Прескочи до съдържание

Air Baltic-периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

преди 9 часа, dimitrov6 каза:

Аз си бях купил с Wizz до Стокхолм еднопосочен с кредити,но връщането с Air Baltic след 2 дни не става,защото в процеса на плащане ми вдигнаха цената от 20 долара на 90.Затова пак с Wizz на третия ден.Ще пробвам Оландските острови да запиша,но къде ще спя 2 нощи по-евтино не знам.Последната ще е на летището.

 

Screenshot 2023-11-02 at 22-46-32 Результаты наименований авиабилетов Болгария ⇔ Стокгольм результаты от €60.14 (via AZair).png

Какво ще бъде разписанието на Уиз след година и ще летят ли въобще до там е съвсем неизвестно и трудно за прогнозиране. 🙂

Но все ще измислим нещо с прекачване, ако се наложи.

Възможен е и другия сценарий. Точно в този момент Варади да седи рано, рано, в извън работно време в кабинета си и да се чуди " А бе, що не пусна още един самолет на софийската база, да прави София - Мариехамн три пъти седмично, а в останалото време да върти ротации между София, Пловдив, Бургас ,Варна и Вилнюс, Рига, Талин и Хелзинки?! Тия хора токова искаха да летят до Турку, а ние така долно им отрязахме Скопие/Бургас - Турку! Пък и ей така за спорта, да подразним Раян."☺️🤣😜@phasma, благодаря за полезната информация, която даваш! Имаш ли наблюдения дали са гъвкави при промяна/ отмяна на полети? Дават ли свобода в избора на дата и смяна на първоначална дестинация с близка такава?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, master_of_germs каза:

Люси, 7 май не трябва ли също да е почивен ден догодина, при условие че Гергьовден съвпада с почивния понеделник след Великден?

 

Аз тотално съм изтървал всичките писания в темата, но и ние сме с една Рига, 8-11 юни. 

Хем се изкушавам да вземем и една седмица за Литва, хем знам, че освен през август няма как да знам, кога бих имал свободна седмица, пък в тая Прибалтика един баир като хората няма и ще си похабя времето, през което мога да съм някъде на планина... 

Не знам за 7-ми, по-скоро мисля, че няма да е почивен. Мен по-скоро ме застреля информацията, че на тези дати е Великден - не бях го проверила преди да купя билетите /че за разкош добавих и един ден в Талин/ и се наложи да купувам още един билет на двойни цени, за да не оставям мъжа ми сам на Великден.

Връзка към мнение
преди 22 часа, jorocontrola каза:

Аз като един скучен магеланец, който никога не е ходил в този район, се поизлакомих с цяла седмица, пък да видим какво ще стане ...

Преправих в движение и накрая се получи това:

image.png.ee436ecf17d468dec2ce1f6b2327bc84.png

При мен немският Jetcost на приложение ми даваше максималко ниски цени.

Добре е, но защо не си взел директни Талин-Вилнюс и Вилнюс-Стокхолм? След всеки град се връщаш в Рига! Като @dimitrov6-заради повече полети и летища ли го правиш? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 43 минути , crazyhorse каза:

Добре е, но защо не си взел директни Талин-Вилнюс и Вилнюс-Стокхолм? След всеки град се връщаш в Рига! Като @dimitrov6-заради повече полети и летища ли го правиш? 

От една страна не се бях усетил, че директни полети има в района не само от Рига 😞 При тези цени на билетите загубих разсъдък.

От друга мисля да взема куфар и малка раница и да намеря хотел в Рига, в който да мога да оставям повечето от багажа, да не го мъкна постоянно и да се връщам там, че все пак си е седмица и ще трябват няколко ката дрехи 🙂 

Отделно промених в движение като добавих Стокхолм и сега хартисва един полет Вилнюс-Рига, но здраве да е 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 минути , jorocontrola каза:

От една страна не се бях усетил, че директни полети има в района не само от Рига 😞 При тези цени на билетите загубих разсъдък.

От друга мисля да взема куфар и малка раница и да намеря хотел в Рига, в който да мога да оставям повечето от багажа, да не го мъкна постоянно и да се връщам там, че все пак си е седмица и ще трябват няколко ката дрехи 🙂 

Отделно промених в движение като добавих Стокхолм и сега хартисва един полет Вилнюс-Рига, но здраве да е 🙂

При тези цени само Щирлиц и @Георги Матеев могат да овладеят еуфорията си и да останат с хладен разум.:biggrin:

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
Връзка към мнение
Преди 1 час, crazyhorse каза:

Като @dimitrov6-заради повече полети и летища ли го правиш? 

Аз гледам първо повече държави,после повече летища,а броя на полетите не толкова,иначе всяка седмица щях да пътувам София-Варна за бройка.🙂А за бройка на вид самолети е трудно да знам предварително с какво ще се пътува.Накрая гледам да си увелича и колекцията с авиокомпании.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, iMari каза:

Любопитно ми е, някой взе ли билет до Китила? 🙂

Аз, разбира се 🙂

 

@ven62 бях куул, но когато румънския джеткост рязко почна да сваля цените наполовина на и без това силно промоционалните тарифи не издържах и вчера избухнах с още 2 покупки. Изложих се 🙃

 

Вече имам билети за Тампере, Турку, Китила, Талин, Рига, Вилнюс и Хелзинки. Единият е мултисити и покри 3 точки за едва €48 двупосочно.

 

Освен това много харесвам Air Baltic и ми е приятно да летя с тях, отделно RIX е чудесно трансферно летище и лаунджа също е топ. Много се радвам, че пуснаха полет до София, дано се задържи линията.

 

@dimitrov6 преди 2 месеца имах 45 минутна връзка в Рига. Не само, че ми стигна времето, ами даже седях 20 минути в салона. Летището е компактно и супер добре организирано.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ще имам време за прекачване на Рига 45 минути догодина. Досега толкова малко време не съм имал и малко ми е притеснено дали ще чака следващия полет при малко закъснение. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

Любопитно ми е, някой взе ли билет до Китила? 🙂

преди 1 час, Георги Матеев каза:

Аз, разбира се 🙂

Вече имам билети за ... Китила...

 

Браво, Жоре! :smile3: А би ли споделил каква схема измисли за Китила, че гледам от Рига имат само един полет седмично и от Тампере -  два?  

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 20 минути , Фил каза:

Браво, Жоре! :smile3: А би ли споделил каква схема измисли за Китила, че гледам от Рига имат само един полет седмично и от Тампере -  два?  

Рига-Китила в ден събота и после Китила-Тампере в ден понеделник, времето така ми е достатъчно да поразгледам без да седя прекалено дълго.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Промото си е още активно и все още има достатъчно дати, между които да се избира.

Аз си взех следните мултисити билети общо всичко за 57 евро от английския Trip:

София - (Рига -кратък престой) - Стокхолм

Талин - (Рига - дълъг престой) - София

 

Идеята е ясна: София - Стокхолм (2 нощувки) - нощен ферибот до Турку или Хелзинки - Разходка из Хелзинки - ферибот до Талин - нощувка - разходка из талин и айдеееее обратно към Софията с разглеждане на Рига 🙂  Много, много съм доволна

 

 

ьфхьх.jpg

  • Харесвам 8
  • Браво 4
Връзка към мнение

И аз гледам ферита всякакви, конкретно до Оландските острови. Наистина има много варианти, но интересното,което открих е, че феритата от две точки от финландска страна, както и тези из архипелага са....безплатни. Ако пътуваш без колело или друго превозно средство. Ако пък пътуваш с такова и имаш запазена ношувка на някой остров, ползваш отстъпка.

 

The local ferries are free of charge for passengers who travel without a vehicle. However, vehicles like bikes, motorbikes, cars and caravans are charged with a fee. The fee varies by the route.

When you travel from the Finnish mainland to Åland or from Åland to Finland, make sure you have booked at least one overnight stay on one of the Åland archipelago islands. In that way your trip becomes less expensive, and, most importantly, you get more time to experience the archipelago without any hurry.

 

Това трябва да са безплатните линии:

Archipelago ferry lines

The Northern line

Osnäs, Gustavs – Brändö – Kumlinge – Hummelvik, Vårdö 

The Southern line

Galtby – Kökar – Sottunga – Överö, Föglö – Långnäs

The Transversal line

Snäckö, Kumlinge – Sottunga – Överö, Föglö – Långnäs

Föglö line 

Svinö, Lumparland – Degerby, Föglö
Info, timetables and bookings at Ålandstrafiken, tel. +358 18 25 600.

 

https://visitaland.com/en/plan-your-journey/travelling-around-aland/

 

До Galtby от Турку ходи автобус 902, пътува около 2 часа на цена 3-4 евро.

А от Långnäs до Мариехамн също пътува автобус, съобразен с разписанието на феритата.

 

За тези, които планират посещение в района на Турку информацията може да е полезна. То е хубаво да си направим отделна тема за всички маршрути, които са възможни с тази чудесна промоция. 🙂
  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
On 11/2/2023 at 4:14 PM, Magelanko said:

 

3 Август София - Рига - Влниус 15:05-20:55

5 Август Вилниус - Рига - Хелсинки  15:20-20:40 /имаше и по-късен час с 50 мин трансфер/

9 Август Таллин - Рига - София 15:40-14:15 +1 / 19:30ч престой в Рига/ 

 

Спести ми доста време. Направо копирах същите дати.
Благодаря 🙂 

travel.png.8c7cafc54d8c87a3f0e957e1fdb1a3d0.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 1.11.2023 г. в 21:13, iMari каза:

Така само проверяваш резервацията, но не я добавяш в профила. Като цъкна  след това на My bookings, седи надпис, че нямам активни резервации. И в приложението и на десктопа е така. Има ли начин наистина да се добави към профила?

Да актуализирам въпроса. При мен е същото. В профила изписва,че нямам активни резервации.

И още нещо- билетите ми са от посредник и се появяват с разменени две имена (на фамилия е сложено първото), и едно "ms" между тях. Дали ще е проблем?

Връзка към мнение
Преди 1 час, blueriver каза:

се появяват с разменени две имена (на фамилия е сложено първото), и едно "ms" между тях. Дали ще е проблем?

Не са разменени , напротив 👍

 

Фамилия , Пол , Първо Име 

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, adreno каза:

Полът трябва да е след първото име принципно, записа в резервационната система е нещо като IVANOV/IVANMR

При мен е нещо като Ivanovams Ivanka. Не за първи път купувам билети през TRIP,досега не съм забелязвала може би.

И при мен може само да се провери билета,после в профила не излиза в "Моите резервации".Пише,че нямам активни.

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 часа, stanislavpp каза:

Не са разменени , напротив 👍

 

Фамилия , Пол , Първо Име 

 

 

преди 3 часа, adreno каза:

Полът трябва да е след първото име принципно, записа в резервационната система е нещо като IVANOV/IVANMR

През годините съм виждал името си изписано по доста начини:

 

MATEEV/GEORGI

MATEEVMR/GEORGI

MATEEV/GEORGIMR

MRMATEEV/GEORGI

GEORGI/MATEEV + същите вариации с MR

 

Явно са възможни всякакви конфигурации. По-важното е, че това никога не е било проблем за летене после, стига имената да са правилни.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

 

През годините съм виждал името си изписано по доста начини:

 

MATEEV/GEORGI

MATEEVMR/GEORGI

MATEEV/GEORGIMR

MRMATEEV/GEORGI

GEORGI/MATEEV + същите вариации с MR

 

Явно са възможни всякакви конфигурации. По-важното е, че това никога не е било проблем за летене после, стига имената да са правилни.

Благодаря,а това,че билетите не остават в профила? Предполагам ще мога да се чекирам онлайн 48ч. преди полета? Като въведа пак номера на резервацията и името. При Райън, Изиджет и Vueling остават в профила .

Връзка към мнение
преди 44 минути , Георги Матеев каза:

 

През годините съм виждал името си изписано по доста начини:

 

MATEEV/GEORGI

MATEEVMR/GEORGI

MATEEV/GEORGIMR

MRMATEEV/GEORGI

GEORGI/MATEEV + същите вариации с MR

 

Явно са възможни всякакви конфигурации. По-важното е, че това никога не е било проблем за летене после, стига имената да са правилни.

Разликата вероятно идва от GDS на различните софтуери при Амадеус , Сабре и Травелпорт 👍.

Комботата все пак не би трябвало да са повече от три , освен Галилео и Уърлдспан да имат своите собствени вариации…

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

И аз се записах с двупосочен билет до Вилнюс 9-16 май.  Не мислех да купувам толкова рано, защото пътуването е по работа и с доста неизвестни, но цената е добра в сайта на АК - 78 евро. Благодаря на всички за информацията! 

Връзка към мнение
преди 3 часа, blueriver каза:

Благодаря,а това,че билетите не остават в профила? Предполагам ще мога да се чекирам онлайн 48ч. преди полета? Като въведа пак номера на резервацията и името. При Райън, Изиджет и Vueling остават в профила .

Ами и при Уиз/гърците е същото. Не се запомнят външните резервации, но като дойде време за чекиране си ОК. Ако при търсене по ПНР излиза, значи всичко е наред 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , jorocontrola каза:

Ами и при Уиз/гърците е същото. Не се запомнят външните резервации, но като дойде време за чекиране си ОК. Ако при търсене по ПНР излиза, значи всичко е наред 🙂

Проблем може да има при промяна на полет и невъзможност да управляваш резервацията от профила. Това значи, че трябва да контактуваш с АК или още по лошия вариант - с посредника. Нямам никакъв опит с Аър Балтика и не знам как процедират. Всъщност при всички, които са купили през посредник ли резервацията може да се добави в профила? Да разбирам, че само ние с @blueriverсме сме каръци? 🙂

Ако имаш предвид егейците, при тях съм успявала да добавя резервациите към профила.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.