Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

и аз имам една мъка, която ме гложди от почти три седмици! 

Та преди три седмици заминавам в командировка във Варшава. Настанени сме в един от най-реномираните хотели - петзвездният Мариот. Още с пристигането ни ме карат да платя за целия престой, както и 50 евро да оставя като гаранция за минибара. До тук добре, но тези 50 евро щели да ни ги върнат накрая в злоти?! Обясних им, че това е напълно безсмислено, но... това била политиката. Добре, реших да дам дебитната си карта като гаранция... След като вече ми въведоха данните обаче, се оказа, че можело да ми заключат минибара. Поисках да направят това, но те казаха, че не може, защото вече съм си дала картата... 

Престоят ни свърши и дойде време да си тръгваме. Добре, ама сме били останали 1 нощувка повече и трябвало да си платим (резервацията ни беше направена за толкова нощувки, колкото и останахме). Добре, платихме, но била съм използвала 3 неща от минибара ?! What the .... Вдигнах аз един скандал... Добре, обещаха всичко да оправят и да ми отблокират сумата от 100 лв. на картата. 

Завърнах се и ей така от любопитсво реших да видя дали са ми върнати парите - парите не само не ми бяха върнати, но от някъде се появиха блокирани още 200 лв. Да, именно от Мариот.

Бясна се обадих да питам какво става. Системата автоматично ми била дръпнала за последната нощувка, защото не е било ясно дали ще я платя?! Но... щели веднага да ми върнат парите... та така вече 2 седмици и парите все още си стоят блокирани!

 

Връзка към коментар

Преди време имах блокирана сума в дебитна карта. Точно след месец я отблокираха. Мислех, че този срок вече е понамалял, но нищо чудно да е още месец. Тогава ходех през ден до банката, писах на фирмата, която беше блокирала сумата-нищо. Банката ми казваше-чакайте, ще я отблокират. Наистина я отблокираха, но толкова нерви изхабих, че вече избягвам да плащам с дебитна карта.  С кредитната като ми блокират пари до дни си ги получавам. Незнам каква им е логиката.

Връзка към коментар

To aз доскоро мислех, че по дебитна карта не може да се блокира сума, явно е доста по-различно.

Това са някакви полски номера или конкретния хотел, навсякъде си давам картата да блокират, когато няма консумация отблокират, един-два пъти са ми добавяли неща, за които се бяхме разбрали да са безплатни (паркинг), но като кажа и ги махат веднага...

Връзка към коментар
2 hours ago, Vyara said:

Досега такова изравняване след подаване на ГДД не се правеше. Мисля, че не беше включено и в промени от 01.01.17 или нещо съм изпуснала?

в сила е от 01.01.2016 - т.е. ще се прави сега за пръв път за самоосигуряващите се за обезщетенията, изплатени през 2016, съответно и сега /през 2017г/ за пръв път самоосигуряващите се ще довнасят по окончателния си годишен осигурителен доход и онези 3,5%, които са за болнични /извън стандартните проценти, които са само за пенсия/

Връзка към коментар
преди 2 часа, Hayasko каза:

Интересно ми е, те имат ли някъде черно на бяло, че са ти подарили въпросния телефон за 10 лв.?

Вече не помня всички подробности, но мисля, че имаше приемо-предавателен протокол, че са ми предали апарата. Със сигурност знаеха, че са ми го дали ;). И още по сигурно е, че никъде не пишеше стойност. Сега като се замисля, трябва да съм доволна, че ми взеха само 10 лв. Можеше да поискат и 100. За 10 лв ми дадоха касов бон. Абе преценили са, че сумата е достатъчно ниска, че да ме накара да платя,  без да се инатя много. Като ти спрат телевизията, интернета и телефона и всяка връзка със света ги плащаш,  без да мислиш много. Мен ме издразни факта, че успяха да ме накарат да се чувствам като човек който е откраднал телефона. Буквално думите им бяха, че съм си взела телефон, който не съм платила.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, antea каза:

в сила е от 01.01.2016 - т.е. ще се прави сега за пръв път за самоосигуряващите се за обезщетенията, изплатени през 2016, съответно и сега /през 2017г/ за пръв път самоосигуряващите се ще довнасят по окончателния си годишен осигурителен доход и онези 3,5%, които са за болнични /извън стандартните проценти, които са само за пенсия/

Ако не те затруднявам, ще ме напътиш ли към члена от закона? Благодаря

Връзка към коментар

@Vyara

http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2136568815

чл.42

имай предвид, че точно с постановление, публикувано във вчерашния ДВ отново е изменен този член, в линка е вече новият текст, който ще касае 2017 година, но това не променя, че до 30 юни 2017 ще преизчисляват за 2016-та :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Lili82 каза:

И аз да се оплача, бяхме си планували страхотна разходка на вън в празничните дни, но времето е ужасно и явно ще си стоим в къщи на Великден :(

Не се оставяй времето да проваля разходката ви. ;) Нека да не е фактор, винаги има какво да се измисли.. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искам да се оплача как започва почивката ни до Венеция :(Самолетът се развали и не иска да тръгне. Казаха, че има техническа повреда, която не могат да оправят и ще чакат инструкции. Засега си седим в самолета :( 

Връзка към коментар
преди 8 часа, Алекс каза:

Искам да се оплача как започва почивката ни до Венеция :(Самолетът се развали и не иска да тръгне. Казаха, че има техническа повреда, която не могат да оправят и ще чакат инструкции. Засега си седим в самолета :( 

Не тъжи, когато стигнете, Венеция ще ви компенсира с чара си:)

Връзка към коментар
преди 19 минути , Алекс каза:

:) всичко  мина и вече се наслаждаваме на Венеция

Ние бяхме там на Цветница и беше такава ужасТна  гмеж, каквато не съм виждала до сега за десетина посещения там по най - различно време. Мургав,азиатец,мургав,азиатец+круизен кораб от най-големите.

При последното ходене там през януари си беше просто прекрасно без всичките тия тълпи и боклук навсякъде.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
6 hours ago, AlexandraKo said:

Ние бяхме там на Цветница и беше такава ужасТна  гмеж, каквато не съм виждала до сега за десетина посещения там по най - различно време. Мургав,азиатец,мургав,азиатец+круизен кораб от най-големите.

При последното ходене там през януари си беше просто прекрасно без всичките тия тълпи и боклук навсякъде.

През деня беше нещо подобно :) вечерта  стана супер като си тръгнаха 2/3 от разглеждащите + един круизен кораб, който едвам се събра на екрана на телефона да го снимам.

Връзка към коментар

Искам да се оплача от Метро. От тази верига си купихме яйцата , които боядисахме за Великден. От 5 яйца, които сборихме, 3 бяха развалени. А има яйца , които  раздадохме на роднини и ще се наложи да предупредим хората. Навръх Възкресение съм много разочарована :(

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, Уатея каза:

Искам да се оплача от Метро. От тази верига си купихме яйцата , които боядисахме за Великден. От 5 яйца, които сборихме, 3 бяха развалени. А има яйца , които  раздадохме на роднини и ще се наложи да предупредим хората. Навръх Възкресение съм много разочарована :(

Това пък, е ужасно.При положение, че яйцата имат трайност 1 месец, тези трябва да са от лани. :blackeye:

Има една трик, който баба прилагаше,  за да види има ли някое развалено яйце.Слагаше ги в студена вода и тези, които не са много наред  плуваха, а здравите веднага потъваха на дъното.

Връзка към коментар
59 minutes ago, AlexandraKo said:

Това пък, е ужасно.При положение, че яйцата имат трайност 1 месец, тези трябва да са от лани. :blackeye:

Има една трик, който баба прилагаше,  за да види има ли някое развалено яйце.Слагаше ги в студена вода и тези, които не са много наред  плуваха, а здравите веднага потъваха на дъното.

Този трик е да познаеш колко е прясно яйцето. Не е задължително непрясното яйце да е развалено. Но съм съгласна, че ситуацията е ужасна и разваля целия дух на Великден. Дано да няма неприятни последици за някой от изялите яйцата!

Връзка към коментар
преди 5 часа, pamela каза:

Този трик е да познаеш колко е прясно яйцето. Не е задължително непрясното яйце да е развалено. Но съм съгласна, че ситуацията е ужасна и разваля целия дух на Великден. Дано да няма неприятни последици за някой от изялите яйцата!

Ааааа,  всички, дет се опитват да плуват, заминават на боклука.Такива отравяния съм виждала от яйца, че никакъв компромис.Ядем само тия, дето веднага тропват по дъното.Първо ги мия с топла вода и сапун, че тогава нататък.

Ама то, при мен си е професионална деформация.Не ме слушай.:blackeye:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 16.04.2017 г. в 21:49, Уатея каза:

Искам да се оплача от Метро. От тази верига си купихме яйцата , които боядисахме за Великден. От 5 яйца, които сборихме, 3 бяха развалени. А има яйца , които  раздадохме на роднини и ще се наложи да предупредим хората. Навръх Възкресение съм много разочарована :(

Просто да падлудейш /казваше една рускиня/. Срам нямат! Видя ли кой е производителя?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искам да се оплача как от вчера не ми върви с почивката ни за лятото :( Първо вчера прекарах половината си работен ден да търся къде на спим в Палма и как да купя билети от бравофлай. Вечерта моята приятелка ми даде Маестрото си да направя плащането и се заговорихме, че щяла да ходи до Щатите и си търси билети. Реших, че не е редно да и ползвам картата. Тъй като тя настояваше да си взема билетите, прекарах около 2 часа да и търся изгодни полети и да се уверя, че няма да и върши работа отстъпката и нищо не намерих. Ядосах се и го оставих за днес вечерта. После друга приятелка ми звънна, че имала карта. Да, ама не стана работата. Като се замислих колко нерви изхабих за 20 евро, реших че е време да купя билетите на редовната им цена. Приятелят ми обаче не беше много щастлив като видя, че имаме по цял ден престой в Барселона и Валенсия, което беше най-якото. Айде още около час да търся как да си направим полетите без престой. Най-накрая теглих едни големи майни на цялата почивка и реших, че искам да си ходя в България, да пия Самърсби на плажа с приятели и не ми се занимава с никакви Палми. Колкото повече ми се въртеше тази идея в главата, толкова по-привлекателна ми се струваше. Веднага чекнах полетите за този период и бяха по-скъпи от билетите ни до Палма :( Легнах си тъжна.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не се коси Алекс!Пари се печелят,а щом ще си с приятели,какво по-хубава почивка от тази!

Палма не е Азурния прозорец,че да пропадне в морето!Пък и не се чува да са я нападали цунамита,та баш преди да я видите ли ще бъде първия път?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.