Прескочи до съдържание

Малко въпроси за PayPal


Препоръчани мнения

Преди 1 час, chandni каза:

Опцията изпращане на пари до приятел не се различава от плащането на търговец.

Това ми беше въпросът - дали от картата се удържат като POS, или като паричен трансфер.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

image.png.e970054fbe93d39b8b8ba33e388117e6.png

 

The Deal

  • PayPal is offering a $10 credit for both sides when you refer a friend or family member who does not have a PayPal account after you send them $0.01 and they set up their account with bank / debit card information and spend or send at least $5 with their account

https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/invite/terms?utm_source=feedblitz&utm_medium=email&utm_campaign=Frequent Miler (Instant)

 

Връзка към мнение

Предполагам че горното работи само ако си с американски адрес.

Когато се лог-на линка не работи.(Адреса ми е български с който съм регистриран в PayPal)

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

PayPal има сайтове в различни държави, и да, можете да имате едновременно няколко сметки в различни държави, само че като ги връзвате с банкова сметка или карта трябва да е от съответната държава.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Tani каза:

Това PayPal com и PayPal uk едно и също ли е? Мога ли да имам на един мейл и в двете регистрация

Аз имам регистрация и в двете,но съм ползвал различни мейли,не знам дали ще стане с еднакъв.При английският ми искаше английски адрес за живеене и дадох на една куриерска фирма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

не може с един мейл, ама те мейлите са безплатни и по много, не като банковите сметки и телефоните...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Едно въпросче! 

Опитвам се да платя едни билети от bravofly с PayPal, но при последната стъпка ми иска потвърждение от банката! 

Въпреки, че имам достатъчно баланс в PayPal, за да ги платя, се чудя дали ще ми дръпнат пари от картата, а съм задал да се ползва първо баланс! 

Някой с опит? 

@Георги Матеев @iMari @Фил

Благодаря предварително! 

Връзка към мнение
преди 6 минути , crazyhorse каза:

Едно въпросче! 

Опитвам се да платя едни билети от bravofly с PayPal, но при последната стъпка ми иска потвърждение от банката! 

Въпреки, че имам достатъчно баланс в PayPal, за да ги платя, се чудя дали ще ми дръпнат пари от картата, а съм задал да се ползва първо баланс! 

Някой с опит? 

@Георги Матеев @iMari @Фил

Благодаря предварително! 

Не мога да помогна, съжалявам. Ползвала съм Пейпал последно преди доста време, може би в чудните индийски времена на MMT.

Скоро купувах билети от Бравофлай, но ясно си пишеше, че отстъпката е само за плащане с Дайнърс. Сигурно си видял де, само уточнявам.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 2 часа, crazyhorse каза:

Едно въпросче! 

Опитвам се да платя едни билети от bravofly с PayPal, но при последната стъпка ми иска потвърждение от банката! 

Въпреки, че имам достатъчно баланс в PayPal, за да ги платя, се чудя дали ще ми дръпнат пари от картата, а съм задал да се ползва първо баланс! 

Някой с опит? 

@Георги Матеев @iMari @Фил

Благодаря предварително! 

Ако си задал първо да се ползва баланс и ако наличността е в същата валута като на плащането (т.е. имаш в баланса примерно евро и плащането е в евро, това го казвам защото в някои случаи автоматичното превалутиране е изключено) - със сигурност първо се взимат пари от баланса. А ако случайно наличността не ти стигне тогава само разликата ще се доплати от картата.

 

Не би трябвало да иска потвърждение за плащане от банката, освен ако наличността на баланса не е достатъчна и се налага доплащане с карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

да не би та ти иска да потвърдиш картата просто? Така не е ясно. Може първо да потвърдиш картата (отделно от покупката) и после да платиш. Но не би трябвало да платиш с карта, ако имаш достатъчно пари вече. Ако са в друга валута може след конвертирането да не стигат, знам ли

Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

Не мога да помогна, съжалявам. Ползвала съм Пейпал последно преди доста време, може би в чудните индийски времена на MMT.

Скоро купувах билети от Бравофлай, но ясно си пишеше, че отстъпката е само за плащане с Дайнърс. Сигурно си видял де, само уточнявам.

Да, видял съм, благодаря! 

преди 52 минути , Георги Матеев каза:

Ако си задал първо да се ползва баланс и ако наличността е в същата валута като на плащането (т.е. имаш в баланса примерно евро и плащането е в евро, това го казвам защото в някои случаи автоматичното превалутирани е изключено) - със сигурност първо се взимат пари от баланса. А ако случайно наличността не ти стигне тогава само разликата ще се доплати от картата.

 

Не би трябвало да иска потвърждение за плащане от банката, освен ако наличността на баланса не е достатъчна и се налага доплащане с карта.

Имам налични 21,67 евро и 27,48 американски долари, а плащането е 25 паунда, може би това е причината. 

преди 48 минути , neuromancer каза:

да не би та ти иска да потвърдиш картата просто? Така не е ясно. Може първо да потвърдиш картата (отделно от покупката) и после да платиш. Но не би трябвало да платиш с карта, ако имаш достатъчно пари вече. Ако са в друга валута може след конвертирането да не стигат, знам ли

Стигат след конвертиране. 

преди 25 минути , bobole4e каза:

Има някакъв проблем с Paypal, на мен ми излезе като предупреждение в едно приложение.

/cdn-cgi/mirage/f0dd6b931a8b245653fbf0445978d06b5eab70d28e84088cff82bb3e7fd42e27/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/Screenshot_20230105-140327.png.bb6736930a88fffa9fc80f132780d050.png

 

Може точно това да е! Ще опитам по-късно! 

Благодаря на всички отзовали се! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Открий си сметка в Револют в $, просто обмени един долар, преди да прехвърлиш от PP. Така ще получиш сумата без превалутиране. Но PP има такса за прехвърляне, май няма как да се избегне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , iMari каза:

Открий си сметка в Револют в $, просто обмени един долар, преди да прехвърлиш от PP. Така ще получиш сумата без превалутиране. Но PP има такса за прехвърляне, май няма как да се избегне.

PayPal автоматично обменя в евро. Няма връзка с Revolut.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , iMari каза:

Открий си сметка в Револют в $, просто обмени един долар, преди да прехвърлиш от PP. Така ще получиш сумата без превалутиране. Но PP има такса за прехвърляне, май няма как да се избегне.

Имам сметка в долари в Револют, но Iban на сметката  в евро и долар е еднакъв,а аз прехвърлям по Iban. 

Връзка към мнение
преди 42 минути , iMari каза:

Прехвърляй по карта. 🙂

При прехвърляне по карта Револют май взема по 0.5 лв за превод.Пак е по-добре за по-големи суми.

Връзка към мнение
преди 47 минути , Patrick K каза:

PayPal автоматично обменя в евро. Няма връзка с Revolut.

Прехвърлих пари от TCB.com през PP към Револют като първо зададох $ като основна валута в PP и от TCB получих точно толкова долари, колкото и наредих, без каквото и да било превалутиране. После купих 1 долар в Револют и от PP прехвърлих по карта Револют, съответно и получих долари. Никъде по веригата не е имало превалутиране, само PP си взеха таксата за прехвърляне по карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте! Нещо не ми се получава плащането с Visa през PayPal. Изписва ми постоянно Check your account at Visa before retrying this card. или To pay with this card, check its balance first. Then retry, въпреки, че в картата има достатъчна сума, че и отгоре. Четох, че трябва да се Verify-не картата и в Wallet има линк, но аз нямам линк и съответно пишеше, че ако няма такъв картата е автоматично одобрена. Какво може да променя за да бъде успешно плащането на поръчката ми?

Благодаря предварително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , SylverGirl каза:

Здравейте! Нещо не ми се получава плащането с Visa през PayPal. Изписва ми постоянно Check your account at Visa before retrying this card. или To pay with this card, check its balance first. Then retry, въпреки, че в картата има достатъчна сума, че и отгоре. Четох, че трябва да се Verify-не картата и в Wallet има линк, но аз нямам линк и съответно пишеше, че ако няма такъв картата е автоматично одобрена. Какво може да променя за да бъде успешно плащането на поръчката ми?

Благодаря предварително.

Не може ли да платите директно с Visa поръчката. 

Връзка към мнение
На 27.08.2023 г. в 10:52, SylverGirl каза:

Здравейте! Нещо не ми се получава плащането с Visa през PayPal. Изписва ми постоянно Check your account at Visa before retrying this card. или To pay with this card, check its balance first. Then retry, въпреки, че в картата има достатъчна сума, че и отгоре. Четох, че трябва да се Verify-не картата и в Wallet има линк, но аз нямам линк и съответно пишеше, че ако няма такъв картата е автоматично одобрена. Какво може да променя за да бъде успешно плащането на поръчката ми?

Благодаря предварително.

Понякога самата карта има лимити 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.