Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Здравейте, скъпи магеланци! Както обещах да направя - линковете за закупуване на книгата:

 

https://spisanie8.bg/книги/повелители-на-съня.html

https://supernova-books.com

 

Сайтът на самото издателство е с технически проблем, който скоро ще бъде отстранен, но през списание 8 вече свободно можете да си я набавите 🙂

  • Харесвам 19
  • Благодаря 6
Връзка към мнение

Дълго се чудих дали да пиша, ама накрая реших. Ще се хваля, при това сама ще си давам оценка..

Поредното ни дълго пътуване, което завърши в понеделник се превърна в своеобразен тест да мен. Тест за психическа устойчивост с продължителност 17 дни. Минах през теста и си давам 6+.

Извън тази тема... Внимавайте с кого тръгвате на път, че да не се уредите като мен. 

  • Харесвам 11
  • Браво 11
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На 2.10.2023 г. в 10:09, Lyubina каза:

Успях да я поръчам 🙂 , сега чакам обратна връзка. 

 

 

Благодаря изключително много за подкрепата, Любина! И сайтът ни от вчера работи - скоро ще сложим интервю с авторката и допълнителни материали 🎉🎉🎉
 

  • Харесвам 10
  • Браво 1
Връзка към мнение

И аз поръчах от сайта на списание 8. Имам потвърждение и чакам доставката. Не знам кога ще влезе в употреба, но такова нещо не се пропуска. Може и аз да я прочета.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, ВениК каза:

Внимавайте с кого тръгвате на път, че да не се уредите като мен. 

:mda:  Много вярно. В Перу, 2018 г., се присламчи съученичка, дето се знаем от 14-годишни... И до днес в изминалото оттогава време не съм спряла да се учудвам.. 🙃

Важно е човек да запази нагласа и настроение, където и с когото и да е. Възможно е! Дори хубаво време си нося навсякъде :sun_bespectacled: 

Ама и още повече внимавам със спътниците, понеже горното коства повече енергия и усилия..

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Anna Kalinovska каза:

внимавам със спътниците

Да, за съжаление е трудно да си намери човек свястна компания за едно пътуване, защото винаги е добре да имаш някой до себе си. Но пък е кофти, когато той се окаже просто "куфар", че и с претенции... Затова, по-често съм "в одиночку"  🙂 Соловите ми хайманосвания са най-добрите - винаги всичко е точно, и с мен си не ми е скучно  🙂  А, ако толкова ми се доприказва, винаги се намира някой, с който да побъбрим малко и после всеки по пътя си. Моите вкъщи понякога ме бъзикат, че май съм станала асоциална 🙂  Не, просто не съм мотивирана да пътувам с човек, който не проявява интерес в подготовката на пътуването, а после ми пили нервите с претенции, въпроси, желания... и ми трови пътешествието. Нали така?!  🙂

  • Харесвам 25
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 11 часа, ВениК каза:

...

Извън тази тема... Внимавайте с кого тръгвате на път, че да не се уредите като мен. 

Аз винаги съм се учудвал на хората, които пътуват групово. И тук има не малко, които се самоорганизират и пътуват заедно, а подозирам , че дори не са братовчеди или добри приятели.

Мога само да ги адмирирам. Аз на такъв подвиг не съм способен.

Единствения човек, с когото мога да пътувам с удоволствие е жена ми. Дори и с децата ни и техните семейства понякога се дразня. Всеки има различни интереси, нужди, темп на обикаляне, ходене, не този ресторант, онази маса, ...

Яно в това отношение съм пълен темерут (асоциален ще да е комплимент :biggrin: ), но на мен си ми е добре.

  • Харесвам 23
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , iaia_mama каза:

Да, за съжаление е трудно да си намери човек свястна компания за едно пътуване, защото винаги е добре да имаш някой до себе си. Но пък е кофти, когато той се окаже просто "куфар", че и с претенции... Затова, по-често съм "в одиночку"  🙂 Соловите ми хайманосвания са най-добрите - винаги всичко е точно, и с мен си не ми е скучно  🙂  А, ако толкова ми се доприказва, винаги се намира някой, с който да побъбрим малко и после всеки по пътя си. Моите вкъщи понякога ме бъзикат, че май съм станала асоциална 🙂  Не, просто не съм мотивирана да пътувам с човек, който не проявява интерес в подготовката на пътуването, а после ми пили нервите с претенции, въпроси, желания... и ми трови пътешествието. Нали така?!  🙂

Хич няма да се ха́бя да пиша мнение, щото ми го написаха. :smile3: След като веднъж пътувах с куфар с претенции :lol:, че и вреслив, който ми повишаваше тон постоянно, вече провеждам сериозни многоетапни конкурси за непознати бъдещи спътници. :biggrin:
Или ходя сама, когато с един куршум уцелвам два заека – хем опознавам нови места, хем себе си на път. 

  • Харесвам 12
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Marusinka каза:

Благодаря изключително много за подкрепата, Любина! И сайтът ни от вчера работи - скоро ще сложим интервю с авторката и допълнителни материали 🎉🎉🎉
 

Вече я държа в ръцете си.

IMG_20231005_102046.jpg

  • Харесвам 13
  • Браво 5
Връзка към мнение

Аз организирах пътуването на добра воля. Имах предвид, че аз също остарявам и ще дойде ден дето няма да мога да се справям с непрекъснато  променящия се свят и бих се радвала ако някой на мен ми помогне както аз сега помогнах. 

Имам удивителната способност да привличам откачалки от всякакъв сорт и калибър. Досега инстинктите ми работеха и успявах да се справя навреме и без последствия. Този път не беше така. Макар, че имаше индикации, но аз ги пренебрегнах и това ми е грешката. Като лампата взе да свети червено вече беше късно за каквато и да е промяна.

И не става въпрос за това, че търпях нечии капризи, а за това, че с ММ брахме срам, голям срам, многократно. Върха на всичко беше като въпросната дама се загуби последния ден в Мадрид и я издирвахме.

Не ми се удава да пиша, но ако можех щеше да се получи добър сценарии за филм по истински случай под мотото "Буля Ганьовица в Европа".

Така и не разбрах въпросната личност защо тръгна да пътува като нищо никъде не я заинтересува. Както и да е, минало е.

 

  • Харесвам 12
  • Браво 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, Marusinka каза:

Благодаря изключително много за подкрепата, Любина! И сайтът ни от вчера работи - скоро ще сложим интервю с авторката и допълнителни материали 🎉🎉🎉
 

Може ли да сложиш линк и към вашия сайт?

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, iaia_mama каза:

Да, за съжаление е трудно да си намери човек свястна компания за едно пътуване, защото винаги е добре да имаш някой до себе си. Но пък е кофти, когато той се окаже просто "куфар", че и с претенции... Затова, по-често съм "в одиночку"  🙂 Соловите ми хайманосвания са най-добрите - винаги всичко е точно, и с мен си не ми е скучно  🙂  А, ако толкова ми се доприказва, винаги се намира някой, с който да побъбрим малко и после всеки по пътя си. Моите вкъщи понякога ме бъзикат, че май съм станала асоциална 🙂  Не, просто не съм мотивирана да пътувам с човек, който не проявява интерес в подготовката на пътуването, а после ми пили нервите с претенции, въпроси, желания... и ми трови пътешествието. Нали така?!  🙂

Абсолютно подкрепям. От години пътувам предимно сама. Сама опраделям забележителностите, темпото, бюджета, периода. Не се налага да се съобразявам с капризите и претенциите на други, не поемам негативите от техни грешки. По-скъпо е, но спокойствието заслужава тази цена. Но за рождения си ден, който често празнувам в някоя европейска страна, си каня компания за пътуването.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Преди 1 час, ВениК каза:

Аз организирах пътуването на добра воля. Имах предвид, че аз също остарявам и ще дойде ден дето няма да мога да се справям с непрекъснато  променящия се свят и бих се радвала ако някой на мен ми помогне както аз сега помогнах. 

Имам удивителната способност да привличам откачалки от всякакъв сорт и калибър. Досега инстинктите ми работеха и успявах да се справя навреме и без последствия. Този път не беше така. Макар, че имаше индикации, но аз ги пренебрегнах и това ми е грешката. Като лампата взе да свети червено вече беше късно за каквато и да е промяна.

И не става въпрос за това, че търпях нечии капризи, а за това, че с ММ брахме срам, голям срам, многократно. Върха на всичко беше като въпросната дама се загуби последния ден в Мадрид и я издирвахме.

Не ми се удава да пиша, но ако можех щеше да се получи добър сценарии за филм по истински случай под мотото "Буля Ганьовица в Европа".

Така и не разбрах въпросната личност защо тръгна да пътува като нищо никъде не я заинтересува. Както и да е, минало е.

 

Значи, все пак е било търпимо, щом сте я търсили, когато се е загубила  🙂
Моят последен случай е от миналата година и беше лееко по-различен.
Аз също на добра воля правя цялата организация по пътуването, а принципът ми е "Колкото може по-малко пари за колкото може по-дълго и по-качествено/интересно пътуване", което означава много дни наред ровене из интернет, взиране в компютъра до среднощите, докато почне да ми боцка в очите, сравняване на цени, четене на отзиви, стиковане на транспорт, разписания и спирки дори на градския транспорт, работно време на обектите, които ме интересуват и т.н.  Та, бяхме с една моя бивша колежка, с която бях пътувала и преди, на за кратко, и пак ме беше изнервяла на моменти. В този случай пътуването из Турция щеше да е 19 дни, част от които в района до иранската граница. Бяхме толкова близо, че на моменти дори виждахме вишките и самия наряд на границата, дори на два пъти ни проверяваха паспортите и се интересуваха какво правим там. Но всичко премина без проблем от тяхна страна. Проблеми ми създаваше моята позната, която, оказа се, не може да диша, ако не й е гадно. Все нещо не й харесваше, все моята стая в хотела беше по-хубава от нейната (слава Богу, че всички резервации ни бяха все в самостоятелни стаи), все тоя бил простак, оня бил тъп мангал, а тя, горката, е толкова добра, умна и възпитана, те (в тази част на света) баси колко са изостанали, не могат да се сравняват с нея. Изобщо, тя си знаела, че "тук" (Турция) не било "нейното". На въпроса ми, защо изобщо е тръгнала, щом си е знаела, отговорът й беше "Ми де да знам, на̀!"   И така дни наред. Безброй пъти, по време на обикновен разговор, ми задава̀ въпроси от рода "Кой ти дава право да казваш еди-какво си? Кой ти е дал право да направиш еди-какво си? Как може еди-какво? Коя си ти, че еди-какво?"   Бога ми, на моменти ми ставаше смешно, на моменти се дразнех, но когато започна да вдига октавите и хората да се заглеждат по нас, когато започна да съска и обидни думички, вече взе много да ме стяга шапката. И щом кацнахме обратно в Истанбул, настаних я в хотела и й казах, че аз бях дотук, нататък е сама. На въпроса й "Защооо?" с най-голямо удоволствие отвърнах "Че коя съм аз, та да те развеждам из Истанбул?"   Тя "Ама нали знаеш, че никога не съм била в Истанбул, не го познавам, не знам турски?"   Е, сорри, ама ми беше писнало, отговорих й  "Ама коя съм аз, кой ми дава право да съм ти гид из Истанбул? И аз не знам турски, а ти нали си умна, интелигентна, знаеш английски (някоя-друга дума, оказа се), ми оправяй се!" И й бих шута. За което хич не съжалявам. Оправила се е, разбира се, щото жива-здрава и натоварена с покупки се качи в автобуса за Варна след три дена, на тръгване, ноо... вече (взаимно) не се познавахме.  Та, на тази ми компания съм й ударила черен печат оттогава, нищо, че вече ми е минало  🙂

Но, имаше и забавни моменти с нея, които и сега ме разсмиват. Например, само един ще разкажа, да не спамя много 🙂

В хотела във Ван сутрин на закуската имаше и едно голямо гърне с някаква топла супа. От персонала на хотела само едната девойка на рецепцията знаеше малко английски и често използваше гугъл-преводача за по-сигурно, всички други говореха само турски, някои и кюрдски. Но нямаше проблем, с някоя-друга турска дума, с жестове и усмивки - разбирахме се. Та, на едната от закуските мойта "приятелка" ме пита "Как беше супа на турски?" Отговарям "чорба". Тя става от масата, тръгва наперено през цялата зала към масите с подредената храна и звънко се провиква към момчето, което я обслужва "Екскюзмии... чорба!  Вий ли ши ми налейти?" и  тиква една празна купичка в ръцете му, а той я гледа полуусмихнат и недоумяващ. Тя се плясва в гърдите "Дай, айде, дай, аз ще си сипя!" - истински бай Ганьо в дамски вариант. После ме пита що съм ухилена, що ми е така весело тази сутрин. Казах й , че съм сънувала нещо хубаво, но не помня какво  🙂

 

  • Харесвам 16
  • Браво 1
  • Смея се 16
Връзка към мнение
преди 2 часа, ВениК каза:

Аз организирах пътуването на добра воля. Имах предвид, че аз също остарявам и ще дойде ден дето няма да мога да се справям с непрекъснато  променящия се свят и бих се радвала ако някой на мен ми помогне както аз сега помогнах. 

Имам удивителната способност да привличам откачалки от всякакъв сорт и калибър. Досега инстинктите ми работеха и успявах да се справя навреме и без последствия. Този път не беше така. Макар, че имаше индикации, но аз ги пренебрегнах и това ми е грешката. Като лампата взе да свети червено вече беше късно за каквато и да е промяна.

И не става въпрос за това, че търпях нечии капризи, а за това, че с ММ брахме срам, голям срам, многократно. Върха на всичко беше като въпросната дама се загуби последния ден в Мадрид и я издирвахме.

Не ми се удава да пиша, но ако можех щеше да се получи добър сценарии за филм по истински случай под мотото "Буля Ганьовица в Европа".

Така и не разбрах въпросната личност защо тръгна да пътува като нищо никъде не я заинтересува. Както и да е, минало е.

 

Ende gut - alles gut. Едно голямо ❤️ слагам за теб тук. Когато някой зачака да поема всичко сама, ми става ясно, че няма да я бъде.. Пример е как се спрях от последния концерт на Тина Търнър в Кьолн в началото на 90-те, със сина ми, при осигурени самолетни и концертни билети. А не биваше.., но бях твърде незряла тогава и лекомислено позволих ситуацията да ме разлюлее и да не мина светкавично към вариант Б. С непознати спътници ми е по-лесно - овреме давам ясен знак, за да има яснота и ред до края на пътешествието.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, iaia_mama каза:

"Екскюзмии... чорба!

На турския много му ходи комбинацията с английски. И от моята уста е излизал подобен бисер. Нещо с екмек беше, но не помня вече. После години наред ме базикаха от компанията :smile3:. Но нашата групичка си беше великолепна:smile3:

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 6 часа, Argentique каза:

вече провеждам сериозни многоетапни конкурси за непознати бъдещи спътници.

Сикюзми, ханъм ефенди, къдие сие подават докименките. Ай тъй питам за идин аркадаш. :laugh:🤣🤣

  • Смея се 12
Връзка към мнение
преди 6 часа, Дани Магелани каза:

Може ли да сложиш линк и към вашия сайт?

Ето, Дани: https://supernova-books.com/

 

@MayaS - това е страхотно, че толкова бързо е дошла! 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И моето книжле пътува. Даже днес щеше да е при мен, ама пак съм в северната ни съседка, та го отложих за понеделник. Книга има- чакаме бебе! 😀

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

@ДиянаВ защо не се хвали какъв клип са снимали на домашното й летището в Русе? Знам, че не се ползва за полети, обаче за изкуство е топ, на този клип изглежда добре като истинско 😉 🙂 🙂

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 9 часа, Coo каза:

@ДиянаВ защо не се хвали какъв клип са снимали на домашното й летището в Русе? Знам, че не се ползва за полети, обаче за изкуство е топ, на този клип изглежда добре като истинско 😉 🙂 🙂

 

 

 Преди дни имаше новина, че самолета Спартан е кацнал на летището за тежко болен пациент. Това означава, че летището може да функционира, но едва ли ще го пуснат за редовни полети, макар и гръмко да говорят за това. Жалко...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 2.10.2023 г. в 18:30, Marusinka каза:

Здравейте, скъпи магеланци! Както обещах да направя - линковете за закупуване на книгата:

 

Успях да я поръчам, сега ще видим кога ще дойде. 😉

 

И аз да се похваля – тази седмица проведохме обучение с колега по ИКТ върху запознаване с новостите около "ChatGPT". 😊

Целта беше да покажем на колегите как да използват AI за подпомагане и какво да очакват от учениците след използването на ChatGPT.

Вече забелязвам, че много от тях активно използват този инструмент, като решават задачите по различен начин от моя или от учебника 😇

Ако има любопитни във форума мога да изпратя материали 😉

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.