Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Преди 1 час, Алекс каза:

Искам да се оплача как от вчера не ми върви с почивката ни за лятото :( Първо вчера прекарах половината си работен ден да търся къде на спим в Палма и как да купя билети от бравофлай. Вечерта моята приятелка ми даде Маестрото си да направя плащането и се заговорихме, че щяла да ходи до Щатите и си търси билети. Реших, че не е редно да и ползвам картата. Тъй като тя настояваше да си взема билетите, прекарах около 2 часа да и търся изгодни полети и да се уверя, че няма да и върши работа отстъпката и нищо не намерих. Ядосах се и го оставих за днес вечерта. После друга приятелка ми звънна, че имала карта. Да, ама не стана работата. Като се замислих колко нерви изхабих за 20 евро, реших че е време да купя билетите на редовната им цена. Приятелят ми обаче не беше много щастлив като видя, че имаме по цял ден престой в Барселона и Валенсия, което беше най-якото. Айде още около час да търся как да си направим полетите без престой. Най-накрая теглих едни големи майни на цялата почивка и реших, че искам да си ходя в България, да пия Самърсби на плажа с приятели и не ми се занимава с никакви Палми. Колкото повече ми се въртеше тази идея в главата, толкова по-привлекателна ми се струваше. Веднага чекнах полетите за този период и бяха по-скъпи от билетите ни до Палма :( Легнах си тъжна.

Прочети още  

Еее,стига дееее! Как тъй ще си легнеш тъжна, като че ли, за Палма има само един единствен самолет и не си се класирала. :unsure:Ей го светът,  какъв е широк и голям, все за някъде ще има подходящи полети.

Да не говорим, че аз, като тръгна да си организирам нещо, отива месец в четене и търсене, а ти -един ден.Не трябва да си тъжна, а упорита и ще видиш, как всичко се подрежда.

Връзка към мнение
преди 26 минути , AlexandraKo каза:

Еее,стига дееее! Как тъй ще си легнеш тъжна, като че ли, за Палма има само един единствен самолет и не си се класирала. :unsure:Ей го светът,  какъв е широк и голям, все за някъде ще има подходящи полети.

Да не говорим, че аз, като тръгна да си организирам нещо, отива месец в четене и търсене, а ти -един ден.Не трябва да си тъжна, а упорита и ще видиш, как всичко се подрежда.

Така е. Права си. Нещо явно ми е тъжен периода: ) Аз противно на теб изобщо не чета къде отивам. Карам на сляпо без очаквания: ) Проучванията ми стигат дотам да си намеря хотел, как да стигна до него и кои са основните забележителности. Оттам нататък накъдето ме отвее вятърът. Но може би пък някой път трябва да пробвам и аз да си напиша домашното предварително. 

 

Така не открих как да вмъкна два цитата, но дано Палма не е Азурния прозорец и да изчезне, че него така и не го видях: ) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искам да се оплача от битовизми: протече ми банята точно ден преди да тръгнем на път :( Това се повтаря вече 9-та година. Разправии, дела, ремонти ... и точно от една година се бях успокоила, че вече всичко е ок, тази вечер отново.

Нямам верен ход. Имам застраховка, но нямам време да реагирам. На практика имам само 24 часа преди да тръгнем. :( 

Връзка към мнение

Преди двадесет дена си поръчах чехлИчки от един немски сайт. Доставка, за моя сметка, естествено и  до няколко дни. Платих и след два дни  получавам депеша: " извиняваме се, ама ще се забавим две седмици."

Добре, отговарям аз, ще почакам.

Минаха двете седмици, питам какво става.

Пак депеша: " аман-заман, сега ги произвеждаме, ще се забавим до средата на май".

Написах вчера, че почвам да се съмнявам, че си мамят клиентите и каква ще ми е компенсацията за толкова голямото чакане.

Днеска има писмо, че ще ми преведяли 10Евро по КК.

Не съм отговорила още, ама мисля да се пазаря за повече. Ей така, от любов към спорта. Защо продават неща, които ги нямат на склад и защо лъжат, че ще ги доставят до 5 дни. За мен това е договор, който не е изпълнен и следват неустойки.

Какво ще речете?

И моля, ако някой знае, как се нарича в Германия институцията, на която  се оплакват потребителите, да ми го каже.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
17 minutes ago, AlexandraKo said:

 

И моля, ако някой знае, как се нарича в Германия институцията, на която  се оплакват потребителите, да ми го каже.

 

Алекс, пробвай това:

 

https://www.evz.de/en/home/

 

https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.show&lng=EN 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Гост каза:
Прочети още  

Много ти благодаря! След малко ще почна да ги плаша.:girlwacko:

Връзка към мнение

Хайде и аз да се оплача.От ММЦ Приморско ми анулираха резервацията,направена още през октомври през Букинг,с най-нелепото обяснение,че системата я е изхвърлила като неплатена.Всичко това след като два пъти ми преоторизираха картата,след поне 10 разговора и желание от моя страна да платя капаро ако толкова по-вярват на резервациите в брой.Та оплаквам се от системата.Същата тази дето не ни ще по нашето Черноморие.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, mamaivy каза:

Хайде и аз да се оплача.От ММЦ Приморско ми анулираха резервацията,направена още през октомври през Букинг,с най-нелепото обяснение,че системата я е изхвърлила като неплатена.................

Не си единствен. Доста народ се пооплаква напоследък от анулирани, "сгрешени", и т.н. причини за отменени ранни морски резервации. Лятното море се напълни рано-рано и наш ганю-хотелиер реши, че се е минал с ниски цени.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

При сравнително равни условия с газ от Сърбия колата харчи 6 на 100, с газ от България харчи 10 на 100. Някой може ли да обясни как става тази работа? :ph34r:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Meidj каза:

При сравнително равни условия с газ от Сърбия колата харчи 6 на 100, с газ от България харчи 10 на 100. Някой може ли да обясни как става тази работа? :ph34r:

Ми, може бииии,  литърчето газ в Сърбия е по-големичко от нашенското. :unsure:

Няма друго обяснение, освен това, че тука лъжат с грамажа. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, AlexandraKo каза:

освен това, че тука лъжат с грамажа. 

Какво сквернословие! Ти сега ще кажеш, че и картел има... :blackeye:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
В момента, chandni каза:

Какво сквернословие! Ти сега ще кажеш, че и картел има... :blackeye:

Ух ,  пък и аз,  какви ги плещя :girlwacko:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да не мислите, че се оплаквам?  Просто споделям как изглежда моя You Tube откакто дъщеря ми го ползва

:girlwacko::lol:

27.thumb.png.92292ec13794cdd3e9e1172cb53e5ba1.png

Редактирано от Костов
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

 

преди 1 час, Костов каза:

Да не мислите, че се оплаквам?  Просто споделям как изглежда моя You Tube откакто дъщеря ми го ползва

:girlwacko::lol:

27.thumb.png.92292ec13794cdd3e9e1172cb53e5ba1.png

:laugh:

 

Моля за извинение, не се въздържах. Моите понеже пораснаха, та малко позабравих този период.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 23.04.2017 г. в 0:16, Meidj каза:

При сравнително равни условия с газ от Сърбия колата харчи 6 на 100, с газ от България харчи 10 на 100. Някой може ли да обясни как става тази работа? :ph34r:

На мен, с едно и също гориво, в Гърция, Сърбия и Македония ми дава по-нисък разход :O.  

 

Връзка към мнение

Аз съм пълен лаик по темата с горивото, но съм чувал, че разликата е в самото гориво - при нас е пропан-бутан, който е отпадъчен продукт (поправете ме, ако греша), докато в други държави си е природен газ.

Връзка към мнение

Въпреки потенциалните разлики в качеството на горивото, дори да допуснем и грешка в измерването, такива огромни разлики са нереални. Иначе до колкото знам бензиностанциите на Газпром внасят от Сърбия и горивото им е преработено в сръбски рафинерии, така че може да пробвате там дали има някакво подобрение. Но разлика между 6 и 10 ми е трудно да повярвам, каквато и водица да ни сипват тук. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 20.04.2017 г. в 12:33, Гост каза:
Прочети още  

Рейни, имаш почерпка от мен! Плашенето Фана място - днеска иде депеша от въпросните, че са ми пратили кундричките и до три дни ще са тук.:O

Почвам да броя от днеска и ще видим...

Нямаш ли някое друго линкче за подобна плашеща комисийка, ако стане ден четвърти без обещаното?:girlwacko:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
4 hours ago, AlexandraKo said:

Рейни, имаш почерпка от мен! Плашенето Фана място - днеска иде депеша от въпросните, че са ми пратили кундричките и до три дни ще са тук.:O

Почвам да броя от днеска и ще видим...

Нямаш ли някое друго линкче за подобна плашеща комисийка, ако стане ден четвърти без обещаното?:girlwacko:

Много се радвам! :) Ще платят :)

Връзка към мнение
преди 8 часа, Гост каза:

Много се радвам! :) Ще платят :)

Те платиха - дадоха 10 евро компенсация и се забързаха,  щото им рекох, че ако до еди коя си дата не пристигне обещаното, ще се жалвам  от измама ето, тук и дадох твоите линковете. Да видим сега, днеска е втори ден...:girlwacko:Ама аз си ги искам чехлИчките,  че знаеш ли, от кога ги вардя из нетЯ .Дано и размера да съм уцелила,  че иначе ще е голЕм смЕх  - всичката разправия - за нищо. Ако са ми големи- не е беда,нали ще ги израста:shout:, ми,  да не  са ми малки, че с пол,вин пета отвънка трудно се пристъпя напето  :girlwacko::shout:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 4/23/2017 в 0:16, Meidj каза:

При сравнително равни условия с газ от Сърбия колата харчи 6 на 100, с газ от България харчи 10 на 100. Някой може ли да обясни как става тази работа? :ph34r:

Или не са ти равни останалите условия или имаш грешки в сметките. И при нас колата на мъжа ми харчеше 10/100 дизел зимата в бг, в Германия тази зима достигна до 6, но в Сф 15 км до работата са 25-35 мин или повече, тук 15 км до работата са 12 мин. Сфетофар вижда колата средно 1 път седмично, че понякога и по-рядко. Сега като е топло държи 5.2 среден разход. Бях сигурна, че такъв разход е възможен само и единствено в книжката, но се оказа напълно постижим като се елиминират задръствания, кофти гориво и други екстри.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
19 hours ago, Raybeez said:

Аз съм пълен лаик по темата с горивото, но съм чувал, че разликата е в самото гориво - при нас е пропан-бутан, който е отпадъчен продукт (поправете ме, ако греша), докато в други държави си е природен газ.

Природният газ е смес от въглеводороди - метан (СН4), етан (С2Н6), пропан (С3Н8) и други газове. Пропан-ботанът е смес от пропан и бутан (С4Н10). Не разбирам как ПБ може да бъде отпадъчен продукт. Че са различни - различни са. Но основните съставки на всички тях е хомоложната група на въглеводородите. Доколкото ми е известно, не може кола на приорден газ да се зареди с пропан-бутан и обратното. Това е все едно на дизелов двигател да сипете бензин и обратното - на бензинов - дизел.

Някакво изключение са старите двигатели на МД80, които работят с джет А1 и дизел - падат ви ушите при излитане и в кабината се усеща недоизгоряла нафта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 23.04.2017 г. в 0:16, Meidj каза:

При сравнително равни условия с газ от Сърбия колата харчи 6 на 100, с газ от България харчи 10 на 100. Някой може ли да обясни как става тази работа? :ph34r:

Май не се изразих коректно по-горе. Ето подробната разбивка (цифрите са с точност до 0,1): Зарежда се газ на българска бензиностанция, оцветена в зелено и синьо (не газта, а бензиностанцията :lol:). Изминават се Х км в Сърбия, главно магистрала. При следващото зареждане в Сърбия отчетеният разход е 6,2 на сто. Следват нови Х км в Сърбия, основно планински път, изкачвания, завои, спирания през километър-два, първа-втора, първа-втора. Следва зареждане в Сърбия и отчетеният разход е 8,1 на сто. Със зареденото в Сърбия се изминават Х км в България, главно магистрала (1 към 1 с първата отсечка от по-горе). Следва ново зареждане в синьо-зелената къщичка на приказките и фантазиите, при което е отчетен разход 10,4 на сто. Нееезнам... :ph34r:

 

Връзка към мнение
На 01/12/2016 в 15:44, Гост каза:

Аз шофирам много внимателно (като изключа една френска простотия последните години, която съм описвала). Глобите в UK са драстични, а и не виждам за какво да правя нарушения... Фарове винаги пускам (благодаря за отбелязването).

Ами и аз уж карам внимателно и спазвам всичко (пък и съвети давам :banghead:), ама сега получих известия за 3 глоби за превишена скорост от ваканцията в Ресифи. А наистина карам внимателно, не бяха ме глобявали поне 5 години. На всичко отгоре поне 2 май са на едно място, айде един път да не видя знака 40 може, ама 2-3 пъти... 

И една глоба за незапалени фарове вече от моя си град. 

Това май си е за оплакванията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.