Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

57 minutes ago, neuromancer said:

Ами и аз уж карам внимателно и спазвам всичко (пък и съвети давам :banghead:), ама сега получих известия за 3 глоби за превишена скорост от ваканцията в Ресифи. А наистина карам внимателно, не бяха ме глобявали поне 5 години. На всичко отгоре поне 2 май са на едно място, айде един път да не видя знака 40 може, ама 2-3 пъти... 

И една глоба за незапалени фарове вече от моя си град. 

Това май си е за оплакванията.

Помня аз как ме предупреждаваше - пъплих като мравка в Бразилия, всички ме изпреварваха... Само на един път карах бързо, ама там ни коли, ни полицаи имаше :) Няма да ти лайквам поста... хах

Връзка към мнение
Дани Магелани
На ‎25‎.‎4‎.‎2017‎ г. в 5:38, AlexandraKo каза:

Те платиха - дадоха 10 евро компенсация и се забързаха,  щото им рекох, че ако до еди коя си дата не пристигне обещаното, ще се жалвам  от измама ето, тук и дадох твоите линковете. Да видим сега, днеска е втори ден...:girlwacko:Ама аз си ги искам чехлИчките,  че знаеш ли, от кога ги вардя из нетЯ .Дано и размера да съм уцелила,  че иначе ще е голЕм смЕх  - всичката разправия - за нищо. Ако са ми големи- не е беда,нали ще ги израста:shout:, ми,  да не  са ми малки, че с пол,вин пета отвънка трудно се пристъпя напето  :girlwacko::shout:

Прочети още  

Искаме снимка. А ако са ти малки, да си кажа, че съм с малък крак.:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Meidj каза:

Май не се изразих коректно по-горе. Ето подробната разбивка (цифрите са с точност до 0,1): Зарежда се газ на българска бензиностанция, оцветена в зелено и синьо (не газта, а бензиностанцията :lol:). Изминават се Х км в Сърбия, главно магистрала. При следващото зареждане в Сърбия отчетеният разход е 6,2 на сто. Следват нови Х км в Сърбия, основно планински път, изкачвания, завои, спирания през километър-два, първа-втора, първа-втора. Следва зареждане в Сърбия и отчетеният разход е 8,1 на сто. Със зареденото в Сърбия се изминават Х км в България, главно магистрала (1 към 1 с първата отсечка от по-горе). Следва ново зареждане в синьо-зелената къщичка на приказките и фантазиите, при което е отчетен разход 10,4 на сто. Нееезнам... :ph34r:

 

Така както си го написал първото зареждане от ОМВ ти дава разход 6.2, второто от сръбска бензиностанция дава 8.1, третото от сръбскатата дава 10.4, а четвъртото...ще се разбере като дойде време за петото :) Ма сигурно аз се бъркам нещо в обясненията. Между другото, мисля че конкретно за газа, може и да се "натъпче" повече в бутилката на различни места, така че може там където излиза по-малък разход да са заредили повече до горе, от колкото на другите места. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, Георги каза:

Така както си го написал първото зареждане от ОМВ ти дава разход 6.2, второто от сръбска бензиностанция дава 8.1, третото от сръбскатата дава 10.4, а четвъртото...ще се разбере като дойде време за петото :) Ма сигурно аз се бъркам нещо в обясненията. Между другото, мисля че конкретно за газа, може и да се "натъпче" повече в бутилката на различни места, така че може там където излиза по-малък разход да са заредили повече до горе, от колкото на другите места. 

Ооо, да, определено може "да се натъпче повече". Наскоро на един приятел с бутилка с вместимост 25 л същите фокусници му бяха натъпкали 30+ л :lol:

 

Първото, минус първото, минус второто и т.н. дават постоянен разход 10+. Като се точи в Сърбия, изведнъж разходът пада на 6 л. Ама явно тяхната газ не е като тукашната газ и няма магическото свойство да разширява бутилки... :ph34r:

 

 

 

Редактирано от Meidj
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оплаквам се от времето: тръгнахме от Блед в дъжд с идеята, че ще можем да спрем да видим Любляна (никога не сме били там) - ядец. Небето просто се беше пробило. И така чак до 100 км от Славонски брод. Чудихме се дали да спираме или да продължаваме за България, но след такъв дъжд и липса на видимост плюс тежък трафик по хърватската магистрала (да не повярва човек), все пак решихме да си ползваме нощувката. Тези 400 и няколко км ни се увидяха и на двамата. По едно време си мислех, че колата се е обърнала на амфибия и се носим по водата..... Та значи, оплаквам се, защото ви се провалиха плановете за Любляна и за Загреб (като резерва).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На ‎28‎.‎4‎.‎2017‎ г. в 21:27, Lyubina каза:

Оплаквам се от времето: тръгнахме от Блед в дъжд с идеята, че ще можем да спрем да видим Любляна (никога не сме били там) - ядец. Небето просто се беше пробило. И така чак до 100 км от Славонски брод. Чудихме се дали да спираме или да продължаваме за България, но след такъв дъжд и липса на видимост плюс тежък трафик по хърватската магистрала (да не повярва човек), все пак решихме да си ползваме нощувката. Тези 400 и няколко км ни се увидяха и на двамата. По едно време си мислех, че колата се е обърнала на амфибия и се носим по водата..... Та значи, оплаквам се, защото ви се провалиха плановете за Любляна и за Загреб (като резерва).

Хаа, май ще трябва да се оплача сама от себе си - на всичкото отгоре очевидно и не виждам като пиша. Написала съм и доста глупости снощи :laugh:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Lyubina каза:

Хаа, май ще трябва да се оплача сама от себе си - на всичкото отгоре очевидно и не виждам като пиша. Написала съм и доста глупости снощи :laugh:

Защо да си написала глупости ?То си е за оплакване - на едни места изгоряхме от жега - вчера колко съм походила по слънчевата страна на улицата в Истанбул и едната ми буза е червена, а при вас пък -проливен дъжд.Ама, ако погледнеш нещата от друга страна - това е повод пак да кроиш планче за натам.:) 

Връзка към мнение
преди 12 минути , AlexandraKo каза:

Защо да си написала глупости ?

Защото съм написала, че са се провалили нечии други планове, а не нашите, ама то така е, като се опитвам да пиша без очила :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еее, случва се човек да не догледа. И понеже не може да се поправиш, като е минало време, така остава.Ама - сто гледали, един видял.:girlwacko:

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

За първи път от не помня колко години нямам билет за НИКЪДЕ. Дори София-Варна. Не излизат никакви промоции за периода и местата, където искаме да отидем есента извън Европа и съответно не смея да купя нищо в Европа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абе, тва Ел Нидо е бахти абсурдното място. Как може пълни дупки да са по 50 евро, а приличните да почват от 100. Затворническите стаи от по 20 евро за 10 квадрата изобщо не ги смятам. На всичкото отгоре в ММТ има само няколко от най-мизерните места. :mad:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 57 минути , T.E.Lawrence каза:

Абе, тва Ел Нидо е бахти абсурдното място. Как може пълни дупки да са по 50 евро, а приличните да почват от 100. Затворническите стаи от по 20 евро за 10 квадрата изобщо не ги смятам. На всичкото отгоре в ММТ има само няколко от най-мизерните места. :mad:

Виж тук дали ще ти хареса. През 2015 беше 1600 PHP на нощ, но сега гледам са вдигнали цените. Встрани е от центъра, но беше доста приятно и бях много доволна от престоя ни там. Определено препоръчвам!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , Зани каза:

Виж тук дали ще ти хареса. През 2015 беше 1600 PHP на нощ, но сега гледам са вдигнали цените. Встрани е от центъра, но беше доста приятно и бях много доволна от престоя ни там. Определено препоръчвам!

Гледах го ,ама от 50 евро имат само една стая през агода, другите вече са от 70 нагоре. Щом препоръчваш, освен ще се свържа с тях директно да ги питам за друга от 50. Локацията не зле, става и за пеш до града като гледам.

Връзка към мнение

Аз тогава резервирах директно от сайта, собственика е италианец. Пеша се ходи до градчето по една неосветена улица, но нас това не ни притесняваше. Качвам 2-3 снимки, да видиш дали ще ти хареса.

Спойлер

 

IMG_2685.JPG.2d24dc16cdba3e5450364954a940bc54.JPG

IMG_2635.thumb.JPG.072df40668b2ba1e10b163cad5202708.JPG

 

IMG_2682.JPG.19f6c43e3cfec332db9066f6b0bbeab8.JPG

 

Връзка към мнение

Добре изглежда, ама за съжаление през сайта е още по-скъпо, от 3500 песо на вечер. Гледам масово всички туристи се оплакват за Ел Нидо, че изведнъж бум в посещенията, малко предлагане и цените ужасни. 

Връзка към мнение

Абсолютно искам да се оплача как написах първия си, при това страхотен пътепис за Индия с всякакви разяснения, и си забравих телефона в  едно такси в Янгон. Всичко беше на него, понеже пишех предимно в движение... Такова вдъхновение ме беше ударило, че чак сама си го харесвах :ireful:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Малко като виц звучи, но исках да изпратя пари в чужбина. Пишеше, че приемат само сепа разплащания. Изпратих ги през пейсера. Получиха ги и ми ги върнаха обратно, защото не приемали сепа плащания от литовска банка. :O:lol:

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 минути , T.E.Lawrence каза:

Малко като виц звучи, но исках да изпратя пари в чужбина. Пишеше, че приемат само сепа разплащания. Изпратих ги през пейсера. Получиха ги и ми ги върнаха обратно, защото не приемали сепа плащания от литовска банка. :O:lol:

Хъх?? Обясниха ли каква е причината? И от коя страна върнаха парите всъщност?

 

Това звучи малоумно, честно.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Георги Матеев каза:

Хъх?? Обясниха ли каква е причината? И от коя страна върнаха парите всъщност?

 

Това звучи малоумно, честно.

Точно това беше причината, че не приемали сепа плащания от литовска банка, т.е. банката на пейсера. И това при уточнението, че приемат само сепа разплащания, с изключение на английски банки. :lol:

Връзка към мнение
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Точно това беше причината, че не приемали сепа плащания от литовска банка, т.е. банката на пейсера. И това при уточнението, че приемат само сепа разплащания, с изключение на английски банки. :lol:

Ми, прАти им ги през нашенска банка, да си ги получат къде Коледа.:lol::lol::lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 5/25/2017 at 0:05 PM, lesy said:

За първи път от не помня колко години нямам билет за НИКЪДЕ. Дори София-Варна. Не излизат никакви промоции за периода и местата, където искаме да отидем есента извън Европа и съответно не смея да купя нищо в Европа.

Познато....Дебна за коледа до Танзания ама са мн скъпи за сега .... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.