Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Току-що си резервирах рент-а-кар за 6 дни в Гран Канария за... 38 евро тотал, което прави по 12 лева на ден за наем на кола.

 

Подобрих си рекорда :)

Е бил съм те по тази дисциплина.

Тенерифе, 15 дни за 84евро или 11лв на ден.

Да добавя, че е с пълна застраховка, не се изисква кредитна карта и разбира се няма блокажи на пари и пр.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Похвалвам се, че скоро ще видя моста на Дрина - онзи, за който четох и ревах...

И да препоръчам книгата на Иво Андрич!  :)

И се похвалвам, че го видях!  :P

Не можах да стъпя на него, защото още не е отворен след ремонта, но му се нагледах! 

Неизвестната за мен Босна се оказа много, ама много и по швейцарски красива!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Василев

Имам си най-якия подарък - Фотокнига с най-хубавите ми снимки от Дубай, с твърди корици, 50 страници и на фотохартия! Много е яка, 10 пъти си разглеждах от снощи до сега, а си имам и клипче от Дубай :D

 

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Имам си най-якия подарък - Фотокнига с най-хубавите ми снимки от Дубай, с твърди корици, 50 страници и на фотохартия! Много е яка, 10 пъти си разглеждах от снощи до сега, а си имам и клипче от Дубай :D

Клипчето е страхотно :)

Редактирано от Desi75
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Преди малко с Ники (bronco) си взехме паспортите от алжирското посолство... и вече имаме визи :)

 

След 2 седмици потегляме към Алжир.

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Преди малко с Ники (bronco) си взехме паспортите от алжирското посолство... и вече имаме визи :)

 

След 2 седмици потегляме към Алжир.

Отивате на сватба. (bronco издаде)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Супеееер искам и аааз! Алжир (града) изглежда много красив. Аз пък май ще ходя на сватба в Тунис август, но не съм сигурен още дали ще присъствам. Няма да пропусна да се похваля. 

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към мнение

Еми ти не беше ли на нашата маса оная вечер  :lol:  ?

Предната магеланска в Джепето.

Бях, ама явно точно този момент съм го изтървала. Виж, другият момент с яденето на грозде, помня мноооого добре ;) .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Алжир (града) изглежда много красив.

 

Казват му Белия Алже и наистина е (или поне в средата на 80-те беше) много красив град. Алжир е изключително любопитна страна. Не знам какъв маршрут е избрал Жоро, но съм насреща за идеи...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не беше когато си ги мерихме... ;)

При меренето е била , но за сватбата е изпуснала.Виж как и чистата вода не гарантира безупречни спомени :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Отивате на сватба. (bronco издаде)

 

Сватба? Това го чувам за първи път... Подозирам, че bronco нещо се е пошегувал :)

Казват му Белия Алже и наистина е (или поне в средата на 80-те беше) много красив град. Алжир е изключително любопитна страна. Не знам какъв маршрут е избрал Жоро, но съм насреща за идеи...

 

Ще прекараме 4 дни в Алжир (града) + 2 дни в Константин и района около него.

 

Конкретно за Алжир (града) приемаме идеи...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сватба? Това го чувам за първи път... Подозирам, че bronco нещо се е пошегувал :)

 

Ще прекараме 4 дни в Алжир (града) + 2 дни в Константин и района около него.

 

Конкретно за Алжир (града) приемаме идеи...

Явно не знаеш, че ще има сватба...:) :) :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бях, ама явно точно този момент съм го изтървала. Виж, другият момент с яденето на грозде, помня мноооого добре ;) .

Аз пък съм изтървала гроздето, а и хамака изтървах! Спам! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сватба? Това го чувам за първи път... Подозирам, че bronco нещо се е пошегувал :)

 

Ще прекараме 4 дни в Алжир (града) + 2 дни в Константин и района около него.

 

Конкретно за Алжир (града) приемаме идеи...

 

Идеи с тридесетгодишна давност едва ли мога да дам, по-скоро обща информация за страната. Ако пътувате с кола от Алже до Константин ще минете през Сетиф, градът в който съм живял. Константин е много живописно разположен стар град, но в близост до него се намира Тидис, който е един от най-добре консервираните римски градове, които съм виждал с очите си. Дано, разбира се, размириците в края на 80-те и неспокойното десетилетие след тях да не са разрушили тези истински паметници на културата. Според мен обаче, четири дни в Алже са ви прекалено много и ви съветвам да отидете до златните градове в планината. За жалост паметта ми изневерява и не мога да се сетя как се казваш конкретно най-известния от тези градове, но с малко търсене ще стигнете до точното инфо. Пътуването е около два-три часа в една посока или поне беше толкова по онова време, но си струва...

А, да, сетих се за ботаническата градина в Алже. Задължително я посетете! Само дано да са я запазили разбойниците...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Само имайте едно наум извън градовете. Миналата година имаше случай на отвлечен и екзекутиран френски турист от местни главорези. Бил на поход в някаква планина. В този момент Франция бомбардираше Ирак де и е имало напрежение, но мисля че да бъдете нащрек няма да е излишно. 

http://www.bgonair.bg/world/2014-09-24/islyamisti-sa-ekzekutirali-frenski-zalozhnik-otvlechen-v-alzhir
 
Ето карта на френското посолство за ситуацията в страната. В червената зона е абсолютно непрепоръчително да се ходи. В оранжевата непрепоръчително, освен при крайна необходимост. В Алже, Типаса, Оран пише че е сигурно (повишено внимание). 
 

Паниката е излишна, но все пак да си знаете.

 


 

post-1318-0-46450900-1433453705_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Идеи с тридесетгодишна давност едва ли мога да дам, по-скоро обща информация за страната. Ако пътувате с кола от Алже до Константин ще минете през Сетиф, градът в който съм живял. Константин е много живописно разположен стар град, но в близост до него се намира Тидис, който е един от най-добре консервираните римски градове, които съм виждал с очите си. Дано, разбира се, размириците в края на 80-те и неспокойното десетилетие след тях да не са разрушили тези истински паметници на културата. Според мен обаче, четири дни в Алже са ви прекалено много и ви съветвам да отидете до златните градове в планината. За жалост паметта ми изневерява и не мога да се сетя как се казваш конкретно най-известния от тези градове, но с малко търсене ще стигнете до точното инфо. Пътуването е около два-три часа в една посока или поне беше толкова по онова време, но си струва...

А, да, сетих се за ботаническата градина в Алже. Задължително я посетете! Само дано да са я запазили разбойниците...

 

От Алже до Константин ще пътуваме със самолет (полетът е 40 минути), тъй като този район не го дават много безопасен и сухоземен транспорт ни се стори по-рискован. Тидис всъщност е основната причина, заради която отиваме до Константин, римският град е добре запазен и до ден днешен.
 
В Алже ще сме базирани 4 дни, но това въобще не значи, че постоянно ще седим там... По-скоро ще правим еднодневни трипове и само ще се връщаме да спим там. Това за златните градове звучи много интересно.
 
За ботаническата градина също не знаех... ще проуча. Благодаря за информацията.

 

Само имайте едно наум извън градовете.

 

Да, определено си имаме едно наум. Тази карта я гледах, в червената зона няма да стъпваме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.