Прескочи до съдържание

Air Baltic-периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Относно летището на Рига: вътре цените са доста солени, например водата 0.5 е 1.50-2 евро да се вземе, но има в 2-3 места по летището места за пиене/пълнене на бутилки с вода от автоматче.https://www.riga-airport.com/en/airport-map  гледате значката drinking water. В зависимост къде летите, в Шенгенската зона има 2 места (до B7 B16), в края на коридора преди да стигнете гейтовете ; a извън шенгенската зона - до тоалетната при C9, Водата в Рига е добро качество за пиене - не е проблем.

 

До Юрмала се стига с влака за 30ина минути,там си е по зони  https://pv.lv/en/zoning/, струва някъде 1.50 eвро. https://pv.lv/en/, синята линия. Majori и Dubilti са най добри за централната Юрмала.

 

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 6
Връзка към мнение
преди 27 минути , lyusi каза:

Аз скромно - само с Рига - 4-7 май, 1 ден отпуска 😀

Евентуално може да мръднем до някъде оттам, но още не съм го измислила.

С мен си значи 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , lyusi каза:

Супер! Може даже да се комбинираме за кола за нещо извънградско.

Писах по-нагоре моя план.

 

4-7

 

20 и малко часа ще имаме в Рига и останалото във Вилнюс с полет на 5-ти.

 На връщане имаме едночасов престой в Рига.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, Alexander каза:

Писах по-нагоре моя план.

 

4-7

 

20 и малко часа ще имаме в Рига и останалото във Вилнюс с полет на 5-ти.

 На връщане имаме едночасов престой в Рига.

 

 

А, ясно. Пропуснала съм го.

Връзка към мнение
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

И аз взех мултисити от Trip.uk за 40 паунда.Плащане с карта TBI

Screenshot 2023-11-01 at 15-54-55 Trip.com.png

Screenshot 2023-11-01 at 15-56-41 Trip.com.png

Последно на  един ПНР ли е този билет или на отделни?

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз взех  8-13.08.2023  Вилнюс+Рига, €82.80 на калпак, през приложението на trip, английска версия 

image.png.0d6dc752687de7c5a6c949f65496b2bf.png

 

Има и вариант за €55, но  с по-малко време за Рига - 20ч. между полетите при прекачването плюс още една вечер, та реших да не се циганя за €28. :biggrin: , иначе ето го и този вариант:

image.png.3d6e98f722ba11bc0b61e3c72ccbd14e.png

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Гледам че купувате от странични апликации/сайтове за по-эвтино. за човек без Дайнерс , кой саит е по-добре? И какви са рисковете от тез посредници?

Засега всичко директно от airBaltic взимах,ама гледам че от 78 евро до 50 сваляте - си е добре. Може да почвам да го ползвам тоя полет за маршрутка ако набарам за 50 🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение
56 minutes ago, lyusi said:

Аз скромно - само с Рига - 4-7 май, 1 ден отпуска 😀

Евентуално може да мръднем до някъде оттам, но още не съм го измислила.

И ние сме така - 4 човека, всеки по 55 евро. Вече ги бях взел преди да видя, че можеше и да се пробвам през App да купя за по 45-6 евро, но карай. И тази цена си е бомба за директен двупосочен, Отделно, че и разтоянието не е никак малко.

Чесно казано не разбирам хората, които искат с един трип от няколко дена да посетят 3 дестинации, Всичко там ще е на бегон, не ти остава време да седнеш малко да се насладиш на момента, да си направиш един pub crawling и да се забавляваш с месните по баровете.

ПС 21-24 Сеп има добри цени за Талин (сигорно и за Вилнюс), леко ме сърбят ръцете да го взема, нищо, че има 11 месеца дотогава. Няма да ми е за първи път да купувам толкова от рано билети - добрите оферти са си добри оферти.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 17 минути , phasma каза:

Гледам че купувате от странични апликации/сайтове за по-эвтино. за човек без Дайнерс , кой саит е по-добре?

trip.com (сайт или приложение, при мен през приложeнието даде по-голяма отстъпка) не видях да има значение с каква карта се плаща. Друго предимство в случая е (специални благодарности на @adreno за подсказката), че може да се търси и резервира multicity билет.
 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 часа, stanimir каза:

Тези които резервираха  - с PNR от trip излиза ли пълния полетен план в сайта на  Air Baltic или дават няколко отделни PNR-a ? 

Да докладвам - на един билет с едно PNR са полетите, излизат си на сайта на AirBaltic. 

 

P.S. Айде аз отивам до полея с няколко бирки покупката. :drinks: :grin: 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Не знам някой дали е писал тоя вариант, но може следното да се направи:

София-Талин: 2-ри май - 11-май (или евентуално 14-ти май с повече отпуск) - 77 евро (през сайтовете може за по-малко)

Талин-Вилнюс (двупосочно): произволни дати в периода, с вариант престой в едната или в двете посоки от по 23 часа в Рига - 42 евро (през сайтовете може и по-малко)

От Талин може да се предвиди еднодневен трип с ферибот до Хелзинки (там няма много за гледане) пак за около 40-50 евро. Така се избегва и скъпата нощувка в Хелзинки.

Датите се примерни понеже е Великден и ще коства по-малко отпуск, но може и за други да се измисли. 

П.П.: Не знам по великден дали е яко да се обикаля там, че нали и там са православни май? Някой да каже ако знае.

Връзка към мнение
преди 8 часа, Alexander каза:

Полетите с голям престой в Рига ,търсачките им надуват цените много, а реално са на едни цени в сайта.

Пробвах през няколко разширения, ама все едно.

И аз доста рових,но не открих добра цена или изобщо не излизат през търсачките за полет с дълъг престой.

В крайна сметка София - Талин с престой в Рига малко над 20 часа и връщане Талин - София с малък престой в Рига директно от  Air Baltic за 75 евро на човек.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , Otnesen каза:

И аз доста рових,но не открих добра цена или изобщо не излизат през търсачките за полет с дълъг престой.

В крайна сметка София - Талин с престой в Рига малко над 20 часа и връщане Талин - София с малък престой в Рига директно от  Air Baltic за 75 евро на човек.

И аз така  направих.

 

сега видях, че са писали, че trip ги изкарва на мултисити за 50-51 паунда или 20€ надолу на човек, но за моите дати явно купиха доста хора и цените вече са двойни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Фил каза:

Да докладвам - на един билет с едно PNR са полетите, излизат си на сайта на AirBaltic. 

 

P.S. Айде аз отивам до полея с няколко бирки покупката. :drinks: :grin: 

Имат и лоялна програма , както и family account . 
 

Интересно също и , че позволяват промяна на час и датата само срещу 50€ , без доплащане на разликата в цената , ако е наличен същият букинг клас ( изглежда е “А “за тези Грийн промо билети )

 

  • Special conditions apply. The flight date/time change fee is 50 EUR per one-way journey. Flight date/time changes are allowed prior to the scheduled or desired departure time, whichever is earliest. If the flight date/time change involves a booking class* upgrade (the same booking class* is not available on the selected date) you will have to pay the fare difference as well. 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Вече официално мога да се похваля, че това са нашите полети - група от 7 човека. Купих ги наведнъж за по 51€ на човек общо за 4-те полета. Страхотна цена!

Плащане с Револют еднократна онлайн карта през Trip UK мобилното приложение. 😍✈️🔥

IMG_8032.jpeg

IMG_8031.jpeg

  • Харесвам 3
  • Браво 4
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Някой знае ли как точно мога да си добавя резервацията от посредника в приложението на Air Baltic

Връзка към мнение
12 minutes ago, r_nikolov1 said:

Вече официално мога да се похваля, че това са нашите полети - група от 7 човека. Купих ги наведнъж за по 51€ на човек общо за 4-те полета. Страхотна цена!

Плащане с Револют еднократна онлайн карта през Trip UK мобилното приложение. 😍✈️🔥

IMG_8032.jpeg

IMG_8031.jpeg

5 дни във Финландия ? Не че не е интересна страна , но ...

Връзка към мнение
преди 14 минути , Йосиф Милчов каза:

Някой знае ли как точно мога да си добавя резервацията от посредника в приложението на Air Baltic

Като влезеш в сайта на AirBaltic в ляво има BOOK, MANAGE, CHECK-IN, цъкваш на MANAGE (като вече си с логнат акаунт), вкарваш PNR и фамилията на основния пътник и готово. 

 

Аз взех Хелзинки за 21-24 септември (само един ден отпуск) за 41 паунда на човек през Jetcost - UK приложението - gotogate - общо 82 паунда срещу 155 евро на сайта на компанията, мисля, че добра оферта хванахме 😄

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

И аз се отчетох с едно юлско Турку-София за €14. Още не съм решил как ще стигна, на първо четене виждам Рим-Турку с Уиз.

 

Самокоригирам се, добре че още не бях купил еднопосочния билет.

 

В крайна сметка взех мултисити София-Турку / Тампере-София, учудващо добре се намести. €52 през трип-а. Юли ще ми е финландско 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 19 минути , Loverboy каза:

Като влезеш в сайта на AirBaltic в ляво има BOOK, MANAGE, CHECK-IN, цъкваш на MANAGE (като вече си с логнат акаунт), вкарваш PNR и фамилията на основния пътник и готово. 

Така само проверяваш резервацията, но не я добавяш в профила. Като цъкна  след това на My bookings, седи надпис, че нямам активни резервации. И в приложението и на десктопа е така. Има ли начин наистина да се добави към профила?

Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Благодаря за схемата с Момондо - Flightnetwork. 

Купихме 15-25 юни, девет пълни дни. Плана е да направим Хилзинки, Талин, Тарту и/или о.Сарема, Рига, Юрмала и/или Сигулда и ако остане време и Даугавпилс. Разпределени 2 дни Хелзинки, 3 дни Естония и 4 дни Латвия. 

Нямам търпение да се върна отново по тези земи след повече от 15 години пауза.

Билетите ни излязоха общо 302 лева, плащане с Револют. 

 

Screenshot_2023-11-01-20-07-32-542_com.momondo.flightsearch.jpg

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги Матеев каза:

И аз се отчетох с едно юлско Турку-София за €14.

Разглеждах дестинациите и ми попадна Kittila, накъде из Лапландия.Понеже беше написал, че си ходил до всички дестинации в мрежата на Air Baltic. Има полети от Талин през Тампере и Рига до Kittila, но са само между декември и април. Ако случайно не си ходил. 🙂

@dimitrov6 и ти си фен на всякакви летища. 🙂

 

Screenshot_20231101-221002.png.efaa4584f9e5fde1e933725487372950.png

Screenshot_20231101-222020.png.3b957bbb6f2fc1a50f4fc82200355e98.png

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.