Прескочи до съдържание

Air Baltic-периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Ама тези цени излизат за цялото лято! 😲

Благодаря, @yordanov, супер оферта!

Всъщност за един дълъг уикенд може да се посетят Талин, Хелзинки и Рига. Полет в събота до Талин с прекачване, неделя с фери до Хелзинки и обратно до Талин, понеделник вечер полет до Рига, нощувка и вторник в 11:40ч полет към София.

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
В момента, iMari каза:

Ама тези цени излизат за цялото лято! 😲

Благодаря, @yordanov, супер оферта!

Всъщност за един дълъг уикенд може да се посетят Талин, Хелзинки и Рига. Полет в събота до Талин с прекачване, неделя с фери до Хелзинки и обратно до Талин, понеделник вечер полет до Рига, нощувка и в 11:40ч полет към София.

 

Между другото, излизат такива цени и за други дестинации като Турку, например. Ти не му ли се точеше навремето от Бургас?
Само трябва да се търси първо в сайта на Air Baltic София-Турку, за да се види в кои дни се засичат със софийските.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За такива като мен, които нямат Дайнърс, румънската версия на Jetcost сваля София - Рига на 248 леи /50 евро/ с Виза кредит.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение

Като цяло доволно е от към цени.
Особенно за Май идеално ми се връзва да не ползвам отпуска или макс 1 ден, че без друго за догодина вече имам 2 дена неплатена да взимам в плановете. Всичко е разпределено.

Връзка към мнение
преди 18 минути , yordanov каза:

Между другото, излизат такива цени и за други дестинации като Турку, например. Ти не му ли се точеше навремето от Бургас?
Само трябва да се търси първо в сайта на Air Baltic София-Турку, за да се види в кои дни се засичат със софийските.

Да, мерси, това също е интересно, но часовете са по-неудобни. Има и София-Осло за 57 евро през .de. Май е по-изгодно отколкото с норвежците. Пак може да се направи събота-вторник с нощувка в Рига.

Връзка към мнение

Има и мултисити - малко препускане, ама е 3 в 1 на един билет

AIRBALTIC.JPG.d6cbd88d7daaaf72bdbc897525ee9ca3.JPG

 

Предвид, че цените КЪМ София са много добри в тази промоция - може да се постигне още по-добра цена, ако мултиситито е София-Талин-Вилнюс, и се вземе еднопосочен Вилнюс-София - може да падне докъм 65Е

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, iMari каза:

Ама тези цени излизат за цялото лято! 😲

Благодаря, @yordanov, супер оферта!

Всъщност за един дълъг уикенд може да се посетят Талин, Хелзинки и Рига. Полет в събота до Талин с прекачване, неделя с фери до Хелзинки и обратно до Талин, понеделник вечер полет до Рига, нощувка и вторник в 11:40ч полет към София.

 

При airbaltic остава ли валиден билетът ако се пропусне отсечка? В случая ако летя от София до Талин през Рига двупосочно, ще мога ли да летя от Рига до София на връщане при положение, че съм пропуснал Талин-Рига?

Връзка към мнение
преди 7 часа, Aureliano каза:

При airbaltic остава ли валиден билетът ако се пропусне отсечка? В случая ако летя от София до Талин през Рига двупосочно, ще мога ли да летя от Рига до София на връщане при положение, че съм пропуснал Талин-Рига?

Вероятно не.

Друго се чудя - дали Air Baltic са гъвкави при промяна на часовете, конкретно за билети купени през посредник. Дали е възможно да се смени връщането и вместо от Талин да е от Хелзинки. 🙂

За мен най-доброто от промоцията е възможността да се посетят Талин и Хелзинки в идеалното време - юни- август на страшно добра цена. Че и от София, че и с включен стандартен ръчен багаж. Рига е лесно достъпна с нискотарифните почти през цялата година, макар и с прекачване, докато полетите до другите две столици си държат цена, особено пък през лятото.

Паланга също е интересна.

@adreno, къде ги залагаш тези полети? В мобилната версия излиза само единичен и двупосочен маршрут.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, iMari каза:

 😲

Всъщност за един дълъг уикенд може да се посетят Талин, Хелзинки и Рига. Полет в събота до Талин с прекачване, неделя с фери до Хелзинки и обратно до Талин, понеделник вечер полет до Рига, нощувка и вторник в 11:40ч полет към София.

 

Забравете за дългия уикенд и си вземете повечко отпуска. 🙂 Във вторник имаме цял ден за Рига, а вместо към София, вечерта продължаваме към Паланга.  Купуваме през edreams.es/it където плащането с Pay pal смъква още 10евро от цената посочена в скриншота.

Screenshot_20231101-080540.png.1fb555ad5c8f0ac960482346801874cb.png

 

В сряда имаме време за кратка Паланга и минаваме през Каунас на път към Вилнюс. Следва нощувка и в четвъртък обратно към София.

 

Screenshot_20231101-080443.png.203a9fe784c435d280289d00a34f4736.png

 

Значи :

39 евро - билет София -Талин двупосочен през jetcost.de

8,50 евро - билет Рига - Паланга през edreams

13,50 евро за Вилнюс - София пак през edreams.

Общо за 61 евро една хубава лятна обиколка на Прибалтика.

Абе като се замисля....дайте да включим и Осло, че за един петък да се връщаме да работим не е работа.🤣

  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Аз се замислям за Рига от Букурещ като от сайта е 58 ,а Edreams.net 52.

Имам безплатни билет за влака до Русе, а с новия влак ,който дано да е до 20 лв на посока между Русе и Букурещ, ще ми излезе към 160 лв всичко. Бил съм в Рига 2 пъти, но не съм летял с тази авиокомпания. 

2023_11_01_08.26.37.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Като споменах Осло - може да се направи за 1 ден от Рига:

Screenshot_20231101-083843.png.251557aafb14455deaddf4321da14f2f.png

 

Screenshot_20231101-083550.png.601e8eb8304135b6a03ccceef26911b4.png

 

С отстъпката от Pay pal ще излезе около 26 евро общо. Полетите са до централното летище на Осло, не до Торп.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

За мен най-доброто от промоцията е възможността да се посетят Талин и Хелзинки в идеалното време - юни- август на страшно добра цена. Че и от София, че и с включен стандартен ръчен багаж.

Като че ли и ние на този вариант се спряхме. Видях, че има полети с около 20-часов престой в Рига, който бихме използвали за разглеждане на града. Навръщане, ако има пак такова прекачване, може отново да използваме деня за разглеждане на Рига, понеже не сме били там.

Кога като период е най-добре да се направи планът София - Рига - Талин - Хелзинки (тук с ферибот и пак разглеждане и нощувки) - Талин (ферибот) - Рига - София? Средата на юли или през август месец? 🤔

И как е по-удачно да разделим дните за престоите - по 2 дни в град достатъчно ли е?

* Всъщност няма ли вариант да избегнем връщането с ферибота? Например:

София-Рига-Талин със самолет

Талин-Хелзинки с ферибот 

Хелзинки-Рига-София със самолет

** Редактирам се отново: Този вариант с мултисити не е релевантен явно, защото София - Талин ми излезе 180€ еднопосочно или 80€ двупосочно… 😁

Благодарим предварително!

Връзка към мнение

В Талин не съм била, посетих Рига и Вилнюс в началото на юли. Беше приятно топло през деня, но  валеше и беше доста влажно, с хладни вечери. Затова си мисля, че най, най-идеалното време за Талин и Хелзинки би било август. Без да ме питате вмъквам, че за мен Рига е прекрасна, но Вилнюс ми беше по-интересен. Ако не се лъжа във Вилнюс бях 3 нощувки и не ми стигнаха, във Рига само 2 и беше Ок. Имаше време и за Юрмала.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В Рига и Талин не съм ходил, но съм проучвал още от преди да ходя - 2 дена е добре. Да разгледаш града, да имаш време да обиколиш някой друг ресторант/бар. Ако имате време бих останал и 3 дена, малко да се потопите повече в атмосферата.

В Хелзинки съм бил - бих останал 3 дена минимум там. Ако е и хубава времето бих отишъл на плаж с местните.

Снощи гледах, че покрай септемврийските празници може пак да се направи 1 посещение общо взето без ползване на отпуска за около 45-50 евро. Ама после си казах, охх то има 11 месеца дотогава, дали да го оставя за друг път 😄 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, adreno каза:

Има и мултисити - малко препускане, ама е 3 в 1 на един билет

AIRBALTIC.JPG.d6cbd88d7daaaf72bdbc897525ee9ca3.JPG

 

Предвид, че цените КЪМ София са много добри в тази промоция - може да се постигне още по-добра цена, ако мултиситито е София-Талин-Вилнюс, и се вземе еднопосочен Вилнюс-София - може да падне докъм 65Е

През кой сайт е това мултисити ?

Връзка към мнение

Аз се замислям за седмица в Рига и дневни полети до Хелзинки, Осло, Талин и какво ли още не.

Има поне по няколко полета на ден:

image.png.3e266a2ba16c6d9f2c4cb9795c0fba16.png 

Дори и да се вземе нощувка някъде другаде, няма да се налага да нося целият багаж.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 50 минути , r_nikolov1 каза:

Всъщност няма ли вариант да избегнем връщането с ферибота? Например:

Има, да. От Хелзинки имаш късен полет в понеделник до Рига и вторник по същият начин към София, но доплащаш нещо такова:

Screenshot_20231101-095219.png.73cb90d087125a4fbe119eb71ad99a8a.png

Всъщност има и следобеден

Screenshot_20231101-100441.png.3d21efe0092e2fc3409dc4aa6ad27712.png

А понеже yordanov ме ръчна за Турку,😜 си мисля за този вариант 

 

Screenshot_20231101-095325.png.0649ffb60b74c6c191a99c19b698d2b5.png

При него неделята остава за Талин, а понеделник с фери до Хелзинки, цял ден разглеждане, после автобус до Турку( намираха се цени по 1-5 евро) нощувка там и сутринта във вторник към Рига. Но бих взела тази отсечка само с надеждата да направят полета по-късен. Така обаче не остава време за Рига, но пък виждаш повече от Финландия.

Като си харесате полети, ръчкайте по няколко пъти във всички версии,за да даде най-добра цена и комбинация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Полетите с голям престой в Рига ,търсачките им надуват цените много, а реално са на едни цени в сайта.

Пробвах през няколко разширения, ама все едно.

Връзка към мнение
преди 10 минути , iMari каза:

Има, да. От Хелзинки имаш късен полет в понеделник до Рига и вторник по същият начин към София, но доплащаш нещо такова:

Screenshot_20231101-095219.png.73cb90d087125a4fbe119eb71ad99a8a.png

А понеже yordanov ме ръчна за Турку,😜 си мисля за този вариант 

Хубави идеи, но ако започнат промени в разписанията, ще стане кофти. Затова май по-добре всичко да е на една резервация? 🤔

Към момента се спряхме на тези полети: 2 дни в Рига и останалите за Хелзинки и Талин като връзката между тях ще бъде с ферибот. 

* цените са при търсене за 4 човека.

IMG_7990.png

IMG_7991.png

Връзка към мнение
преди 8 минути , r_nikolov1 каза:

Към момента се спряхме на тези полети: 2 дни в Рига и останалите за Хелзинки и Талин като връзката между тях ще бъде с ферибот. 

Нощувките в Хелзинки са двойни, че и отгоре. Поразгледайте първо тези разходи.

Иначе има голяма вероятност да пътуваме заедно към Рига. 🙂

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.