Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 53 минути , Pantelej Putnik каза:

Не е точно за тази тема, но....

Сутринта открих 2 пиленца, които се бяха сблъскали при полет в стъклата на офиса. Лежаха безжизнени на земята. Взех ги, поразтрих им гърдичките и главичките с пръст. Взех кашонче, постлах го със салфетки и ги поставих там. Веднага разбърках във вода малко захар и им капнах в човките. Показаха признак на живот. Пак ги поразтрих леко. Оставих ги да почиват, като ги поглеждах през 15-20 мин., за да съм сигурен, че са живи. Към обяд отворих кутията - бяха живнали, пак им дадох вода. Едното скокна на пръста ми, а другото кацна на ръкава ми. Пренесох ги на една пръчка и ги оставих да си седят кацнали на нея. Те обаче пак кацаха на мен. После, когато се поосафериха и им дойде енергията, изнесох пръчката през прозореца. Поседяха, поседяха, пък си излетяха по живо, по здраво. Животът победи! А тези сладички мънички същественца ми напълниха сърцето с нежност. 🥰

20231106_121818.jpg.eaa2d27c15575a0030e0663bd1ae9afa.jpg

Аз само ще отбележа, че ако ги беше оставил ошашавени, някоя гладна бездомна котка щеше да бъде много щастлива днес. И в крайна сметка животът пак щеше да победи regardless ...

 

🙂

  • Шок 1
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 9 часа, Брани каза:

Аз само ще отбележа, че ако ги беше оставил ошашавени, някоя гладна бездомна котка щеше да бъде много щастлива днес. И в крайна сметка животът пак щеше да победи regardless ...

 

🙂

Тези 9 грама душа с перца няма как да помогнат на 1 котка и животът категорично ще бъде загубен.

По-скоро е като да хвърлиш девица в бездната, за да спре да вали. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 29 минути , Lindt каза:

Тези 9 грама душа с перца няма как да помогнат на 1 котка и животът категорично ще бъде загубен.

По-скоро е като да хвърлиш девица в бездната, за да спре да вали. 

Сега си обяснявам защо почти не спря да вали съботатата - не са успели да намерят девица в цяла София …

  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 6 минути , Брани каза:

Сега си обяснявам защо почти не спря да вали съботатата - не са успели да намерят девица в цяла София …

Това май им е проблемът на мъжете: нито знаят какво търсят, нито къде да гледат...

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , stanimir каза:

Тука търсим за дъжд , ако може като намерите да не я хвърляте , а само леко да я спуснете та да може  да се ползва отново.

Всъщност може би са намерили девица, но с това презастрояване вече не са останали бездни. Така, че няма страшно - ще продължава да си вали.

Връзка към коментар

Искам да се похваля, че нашето обучение свърши перфектно и утре сме отново на работа 🙂

Нашите обучители бях от МУ-София и МУ-Плевен. 

Темите бяха: Трудното поведение в юношеството и за емоционалната интелигентност 😉

 

  • Харесвам 18
  • Браво 2
Връзка към коментар

Да не се оплаквам само, ами и да се похваля.. след направена поръчка на 25-ти октомври, днес от един достолепен офис на БГ Пощи си взех любимия японски рамен "Ichiran" 😁 След като поне 7-8 пъти го пробвахме на място и после горчиво съжалявахме, че не сме си взели за България, намерих едно сайтче - https://kokorojapanstore.com където имат доставка worldwide на японски стоки, главно козметика. Има противоречиви мнения за тях в нета, но реших да рискувам и поръчката беше изпълнена без никакви проблеми. Нямам търпение да разбера доколко този вариант ще докарва вкуса на този от заведенията 😁

 

IMG_2840.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 13 минути , Kosta Grudov каза:

Да не се оплаквам само, ами и да се похваля.. след направена поръчка на 25-ти октомври, днес от един достолепен офис на БГ Пощи си взех любимия японски рамен "Ichiran" 😁 След като поне 7-8 пъти го пробвахме на място и после горчиво съжалявахме, че не сме си взели за България, намерих едно сайтче - https://kokorojapanstore.com където имат доставка worldwide на японски стоки, главно козметика. Има противоречиви мнения за тях в нета, но реших да рискувам и поръчката беше изпълнена без никакви проблеми. Нямам търпение да разбера доколко този вариант ще докарва вкуса на този от заведенията 😁

 

IMG_2840.jpg

Пробвай и ако ти хареса, мога да ти изпратя по някой за БГ. При нас ги има в едни японски магазини. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз съм от първите клиенти на Revolut в България, използвам картата много, но винаги с безплатния план. За първи път им ползвам съпорта и ме впечатлиха много.

И при най-внимателна работа, някакъв идиот си беше платил с моята карта на доктор в САЩ.

 

Буквално за минути със съпорта - блокиране на карта, поръчване безплатно на нова и рефънд за демиджа. След 3 дни новата карта я намерих в пощата, т.е. може и още по-рано да е пристигнала.

  • Харесвам 10
  • Браво 3
Връзка към коментар
На 14.11.2023 г. в 14:25, Kosta Grudov каза:

Да не се оплаквам само, ами и да се похваля.. след направена поръчка на 25-ти октомври, днес от един достолепен офис на БГ Пощи си взех любимия японски рамен "Ichiran" 😁 След като поне 7-8 пъти го пробвахме на място и после горчиво съжалявахме, че не сме си взели за България, намерих едно сайтче - https://kokorojapanstore.com където имат доставка worldwide на японски стоки, главно козметика. Има противоречиви мнения за тях в нета, но реших да рискувам и поръчката беше изпълнена без никакви проблеми. Нямам търпение да разбера доколко този вариант ще докарва вкуса на този от заведенията 😁

 

IMG_2840.jpg

Интересно. Имаше ли такси на митница?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , Вероника каза:

Интересно. Имаше ли такси на митница?

Да, начислиха ми 20% ДДС, което май не е много ок, понеже мисля, че в сайта си пишеше, че има включен VAT, но трябва да проверя. И 3.90 такса за БГПощи, които са се занимавали да обработят пратката. 

ЕДИТ: Пише си в сайта 
 

Цитат

As international purchases made through our store are considered personal imports, customers are fully responsible for any imposed import tax and return shipping fees on prohibited items.

Така, че по-скоро е ок. 🙂

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искам да се похваля с това, че в четвъртък представих моя дигитален урок в дигиталната раница по математика на тема "Тригонометрични функции на остър ъгъл" пред всички директори от областта и пред РУО Благоевград 😊

IMG-b3f1ccb1f96273286b29c53fef0b9227-V.jpg.aa480742e9b8568c00ddaf0f83e18310.jpg

 

IMG-5ba44efcf5ba832a9964097969205a58-V.jpg.ded4d231967e67e003016a26731e6bde.jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 25
Връзка към коментар
преди 47 минути , Иван Попов каза:

Искам да се похваля с това, че в четвъртък представих моя дигитален урок в дигиталната раница по математика на тема "Тригонометрични функции на остър ъгъл" пред всички директори от областта и пред РУО Благоевград 😊

IMG-b3f1ccb1f96273286b29c53fef0b9227-V.jpg.aa480742e9b8568c00ddaf0f83e18310.jpg

 

IMG-5ba44efcf5ba832a9964097969205a58-V.jpg.ded4d231967e67e003016a26731e6bde.jpg

Защо не се обади? Щяхме да пием по бира или кафе... 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, crazyhorse каза:

Защо не се обади? Щяхме да пием по бира или кафе... 

Много късно стана и за това, а и после отново към Сандански 😊

Иначе се сетих за теб 😉

Като идвам следващият път ще пиша да пием по кафе или бира :dance3: 

Те много и от колегите ми викат айде да се видим.... ама аз все време нямам 😇

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Използвам темата не толкова, за да се похваля, колкото да споделя положително развитие с жалба срещу "А1" и да напомня на всички, които имат нерви да си търсят правата, че имаме такива.

В апартамента на майка ми ползваме интернет от квартален доставчик ТрафикНет от 2007 г. насам. Кабелна телевизия ползваме от "А1". Този април договорът за кабелна изтекъл и майка ми, за да не ме притеснява, тъй като аз живея на друг адрес, отишла до офис на "А1" и подписала нов договор за 2 години. Обяснила, че ползва само една услуга към тях и иска само да поднови договора. В "А1", както предполагам и при другите бг оператори, имат таргети и видяли в една възрастната жена с бастун възможност за продажба. Дали и един рутер и и подновили договора, като добавили и интернет, от който тя реално няма нужда, защото ползва от друг доставчик. Въпросният рутер и до ден днешен си стои в оригиналната си кутия, неразопакован, съответно от "А1" никой не дошъл да свърже интернет, но начисляват таксата за него от април месец насам. Понеже сметките идват при мен, наскоро се усъмних защо така е нарастнала месечната фактура към "А1" - от 16 лв. на 32 лв. След като поразпитах майка ми (която между другото е вече доста възрастна и е нормално на 78 г. да е с ниска техническа култура), стана ясно, че тя въобще не е разбрала, че от "А1" са включили в договора интернет. Оказа се също, че от "А1" не са и дали новия договор, защото вече го изпращали само на и-мейл. При опит да получим екземпляр от договора от "А1", ударих на дърво - нито на *88, нито в офис на "А1" ми дадоха такъв. Прерових пощата и, но договор от "А1" няма.

Накратко от април месец плащам интернет към 2 доставчика - "А1" и "ТрафикНет".

На 07.11 подадох жалба в офис на "А1", че таксуват услугата интернет, без реално да я предоставят и че са се възползвали от незнанието на възрастна жена. Искането ми беше да възстановят платеното за интернет от април месец + незабавно да прекратят договора за телевизия и интернет без неустойки за майка ми и да преподпишем договор само за теливизия (за първото знаех, че няма да стане, но като имаш 2 искания, има по-голям шанс да уважат по-малкото). Приложих договор с другия доставчик на интернет, който майка ми ползва и до днес  (тук е мястото да отбележа, че от "ТрафикНет" веднага ми съдействаха и ми изпратиха екземпляр от договора, който майка ми е подписала с тях през 2007 г.), приемо-предавателния протокол за рутера от "А1", снимки на рутера, видно от които, че все още стои неразопакован и ТЕЛК на майка ми, ако не им е неудобно, че са се възползвали от човек в неравностойно положение. Също така подадох жалбата и в КЗП и КРС. И в двете може да се подава онлайн, ако на някой му се налага: за КЗП - тук,  за КРС - тук

Жалба срещу "А1" може да се подава, както в техен офис (дават входящ №), така и онлайн - тук.

След малко повече от седмица от подаване на жалбата получих официален отговор от "А1". Съгласиха се да прекратят договора без неустойки и да го трансформираме в договор само за интернет. Така вече майка ми има договор само за телевизия - за 10 лв. първите 3 месеца (на същия план, на който беше и преди) и 20 лв. за останалите месеци вместо за 32 лв. (таксата, която плащах към А1 за теливизия + интернет).

Доволна съм от положителното развитие. Също така се радвам, че майка ми ще продължи да ползва интернет към "ТрафикНет", които макар и да са малка фирма, показаха персонално отношение и ми направиха много добро впечатление.

  • Харесвам 24
  • Браво 21
Връзка към коментар

Да се похваля с новите ми слушалки, SAMSUNG GALAXY BUDS2 PRO 😊

Наистина си струват парите, много добро качество и заглушаване на околната среда. Вчера дори си слушам музика и по едно време започвам да си пея, а те намалят..... и аз си викам какво ли става сега точно на най-хубавата част от песната ми 😀 и веднага се сещам, че това им е предимството и привилегията, че докато говориш/пееш намаляват автоматично! 😊 А в първия момент си викам: сега какво ли стана с тези слушалки 😅 

Така, че вече изпробвах Voice Detect и работи доста добре 😉 и все пак телефонът ми е Samsung 🙂

image.png.388d93b22dcfecdfe682f949f8497b13.png

  • Харесвам 9
  • Браво 3
Връзка към коментар
На 5.10.2023 г. в 10:53, iaia_mama каза:

Значи, все пак е било търпимо, щом сте я търсили, когато се е загубила  🙂
Моят последен случай е от миналата година и беше лееко по-различен.
Аз също на добра воля правя цялата организация по пътуването, а принципът ми е "Колкото може по-малко пари за колкото може по-дълго и по-качествено/интересно пътуване", което означава много дни наред ровене из интернет, взиране в компютъра до среднощите, докато почне да ми боцка в очите, сравняване на цени, четене на отзиви, стиковане на транспорт, разписания и спирки дори на градския транспорт, работно време на обектите, които ме интересуват и т.н.  Та, бяхме с една моя бивша колежка, с която бях пътувала и преди, на за кратко, и пак ме беше изнервяла на моменти. В този случай пътуването из Турция щеше да е 19 дни, част от които в района до иранската граница. Бяхме толкова близо, че на моменти дори виждахме вишките и самия наряд на границата, дори на два пъти ни проверяваха паспортите и се интересуваха какво правим там. Но всичко премина без проблем от тяхна страна. Проблеми ми създаваше моята позната, която, оказа се, не може да диша, ако не й е гадно. Все нещо не й харесваше, все моята стая в хотела беше по-хубава от нейната (слава Богу, че всички резервации ни бяха все в самостоятелни стаи), все тоя бил простак, оня бил тъп мангал, а тя, горката, е толкова добра, умна и възпитана, те (в тази част на света) баси колко са изостанали, не могат да се сравняват с нея. Изобщо, тя си знаела, че "тук" (Турция) не било "нейното". На въпроса ми, защо изобщо е тръгнала, щом си е знаела, отговорът й беше "Ми де да знам, на̀!"   И така дни наред. Безброй пъти, по време на обикновен разговор, ми задава̀ въпроси от рода "Кой ти дава право да казваш еди-какво си? Кой ти е дал право да направиш еди-какво си? Как може еди-какво? Коя си ти, че еди-какво?"   Бога ми, на моменти ми ставаше смешно, на моменти се дразнех, но когато започна да вдига октавите и хората да се заглеждат по нас, когато започна да съска и обидни думички, вече взе много да ме стяга шапката. И щом кацнахме обратно в Истанбул, настаних я в хотела и й казах, че аз бях дотук, нататък е сама. На въпроса й "Защооо?" с най-голямо удоволствие отвърнах "Че коя съм аз, та да те развеждам из Истанбул?"   Тя "Ама нали знаеш, че никога не съм била в Истанбул, не го познавам, не знам турски?"   Е, сорри, ама ми беше писнало, отговорих й  "Ама коя съм аз, кой ми дава право да съм ти гид из Истанбул? И аз не знам турски, а ти нали си умна, интелигентна, знаеш английски (някоя-друга дума, оказа се), ми оправяй се!" И й бих шута. За което хич не съжалявам. Оправила се е, разбира се, щото жива-здрава и натоварена с покупки се качи в автобуса за Варна след три дена, на тръгване, ноо... вече (взаимно) не се познавахме.  Та, на тази ми компания съм й ударила черен печат оттогава, нищо, че вече ми е минало  🙂

Но, имаше и забавни моменти с нея, които и сега ме разсмиват. Например, само един ще разкажа, да не спамя много 🙂

В хотела във Ван сутрин на закуската имаше и едно голямо гърне с някаква топла супа. От персонала на хотела само едната девойка на рецепцията знаеше малко английски и често използваше гугъл-преводача за по-сигурно, всички други говореха само турски, някои и кюрдски. Но нямаше проблем, с някоя-друга турска дума, с жестове и усмивки - разбирахме се. Та, на едната от закуските мойта "приятелка" ме пита "Как беше супа на турски?" Отговарям "чорба". Тя става от масата, тръгва наперено през цялата зала към масите с подредената храна и звънко се провиква към момчето, което я обслужва "Екскюзмии... чорба!  Вий ли ши ми налейти?" и  тиква една празна купичка в ръцете му, а той я гледа полуусмихнат и недоумяващ. Тя се плясва в гърдите "Дай, айде, дай, аз ще си сипя!" - истински бай Ганьо в дамски вариант. После ме пита що съм ухилена, що ми е така весело тази сутрин. Казах й , че съм сънувала нещо хубаво, но не помня какво  🙂

 

Мда, ей така като зачакат да подготвям всичко, ама после даже и не го отразят....

Отиваме в началото на 2020 година в Тайланд (аха да ни свари ковидът там) и понеже е подарък за майка ми по случай годишнината и, пък и понеже познавам родителите и сестра ми, та хващам, правя целия план по дни, разписвам го в един файл. Ама понеже пак си ги познавам всичките, слагам яко снимки, щото текст кой ще ти го чете. А нашите не говорят и английски и затова правя още един файл с тайландската кухня (че им е голяма мъка в чуждоземни ресторанти, баща ми все си търси някоя супа или салата като българските), ама описвам основни ястия (пад тай, салата от папая, най-популярните супи), като слагам снимка, пиша дали са люти, какво съдържат и т.н.  И пак понеже си ги знам, тези файлове им ги подготвям 4 месеца преди пътуването, за да може все някой ден да ги погледнат.

Освен всичко това, два пъти обяснявам плана и описвам и тайландската кухня.

Отидохме в Тайланд и първият въпрос на сестра ми беше: Някакви забележителности планирали ли сме конкретни или ще потърсим в гугъл.

Сядаме на ресторант и баща ми почва: Да ни кажете какво е интересно за ядене в Тайланд, че ние не сме били и не знаем.

При което аз му казвам: Нали ви пратих файл с ястията, за да видите какво има.

И той: Ами не сме го гледали.

И се почна съответно 30 минути превод и обяснения.

 

А другата ми случка е след сватбата ни, когато решихме да подарим на кумовете ни пътуване до Португалия и да отидем всички заедно. Понеже не са двойка, кумата ни попита дали и гаджето и може да дойде с нея (плати си всичко сам де) и съответно дойде. Той много обичал автентични изживявания и опознаване на местната култура, щели сме да си паснем.
Отидохме в Португалия, аз намерих един местен ресторант за първия ден и от там се почнаха проблемите - Той човекът по такива евтини кръчми не ходел, да сме видели нещо по-луксозно. Седна в италианска пицария в центъра на Лисабон. От там нататък те за обяд и вечеря ходеха все отделно нанякъде, кумът ни се чудеше дали с нас или с тях да ходи, че да няма сърдити.

После, не знам дали нарочно или не, ама вечер се разбирахме да излезем сутринта около 9 (което не е много късно според мен) и той ставаше обаче в 9. Винаги имахме някаква приготвена закуска, ама той ставаше в 9 и не искаше да закусва. Почваше да се къпе, да си прави прически и т.н. Докато тръгнем ставаше 10:30. Както споменах, той не закусваше.

Вече излезнали, ние си мислим, че ще ходим по някакви интересни места. Е, тогава човекът казваше, че той сега иска да седне на някое готино местенце, за да закуси. Съответно закусваше до 11:30-12:00.

На втория ден му казахме, че ние ще излезем, пък той като е готов да звънне и да се срещнем. Така и направихме, след като закусиха и т.н., звъннаха ни с кумата, ние тъкмо бяхме приключили с кулата Белем и се срещнахме. Той ни попита къде сме били сутринта и като казахме кулата Белем (която изобщо не знаеше какво и къде е), изведнъж поиска да отиде точно там. Та точно за 5 минути пътищата ни се разделиха. Отделно не искаше да пътува между Порто и Лисабон с влак, той пътувал със самолет само. Качи се на влака (много по-бързо и комфортно от самолет) и се цупеше през целия път.

Няколко дни след пътуването и кумата ни се раздели с него, но по време на пътуването, което трябваше да е за нас и кумовете ни, ние почти не я видяхме.

Та затова и ние вече пътуваме само двамата (вече тримата), като изключение бих правил, ако ни се приходи на ол инклузив в Турция или другаде и тогава бих казал на едните или другите родители да дойдат с нас.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Имам много да се хваля. Този Януари 4 фотографски изложби - 3 авторски и една кураторска. Засега пускам анонс за първите 2. Ще ви очаквам с радост. 

На първата изложба можете да закупите и книга с фотографии от изложбата.

image.png.7efdd737a6c9102cd50b3cc577dbc921.png

 

Тандемът Maya Doychinova Sapundzhieva и Ivaylo Sapundziev гостуват на Sofia Middle East & North Africa Region Film Festival с изложбата "Мигове от живота".
Фотографиите са заснети в Мароко, Тунис, Египет, Турция, Узбекистан, Индия и Иран.
Най - истинските мигове в живота са тези, които са запечатали най - ярки спомени в сърцето ни. Тези, които често ни намират неподготвени и които оставят сладък вкус в душата ни. Хората с болките, усмивките, тъгата, вярата, надеждата, любовта, щастието, радостта, сълзите създаващи най-безценните мигове.
Тази изложба ще ви поведе на чудно пътешествие в един необятен и непознат свят. Ще се запознаете с различни култури и начин на живот. В кадрите си сме уловили интересни моменти от живота на хората по света. Те показват мигове на интимност, съперничество, спокойствие, любов
Мигове от животаще бъде открита във фоайето на Дома на киното на 9 януари от 19.00 часа.

 

 

image.png.f7f445376e09edb59e4a19d9818818f4.png

 

Клуб на фоторепортерите - Pressphoto club

Разбудете сетивата си за красотата на нестандартното! "Субективни пейзажи" е изложба, в която ще откриете необичаен поглед към природата. През призмата на авторската им интерпретация, пейзажите в тази колекция разкриват нови измерения. Тук абстрактното се преплита с неочакваното, оставяйки пространство за вас да се потопите във визии и емоции.

Присъединете се към нас и се потопете в този свят на въображение и различни перспективи. Изложбата е покана да разгледате света отново, пренасяйки се през фотографското око на талантливите автори. "Субективни пейзажи" ви очакват. Те ще ви запленят и ще ви предложат нов прочит на природата, която ни заобикаля.

Изложбата е резултат от групата по пейзажна фотография на Photoworld с координатор Иван Миладинов.

Ще видите фотографии на:
Владимир Спасов
Ивайло Сапунджиев
Мая Дойчинова
Поля Димитрова
Цветелина Стоянова
Юлия Димова

 

Изложбата се реализира с финансовата подкрепа на национален фонд "Култура"

  • Харесвам 15
  • Браво 31
Връзка към коментар
преди 14 минути , ivan69 каза:

Букнах си кола за 2 дни в Малта за 0,65Е, 1,30лв. общо! Дойде и ваучера, депозита е 1200Е, но може да се намали на 300 срещу 10Е на ден!

Пробвай да качиш някого от bla-bla car, че да избиеш загубите.

  • Смея се 11
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Преди време "инвестирах" едни изтичащи кредити на Уиз в максимално далечни полети. Вчера ги промениха и "инвестицията" се оправда. Общото удължаване на валидността, т.е. датата на далечния полет + валидността след промяната, е година и десет месеца.

  • Харесвам 5
  • Браво 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.