Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 3 часа, Zaro каза:

Преди време "инвестирах" едни изтичащи кредити на Уиз в максимално далечни полети. Вчера ги промениха и "инвестицията" се оправда. Общото удължаване на валидността, т.е. датата на далечния полет + валидността след промяната, е година и десет месеца.

Аз вече втора година безуспешно "въртя" едни кредити за стотина евро и все купувам билети с друга авиокомпания. Според мен тези тотално се оляха с цените, но явно има кой да плаща...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
19 minutes ago, Duke said:

Аз вече втора година безуспешно "въртя" едни кредити за стотина евро и все купувам билети с друга авиокомпания. Според мен тези тотално се оляха с цените, но явно има кой да плаща...

Само ако държиш на строго конкретни планове. Иначе и сега може да летиш за 20-25 лева до Лондон в зимните месеци , по 20 лева има полети и до Копенхаген, Стокхолм и т.н.

Твоят начин на пътуване е друг , но много от хората тук не се водят от точни планове , дати , дестинации.Ако нямат и ученици , пей сърце ...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, stanimir каза:

Само ако държиш на строго конкретни планове. Иначе и сега може да летиш за 20-25 лева до Лондон в зимните месеци , по 20 лева има полети и до Копенхаген, Стокхолм и т.н.

Твоят начин на пътуване е друг , но много от хората тук не се водят от точни планове , дати , дестинации.Ако нямат и ученици , пей сърце ...

Да, прав си, при нас всяко едно пътуване е пряко свързано с конкретно събитие или задължително трябва да се проведе в определен интервал от време, което до голяма степен предопределя и решението при избор на авиокомпания. И все пак, имам достатъчно полети с нискотарифни, но все по-рядко летим с тях...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Иван Попов

Искам да се похваля, че си взех доста неща за моя телескоп, но все още не съм ги пробвал. Взех си различни видове окуляри за дълбокия Космос, леща на Барлоу и други. 

Надявам се близките дни да ги изпробвам, ако не през априлската ваканция като почиваме 😊

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 23 часа, Eva eva каза:

Аз да се похваля, че както си работех днес и изведнъж ама така ми се доходи до Куба 😄 От никъде ми дойде 😀 Приемам го за знак 😆

Ами хайде 😅 взели билети вече..... 😂

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Георги каза:

Завърших първия си доста готин, предизвикателен (като за относителен новобранец) и приятен DYI("Направи си сам") осветителен проект. Става въпрос за клонинг на Nanoleaf shapes: https://nanoleaf.me/en-EU/products/nanoleaf-shapes/?category=mini-triangles&pack=smarter-kit&size=9  Изработен изцяло в домашни условия.

 

Минах през всичките кръгове, включително и на ада:

 

- принтиране на външната рамка и основата на триъгълниците, от скоро имам 3д принтер, ползвах този дизайн: https://www.printables.com/model/107555-geoleaf-3d-print-your-own-nanoleaf-project-alexa-h

- избор и рязане на предните панели. Спрях се на 2мм, млечно бял плексиглас и понеже нали ще ставам майстор реших да си го режа сам. Страшни мъки, защото с хубав нож за плексиглас много лесно режеш формата ориентировъчно, но не и как да е перфектна така че да пасне в триъгълника точно, без да отзява от никъде, но и без да влиза с напъване, така че да му изкриви формата. Много, много време ми отне с допълнително стъргане, пилене, шлифоване, с пила, със шкурка, с каквото имам под ръка. Авторът на дизайна си има режеща машина, хората го правят и на лазери, ама нали се учим...

 

- цялостно запояване на лед контролера. В насипно състояние изглежда ето така:

image.png

 

В течение на процеса изгорих два микроконтролера, незнам още и аз как, но важното е че от трети опит всичко заспа.

 

- За връзките между различните лед панели реших да запоявам жиците, защото авторът на дизайнера е ползвал едни много лесни и удобни свръзки, но те са пословично нерентабилни за дългосрочно решение. Разбирам го, той иска да направи дизайна си по-достъпен, но аз реших да го направя по-стабилно и след драмата със плексигласа и изгорените микроконтролери тук стъпих на трета мина. От 12 лед сектора, 5 не поискаха да работят след като им запоих жиците, явно медните им подложки са твърде нежни. Усещането, когато тестваш дали новозапоения сектор работи и той не светне е...като да изпуснеш дузпа във футболен мач.

 

image.png

 

В крайна сметка се наложи да канибализирам единия от лед панелите, и да разкъсам лентата от него за останалите 11 панела. Натрупах безценен опит с поялника именно тук!

 

- Имах 11 работещи панела, но трябваше да ги свържа. Това се оказа по-трудна задача отколкото очаквах, първоначално мислех да ги запоя, но мястото беше доста малко и в крайна сметка прибегнах до най-миниатюрните wago клеми. По идея са само за твърди проводници, но това го избегнах като кримпнах всички жички с по една кабелна обувка и после ги набутах в клемите. Не е по канон това, но с относнително малкия ампераж в системата не мисля, че ще имам проблеми. 11 панела, трижилен проводник, като на всяка свръзка се белят трите жила от двете страни, кримпват се с кабелната обувка и се набутват в клемата. Един уикенд си замина и тук.

 

Ето ей така изглежда гърба на всичко свързано:

 

image.png

 

За софтуерната част използвам WLED, същото което ползвах и за коледните светлинки в коледната тема:https://kno.wled.ge/ 

Впечатляващо! Браво! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

като се замисля май не съм писала в тази тема... та да се похваля че lastminute.com  са ми пратили ваучер за цели 13,15€ защото не съм си ползвала полет купен през тях... не за първи път ми горят разни билети купени без идея, но май севте ми дават някаква компенсация... то и като виждам мейла с който са ми дали този ваучер, като нищо и да е имало други такива са отивали директно в коша - мислейки го за поредната реклама... A little something for you...

  • Харесвам 13
Връзка към мнение
Граф Вронски

След няколко месеца от опити, учене и проваляне, днес успях да направя Kipping Bar Muscle Up (силово възлизане на лоста от люлеене) и съм доволен от резултата. Формата се получи в момента, в който спрях да мисля за техниката (или може би тялото ми привикна). Учим много плавно/бавно отделните елементи (позиции на тялото) от изпълнението, и така стъпка по стъпка, накрая имаме резултат (капка по капка вир става). 

 

Спойлер

VideoCapture_20240201-195804.jpg.d0f81ab662c559c7813d4743815eb385.jpg VideoCapture_20240201-195752.jpg.1cbaf01eae7db85fc66f6cf4f18dad70.jpg VideoCapture_20240201-195848.jpg.99f1bf3b54fea2069fc90e5cd09cc631.jpg

 

  • Харесвам 9
  • Браво 26
Връзка към мнение
5 hours ago, Георги Матеев said:

Тези дни пазарувах доста билети и голяма част от покупките бяха в отговор на предизвикателството на @stanimir за Северен Сентинел. Във вторник заминавам за Андаманските острови и ще пообиколя 10-ина дни из архипелага. Баш на Северен Сентинел няма да стъпя, но ще съм достатъчно близо и ако спра да пиша във форума да знаете, че местните са ме докопали 🙂

 

Междувременно се надъхвам със снимки от нета.

 

157373-zcpsrpnnec-1617976605.jpg

Ще тестваш новата Air India ? 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 30 минути , stanimir каза:

Ще тестваш новата Air India ? 🙂

Сега ще имам 7 полета с тях - готов съм за тест 🙂 Между другото и сайта много са оправили, в момента е значително по-добър и функционален от този на Qatar Airways или Turkish Airlines, например, та определено имам очаквания. Новият собственик TATA прави чудеса с авиокомпанията. Въобще да не споменавам, че продаваха отсечката Абу Даби - Делхи за 50 евро...

  • Харесвам 7
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Те някаква промоция май имат. Току що си взех билет, който го следя от няколко месеца и варира между 240-300 евро, а сега го взех за 150 евро.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Днес ставам на 45 и по този повод се сдобих с ретроседесарска френска селска торта! Много се накефих. Повече на тортата, отколкото на възрастта. Но, както ми напомни нашия кръстник @Костов, 45 години не стигат. Има още много дестинации за посещения. 

20240209_200706.jpg

  • Харесвам 16
  • Браво 28
Връзка към мнение

@Crazy Horse,

Честит Рожден Ден!

Пожелавам ти преди всичко много здраве!

Бъди енергичен,обичащ и обичан!

Много пътешествия и сбъднати мечти за теб и семейството ти!

Тортата ти е много готина и нека празникът да е весел и запомнящ се!

Наздраве!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Честит Рожден Ден червенокожи братко! Здрав, щастлив и обичан бъди. Пожелавам ти след още 45 години да ни покажеш торта с надпис - "Оказа се, че и 90 години не стигат Искам още да пътувам!!" 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

@Crazy Horse да си честит!

Най-хубавите години сега започват! Пожелавам ти да са изпълнени с прекрасни преживявания на забележителни места и с любими хора!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.