Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

С wizz credit за приспадане от цената на wizz билетите? И при заплащане на резервации директно през booking, веднага ли се появява бонуса в wizz сметката или се чака да мине датата на резервирания хотел?  

Моят опит показва, че кредитират сметката в Wizz между 8-мо и 12-то число на следващия месец, след като е приключил престоя в хотела. Ако резервацията е от 12-ти до 14-ти май - заверяват между 8-ми и 12-ти юни. Кредитът е валиден 6 месеца след получаването. Може да се ползва частично или напълно за самолетни билети, допълнителен багаж и други услуги на Wizz, но само ако титуляра на сметката е сред пътниците в резервацията. 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Реално при no show така или иначе ще ти изтеглят парите без да си там физически и да си дал картата, така че при изрично искане от клиента, подплатено с надлежна оторизация в писмена форма, не би следвало да има проблем или това да създаде предпоставка за злоупотреби - повярвай ми - никой няма да си "сложи главата в торбата" да прави глупости с предизвестен край. Ако ти изтеглят пари без оторизация, банката ще ги върне, ще си ги вземе от тях, че и ще понесат наказателна отговорност. Тогава защо да го правят?

Да и при мен банката ми ги върна, на букинг.ком и на търговците не може да се разчита. От Booking.com искаха за резервацията кредитна карта. Аз вписах дебитна карта, но след няколко дни се уплаших, че няма да ми е валидна резервацията и я промених с кредитна карта. От Booking.com ми пратиха потвърждение, че са получили промяната в резервацията. След това обаче като се прибрах видях че са ми взели сумата и от двете карти. Почна се една размяна на имейли, с различни служителки, но с едно и също съдържание, и без резултат, тъй като искаха извлеченията от нашата банка да са на английски, но непреведени, а копия на оригинални. От нашите банки извлеченията са си на бългорски. Накрая подадох молба в ПИБ, и оттам много бързо ми върнаха сумата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За направени резервации валидно ли е? Имам предвид, влизаш през референцията на страницата на Wizz и направените резервации автоматично приемат ли wizz номера или анулации и наново? 

Като се влезе през Wizz  в Букинг  изписва " в сътрудничество с Wizzair"  влезте в " моите резервации"  и отворете вече направена такава,  в дясно под сумата за престоя пише: Редактирайте своя  Wizzair членски номер, там може да го въведете.

Връзка към коментар

Правих го, но ми изписва:

 

Възникна грешка. Моля, опитайте отново


Ако са се осъществили резервации през wizz в booking, примерно за 1000лв, с тези 100лв wizz кредит могат да се приспадат реални резервации на самолетни билети в wizz ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Правих го, но ми изписва:

 

Възникна грешка. Моля, опитайте отново

Ако са се осъществили резервации през wizz в booking, примерно за 1000лв, с тези 100лв wizz кредит могат да се приспадат реални резервации на самолетни билети в wizz ?

 

Точно така!Схемата работи безотказно, пробвал съм я няколко пъти.Даже може и на приятели да резервираш хотели и пак трупаш кредит в WizzAir. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз даже си букмарквам всичките бъдещи резервации и профилактично ги проверявам през 2-3 седмици. Ако цената е паднала - действам по твоя метод ;) Често съм спестявал пари по този начин, понякога дори не малко.

Аз се учудих от немалката разлика между сумата,която платих за нощувка в определен хотел,резервирайки го чрез booking(месец преди настаняването) ,и сумата,която плати пред мен приятел при същите условия в същия хотел на рецепцията за същия период.На какво се дължи?Следих цените на нощувките в хотела,имаше поевтиняване,но малко,доколкото съм забелязал правилно.Възможно ли е на място цената да бъде много по-ниска,отколкото обявената в booking.Платената от мен цена беше около 57 евро на нощ,а на място 40 евро.

Редактирано от Georgie
Връзка към коментар
Георги Матеев

Аз се учудих от немалката разлика между сумата,която платих за нощувка в определен хотел,резервирайки го чрез booking(месец преди настаняването) ,и сумата,която плати пред мен приятел при същите условия в същия хотел на рецепцията за същия период.На какво се дължи?Следих цените на нощувките в хотела,имаше поевтиняване,но малко,доколкото съм забелязал правилно.Възможно ли е на място цената да бъде много по-ниска,отколкото обявената в booking.Платената от мен цена беше около 57 евро на нощ,а на място 40 евро.

За съжаление не само е възможно, ами и все по-често чувам за подобни случки. Наскоро и аз имах подобен случай и след вдигнатия скандал на рецепция бързо бързо ми намалиха цената.

 

Иначе според мен (тук леко гадая) се дължи на това, че много хотелиери вече не си уважават договорките с букинг и правят с цените си каквото искат за да привличат повече клиенти. Виждал съм хотел с 4 различни цени в 4 различни платформи, а пък на място цената беше съвсем друга. Та не мога да хвърля вината едностранно на букинг. Просто трябва да се проверява навсякъде, а ако ситуацията позволява и обаждане до рецепция никак не е излишно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

То няма как вината да е в booking, хотелиерите зареждат цените там както и по другите сайтове. Ако са заредили на друг сайт или на рецепция по-ниска, вината не е в booking.

Връзка към коментар

booking.com , не е търговец те нямат договорки за стаи и цени в хотелите , те са просто една платформа в която всеки хотел сам си въвежда данните и си връзва своята резервационна система  така , че да се показва актуално цени и наличности в Booking.  Booking не носи отговорност за неправилно попълнена информация от хотела / като безплатен паркинг и подобни каквито коментари имаше по горе / , а  цените на хотелските стаи са точно толкова динамични колкото и цените на самолетните билети , има постоянно променяща се наличност и търсене ,както и ако  някой wholesaler си освободи стаи или анулира резервации , хотела остава с повече свободни стаи , на които веднага сваля цената за да ги продаде.    Booking  е една прекрасна възможност за всеки да си намери подходящия хотел , тъй като е много добре организиран , има добри филтри за търсене според зададените критерии, има подробно описание на хотела и местоположението, доста снимки , и рейтинга е от реални клиенти с коментари.  Там  лесно човек може да си избере хотела който търси , а след това да му провери цената в различни сайтове и да прецени според условията на резервацията и цената  ,къде да го резервира. 

Редактирано от Марти
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Георги Матеев

То няма как вината да е в booking, хотелиерите зареждат цените там както и по другите сайтове. Ако са заредили на друг сайт или на рецепция по-ниска, вината не е в booking.

 

Разбира се, но доста хора погрешно смятат, че в booking задължително са най-ниските цени (стара слава) и това понякога води до разочарование. Едно заради тяхната best price гаранция и второ заради някогашното правило хотелиерите винаги да им дават най-ниска цена на тях, което вече масово не се спазва.

 

Иначе и в booking.com излизат добри оферти тук-там, но със сигурност трябва да се сравнява и на други места.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Разбира се, но доста хора погрешно смятат, че в booking задължително са най-ниските цени (стара слава) и това понякога води до разочарование. Едно заради тяхната best price гаранция и второ заради някогашното правило хотелиерите винаги да им дават най-ниска цена на тях, което вече масово не се спазва.

 

Иначе и в booking.com излизат добри оферти тук-там, но със сигурност трябва да се сравнява и на други места.

 

Сам споделяш за опцията "най-добра цена". Не виждам причина да не се възползваш от нея. Резервираш през booking.com. Откриваш по-ниска цена. Възползваш се от опцията. Просто е...

 

Не мисля, че някой в тази или която и да е било друга тема е твърдял, че в booking задължително са най-ниски цени. Твърди се и ще продължава да се твърди, че в booking има най-голям избор от места за настаняване, резервационната система е организирана перфектно, ревютата са на реални клиенти, снимките на стаите и като цяло описанието на услугите отговарят на действителното положение. Това се твърди и както казах ще продължава да се твърди докато не излезе реален конкурент на booking.com, който да покрива всичко това...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Иначе и в booking.com излизат добри оферти тук-там, но със сигурност трябва да се сравнява и на други места.

 

Като например в момента - за Дубай за Декември месец запазих 5* хотел за 90 евро на вечер с всички възможни такси, в Експедия и другите сайтове, които проверих разликата е огромна.

Връзка към коментар
Георги Матеев

Сам споделяш за опцията "най-добра цена". Не виждам причина да не се възползваш от нея. Резервираш през booking.com. Откриваш по-ниска цена. Възползваш се от опцията. Просто е...

 

Не мисля, че някой в тази или която и да е било друга тема е твърдял, че в booking задължително са най-ниски цени. Твърди се и ще продължава да се твърди, че в booking има най-голям избор от места за настаняване, резервационната система е организирана перфектно, ревютата са на реални клиенти, снимките на стаите и като цяло описанието на услугите отговарят на действителното положение. Това се твърди и както казах ще продължава да се твърди докато не излезе реален конкурент на booking.com, който да покрива всичко това...

 

Хайде опитай да ползваш опцията "най-добра цена" и рязко ще разбереш, че всъщност хич не е толкова просто. Да не кажа директно, че в повечето случаи опцията просто не работи, като това го твърдя на базата на над 10 опита за възползване от best price guarantee, 80% от които не са били уважени. А и каква гаранция в случая на Georgie, който е открил по-ниската цена чак на място на рецепция?

 

Факт е, че масово хората все още приемат booking.com като най-евтиния сайт и се изненадват, когато видят по-ниска цена на друго място. Booking.com е всичко друго, но не и най-евтината резервационна система, не твърдя нищо повече.

 

За останалото никой няма претенции.

Като например в момента - за Дубай за Декември месец запазих 5* хотел за 90 евро на вечер с всички възможни такси, в Експедия и другите сайтове, които проверих разликата е огромна.

 

Би ли дал конкретно име на хотела и дати за да проверя цените от спортна злоба?

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Хайде опитай да ползваш опцията "най-добра цена" и рязко ще разбереш, че всъщност хич не е толкова просто. Да не кажа директно, че в повечето случаи опцията просто не работи, като това го твърдя на базата на над 10 опита за възползване от best price guarantee, 80% от които не са били уважени. А и каква гаранция в случая на Georgie, който е открил по-ниската цена чак на място на рецепция?

 

Факт е, че масово хората все още приемат booking.com като най-евтиния сайт и се изненадват, когато видят по-ниска цена на друго място. Booking.com е всичко друго, но не и най-евтината резервационна система, не твърдя нищо повече.

 

За останалото никой няма претенции.

 

 

Жорка, опитвал съм многократно да използвам на практика опцията, но никога досега в друга резервационна система не съм открил по-ниска цена на вече резервирана от мен стая в booking.com. Сигурно не ти се вярва, но това е самата истина. Дори съм склонен на експеримент. Ако трябва нека модератор да премести мненията в отделна тема. Още през декември в booking.com направих резервации за предстоящото през юли пътуване в югоизточна Азия. Още тогава по давление на подполковника проверих изрично резервациите в Agoda, но там същите бяха на по-висока цена. През почивните дни, тоест около пет месеца по-късно, отново направих проверка на хотелите в Банкок и Сием Рип. Този път използвах и прословутото индийско приложение. Отново греда... Ще съм радостен ако решиш да ме опровергаеш, а аз обещавам бира. Ако си навит, веднага давам дати на настаняване, градове и имена на хотелите за проба?

Връзка към коментар

Нека опитаме :) 

дай дати и хотели за да се пробваме , въпреки че за да е коректно сравнението , то трябва да е в един и същи момент , но пък ще сравним с цените на  booking в момента

Връзка към коментар
Георги Матеев

Жорка, опитвал съм многократно да използвам на практика опцията, но никога досега в друга резервационна система не съм открил по-ниска цена на вече резервирана от мен стая в booking.com. Сигурно не ти се вярва, но това е самата истина. Дори съм склонен на експеримент. Ако трябва нека модератор да премести мненията в отделна тема. Още през декември в booking.com направих резервации за предстоящото през юли пътуване в югоизточна Азия. Още тогава по давление на подполковника проверих изрично резервациите в Agoda, но там същите бяха на по-висока цена. През почивните дни, тоест около пет месеца по-късно, отново направих проверка на хотелите в Банкок и Сием Рип. Този път използвах и прословутото индийско приложение. Отново греда... Ще съм радостен ако решиш да ме опровергаеш, а аз обещавам бира. Ако си навит, веднага давам дати на настаняване, градове и имена на хотелите за проба?

 

Нямам никаква причина да не ти вярвам, просто това е показал твоя опит. Ама нали затова сме различни хора и имаме различен опит за едни и същи неща :)

 

Както вече споменах понякога booking имат много добри оферти. Макар и рядко, но и на мен ми се е случвало да не мога да намеря по-ниска цена от тяхната.

 

Фен съм на експерименти от този тип. Дай дати, имена на хотели и цени, на които си ги букнал... И ще поровим :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

ОК, ето хотели, дати и цени:

 

Банкок, Tara Place, 2 нощувки, 17-19.07.2016 г., тройна супериорна стая, общо 5000 THB

 

Сием Рип, Landing Gold Villa Siem Reap, 3 нощувки, 19-22.07.2016 г., 2 двойни делукс стаи с балкон и изглед към басейна, общо 189,54 USD

 

И двете резервации са направени без предварително плащане и с безплатна анулация, като тази в Сием Рип включва и закуска...

Връзка към коментар

Има разбира се , над 20 сайта роботи / momondo,trivago,hotelscombined,etrip и още десетки знайни и незнайни/  които са свързани към различни сайтове и сравняват цените , но има места на които те не могат да ''бръкнат''  :) 

Връзка към коментар

Бе то няма ли търсачки, които да сравняват цените на отделните платформи? :)

Има , но те не отчитат много фактори , като например промо кодове , възможност за кеш бек , Genius отстъпки и т.н.

Връзка към коментар

Би ли дал конкретно име на хотела и дати за да проверя цените от спортна злоба?

 

Auris Plaza Hotel, 13.12-20.12 в Букинг има 55% отстъпка и отделно имам Genius Discount 10% - 508 eвро с безплатна анулация. Като добавя данък 10% и сървис фий 10%, които ще платя на място става 610 евро - по 87 евро на вечер.  Туристическата такса я изключвам от уравнението. Тя е по 20 AED на ден, общо около 35 евро.

 

През Expedia - 904 eвро

MakeMyTrip през приложението ми изкарва 76328 рупии (1006 eвро) без код за отстъпка. Но ме съмнява да свалят 400 евро.

Аgoda - 817 евро

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.