Прескочи до съдържание

Air Baltic-периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

преди 28 минути , iMari каза:

@dimitrov6 и ти си фен на всякакви летища.

Затова си купих Варна-Осло градското летище-Рига-София за 53 евро през Edreams.net Няма време за града,но ново летище за мен и нова авиокомпания Norwegian

Screenshot 2023-11-01 at 22-48-08 (0 непрочетени) - АБВ поща.png

 

 

 

 

 

67890.png

12345.png

Screenshot 2023-11-01 at 22-51-52 (0 непрочетени) - АБВ поща.png

Screenshot 2023-11-01 at 22-52-04 (0 непрочетени) - АБВ поща.png

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanimir каза:

5 дни във Финландия ? Не че не е интересна страна , но ...

От толкова скрийншоти, съм прикачил грешните…Съжалявам. Иначе който е следил мненията ми 🤣, ме е разбрал, че сме купили тези полети. Бях учуден, че ми даде такава ниска цена за 1 резервация за 7 човека.

Иначе както бях написал, планът е да разгледаме Рига по време на двете дълги прекачвания, а останалото време да го прекараме в Хелзинки и Талин, между които ще се придвижим с ферибот.

IMG_8034.jpeg

Връзка към мнение

Не успях да открия билетите с над 20ч в Рига до друга столица, за това скромно и импулсивно си купих София-Рига за през август, благодарение на всички писали тук. За четирима ми излезе 268 евро. За пръв път купувам през посредник, като ползвах френската версия на trip. На официалния сайт ми излизаше почти 40 евро по-скъпо.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 15 часа, Magelanko каза:

Това успях да сглобя аз, от 3ти до 9ти Август - трите столици + Хелзинги с ферибот до Талин. 60е на човек през трип.фр

IMG_0705.png

Как точно са подредени полетите по дати? Много са ми размазани и не мога да ги прочета! Гледам го от телефон! 

Връзка към мнение

Талин - Рига е към 300км, има постоянно автобуси/с wc, net, безплатни кафета и др. от машина/, пътуват 4ч, две автобусни компании/luxexpress и ecolines/ са непрекъснато в конкуренция и има драстични промота, сега виждам по 5е

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

За който му е интересна Финландия. 🙂

Има директни полети от Талин до Тампере в четвъртък, неделя, вторник. Между Тампере и Талин са в събота и сряда.

Screenshot_20231102-095906.png.b158911bf064278827aca171cfafce9e.png

 

През сайтовете падат до към 13 евро, което си е по евтино от ферито до Хелзинки. Лошото е, че са в неудобни часове. Идеята е, че в едната посока може да се вземе самолет за дей трипче до Финландия.  Например полет Талин - Тампере, разглеждане на града, след това автобус до Хелзинки (около 2ч), няколко часа там и накрая фери обратно до Талин. 

Автобусните билети са евтини целогодишно. Ето две компании:

https://www.vr.fi/kertalippu-menomatkan-hakutulokset

https://www.onnibus.com/search-results#!/search-TAML,HELK,06.12.2023,,1,,

Screenshot_20231102-100306.png.3dcd641ce170f57877bc4f58d735c6f2.png

Като втората редовно изкарва билети по 1 евро.

Не, че Тампере е забележителен град, но така е по интересно и  имаш шанс да видиш повече от Финландия . 🙂

Има време, ако направят полета от Талин сутрешен ще се получи добре. Последния ферибот от Хелзинки е в 22:30ч. Ако пък някой прави обратния маршрут с прибиране от Тампере към Талин със самолет, първият фери от Талин е в 6:00ч, така, че и това е вариант.

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Обаче цените (за някои дати) започнаха да се повдигат - едни приятели изявиха желание да си присъединят на нашите дати, обаче днес цената е около 50€ нагоре.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 3 минути , Фил каза:

Обаче цените (за някои дати) започнаха да се повдигат - едни приятели изявиха желание да си присъединят на нашите дати, обаче днес цената е около 50€ нагоре.

за датите  които взех аз, а и други цените са малко над двойни вече, от 77 на 170+

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз като един скучен магеланец, който никога не е ходил в този район, се поизлакомих с цяла седмица, пък да видим какво ще стане ...

Преправих в движение и накрая се получи това:

image.png.ee436ecf17d468dec2ce1f6b2327bc84.png

При мен немският Jetcost на приложение ми даваше максималко ниски цени.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Георги Матеев

Чисто информативно, румънският джеткост даде цена 190 леи (€38) за двупосочен София-Турку-София. Може да се вземе за (примерно) вторник-четвъртък, което дава един пълен ден за разходка там, или вторник-събота за 3 дни.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 55 минути , Георги Матеев каза:

Чисто информативно, румънският джеткост даде цена 190 леи (€38) за двупосочен София-Турку-София. Може да се вземе за (примерно) вторник-четвъртък, което дава един пълен ден за разходка там, или вторник-събота за 3 дни.

Много ми се искаше тая отсечка, защото от там има ферибот до Мариехамн (Aland islands), ама много неудобни полети. За 1 ден престой не стига, за 3 дни вече трябва и отпуск, пък и с нощувките там става дебело вече.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, boogy83 каза:

Много ми се искаше тая отсечка, защото от там има ферибот до Мариехамн (Aland islands)

Е то и от Стокхолм има фери до там, а и по-лесно се стига до Стокхолм - с Wizz има билети по 20-30лв. на посока. :wink:

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, crazyhorse каза:

Как точно са подредени полетите по дати? Много са ми размазани и не мога да ги прочета! Гледам го от телефон! 

 

3 Август София - Рига - Влниус 15:05-20:55

5 Август Вилниус - Рига - Хелсинки  15:20-20:40 /имаше и по-късен час с 50 мин трансфер/

9 Август Таллин - Рига - София 15:40-14:15 +1 / 19:30ч престой в Рига/ 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Ама Уиз каца на 100км от Стокхолм 

Е, то няма пълно щастие! :wink:  Все ми се струва малко по-приемвливо от два полета с прекачване на посока (освен ако човек няма някакви други съображения, разбира се).

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

@boogy83, @Фил, мерси, че обърнахте внимание на Оландските острови. От Турку наистина са неудобни часовете, но Фил даде идея от Стокхолм и сега погледнах. От центъра на Стокхолм се взима автобус 676(излиза цена 5$ в rome2rio, не съм проверявала) до Norrtälje. От Norrtälje има автобус, който се купува заедно с билета за ферито от Grisslehamn до Eckerö, струва 2,50. Така се добавя и билета за  автобус от Eckerö до Mariehamn. Така комплектовано round trip струва само 19,20 евро. Феритата са по няколко на ден, което е доста по-удобно, отколкото от Турку.

image.png.16de35a3226451756dd199ccefb5418e.pngimage.png.16de35a3226451756dd199ccefb5418e.png

 

Двупосочно с Еър Балтик е 57 евро. Еднопосочно 16, всичко през немския джеткост.Кацат на Арланда,по късно ще гледам дни и часове.

Едва ли да стане за уикенд, но определено е интересен маршрут.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

@boogy83, @Фил, мерси, че обърнахте внимание на Оландските острови. От Турку наистина са неудобни часовете, но Фил даде идея от Стокхолм и сега погледнах. От центъра на Стокхолм се взима автобус 676(излиза цена 5$ в rome2rio, не съм проверявала) до Norrtälje. От Norrtälje има автобус, който се купува заедно с билета за ферито от Grisslehamn до Eckerö, струва 2,50. Така се добавя и билета за  автобус от Eckerö до Mariehamn. Така комплектовано round trip струва само 19,20 евро.

Вероятно това е най-икономичният вариант като цена - но така като гледам - имаш  с рейсовете път от Стокхолм до Grisslehamn около 2 часа, после ощо около 3 часа с ферито в открито море, после още половин час от Eckerö до Mariehamn и с чакането при прекачванията може би ще отиде 5-6 часа, а не съм сигурен дали по маршрута е толкова интересно.  Ето защо, ако питаш мен - по-добре огледай варианта с фери направо от Стокхолм  - някаква комбинация от Tallink/Silja и Vikingline, 

Например тръгване рано сутрин с Tallink (6ч.25м.  се плава) и на следавщия ден прибиране следобеда с Vikingline  (5ч.30м.  се плава)
image.png.5ec64cbf9e6e216fa83a8999504e6478.png

От Стокхолм може да се тръгне и следобед, пристига се към полунощ и прибирането пак следобед на другия ден с викингитеimage.png.35b205f985910cb1b6ce5f4c3aadf230.png

Основното предимство в този случай, по мое мнение, а и друг път съм споменавал, е плаването в архипелага между множество острови и островчета с къщички (или без) докато се стигне открито море, което е много живописно и приятно! 
Ето тази част имам предвид:
image.png.d4b7bf3ed6b900059466cf95393e7c12.png

 

20230430_170454_V1.jpg.1ee79c6d6a6a82f6e9ab46dc7861a136.jpg

 

20230501_061315_V2.jpg.893fb9902658490a7815fb5849b19206.jpg


20230501_061638.jpg.209fbf77e9ef5d114c54f19c35f08264.jpg

 

20230429_171352.jpg.d43dfcf2deb7072fe914a305ee9fe848.jpg

 

20230429_181847_cr_01.jpg.daaf85130d732a534333650aa453b047.jpg

Не че и в открито море не може да бъде красиво (например по изгрев/залез)
20230501_051618_V2.jpg.0d84b113e70bb53309dccdf7d3268057.jpg

но в общи линии е по-скучно и човек трябва да се прибира вътре да се закача с шведките/шведците и финландците :grin: , или кротко да си фирка ромче, да дегустира суджук от лос ... 
20190524_184729.jpg.a2a366ed789c40fa579acaf294cda8db.jpg
 

 

или пък да се тъпче в бюфета със сьомга, червен и черен хайвер :blush:


20230429_194334_cr_01.jpg.eab066dd11d2df73d7635adaeccd2aeb.jpg

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Вече на сайта исписаха кои дестинации от Рига продадоха изцяло по малките цени, едната от тях е Бургас.

https://www.airbaltic.com/en-LV/campaign/grab-out-2024

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Фил, много благодаря! 🙂

За всеки случай букнах еднопосочен за 14 паунда Стокхолм - София, пак с нощувка в Рига. 🙂 Ей така, да отлежава, дано да се върже добре с полетите на Уиз към Стокхолм. Пък ще видим как и дали ще се получи това пътуване. За мен предимството да летиш с Еър Балтик е, че това е късен полет,т.е. разполагаш с целия ден, спиш на три пъти по-ниска цена в Рига , отколкото в Шведско, всичко е на един билет и с включен багаж. Транспорат от Grisslehamn до Арланда летище също е по-удобен, отколкото до Скваста. Между другото Раян също летят от Арланда до много красиви места в Швеция - Йоребрю и Висбю на о. Готланд.

Забравих да питам за нещо друго, което се сетих. Помня, че преди време нещо се коментираше за естонския о. Саарема и неговото летище със звучно име. 😄 Май само тяхната Nyxair лети до там от Талин и полетите им ако въобще излязат в търсачките, хич не можеш да ги бутнеш надолу. Случайно идея дали някак могат да се свалят? Не, че са скъпи, ама двупосочния от София излезе по-малко. 😚

image.png.c6957a5156113616741f10f61537b9b2.png

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, phasma каза:

Вече на сайта исписаха кои дестинации от Рига продадоха изцяло по малките цени, едната от тях е Бургас.

https://www.airbaltic.com/en-LV/campaign/grab-out-2024

Явно промито е насочено основно към местният им пазар. Морските дестинации са заминали. Да се молим да литнат от София. Само аз им букнах общо 6 билета в района и ако не мога да стигна до Рига ...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако отменят полета - ще трябва да предложат re-routing. Те са с код-шер с Lufthansa и Аustrian,  че поне ще стигнеш до рига, ама ще замине цял ден вместо 2h30min.

Благодаря за съвета за jetcost.ro->lastminute.com - взимах си 2 билетчета Riga-Sofia-Riga за 248 леи (50 евро). Ама е коварен тоя lastminute. Ако визата не ти е кредит  (пробвах revolut visa - тя е дебит), то щом почваш да въвеждаш 5-6 цифра на кредитната карта - той много тихо ти разкарва намалението на визата, и става 430 леи. Добре че се усетих навреме. Коварно е така,уж проверяваш, всичко точно преди да въведеш картата, и после ако не внимаваш, въведеш картата и кликнеш да плашташ - и утекоха 25 евро отгоре. Затова винаги преди да написнете да плащане - гледайте сумата.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз си бях купил с Wizz до Стокхолм еднопосочен с кредити,но връщането с Air Baltic след 2 дни не става,защото в процеса на плащане ми вдигнаха цената от 20 долара на 90.Затова пак с Wizz на третия ден.Ще пробвам Оландските острови да запиша,но къде ще спя 2 нощи по-евтино не знам.Последната ще е на летището.

 

Screenshot 2023-11-02 at 22-46-32 Результаты наименований авиабилетов Болгария ⇔ Стокгольм результаты от €60.14 (via AZair).png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 1.11.2023 г. в 17:39, lyusi каза:

Аз скромно - само с Рига - 4-7 май, 1 ден отпуска 😀

Евентуално може да мръднем до някъде оттам, но още не съм го измислила.

Люси, 7 май не трябва ли също да е почивен ден догодина, при условие че Гергьовден съвпада с почивния понеделник след Великден?

 

Аз тотално съм изтървал всичките писания в темата, но и ние сме с една Рига, 8-11 юни. 

Хем се изкушавам да вземем и една седмица за Литва, хем знам, че освен през август няма как да знам, кога бих имал свободна седмица, пък в тая Прибалтика един баир като хората няма и ще си похабя времето, през което мога да съм някъде на планина... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
33 minutes ago, master_of_germs said:

Люси, 7 май не трябва ли също да е почивен ден догодина, при условие че Гергьовден съвпада с почивния понеделник след Великден?

 

Не , това е само когато официален празник се пада в неделя.

Неработните дни за 2024г :

 

https://xn--b1aekbb1acci5f.com/pochivnidni2024.html#google_vignette

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.