Прескочи до съдържание

Малко въпроси за PayPal


Препоръчани мнения

преди 10 минути , neuromancer каза:

Пробвай на влизане направо да дадеш "забравена парола", аз така се измъкнах като ми искаше българския телефон. 

Пробвах го вчера,по мейла ми пращат 6 чифрен код и после пак искат да потвърдя със СМС.

 

ж.png

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Ясно, е че при годишен оборот над 1800 евро PP започват да искат да потвърдиш самоличността, която стои зад профила. Също така е ясно, че ако не го направиш и на направиш оборот над 2500 ще ти блокират профила.

А какво става в този междинен период (между 1800-2500) в случай, че не предоставиш документи, имаш ли пълната фукционалност на разположение? След приключване на текущата година и съответно зануляване на оборота изискват ли отново тези документи?

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Paypal е най-големия мизерник! Аз преставам да го ползвам, а съм клиент от 2010. Всеки път измислят нещо ново така че да ми обърнат валутата в левове те, а не кредитната карта и всеки път ме порязват с по 10лв ей така за нищо. Вече 3 пъти се разправям с тях да си ми върнат загубеното иначе ще си закрия PayPal-а и двата пъти ми върнаха, но това е  до следващия път, този път ще е последен. В момента се разправям.

 

Никога не обръщайте баланса си в друга валута, загубата е към 4% на момента. Винаги смятайте каква загуба ви предлагат, ще видите че е набутвация.

 

Никога не се подлъгвайте че ще ви дадат 2% кешбек ако превалутирате с PayPal защото курса дори с "печалбата" пак е много дървен а тази печалба ще ви я дадат след кой знае колко време и пак ще е в PayPal баланса където ще бъде лесна плячка за PayPal.

 

Купете си нещо в валутата която имате. Ако трябва купете нещо изгодно в eBay и после го продайте в olx

Самият PayPal услужливо предлага да направи превалутиране така че да платите с баланса в друга валута но това трябва да го избягвате на всяка цена защото загубата за вас е солена.

 

Погледнете рейтинга на PayPal по сайтовете за ревюта той е малко като на Wizzair 🙂 това е мизерна фирма която скубе за последно. Като чета ревютата на бизнеси които се оплакват от PayPal направо се чудя PayPal как имат клиенти.

 

Заради eBay засега няма да мога напълно да избегна този дявол но чакам с нетърпение кога eBay ще почне да приема други плащания и тогава ще е краят на PayPal

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

EBay са собственик на PayPal , но EBay приемат плащания и от кредитни / дебитни карти.

 

п.п. сега виждам, че въпреки че са се развели миналата година, си остават гаджета към момента...

Връзка към коментар

Аз не разбирам особено как Venmo им правят пари , особено при силната конкуренция на другите лидери при peer 2 peer трансферите като Zelle  , Square или Apple Pay . Зелето май няма никакви недостатъци , докато Венмо е особено популярно сред децата и милениалите...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Току що направих разплащане в ПейПал за 48 еур. Направих си виртуална карта в револют. Нагласих си точно 48 еур в евровата сметка. Имах и едни 10лв в основната сметка и другите бяха във ваулт. Платих, като промених по време на плащането да използва валутата и конверсията на банката и на пръв поглед заминаха точно 48 евро. В крайна сметка пей пал-а ми дръпна ~1.70 лв.

1. Защо?

2. Има ли начин да се заобиколи?

Връзка към коментар
преди 19 минути , Боян Димитров каза:

Току що направих разплащане в ПейПал за 48 еур. Направих си виртуална карта в револют. Нагласих си точно 48 еур в евровата сметка. Имах и едни 10лв в основната сметка и другите бяха във ваулт. Платих, като промених по време на плащането да използва валутата и конверсията на банката и на пръв поглед заминаха точно 48 евро. В крайна сметка пей пал-а ми дръпна ~1.70 лв.

1. Защо?

2. Има ли начин да се заобиколи?

Цитат

7.     Why have I been charged with an extra USD 1 for my purchase?

The 1 USD charge is a temporary authorization by PayPal. To verify that the buyer’s credit card or debit card is in good standing, a temporary USD 1.00 charge might appear in buyer’s transaction history. The charge appears as ‘pending’ and is automatically removed after the full amount of the purchase is processed. It may take a few minutes or up to 30 days, depending on the card issuer, for the transaction to be removed and the USD 1.00 to be released to the buyer’s card. If the authorization charge remains on the buyer’s card after 30 days, we suggest the buyer contact the card issuer.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 часа, Боян Димитров каза:

Току що направих разплащане в ПейПал за 48 еур. Направих си виртуална карта в револют. Нагласих си точно 48 еур в евровата сметка. Имах и едни 10лв в основната сметка и другите бяха във ваулт. Платих, като промених по време на плащането да използва валутата и конверсията на банката и на пръв поглед заминаха точно 48 евро. В крайна сметка пей пал-а ми дръпна ~1.70 лв.

1. Защо?

2. Има ли начин да се заобиколи?

Може да не е това. Отиди в PayPal и виж в Activity транзакцията пише ли нещо за exchange? Виж в Revolut какво е плащането дали са 48 евро или е някаква сума в британски лири. Защото Revolut картата PayPal я познава като британска и винаги ще ти натрапва плащане на всичко в лири а не в валутата на фактурата. Има едни много забити настройки за смяна плащането да не е в лири а да е в валутата на фактурата но PayPal удобно за себе си винаги забравя тази настройка и само си ги прави пак на лири. Трябва да си супер внимателен да ходиш по тия забити менюта преди всяко плащане и да гледаш дали твоята настройка седи. Затова аз вече няма да ползвам PayPal защото ми писна да ме правят на глупак. За мен не съществуват

 

Също не знам какво разплащане си направил, ако не е плащане на нещо в Ebay, за всичко друго може да плащаш с Revolut без да те скубят тия мръсници PayPal 🙂

Връзка към коментар

Ами то и аз бих използвал Пейпал само ако е в същата валута като картата или ако няма друг начин, напр. картата не минава...

Смисъла от Пейпал е да плащаш на случайни хора или да получаваш пари от случайни хора.

Връзка към коментар
преди 21 часа, jujo_si каза:

Може да не е това. Отиди в PayPal и виж в Activity транзакцията пише ли нещо за exchange? Виж в Revolut какво е плащането дали са 48 евро или е някаква сума в британски лири. Защото Revolut картата PayPal я познава като британска и винаги ще ти натрапва плащане на всичко в лири а не в валутата на фактурата. Има едни много забити настройки за смяна плащането да не е в лири а да е в валутата на фактурата но PayPal удобно за себе си винаги забравя тази настройка и само си ги прави пак на лири. Трябва да си супер внимателен да ходиш по тия забити менюта преди всяко плащане и да гледаш дали твоята настройка седи. Затова аз вече няма да ползвам PayPal защото ми писна да ме правят на глупак. За мен не съществуват

 

Също не знам какво разплащане си направил, ако не е плащане на нещо в Ebay, за всичко друго може да плащаш с Revolut без да те скубят тия мръсници PayPal 🙂

Не може. Револют не работи с Украйна. Възможностите ми бяха пейпал и банков трансфер.

 

И е това, което каза @chandni, проверих още, докато изказвах благодарностите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Кой е най-безболезненият, щадящ откъм такси, път, през който мога да прехвърлям пари от пейпал към револют?

 

Пуснах един withdraw, взе ми редовната такса от 2-2.50 евро + загуби при превалутиране. После пуснах един пробен банков превод. Там уж е безплатно, но ме чарджнаха за превалутиране, понеже е един и същ IBAN-а за $ и € и винаги ще намерят начин от пейпал как да ме дернат.

 

Въпросът ми е дали има начин, от пейпал $ да ги прехвърля по банков превод (безтаксово) към револют, където да пристигнат отново като долари и по вътрешния курс (който е по-изгоден, сравнен с този, който дават от пейпал - 1.73 лв. за долар) да си ги обменя по желана от мен валута - български левове?

 

Четох, че трябвало да пиша до съпорта на пейпал, за да ми направят default currency-то на $, но все пак реших да се допитам и тук. 

Връзка към коментар

таксите зависят от държавата, в която ти е пейпал акаунта

аз имам и британски акаунт, и той прави withdraw в британската сметка на револют (паунди) без такси

ама с тия долари, хич не знам...

ако под default currency имаш предвид primary currency, това можеш сам да си го сетнеш (трите точки отдясно на валутата), ама не знам какво ще помогне

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 11/28/2019 at 4:22 AM, dobsov said:

Кой е най-безболезненият, щадящ откъм такси, път, през който мога да прехвърлям пари от пейпал към револют?

 

Пуснах един withdraw, взе ми редовната такса от 2-2.50 евро + загуби при превалутиране. После пуснах един пробен банков превод. Там уж е безплатно, но ме чарджнаха за превалутиране, понеже е един и същ IBAN-а за $ и € и винаги ще намерят начин от пейпал как да ме дернат.

 

Въпросът ми е дали има начин, от пейпал $ да ги прехвърля по банков превод (безтаксово) към револют, където да пристигнат отново като долари и по вътрешния курс (който е по-изгоден, сравнен с този, който дават от пейпал - 1.73 лв. за долар) да си ги обменя по желана от мен валута - български левове?

 

Четох, че трябвало да пиша до съпорта на пейпал, за да ми направят default currency-то на $, но все пак реших да се допитам и тук. 

Аз писах до съпорта по точно същият случай. Вече ми превеждат УСД до Револутската Виза карта която съм регистрирал при тях. Така избягвам превалутирането

Връзка към коментар
На 27.11.2019 г. в 23:41, neuromancer каза:

таксите зависят от държавата, в която ти е пейпал акаунта

аз имам и британски акаунт, и той прави withdraw в британската сметка на револют (паунди) без такси

ама с тия долари, хич не знам...

ако под default currency имаш предвид primary currency, това можеш сам да си го сетнеш (трите точки отдясно на валутата), ама не знам какво ще помогне

Default currency и primary currency са различни неща. Primary-то може да се сетва от мен, ама няма разлика. Докато default, може да се сетва от Paypal и това реално е валутата, в която искаш да получаваш към революта...

 

преди 4 часа, sailorbg каза:

Аз писах до съпорта по точно същият случай. Вече ми превеждат УСД до Револутската Виза карта която съм регистрирал при тях. Така избягвам превалутирането

Би ли споделил (тук или на ЛС), какво точно им писа?

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Може да избираш конвертирането да е това на картата ти , но трябва при всяка транзакция да избираш опцията (ако е налична).

 

Пейпал са (почти ) история вече , и  в последно време 

натискат на раздаване на кредити . Едно от техните подразделения - Венмо е най-използваното средство за разплащане в САЩ , но е с нулева такса и не виждам как генерира печалба..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , stanislavpp каза:

Може да избираш конвертирането да е това на картата ти , но трябва при всяка транзакция да избираш опцията (ако е налична).

да, обаче не е налична :ireful1:

Връзка към коментар
преди 10 минути , Фичо каза:

да, обаче не е налична :ireful1:

Случайно да опитваш плащане с Дайнърс чрез Пейпал? Че при него няма вариант да се махне конвертирането, по подразбиране чарджа е в USD.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.