотел, който не е в специална резервация в към дадения момент. Съответно агода са зле в Европа и предлагането е по-слабо, там е силата на букинг, но аз понякога резервирам през Агода и за Европа да си използвам точките. Случвало ми се е резервацията да ми пристига брандирана като букинг. Явно хем са под една шапка на прайслайн двете фирми, хем си имат и различна политика.

 

Точно с Агода пробвах да изкарам по-ниска цена. Първоначално наистина цената е по-ниска, но после се добавят едни такси, които обръщат нещата в полза на Букинг. Регистриран потребител на Агода съм...

Връзка към мнение

 

Покрай този случай им изчетох условията. На практика Букинг не носят абсолютно никаква отговорност за абсолютно нищо. 

 

 

 

Няма нужда да четеш условия, за да стигнеш до този извод. Букинг са посредник, а не доставчик на услугата. И друг път сме коментирали тези неща. Това, което ти дава Букинг и всяка друга резервационна система е по-ниска цена и относителна сигурност, че резервацията няма да бъде отменена или променена. Относителна, защото всичко в крайна сметка зависи от хотела, който предоставя услугата. Затова хиляди пъти съм споделял в този форум, че е добре внимателно да се преценяват хотелите, които резервираме. Досега на мен случаи като твоите не са ме спохождали. Няма гаранция, че няма да се случи някога, но това което зависи от мен аз го правя. Избирам реномирани хотели с читави оценки на гости, като залагам на минимум 500 мнения на страницата на хотела в Букинг. Най-добре е мненията да бъдат над 1000, но за някои хотели съм склонен да приема за меродавна и оценка базирана на минимум 500 мнения. Предпочитам да дам 10 евро повече за хотелска стая на вечер, но да съм спокоен, вместо да спестя пари за семки. И т.н., и т.н...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма нужда да четеш условия, за да стигнеш до този извод. Букинг са посредник, а не доставчик на услугата. И друг път сме коментирали тези неща. Това, което ти дава Букинг и всяка друга резервационна система е по-ниска цена и относителна сигурност, че резервацията няма да бъде отменена или променена. Относителна, защото всичко в крайна сметка зависи от хотела, който предоставя услугата. Затова хиляди пъти съм споделял в този форум, че е добре внимателно да се преценяват хотелите, които резервираме. Досега на мен случаи като твоите не са ме спохождали. Няма гаранция, че няма да се случи някога, но това което зависи от мен аз го правя. Избирам реномирани хотели с читави оценки на гости, като залагам на минимум 500 мнения на страницата на хотела в Букинг. Най-добре е мненията да бъдат над 1000, но за някои хотели съм склонен да приема за меродавна и оценка базирана на минимум 500 мнения. Предпочитам да дам 10 евро повече за хотелска стая на вечер, но да съм спокоен, вместо да спестя пари за семки. И т.н., и т.н...

Дюк, и двата случая които имах са с хотели с оценки над 9. Никога, никога не резервирам хотели в Букинг с рейтинг под 9. Ако го правя, то не съм имала друга алтернатива или съм преценила, че оценките са намалени за глупости. И винаги чета отрицателните оценки за да си направя собствена преценка. Мненията бяха достатъчно на брой за да си направя извод, че не е подставена оценката. За Гърция е просто невъзможно да намериш достатъчно на брой хотели, които да ти покрият изискванията за над 1000 мнения. Да не говорим, че това и за Европа е изключение и важи само за големите градове. 

 

Просто искам да кажа, че гаранциите на Букинг са съвсем илюзорни и просто се дължат на популярността на сайта, а не и на някакви реални гаранции и сигурност. 

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо не се четем или просто не се разбираме. Какви точно гаранции искаш да получиш? Проблемите, които си имала нямат нищо общо с booking.com. Наистина не разбирам какво се опитваш да кажеш...

 

П.П.: Впрочем, я дай линк към този хотел в Гърция да го видим...

Редактирано от Duke
Връзка към мнение

Тъй като аз продължавам да си търся хотели за януари, много бях изненадана, че този сайт ми намери не само повече свободни стаи, но и по-добри цени от тези, които намирах през booking. И пак твърдят, че са от booking. Нямам идея как да постъпя при това положение. Дали да резервирам през тях? И възможно ли е? Още не съм доразгледала сайта, че сега отварям очи. :blush:

 

По принцип не би трябвало да става така, аз поне не съм попадал на случай, в който цените на booking.com да излизат различни през различни търсачки. Единственото, което бяхме разнищили преди време, е че като търсиш през различни държави някой път ДДС е включено в цената, а някой път не, от където и може да дойде известна разлика.

 

 Дай конкретния хотел с датите да го видим :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Общо взето booking.com практикуват чисто силов (да не кажа мутренски) подход и буквално изнудват хотелите за възможно най-ниски цени, като особено ценна за нас потребителите е вече спомената от мен по-горе опция за възстановяване на разликата в случай, че в тридневен срок след резервацията, същата стая бъде открита в друга резервационна система на по-ниска цена. Това в съчетание с "Genius" програмата, по отношение на допълнителни 10% отстъпка от цената на голяма част от офертите, ранното настаняване и ранното напускане за потребители с този статут, възможността за запазване на стая без предварително заплащане и безплатна анулация на резервацията в предпоследния ден, правят booking.com предпочитан и надежден партньор от моя гледна точка. Всичко останало е в ръцете на самия хотел и няма нищо общо с резервационната система...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Общо взето booking.com практикуват чисто силов (да не кажа мутренски) подход и буквално изнудват хотелите за възможно най-ниски цени, като особено ценна за нас потребителите е вече спомената от мен по-горе опция за възстановяване на разликата в случай, че в тридневен срок след резервацията, същата стая бъде открита в друга резервационна система на по-ниска цена. 

 

Best Rate Guarantee програмата на booking между другото като цяло е по-слабичка в сравнение с други сайтове. Други сайтове или връщат разликата двойно, тройно или дават ваучери. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Best Rate Guarantee програмата на booking между другото като цяло е по-слабичка в сравнение с други сайтове. Други сайтове или връщат разликата двойно, тройно или дават ваучери. 

 

Не знам, може би е така, както казваш. За мен по-важно е друго. По-важно е, че поне на този етап от десетки опити не съм успял да се възползвам от тази опция, което в крайна сметка е показателно...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.