Прескочи до съдържание

Малко въпроси за PayPal


Препоръчани мнения

Парите ще ти бъдат върнати, но се подготви психически за продължителна комуникация с тях и дълго чакане.

Няма основание да не ползваш PP. Те нееднократно са ми спасявали седалището от некоректни търговци. Мисля, че @Георги Матеев също ще потвърди, че покрай Корона кризата, те бяха (и са) най-лесният начин да си върнеш парите от неосъществени полети. Това е същинската полза на РР - защитата на потребителите.

 

Моето мнение за това как да се ползва РР: поради хигиенни навици пари в РР акаунта си не държа т.е. не го ползвам като портфейл. Ползвам го единствено като платежно средство (т.е. посредник между моята реална, а не виртуална карта и търговеца).

Ако човек направи всички предварителни верификации на акаунта си и на картата си, тогава проблеми няма да има.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Защитава явно само, ако си купувача. Ако си продавача - духаш супата безпричинно и се оплакваш на арменския поп. 

Никак не съм ок със ситуацията. В крайна сметка сме направили всички верификации в момента, в който са били поискани. 

Благодаря на всички ви. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 6 минути , Алекс 1179 каза:

Здравейте. Някой знае ли дали оборотите в пейпал се следят и дали пейпал дава някъде информация над определени суми? 

 

Ако имаш над 2500 евро годишен оборот те задължават да си верифицираш акаунта. И като правиш превод към карта или по сметка на края на годината дават информацията на НАП. Те дали предприемат вече нещо не знам. Но напоследък са погнали хора продаващи през olx, bazar.bg със сходен оборот, така че може и да има изненади. Аз повече от 1200 евро не съм превеждал на година и до момента не съм имал проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 21.10.2020 г. в 23:35, Алекс 1179 каза:

Здравейте. Някой знае ли дали оборотите в пейпал се следят и дали пейпал дава някъде информация над определени суми? 

 

Ако са продажби от Пейпал може и да следят, ако са изпратени като за семейство и приятел никой не те бута.

Връзка към мнение
Георги Матеев
На 21.10.2020 г. в 23:44, tch каза:

И като правиш превод към карта или по сметка на края на годината дават информацията на НАП.

Линк към тази информация?

Връзка към мнение

Моят профил иначе още е блокиран. Вече над 4 месеца, така че не подценявайте пейпал. Толкова им е бездарен съпорта, че ще ви скъсат нервите, ако има някакъв проблемс с акаунта. Намесят ли и НАП, просто не ми се мисли

Връзка към мнение
преди 2 часа, ACM каза:

Моят профил иначе още е блокиран. Вече над 4 месеца, така че не подценявайте пейпал. Толкова им е бездарен съпорта, че ще ви скъсат нервите, ако има някакъв проблемс с акаунта. Намесят ли и НАП, просто не ми се мисли

Пейпал са американци и абсолютно никаква информация не дават на НАП.

Винаги всякакви проверки са на базата сигнал от доброжелател, ако не се похвалиш сам или ако изпъкнеш и си купиш нещо над 10 бона и не видят приходи.Трябва да има жалба в прокуратурата и тогава се изисква инфо от Пейпал само за данните и имената на акаунта, а банкова тайна вече трудно пада.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Минавам само да се похваля, че след 5 месеца борба с един от най-слабите съпорти, които съм виждал, най-накрая ми оправиха акаунта и успях да си изтегля парите. Направо не мога да повярвам 🤑

  • Харесвам 2
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , ACM каза:

Минавам само да се похваля, че след 5 месеца борба с един от най-слабите съпорти, които съм виждал, най-накрая ми оправиха акаунта и успях да си изтегля парите. Направо не мога да повярвам 🤑

Как се случи чудото?

Връзка към мнение
преди 8 минути , tch каза:

Как се случи чудото?

Почнах да bitch-вам big time (this is unacceptable, I want to speak to your manager, etc) на всеки възможен канал за комуникация, който имат и най-накрая ме препратиха към някакъв гърче (има поне такова му е името), което цъкна 2 неща и се появи заветното меню за качване на документи. Качих ги, те не ги одобриха, понеже нямало лого на банката и дата, което просто не е вярно 😂 След това отворих пейнта и им маркирах и описах като на най-големите олигофрени кое е лого, кое е дата, кое е печат и след 2 дни ми оправиха акаунта. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, видях че има вече въпрос свързан с Paypal, но и аз имам един такъв. Въпросът ми е каква е таксата когато получавате пари от друга държава, или пък е само за такова приложение например? И ако да ще се радвам да ми ги споделите.

Връзка към мнение

Таксите може да ги видиш на сайта, можеш просто в полето за търсене да напишеш fees

Има, мисля, че беше 3%

Връзка към мнение
преди 5 часа, fetsa каза:

Здравейте, видях че има вече въпрос свързан с Paypal, но и аз имам един такъв. Въпросът ми е каква е таксата когато получавате пари от друга държава, или пък е само за такова приложение например? И ако да ще се радвам да ми ги споделите.

Сега търсих, за акаунт в ЕС е 5% (ако се праща в самия ЕС няма такса)

https://www.paypal.com/bg/webapps/mpp/ua/useragreement-full?locale.x=en_BG#tableOfFees1

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Искам да купя нещо от един сайт на доста ниска цена спрямо други. Рекламата му ми изскочи във ФБ. Като го разглеждам, има някои смущаващи неща.  Но симулирах до плащането, може да се плаща с PayPal. Това доста силно ме изкушава да опитам, доколкото е сигурно връщането на парите.  Но възможно ли е формата за плащането да е копирана и по този начин да вземат паролата, с адреса и телефона и след това да "хакнат" акаунта , съответно да източват? Това ми се е случвало с кредитна карта и сега  колкото и да не искам, всяко плащане ме замисля . Ако е имитирана страницата на PayPal мисля, че няма и да възстановят сумата. Някой попадал ли е на измами с PayPal и по какво мога да позная?

Връзка към мнение

Виж в адрес бара дали страницата за плащане е на Пейпал, дали има сертификат за автентичност (ssl протокол...).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Tani каза:

Искам да купя нещо от един сайт на доста ниска цена спрямо други. Рекламата му ми изскочи във ФБ. Като го разглеждам, има някои смущаващи неща.  Но симулирах до плащането, може да се плаща с PayPal. Това доста силно ме изкушава да опитам, доколкото е сигурно връщането на парите.  Но възможно ли е формата за плащането да е копирана и по този начин да вземат паролата, с адреса и телефона и след това да "хакнат" акаунта , съответно да източват? Това ми се е случвало с кредитна карта и сега  колкото и да не искам, всяко плащане ме замисля . Ако е имитирана страницата на PayPal мисля, че няма и да възстановят сумата. Някой попадал ли е на измами с PayPal и по какво мога да позная?

С голяма вероятност е скам и ще има разправии, но засега никой продавач не е прецакал Пейпал и клиента там е Бог, така че смело защитен си от този скам. На мен също ми излизат кафемашини за 20-30 долара, ама не ми се занимава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Tani каза:

Искам да купя нещо от един сайт на доста ниска цена спрямо други. Рекламата му ми изскочи във ФБ. Като го разглеждам, има някои смущаващи неща.  Но симулирах до плащането, може да се плаща с PayPal. Това доста силно ме изкушава да опитам, доколкото е сигурно връщането на парите.  Но възможно ли е формата за плащането да е копирана и по този начин да вземат паролата, с адреса и телефона и след това да "хакнат" акаунта , съответно да източват? Това ми се е случвало с кредитна карта и сега  колкото и да не искам, всяко плащане ме замисля . Ако е имитирана страницата на PayPal мисля, че няма и да възстановят сумата. Някой попадал ли е на измами с PayPal и по какво мога да позная?

 

За най-сигурно препоръчвам да активирате 2-Step Verification от настройките на PayPal тук: https://www.paypal.com/myaccount/security/

Така при всеки опит за логин PayPal ще ви изпрати смс на телефона, който трябва да въведете, за да ви допусне в акаунта ви. Така дори някой да знае паролата ви, няма да може да се логне без да има достъп и до телефона ви. Вие пък ще знаете, че трябва да смените паролата си възможно най-скоро, ако получите смс, който не очаквате.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 10.01.2021 г. в 16:17, neuromancer каза:

Виж в адрес бара дали страницата за плащане е на Пейпал, дали има сертификат за автентичност (ssl протокол...).

Какво се натискаше за да се разбере дали един сайт е фалшив? Знам че преди време го четох някъде тук и пробвах , но не си го запаметих

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако изпращам пари до paypal потребител с опцията "Send to a friend or family", ще ми няшият ли такса за паричен трансфер по кредитната карта, от която взимат парите?

В момента, Ilian359 каза:

Ако изпращам пари до paypal потребител с опцията "Send to a friend or family", ще ми няшият ли такса за паричен трансфер по кредитната карта, от която Paypal взимат парите?

 

Връзка към мнение
преди 4 минути , Ilian359 каза:

Ако изпращам пари до paypal потребител с опцията "Send to a friend or family", ще ми няшият ли такса за паричен трансфер по кредитната карта, от която взимат парите?

 

Това зависи от картата/картоиздателя. Опцията изпращане на пари до приятел не се различава от плащането на търговец. Разликата е, че можеш да избереш за чия сметка са PayPal таксите - дали да бъдат взети от приятеля, т.е. да бъдат удържани от сумата, която ще му пратиш или ще са за твоя сметка, т.е. приятелят ти ще получи чистата сума, която му изпращаш. А защо не ги изпратиш с превод през Revolut и да си спестиш таксите на Paypal?

Връзка към мнение

Доколкото си спомням само ако сумата е от пейпал баланса ти няма такси (и не сте от различни държави)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.