Прескочи до съдържание

Air Baltic-периодични промоции (обща тема)


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Tesh каза:

През кой сайт е това мултисити ?

През de.trip.com 

Иначе всеки, който предлага multicity търсене трябва да ги изкара полетите.

По условия на тарифите са с възможност за комбиниране

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 минути , dimitrov6 каза:

От летище Осло до града нали е скъп транспорта,почти колкото самолета ще струва.

Скъпичък е, да. Не съм гледала сега, но като проверявах преди време беше  към 15-20 евро двупосочно. И то в най-добрия случай, има различни варианти.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , adreno каза:

През de.trip.com 

Иначе всеки, който предлага multicity търсене трябва да ги изкара полетите.

По условия на тарифите са с възможност за комбиниране

Благодаря за споделения сайт! Наистина така излизат добри оферти:

 

IMG_7995.png

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, r_nikolov1 каза:

Кога като период е най-добре да се направи планът София - Рига - Талин - Хелзинки (тук с ферибот и пак разглеждане и нощувки) - Талин (ферибот) - Рига - София?

Аз бях тази година по майските празници и беше супер времето, само в Талин духаше вятър та ми замръзна....носа 🙂

Препоръчвам в Хелзинки да се ходи Юни и Юли, ако някой има интерес към "белите нощи".

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 29 минути , r_nikolov1 каза:

Като че ли тези полети ще резервираме. Надявам се да не анулират линията от София, за да ползваме и другите полети…и като цяло всичко да е наред. (Свикнали сме с добавянето на нови дестинации от София, които траят само около 1-2 месеца…) 

IMG_7995.png

Връзка към коментар
преди 3 часа, adreno каза:

През de.trip.com 

Иначе всеки, който предлага multicity търсене трябва да ги изкара полетите.

По условия на тарифите са с възможност за комбиниране

Нещо сигурно не можах да схвана добре - въпреки, че на сайта на AirBaltic няма възможност да резервираш мултисити билет (или поне аз не виждам такава), то можеш да резервираш мултисити през trip и полетите ще са на един билет? :rolleyes:

 

-------------------
Малко инфо за времето в балтийските столици:


image.png.d1b68d76ac0d4f80f2c84ccc6f046833.pngimage.png.8753ae081d88905c63e1055fad24b862.pngimage.png.636db9356ac493911efd893524e40386.png
 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
10 minutes ago, Фил said:

Нещо сигурно не можах да схвана добре - въпреки, че на сайта на AirBaltic няма възможност да резервираш мултисити билет (или поне аз не виждам таква), то можеш да резервираш мултисити през trip и полетите ще са на един билет? :rolleyes:

 

-------------------
Малко инфо за времето в балтийските столици:


image.png.d1b68d76ac0d4f80f2c84ccc6f046833.pngimage.png.8753ae081d88905c63e1055fad24b862.pngimage.png.636db9356ac493911efd893524e40386.png
 

Защо не ? Kiwi нали също го правят. Разбира се после "гаранция - Франция"  , но може пък trip да са по-читави.Тези които резервираха  - с PNR от trip излиза ли пълния полетен план в сайта на  Air Baltic или дават няколко отделни PNR-a ? 

Връзка към коментар
преди 15 минути , Фил каза:

Нещо сигурно не можах да схвана добре - въпреки, че на сайта на AirBaltic няма възможност да резервираш мултисити билет (или поне аз не виждам таква), то можеш да резервираш мултисити през trip и полетите ще са на един билет? :rolleyes:

напълно е възможно просто функционалността да я няма в сайта, а иначе през GDS да си я има.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Това значи ли, че тези, които имат Дайнърс може би е по-добре да вземат двупосочен София-Талин за 39 евро през немския джеткост? И вече ако искат прибиране от Хелзинки да вземат от британския джеткост еднопосочно Хелзинки - София за 14 паунда? Така пак за същата цена както в trip от около 56 евро ще имат няколко варианта на два билета и при промени ще е по-сигурно пътуването? Или все тая? 🙂

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , stanimir каза:

.Тези които резервираха  - с PNR от trip излиза ли пълния полетен план в сайта на  Air Baltic или дават няколко отделни PNR-a ? 

Май не си формулирах достатъчно ясно въпроса - всъщност това ме интересуваше - дали ще са на един билет от авиокомпанията, или trip (подбно на Kiwi) сглобяват отделени билети с някаква мътна тяхна "гаранция" с не много ясни условия при провалена връзка. 

Връзка към коментар
преди 48 минути , iMari каза:

Това значи ли, че тези, които имат Дайнърс може би е по-добре да вземат двупосочен София-Талин за 39 евро през немския джеткост? И вече ако искат прибиране от Хелзинки да вземат от британския джеткост еднопосочно Хелзинки - София за 14 паунда? Така пак за същата цена както в trip от около 56 евро ще имат няколко варианта на два билета и при промени ще е по-сигурно пътуването? Или все тая? 🙂

 

Кои сайтове/версии/приложения са без Дайнърс, че тъкмо го върнах 😄 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Фил каза:

Май не си формулирах достатъчно ясно въпроса - всъщност това ме интересуваше - дали ще са на един билет от авиокомпанията, или trip (подбно на Kiwi) сглобяват отделени билети с някаква мътна тяхна "гаранция" с не много ясни условия при провалена връзка. 

Трип редовно сглобяват по няколко пнр-а без да предупреждават, дори го правят понякога със стандартни авиокомпании. Наскоро купувах чрез тях SOF-VIE-SOF с Austrian (търсих го като двопосочен), но за моя изненада накрая дойдоха 2 еднопосочни билета с 2 отделни пнр-а, което не ми допадна особено. 

 

По въпроса тук - не мисля, че при проблем Air Baltic ще уважат свързващи полети, след като самите те не продават такива. По възможност бих си предвидил по-голям престой - и без това лаунджа в Рига е доста добър.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Loverboy каза:

Кои сайтове/версии/приложения са без Дайнърс, че тъкмо го върнах 😄 

Trip трябва да приема всякакви карти, назад в темата писаха, че румънската версия на джеткост дава отстъпка с кредитна Виза.

Edreams.es/.it  app до утре 2.11. включително дава по 10 евро отстъпка на еднопосочен билет при плащане с Pay pal.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 55 минути , Loverboy каза:

Кои сайтове/версии/приложения са без Дайнърс, че тъкмо го върнах 😄 

Аз поне получавам най-ниски тук: https://www.momondo.com.au/  => FlightNetwork, благодарение на @adreno.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Понеже полетите с  дългите престои в Рига не излизат през търсачките или ако излизат някъде са на същите или по-високи цени от тези в сайта на компанията си взех направо от тях.


София-Вилнюс с 22-23 часа престой в Рига. На връщането престоят е час и нещо.

 

Така ще направя 1 нощувка в Рига и 2 във Вилнюс.

Става дума са майските празници.

 

Мислих и за комбинация с Хелзинки, но се отказах основно заради  цените там. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ето един леко шантав вариант, при който могат да се видят трите балтийски столици плюс Хелзинки (на отиване се взима полета с 20часа престой за Рига, Хелзинки-Талин с фери) 77€
Тъпото е, че и Талин-Вилнюс и Вилнюс-София са пак през Рига.
Някой ако може да измисли оптимизация, да сигнализира. 
Иначе аз понеже съм ходил в Талин и Хелзинки, може би ще търся вариант само с Рига и Вилнюс.
 


image.png.42ded72ee99ffae07d2f2a79f0edfb69.png
 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , Фил каза:

Ето един леко шантав вариат, при който могат да се видят трите балтийски столици плюс Хелзинки (на отиване се взима полета с 20часа престой за Рига, Хелзинки-Талин с фери) 77€
Тъпото е, че и Талин-Вилнюс и Вилнюс-София са пак през Рига.
Някой ако може да измисли оптимизация, да сигнализира. 
Иначе аз понеже съм ходил в ТАлин и Хелзинки, може би ще търся вариянт само с Рига и Вилнюс.
 


image.png.42ded72ee99ffae07d2f2a79f0edfb69.png
 

Има директни полети Талин Вилнюс в дни 2 3 4 сутрин и вечер и само вечер в 1 и 5.

Това би спестило един трансфер

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фил каза:

Нещо сигурно не можах да схвана добре - въпреки, че на сайта на AirBaltic няма възможност да резервираш мултисити билет (или поне аз не виждам такава), то можеш да резервираш мултисити през trip и полетите ще са на един билет? :rolleyes:

 

-------------------
Малко инфо за времето в балтийските столици:


image.png.d1b68d76ac0d4f80f2c84ccc6f046833.pngimage.png.8753ae081d88905c63e1055fad24b862.pngimage.png.636db9356ac493911efd893524e40386.png
 

Точно така - Air Baltic (а и доста други) не са си въвели възможност за мултисити през сайтаовете си, въпреки че тарифите им го позволяват.

Тогава имаш две опции - през колцентъра на авиокомпанията или през агенция.

Читавите агенции винаги показват, ако пътуването не е на един билет.

Киви не са от тях - там е перифразирани на маршрут без възможност за чекиран багаж.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ние в индийска нишка ще ползваме услугите на Air Baltic.😁 @Фил от 08.08 до 13.08, @dimitrov6 от 13-15.08, аз на 17.08, моята програма приключва на 20.08(евентуално), а @r_nikolov1 продължава до 24.08. Да каже кой ще поема щафетата от там? 😀

Имаше някакви врътки и промоции за феритата между Талин и Хелзинки, трябва да намеря темата. Няма ли сайтове, където може да се намали цената им, както при полетите? 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз си взех за Рига 13-16.07. с еднодневен Талин на 14.07., където съм била към 2-3 седмици, но през 85-та година (първото ми пътуване до чужда столица) и дори няколко пъти съм се къпала в Балтийско море на 16 градуса вода и в едно езеро Харку, където имаше градски плаж. :lol: 
Та сега евентуално ще си припомням младините. Освен това в двата града имаме някакви роднини по различни семейни линии (далечни за мен, но съвсем близки за покойните ми баби и дядовци).

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Аз сглобих програма за трите столици.
1. Летим до Рига, престой 3ч. и полет до Вилнюс.
2. На другия ден във Вилнюс и вечерта директен полет до Талин в 21:35

3. Спим две нощи в Талин, с реално цял ден там. 

4 Полет в 9:10 до Рига

5. Рига

6. Полет до София към 11 ч и нещо.

Цена за двама всичко 186€.

23-28.05.2024

  • Харесвам 7
  • Браво 5
Връзка към коментар

Аз живея в Рига, и живях 2 години в Таллин. За времето там - в Таллин е стабилно 2-3 градуса по-студено от Рига. През някои дни може да бъде +30 в Рига и +15 в Таллин, тъй че много зависи кой фронт къде идва. През лятото нощите в Таллин са много по-светли от Рига. Стъмва се към 12:30, и пак има светлина към 3:30 сутрин вече. В рига е леко по-човешко. Стария град на Таллин е по-готин от Рига. Града е много по комфортен за живеене от Рига, ама времето е почти винаги по зле от Рига. Ветровито доста. За летните месеци и много трудно да се каже. Юни може да е жега 30 градуса а Юли да стане 15 по някое време. Но общо взето Юли и Август са по стабилни от другите месеци, и е най-добре тук.

Относно промоцията Grabout - тя е само веднъж годишно, около 1 ноември. В другите месеци всички промоции са някъде двойно по-скъпи.

София за 78 е цена-мечта. Който не купува сега, ще гледа 147 на другите промоции.

Понякога дават Crazy Planies Promo, ама там са лимитирани дестинации и дати, затова Grabout - е най доброто което може да вземете.

София засега не се харчи много (все още има много места), Бургас миналата година взимах на таз промоция за 77 евро. и след като свърши, цените не паднаха никога до такава степен, и изобщо бяха космически 400 евро и повече. Затова Бургас това е единствена  възможност в годината да се вземе на нормална цена.

airBaltic политиката за ръчен багаж е - 2 неща: 1 куфарче със стандартен handlugguage размери 55х40 на нещо си + няква дамска чанта или нещо подобно, максимум 8кг общо тегло, но никой досега не ме е карал да го претеглят.

 

За аерогарите.От рига много лесно се стига до центъра с автобус 22 : https://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html#bus/22/b-a/en за 1.50 евро (ако купите билет от автомата) или за 2 евро при водача. В Таллин до летището (Lennujaam) ходеше трамвай, ама нещо сега не го показва. Виждам автобус 15 дa ходи до Vabaduse Valjak - там е стария град. Ама до лятото мисля че пак ще има трамвай. Цената е нещо от сорта като в Рига.

 

Такситата и в Таллинн и в Рига се взимат през апликацията на Bolt. Понякога показват неадекватни цени (нормално до центъра е 12 евро някъде, а неадейватно е 25-30) поне в Рига от аерогарата, заради пиково търсене. (като кацнат няколко самолета наведнъж).
 

Между Таллин, Рига и Вильнюс също може да се предвижва с автобус на https://luxexpress.eu/en/  luxExpress, заема 4 часа, цените са около 20 евро.

Ако имате повече въпроси, задавайте.

  • Харесвам 20
  • Благодаря 10
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.