Прескочи до съдържание

Малко въпроси за PayPal


Препоръчани мнения

преди 4 часа, dimitrov6 каза:

През приложението опитах да прехвърля пари към друг акаунт и иска минимум 1 евро,а през браузъра може и по 1 цент.

Трябва със запетая, а не с точка.

Ако си с Google Gboard, натискаш на това в червено, "," после "0" и "1". Изпращаш 0.01

 

1694964059909.jpg.0ec3254c1d1f3a9f4b8cd8ddea5b11aa.jpg

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Patrick K каза:

Трябва със запетая, а не с точка.

Ако си с Google Gboard, натискаш на това в червено, "," после "0" и "1". Изпращаш 0.01

 

1694964059909.jpg.0ec3254c1d1f3a9f4b8cd8ddea5b11aa.jpg

 

Този път става.

Имам 37 акаунта на различни имена и няколко ми ги блокираха,а сега пратиха мейл,че са неактивни и почва по 8 евро такса .В тях имам въведени банкови карти,които замразих да не ми дърпат пари. Не мога да ги закрия тия блокирани профили. 

2023_09_17_19.00.15.jpg

Връзка към мнение
преди 38 минути , Patrick K каза:

А каква е идеята да имаш толкова PayPal акаунта?

Правих едни опити с Топкешбек сайта,където плащат по 1,5 долара на профил на месец само за 5 търсения на полет в Scyscanner.Трябва да се тегли в различен Paypal акаунт. Но не става.Сега тегля само към Амазон ваучери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имате ли идея до получаване на каква сума/годишно един акаунт може да остане частен или да не се изискват сложни верификации и документи? Имам някакви бегли спомени за $250, но не откривам информация.

Връзка към мнение
преди 27 минути , Sju каза:

Имате ли идея до получаване на каква сума/годишно един акаунт може да остане частен или да не се изискват сложни верификации и документи? Имам някакви бегли спомени за $250, но не откривам информация.

Не мисля, че има подобно ограничение. Моят акаунт си е Personal и не са ми искали да го правя Бизнес акаунт, а имах на 10К получени в рамките на 1 година.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Бях си направил над 30 профила,а сега се опитвам да ги закрия,защото слагат такса за неактивност,но не става.Искат връзка с кол център,а профилите са фалшиви и не мога да ги докажа с документи.

Връзка към мнение

Таксата за неактивност ще я дърпат само ако имаш някаква сума в PayPal Balance. Няма да дърпат пари от вързаните карти в акаунта за тази такса. Поне това пише в условията на техния сайт.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

12 месеца,а таксата е.Аз досега мислех,че трябва да се логнеш поне веднъж на година,но май трябва да има и движение на пари.

CurrencyFee

Czech koruna190.00 CZK

Danish krone60.00 DKK

Euro8.00 EUR

Hungarian forint3000.00 HUF

Norwegian krone95.00 NOK

Polish zloty36.00 PLN

Swedish krona95.00 SEK

Swiss franc8.00 CHF

UK pounds sterling7.00 GBP

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Не съм ползвал PAYPAL от времето на ММТ. Сега се опитвам да се логна и не става. Причината е, че ми е регистриран на стар тел.номер, който не ползвам поне от 5 г. След въвеждане на мейл и парола, искат доп. верификация с код по смс или обаждане. А за да започна чат трябва да се логна. Някякви идеи?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , The rider каза:

Не съм ползвал PAYPAL от времето на ММТ. Сега се опитвам да се логна и не става. Причината е, че ми е регистриран на стар тел.номер, който не ползвам поне от 5 г. След въвеждане на мейл и парола, искат доп. верификация с код по смс или обаждане. А за да започна чат трябва да се логна. Някякви идеи?

Пробвайте през приложението.

Връзка към мнение

Същото е и през приложението. Предлагат ми изпращане на код за верификация чрез смс или обаждане на вече не актуалният ми номер. Може би е така,

защото не съм го използвал няколко години. Да;и има някакъв тел. номер в България?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами освен да говориш с тях не виждам какво друго, не че това със сигурност ще помогне...

Аз по същия начин зациклих с Venmo (то е на Пейпал). Дават ми $10 да се логна в акаунта си и не мога, защото телефона вече не важи...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нов Пейпал , ново Венмо .
Неприятно е , че така стриктно са свързани с тел.номер , но е типично за американците . Вървиш си с телефонният номер за цял живот като при нашето ЕГН. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Получаването на големи суми в пейпал (разбирайте над 10 000 лв) и съответно тегленето им може ли да доведе до някакви проблеми с НАП например? В самия пейпал няма ЕГН и би трябвало да няма проблем при самото получаване, но какво става при теглене към карта? Подобна сума минава ли както малките или може да стане интересно?

Връзка към мнение
преди 33 минути , ACM каза:

или може да стане интересно?

Принципно, може да стане интересно. Основно в случаите, когато човекът подава данъчна декларация и/или по някаква причина може да му поискат извлечение от сметката. Примерно за непълната регистрация по ДДС на фрийлансъри, работещи за фирма от ЕС. 
Но може и да не стане, по-скоро, до късмет е. 

Връзка към мнение
преди 12 минути , Niceday каза:

Принципно, може да стане интересно. Основно в случаите, когато човекът подава данъчна декларация и/или по някаква причина може да му поискат извлечение от сметката. Примерно за непълната регистрация по ДДС на фрийлансъри, работещи за фирма от ЕС. 
Но може и да не стане, по-скоро, до късмет е. 

Официално съм служител на фирма, не фрийлансър. 

А ако парите са получени по WesternUnion дали ще е по-различно? 

 

Накратко казано трябва да получа една сериозна сума от познат и трябва да стане по най-безопасния начин, че не ми се влиза във филми с главен герой НАП.

Връзка към мнение
преди 26 минути , ACM каза:

А ако парите са получени по WesternUnion

Нямам идея какви са таксите там и дали имат задължението да декларират пред НАП получените по-големи суми.
В твоя случай бих предпочела прехвърляне в банковата сметка.

Връзка към мнение
преди 31 минути , Niceday каза:

Нямам идея какви са таксите там и дали имат задължението да декларират пред НАП получените по-големи суми.
В твоя случай бих предпочела прехвърляне в банковата сметка.

Това не е ли същото като Пейпал? С прехвърляне от Пейпал пак идват на банковата сметка.

Връзка към мнение

От където и да ги минеш тези пари, в крайна сметка ще стигнат до банкова сметка или карта, за да можеш да ги харчиш. А там вече НАП ще могат да ги видят някой ден, ако решат да ти правят ревизия по някаква причина и поискат банкови извлечения. Western Union ще ти искат лична карта при получаване на сумата, а и там май има ограничение за максимална сума в брой и трябва евентуално на няколко транша да се пращат.. Но и там може да има проблеми ако не се декларират - като потърсиш в Интернет "western union нап" и излизат съдебни дела и хора са осъждани за получаване и недеклариране на големи суми през годините.

Може би вариант е крипто - праща ти биткойн и ги продаваш за кеш на някой криптомат. 

п.п. Мнението не е финансов съвет 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.