Прескочи до съдържание

Air Baltic-периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

преди 4 минути , iMari каза:

Проблем може да има при промяна на полет и невъзможност да управляваш резервацията от профила. Това значи, че трябва да контактуваш с АК или още по лошия вариант - с посредника. Нямам никакъв опит с Аър Балтика и не знам как процедират. Всъщност при всички, които са купили през посредник ли резервацията може да се добави в профила? Да разбирам, че само ние с @blueriverсме сме каръци? 🙂

Ако имаш предвид егейците, при тях съм успявала да добавя резервациите към профила.

И при мен не може да се добави в профила.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Marisha каза:

И при мен не може да се добави в профила.

Не казах, че може да се добави, а че се вижда при търсене, което трябва да е ок. До лятото едва ли ще мине без промени, но ще се оправим някак. Така или иначе имат доста ротации поне на локалните им полети и ще се уреди все някак ...

Връзка към коментар
преди 14 минути , iMari каза:

Проблем може да има при промяна на полет и невъзможност да управляваш резервацията от профила. Това значи, че трябва да контактуваш с АК или още по лошия вариант - с посредника. Нямам никакъв опит с Аър Балтика и не знам как процедират. Всъщност при всички, които са купили през посредник ли резервацията може да се добави в профила? Да разбирам, че само ние с @blueriverсме сме каръци? 🙂

Ако имаш предвид егейците, при тях съм успявала да добавя резервациите към профила.

 

преди 9 минути , Marisha каза:

И при мен не може да се добави в профила.

При мен също не може да се добави, но могат да се правят промени-вероятно ако се купи нещо, ще се запамети в профила! 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не виждам за какво опитвате да добавите резервация към профила си - дори не ми е хрумвало да го правя. Проверявам единствено дали PNR-а се отваря на сайта на авиокомпанията и дали има генериран номер на електронен билет (за традиционните ак), това е предостатъчно. При евентуална промяна на полетите така или иначе ще имате същите права за корекции, освен това дори ако резервацията се показва в профила това въобще не гарантира, че ще може да я управлявате директно. Та в общи линии е все тая.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Аз нямам профил, но при проверка по номер на резервация и фамилия всичко е ок. 

Има опция, на сайта на авиокомпанията, когато си разгледате добре резервацията, да добавите имейл и телефон на пътуващия, на който да ви уведомят при бъдеща промяна/отмяна и т.н. Попълних си ги и се надявам, че така ще разчитам не само на Трип, а и на  авиокомпанията, че както писах по-горе, за пръв път купувам от посредник и ми се въртят въпроси в главата. 

Четох им условията за пътуване, не всички, но не открих как стои въпросът с местата и децата. Ако някой има яснота, моля да ме насочи.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 24 минути , tara каза:

Аз нямам профил, но при проверка по номер на резервация и фамилия всичко е ок. 

Има опция, на сайта на авиокомпанията, когато си разгледате добре резервацията, да добавите имейл и телефон на пътуващия, на който да ви уведомят при бъдеща промяна/отмяна и т.н. Попълних си ги и се надявам, че така ще разчитам не само на Трип, а и на  авиокомпанията, че както писах по-горе, за пръв път купувам от посредник и ми се въртят въпроси в главата. 

Четох им условията за пътуване, не всички, но не открих как стои въпросът с местата и децата. Ако някой има яснота, моля да ме насочи.

И аз така-добавих и мейл и телефон. Трип чекира и изпраща бордна карта,поне за билети на Райън ми се случи.

За места и деца не мога да дам инфо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всички сте взели полети и аз взех за Талин, но на мен ми взеха 75 евро (около 140 лв.) май се минах..... с тези полети. Хем беше 40 евро и после хоп 75? Как стана така не разбрах..... Много ме ядосаха ама айде здраве да е

То не, че е гаранция че ще пътувам, но нека седят за другата година......... 

Ако направя първата отсечка, после не беше задължително да правя връщането, нали така? 

За щотото мисля да се върна през Вилнюс до Варна.

 

image.png.0358bb82cfe670cdd1ea8ff2276e585b.png,

 

 

Сега чек ина видях, че е 5 дни преди полета....

image.png.70dd02ff2cd191e44b052db8841ae450.png

 

image.png.0a01c8cc53eeeec4b7904ae1fdec0e1b.png

 

 

image.png.8302bd768d04e5ab6a82ce1b1ae13af7.png

 

 

 

Редактирано от Mary
Премахнат PNR
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да не си купил място? На техния сайт четох, че 5 дни преди полет е за закупени места, а 36ч за тези без места. Освен, ако нещо не съм разбрала, защото на мен английският не ми е добър.

 

Връзка към коментар
преди 16 минути , tara каза:

Да не си купил място? На техния сайт четох, че 5 дни преди полет е за закупени места, а 36ч за тези без места. Освен, ако нещо не съм разбрала, защото на мен английският не ми е добър.

 

Ами не съм купувал място.

Ще го наблюдавам за чекирането, взех и за навръщане от Вилнюс до София за 49 лв. директно от сайта на Airbaltic 😊 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

През посредник ли е , да не би да си въвел непромоционална банкова карта при плащането или да е включена застраховка ? Има разни капани до самото финализиране на резервацията.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 минути , stanimir каза:

През посредник ли е , да не би да си въвел непромоционална банкова карта при плащането ? 

Така стана, без да се усетя и айде.... с визата на ДСК и хайде двойната цена.

То промоцията ми беше с revolut ама хайде здраве да е 🙃 все бързам аз.

Иначе в сайта на Airbaltic само на посока ми беше 162 евро, пак и на това съм доволен 😉

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, Иван Попов каза:

Всички сте взели полети и аз взех за Талин....

 

Ако направя първата отсечка, после не беше задължително да правя връщането, нали така? 

За щотото мисля да се върна през Вилнюс до Варна.

Аз нещо не ти схващам цялата концепция. Защо изобщо си купил двупосочен София - Талин, ако поначало нямаш намерение да летиш връщането, а да ходиш до Вилнюс, и до там да купуваш друг билет, после и до София?

airBaltic продават еднопосочни отсечки като нискотарифните, и то на смешни цени, без излишно оскъпяване, както примерно правят а/к от Луфтханза груп.

 

Сега, това което можеш да направиш като оптимизация, е поне да си ползваш отсечката TLL - RIX от връщането, слизаш в Рига и си вземи от там само RIX - VNO  и  VNO - SOF

Или вариант 2: от Рига до Вилнюс се мятай на автобуса за €5 и си купи само VNO - SOF. Така хем и Рига ще пообиколиш, ако не си.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Tesh каза:

Някой може ли да сподели сайт през който да взема мултисити билет по промоцията, защото eDreams нещо се прецака и цените са , като за единични отсечки.

Trip.fr

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 6.11.2023 г. в 4:36, wilks каза:

Аз нещо не ти схващам цялата концепция. Защо изобщо си купил двупосочен София - Талин, ако поначало нямаш намерение да летиш връщането, а да ходиш до Вилнюс, и до там да купуваш друг билет, после и до София?

airBaltic продават еднопосочни отсечки като нискотарифните, и то на смешни цени, без излишно оскъпяване, както примерно правят а/к от Луфтханза груп.

 

Сега, това което можеш да направиш като оптимизация, е поне да си ползваш отсечката TLL - RIX от връщането, слизаш в Рига и си вземи от там само RIX - VNO  и  VNO - SOF

Или вариант 2: от Рига до Вилнюс се мятай на автобуса за €5 и си купи само VNO - SOF. Така хем и Рига ще пообиколиш, ако не си.

Това и ще направя, както ти си ми написал с автобуса, мисля с flixbus да направя врътката из градовете.

Значи аз взех София-Рига-Талин-Рига-София /това, което е горе/

После взех още един вариант еднопосочен Вилнюс-Рига-София. Тоест направих все едно 2 връщания ама нека да имам, защото не знам от къде ще тръгна за София, няма проблем за това, че имам две връщания и все пак поне тези отсечки са 25 евро. Все едно съм пил 1 капучино със злато във Абу Даби 😂

А вътрешно ще си направя с автобусите обиколки между градовете.

 

Абе голяма врътка, голямо нещо 😇

Още сега усещам, че е готина тази екскурзия 😊

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 5.11.2023 г. в 20:34, Иван Попов каза:

Всички сте взели полети и аз взех за Талин, но на мен ми взеха 75 евро (около 140 лв.) май се минах..... с тези полети. Хем беше 40 евро и после хоп 75? Как стана така не разбрах..... Много ме ядосаха ама айде здраве да е

То не, че е гаранция че ще пътувам, но нека седят за другата година......... 

Ако направя първата отсечка, после не беше задължително да правя връщането, нали така? 

За щотото мисля да се върна през Вилнюс до Варна.

 

image.png.0358bb82cfe670cdd1ea8ff2276e585b.png,

 

 

Сега чек ина видях, че е 5 дни преди полета....

image.png.70dd02ff2cd191e44b052db8841ae450.png

 

image.png.0a01c8cc53eeeec4b7904ae1fdec0e1b.png

 

 

image.png.8302bd768d04e5ab6a82ce1b1ae13af7.png

 

 

 

Lastminute правят един много мръсен номер. Точно преди да платиш, те питат искаш ли да избереш FullFlex (което добавя нещо си към сумата). Ако човек поръчва на език, който не знае, и не внимава много, като нищо ще го цъкне, и допускам, че сте направили точно това. След този клик не се показва променената сума, с която да се съгласиш, тя е написана само в ситния текст на самото предложение.

Връзка към коментар
На 2.11.2023 г. в 12:02, Георги Матеев каза:

Чисто информативно, румънският джеткост даде цена 190 леи (€38) за двупосочен София-Турку-София. Може да се вземе за (примерно) вторник-четвъртък, което дава един пълен ден за разходка там, или вторник-събота за 3 дни.

И аз си взех Турку, обаче часовете хич не ми харесват, в смисъл че излизат извън обхвата на автобуса от и до летището (от - със 100% сигурност, за "до" още не съм сигурен дали не може да се хване най-ранният, но ще е инфарктно). Как преодолявате това неудобство? После като видях колко хубави са часовете за Осло и Стокхолм, реших че щеше да е по-добре да си взема Хелзинки и после вътре да обикалям примерно с Интеррейл...

Връзка към коментар
На 5.11.2023 г. в 9:45, Marisha каза:

И при мен не може да се добави в профила.

Не може да се добави, но спокойно може да се управлява. Тъпо, защото при много авиокомпании се импортва и остава в профила, но това да ни е болката.

Връзка към коментар
преди 3 минути , thomas каза:

И аз си взех Турку, обаче часовете хич не ми харесват, в смисъл че излизат извън обхвата на автобуса от и до летището (от - със 100% сигурност, за "до" още не съм сигурен дали не може да се хване най-ранният, но ще е инфарктно). Как преодолявате това неудобство?

С такси или с трансфер от хотела. Друг вариант няма.

Връзка към коментар
В момента, Георги Матеев каза:

С такси или с трансфер от хотела. Друг вариант няма.

Е, че то таксито във Финландия ще е по-скъпо от двупосочния билет от София до Турку сигурно. 🙂 А хотелският трансфер какво, да не е много по-евтин от такси? Съмнявам се. Мирише ми на 4 часа дремане на летището, докато тръгне първият автобус към града. Но остава рискът за връщането (в смисъл да се изпусне полетът за връщане, ако нещо с часа на първия автобус не се реализира).

Връзка към коментар
преди 10 минути , thomas каза:

Е, че то таксито във Финландия ще е по-скъпо от двупосочния билет от София до Турку сигурно. 🙂 А хотелският трансфер какво, да не е много по-евтин от такси? Съмнявам се. Мирише ми на 4 часа дремане на летището, докато тръгне първият автобус към града. Но остава рискът за връщането (в смисъл да се изпусне полетът за връщане, ако нещо с часа на първия автобус не се реализира).

Всеки си преценява дали да дреме на летището, аз обаче ще пропусна тази опция, тъй като иначе ще си прецакам целия следващ ден поради недоспиване. Разстоянието от летище Турку до града е само 7.5 километра, та колко да струва това такси - 20-30 евро макс, което определено се преживява на фона на супер евтиния полет. Така в 1:00 сутринта си в хотела, лягаш, наспиваш се и на следващия ден в 9:00 си готов за подвизи.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 20 минути , Георги Матеев каза:

Всеки си преценява дали да дреме на летището, аз обаче ще пропусна тази опция, тъй като иначе ще си прецакам целия следващ ден поради недоспиване. Разстоянието от летище Турку до града е само 7.5 километра, та колко да струва това такси - 20-30 евро макс.

Разбира се, ама вече оцених решението си като импулсивна покупка с лоша преценка на неудобствата и си отказах това пътуване. Майтапът е, че lastminute ми предложиха повече от пълен refund (55 евро при платени 51), естествено, в техните странни инструменти - кредит 45 евро и ваучер 10 евро, ама все са пари, които могат да се използват някога и за нещо. 🙂 И за доста по-малко от цената на двете таксита (42 евро) - проверих си пак часа, никакъв шанс и за обратния полет да се върже с автобус, в 5:30 сутринта е, си взех нови билети, но вече за Хелзинки - в перфектни часове на пристигане и заминаване. При положение, че ще използвам влакова карта за обикаляне из страната, това ще е много по-добро решение - а Турку спокойно ще ми влезе в програмата, но като дневен трип, а не като база за пътуването.

Връзка към коментар
преди 7 часа, Георги Матеев каза:

Разстоянието от летище Турку до града е само 7.5 километра, та колко да струва това такси - 20-30 евро

Толкова - 30 евро е. Очаквах по-внушителна сума. Но Yango(Яндекс), Болт и Убер оперират на финландска земя. Сега ги проверих. С нощтна тарифа Убер вероятно ще излезе колкото и таксито. Болт ми дава 45% отстъпка. Дава ми я от 3 години, каних приятели, не знам дали има връзка или на всички излиза такава, но цените стават хубави. Изтрих Яндекс аппа, може някой друг да провери цени.

Screenshot_20231108-072740.png.0f6188b701f0077a44d9f1b4d5a272bd.png

 

 

Screenshot_20231108-073101.png.2fa49255c3a347dffec7c73fc4a9ddf9.png

 

А градски транспорт ми се струва съвсем възможно да ползваш и с двата полета. Последният автобус от летището към града е в 00:53

image.png.ffe914653e492115917cd9120edea452.png

А първият в 03:58.

image.png.b475c2de3b8661ddcb2e08b9b0ee9135.png

 

Само в неделя разписанието е ограничено. Но това е зимното разписание, в лятното може и някой допълнителен автобус да пуснат.

 

https://reittiopas.foli.fi/reitti/Turku Castle%2C Linnankatu 80%2C Turku%3A%3A60.435242%2C22.227503/Turku Airport%2C Lentoasemantie 150%2C Turku%3A%3A60.512698%2C22.27931/?locale=en&setTime=true&time=1699663500

 

Все пак мисля да взема, пак за всеки случай, билет на Уиз с флекс Гданск - Турку.  🙂

@thomas, може да разкажеш повече за тази жп карта.  

 

@muchachote направи едно много интересно пътуване из малки китни градчета и селца из Финландия. Нали не бъркам? 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Много хора тук закупихме билети със свързващи полети. При закъснение на единия полет и изпускане на следващия как ще се процедира? Ясно, че ще ни пренасочат за следващ полет, но при голяма разлика във времето, особено пък и нощем, дали се предлага хотел, храна. Рових из сайта, но по този казус аз поне нищо не откривам.

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.