Прескочи до съдържание

$100/$150/$200 за хотели, без минимум от expedia.com *изтекла*


Препоръчани мнения

Ей това сега, убий ме, обаче не мога и не мога да го разбера. Би трябвало дори да щракат с пръсти, че могат да си направят дабъл на парите за една и съща стая. Дори и да заключим че не може да стане, понеже все пак ти "изневиделица" си я освободил, така или иначе стаята е платена и проблема би трябвало да е никакъв.

Нито впрягат допълнителен хаускийпинг ресурс, нито фронтдеск, нито нищо. Всичко си върви по дефолт. Та с две думи ако може някой да ми го обясни тоя феномен? 

 

Първото нелогично нещо ли е, което виждаш въобще във всичките такива галимации с резервации на самолетни билети и хотели? :) Чета, че било, когато хора резервират гъвкави тарифи за по една седмица и после ги отказват на третия ден и не плащат останалите. Така чрез тази такса хотела си прибира част от печалбата за неизползваните дни. Ама.., понеже явно им е трудно да правят разлика между предплатени изцяло и гъвкави резервации, пердашат тая такса на всичките. И трябва да се пазариш на чекин за да няма проблем...

 

Предполагам, че шанса да се случи нещо такова в малък хотел е близък до нула, ма все пак трябва да предупредим. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами аз в Хонг конг взимам за три, а ще седя две, но после искам на третия ден да се изнеса в 10 вечерта щото летя в 1 през нощта. Така или иначе ми трябва тая трета. При други условия не бих я платила и ще си оставя само багажа там, но при това положение искам да се прибера да речем в 9 вечерта, да се изкъпя и тогава да си тръгна. Това не е ранно напускане, нали?

Връзка към мнение

Не, разбира се. Ранно напускане е да си тръгнеш без да използваш нощувка, като си искаш парите обратно. Ако не си ги искаш, е все едно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди малко се настаних в хотел в центъра на София, 3 нощувки с отстъпката от 100 долара за 8,72 долара. Всичко мина през проблем. Сега оглеждам да направя още резервации.

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Има ли смисъл от безплатно анулиране тук? Как ще процедират, ако решат да откажат резервация? В случай на отказ възможно ли е да се стигне до изтегляне на реалната цена на стаята да речем от кредитната карта, или не? Или ще има две опции - за отказ от резервация и за потвърждаване на реалната цена? Има ли някакъв опит по въпроса? Замислям се, защото ще резервирам 3 нощувки за около 7 долара, които естествено ще прежаля, но ... 107? :)

Връзка към мнение

Има ли смисъл от безплатно анулиране тук? Как ще процедират, ако решат да откажат резервация? В случай на отказ възможно ли е да се стигне до изтегляне на реалната цена на стаята да речем от кредитната карта, или не? Или ще има две опции - за отказ от резервация и за потвърждаване на реалната цена? Има ли някакъв опит по въпроса? Замислям се, защото ще резервирам 3 нощувки за около 7 долара, които естествено ще прежаля, но ... 107? :)

 

Няма как да те таксуват на пълната цена без твое съгласие. Ако решат да отменят резервации или ще ти върнат парите или ще те попитат дали искаш на пълната цена. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма как да те таксуват на пълната цена без твое съгласие. Ако решат да отменят резервации или ще ти върнат парите или ще те попитат дали искаш на пълната цена. 

 

Благодаря за експресния отговор. Значи  ще си поискам 7-те долара обратно. :)

Връзка към мнение

Малко допълнителна информация от близкото минало:

при предходни "мега" промоции като тази, хората с "неотменими" стаи обикновено биваха пожалени, ако тръгнеше да се разсмърдява положението .. Логиката е следната: хотелът, веднъж взел парите за такава, не е длъжен да ги връща никому, включително и на агента.

Той, от своя страна, ако не е доволен от платената от клиента цена, или трябва да му върне парите и да плати стаята на хотела сам, или да намали загубата с колкото е дал клиента, и да го остави да на мира..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има логика, моята за съжаление e с 'free cancellation' само такава беше опцията, иначе по принцип винаги взимам предплатени, с главата в торбата. Дано не се разсмърди положението, но като гледам колко дълго държи, ще има големи последици $$$ за Expedia.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дори да откажат, дано не е последните дни. Моята е чак за май месец.

 

Мисля, че няма да зависи от датата на ползване на резервацията. По-скоро накуп ще е, ако откажат, и то в близките 1-2 седмици.

 

По всичко личи, че случаят с тази "мега" промоция обаче няма да е такъв. Вече има и ползван хотел, резервиран с купон. И освен това, в момента на някои страни опрощават милиарди дългове, пък тук за някакви си десетки долари ли?

 

Тъй че, другари магеланци, да живее международното положение! :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Благодарности и от мен към macf1an.

 

5 нощувки със закуски в Лефкада от мен в края на юли. :)

Редактирано от Христиан
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колко време направена резервация в "Expedia" с право на безплатно анулиране, стои с гриф "pending" в профила на сайта? Идеята ми е, че направих резервация с възможност за безплатна отмяна. Парите ми бяха дръпнати от картата моментално от страна на "Expedia", резервацията ми е потвърдена, имам и съответен мейл, но плащането в профила ми стои като "pending". Би трябвало в рамките на два-три дни "Expedia" да извърши плащане към хотела, но досега не съм имал подобен случай и гледам да предвидя възможните негативни последици при евентуална отмяна на резервацията...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ей идва ми да си изгриза топките , че не ми трябва резервация до края на лятото. Всичко или е платено или нямам вече дори три дни за чужбина.

 

На яд ще резервирам нещо в Ловеч да не съм капо ...аха най-близкото дето го има в Expedia e Плевен :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

stenk, време е да ни дойдеш на гости в Софето .. има за по 2-3 долара тотал доста прилични местенца :)

 

Странното е, че темата във FT има 5-пъти по-малко гледания от нашата ...

 

Замина :)

Даа бе?

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Duke, къде ти стой така? Сега разглеждах моята и не разбирам където точно е. Гледах в trips, там ли е?

 

Стои при информацията за "Rewards" бонус точките. Разбира се, това може да е защото все още не съм ползвал услугата, а както стана дума тя е с възможност за безплатна отмяна. Един вид, няма как да получиш бонус точки, ако не си ползвал самата услуга...

Връзка към мнение

Еми пак не ме огря! Хотелите в Японско не ги лови, този във Виена ми е по-евтин от предложените в експедия минус намалението, за Св. Валентин вече съм платила. А майски празници не знам къде ще ходя. Ами ще си изям ушите, все дебело плащам.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Жоро, би ли споделил за кой хотел става дума?

И да, хич не са евтини приличните хотели в Рио...

 

При мен изборът в Рио беше между тези два хотела (и двата приемат купоните):

 

Mar Palace Copacabana: http://www.expedia.com/Rio-De-Janeiro-Hotels-Mar-Palace-Copacabana.h877313.Hotel-Information?chkin=03%2F17%2F2015&chkout=03%2F22%2F2015&rm1=a2&hwrqCacheKey=e248055b-7422-4d82-b603-edb3952e197dHWRQ1423587618279&c=ffe5b11e-1cda-47ae-8a62-4717c6c0607b&

 

Best Western Augusto's Rio Copa hotel: http://www.expedia.com/Rio-De-Janeiro-Hotels-Best-Western-Augustos-Rio-Copa-Hotel.h82887.Hotel-Information?chkin=03%2F17%2F2015&chkout=03%2F22%2F2015&rm1=a2&hwrqCacheKey=e248055b-7422-4d82-b603-edb3952e197dHWRQ1423587667022&c=72585262-d03a-47b4-ba70-1c8aea0a81ed&

Стои при информацията за "Rewards" бонус точките. Разбира се, това може да е защото все още не съм ползвал услугата, а както стана дума тя е с възможност за безплатна отмяна. Един вид, няма как да получиш бонус точки, ако не си ползвал самата услуга...

 

Това няма нищо общо с плащането. Pending са ти единствено rewards точките, които се получават чак след като ползваш хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стои при информацията за "Rewards" бонус точките. Разбира се, това може да е защото все още не съм ползвал услугата, а както стана дума тя е с възможност за безплатна отмяна. Един вид, няма как да получиш бонус точки, ако не си ползвал самата услуга...

Наградите седят пендинг до няколко седмици след като приключиш почивката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.