Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Абе като сте отворили тема за работа по-нагоре, я да ви питам как се таксува по Белия свят (да се разбира основно Германия и близките) работен ден от порядъка на 12-14 часа (08:00-22:00)? За какво може да се претендира като допълнително възнаграждение? 

Връзка към коментар
преди 16 минути , Meidj каза:

Абе като сте отворили тема за работа по-нагоре, я да ви питам как се таксува по Белия свят (да се разбира основно Германия и близките) работен ден от порядъка на 12-14 часа (08:00-22:00)? За какво може да се претендира като допълнително възнаграждение? 

Специално за Германия, изобщо е забранено да се работи повече от 10 часа на ден, ако в този случай това се случва редовно, нещо не е наред. Допълнително възнаграждение може да претендираш в случай, че работиш по празници или след 23 часа. Също така повече от 48 часа на седмица се допускат в "екстремни случаи" и трябва да бъдеш компенсиран в следващите 6 месеца, в общия случай с по-кратка работна седмица.

Редактирано от tch
Връзка към коментар
преди 28 минути , Meidj каза:

Абе като сте отворили тема за работа по-нагоре, я да ви питам как се таксува по Белия свят (да се разбира основно Германия и близките) работен ден от порядъка на 12-14 часа (08:00-22:00)? За какво може да се претендира като допълнително възнаграждение? 

Самофилтрирах си мнението. Гледай просто да спазваш законите.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

На мен ми се е случвало да бачкам в Германия и малко повече от 10 часа на ден, но сравнително рядко, да кажем в макс. 10% от работните дни. Но бях на часова ставка и не съм мрънкал. Ако редовно се работи от 8 до 22, по-добре човек да си търси ново работно място, особено в Южна Германия напрактика няма безработица.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Meidj каза:

Абе като сте отворили тема за работа по-нагоре, я да ви питам как се таксува по Белия свят (да се разбира основно Германия и близките) работен ден от порядъка на 12-14 часа (08:00-22:00)? За какво може да се претендира като допълнително възнаграждение? 

Ако си на трудов договор и в България дори, няма как да работиш легално 5 дни в седмицата по 10- 12 часа. Ако имаш удължен работен ден, ти се полагат повече почивни дни. На старата ми работа овъртаймът се заплащаше с допълнителна отпуска, като пак не можеше всеки ден да отчиташ овъртайм. 

В Малта изобщо не го отчитаме. Естествено се налага, затова моята фирма е измислила като компенсация лятно редуцирано работно време. От 40 часа на 35. Както и бонуси два пъти в годината и възможността да работиш от вкъщи. Дали покриват овъртайма, най - вероятно не. 

Връзка към коментар

След като зимата стоях един месец в хотел в Камбоджа на половин цена, благодарение на ММТ кодовете, сега положението е "this hotel does not accept deal codes". :lol: Вероятно трудно са ме изтърпяли. :lol:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Индийците от ММТ ми дадоха неочаквано 750 рупии бонус в портфейла, като намалиха срока и на всички останали в него с близо два месеца. :-))))) Абе, все пак да не се оплакаваме много. Точно пък от тях!  :lol:

Редактирано от rik4o
Връзка към коментар

А защо не ползвате PayPal/Skrill и другите разплащателни системи, където таксите са 2,50USD за пращане към кредитна карта и 1-2 евро за изпращане от кредитна карта към някого?  :)

 

ПП: Сега виджам, че вече само аз съм на тази тема :rofl:

Редактирано от tlm5
Връзка към коментар

И аз да се оплача...

Пътувахме в началото на месеца до Ирландия, купих билетите рано-рано, резервирах места... и накрая изненада: място 11А е БЕЗ прозорец! Подивях :( 

Веднага след като кацнахме, смених местата за обратния полет (които пак бяха на 11ти ред...) с такива на 10ти.

Няма такъв карък просто...

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Гръмна ми хардът на компютъра, от повече от година не съм архивирала нищо на външно устройство, този при който го занесохме, не можел да извлече информация. Сега трябва да намеря къде да го занеса, защото си искам снимките!!!

  • Шок 5
Връзка към коментар
преди 2 минути , Eti* каза:

Гръмна ми хардът на компютъра, от повече от година не съм архивирала нищо на външно устройство, този при който го занесохме, не можел да извлече информация. Сега трябва да намеря къде да го занеса, защото си искам снимките!!!

http://datarecovery.bg/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, Eti* каза:

Гръмна ми хардът на компютъра, от повече от година не съм архивирала нищо на външно устройство, този при който го занесохме, не можел да извлече информация. Сега трябва да намеря къде да го занеса, защото си искам снимките!!!

Ужасно е. Май да хванем да поразвием една тема за архивиране на данни, сигурен съм че много хора тук имат тонове снимки, а повечето от нас се сещат за тези неща, чак когато е твърде късно. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

тези ммт вече се подиграват, цените са още нагоре, последно изпращаха кодове за 20% , от два дни вече по 16% намаление. Хотелите, които следя, вече са по-евтини в букинг и агода.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , T.E.Lawrence каза:

тези ммт вече се подиграват, цените са още нагоре, последно изпращаха кодове за 20% , от два дни вече по 16% намаление. Хотелите, които следя, вече са по-евтини в букинг и агода.

И аз забелязвам същото. Тъкмо се зарадвах, че имам бонус 1000 рупии , то хотела, който следях е скочил с 2х!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И ние малко да се пооплачем. В паспорта на Ангел има само една свободна страница и предвидливо сме я оставили за иранската виза. Отиваме днес в Иранското посолство и се оказва, че трябва да имаш свободни лице и гръб на страницата. Та сега ще дебютира с нов паспорт и първа положена виза - иранска. Иначе хората в посолството са много любезни.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 29 минути , Здравко Ангел каза:

И ние малко да се пооплачем. В паспорта на Ангел има само една свободна страница и предвидливо сме я оставили за иранската виза. Отиваме днес в Иранското посолство и се оказва, че трябва да имаш свободни лице и гръб на страницата. Та сега ще дебютира с нов паспорт и първа положена виза - иранска. Иначе хората в посолството са много любезни.

Съчувствам на Ангел! Това го преживях пред далечната 1997 в британското посолство. За един ден трябваше да си извадя нов паспорт и да се върна за виза.  От тогава тръгвам за виза достатъчно рано и при крайна необходимост.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Георги каза:

Ужасно е. Май да хванем да поразвием една тема за архивиране на данни, сигурен съм че много хора тук имат тонове снимки, а повечето от нас се сещат за тези неща, чак когато е твърде късно. 

Аз съм една от тези, които не архивират. Изключително полезна ще бъде такава тема. Лесно е да купи външна памет и да се архивира, аз за това се сещам, чувала съм за облак, но не знам как се прави, та, ако има тема ще е полезна и подсещаща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , Dani Magelan каза:

Съчувствам на Ангел! Това го преживях пред далечната 1997 в британското посолство. За един ден трябваше да си извадя нов паспорт и да се върна за виза.  От тогава тръгвам за виза достатъчно рано и при крайна необходимост.

А не е толкова драматично изобщо. Ние пътуваме октомври. Просто днес отиде да си подаде документите за паспорт, пък после ще се занимава и с визата. И ние никога не оставяме нещата за последния момент.

Връзка към коментар
преди 1 минута , T.E.Lawrence каза:

Иранската on arrival нали беше от безпроблемните, или вие се презастраховате? :)

Безпроблемна е, ама сме 8 човека, пък за да не ни чакат другите, решихме да си ги извадим предварително.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.