Прескочи до съдържание

Посещение на Дубай


Препоръчани мнения

Като изключим, че се изгаря адски бързо, а няма чадъри и шезлонги, водата е супер солена, липсват плажни барове и изобщо вода няма от къде да си купиш, няма мацки по монокини за плаж става. Това за обществените плажове. Ако си на частен със сигурност цената няма да е много нормална.

За хапването - дюнери, арабски и индийски ресторанти има на доста места, в моловете също има огромен избор. В хотелите според мен цената е скъпа (освен ако не ти е в пакет със спането), а пиенето - безбожно. В рум сървиза на хотела 200 грама концентрат беше около 45 лева  :blink:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много малко се гледа на Дубай като плажна дестинация. Защо така ? Все пак до там вече може да се отиде зимата за сравнително ниска цена .  Без да се сърдите , но за мен да тичам от мол на мол ми се струва ужасно, може би защото  не съм ходил де :huh: .Някой ходил ли е през декември и януари , става ли за плаж по това време ? Ветровито ли е зимата ? Водата става ли за къпане ? Идея за някой хотел на нормална цена , но не в стил жилещен блок и от там са такси до плажа , нещо приемливо до плаж ? Къде се хапва в Дубай в ресторанти по хотелите или извън тях има зведения за бързо хапване или нещо подобно ? Ако човек, реши да си направи там една нова година предполагам, че организират зрелищни фойервеки някой знае ли къде и от къде се виждат най-хубаво ? 

Е, това откъде ти хрумна че е така? :)

Отдавна за много страни от Европа и особено за Русия, Дубай и Абу Даби са предпочитани плажни дестинации. Откакто Уиз еър летят до там и за нас те са най-евтината плажна зимно пролетна дестинация. Може спокойно с 1500лв. двама човека да изкарат между една седмица и десет дни плажувайки през ноември до средата на декември или от края на февруари до края на април. И то отсядайки в нов луксозен хотел апартмънт.

Адрено вече е споделил, че се е къпал една седмица преди Коледа. Единствено януари месец водата е по-студена, но различните плажове на Дубай а с различна температура на водата и ако знаеш кои са по-топлите ще ходиш там.

Обществените плажове са изключително добре уредени и срещу минимална такса вход от 5 дирхама, тоест малко повече от 2 лв.влизаш в тях. Има душове, съблекални, заведения, магазини за плажни принадежности. Отделно срещу заплащане можеш да си вземеш шезлонг и чадър за по-малка сума отколкото в България. Във всеки Мол има поне по 20 заведения за бързо хранене от всички световни вериги, които познаваш и цените са като в България + 20-25%. Отделно в най-големите им хранителни вериги Карфур и Лулу има огромни щандове с готови храни / поне 15-20 различни готвени ястия, като средната цена на килограм от тях е 12-15лв/ и можеш да си вземеш за в къщи, т.е. за хотела. Разбира се както във всички арабски държави алкохола е изключително скъп, но тях това не ги бърка, защото на 40-50 градуса температура така и не са се научили много да пият.

Вече четири години всяка зима сме там на плаж и досега нито веднъж не сме се разочаровали от плажуването ни. А в Абу Даби плажовете са още по-добри и примерно на Садият бийч се чувстваш като на на най-добрите световни плажни дестинации.

post-662-0-39894700-1429503057_thumb.jpg

 

Фирмата, която стопанисва най-добрите плажове в Абу Даби  се е постарала всичко в тях да е на световно ниво.

 

post-662-0-14033300-1429503116_thumb.jpg

 

Като се започне от пясъка, докаран от Египет и се стигне до това, че те обслужват сервитьори и от меню може да си поръчаш каквото искаш за ядене и пиене, включително и алкохолни коктейли.

И това не е само на Садият бийч, а и на другите плажове. Примерно на Яз бийч срещу 50 дирхама, тоест малко над 20 лв. получаваш шезлонг или цяло двойно легло с чадър и плажна кърпа.

 

post-662-0-90387500-1429503158_thumb.jpg

Ето и менюто на плажния бар, за да се ориентираш за цени в плаж от висока категория.

post-662-0-74013000-1429503212_thumb.jpg

post-662-0-91367600-1429503237_thumb.jpg

 

През зимните месеци е ветровито, но в границите на нормалното, примерно в Египет е три пъти по-ветровито, затова и на плажовете им има специални кошарки срещу вятъра. Не ти препоръчвам нова година в Дубай, защото освен, че няма да плажуваш, тогава е вече студено за плаж, температурите са около 22 градуса през деня и около 10-15 вечер, ще попаднеш в най-голямата лудница, която можеш да си представиш на Нова година. Дубай и без това е изключително посещавана туристическа дестинация, но тогава е ад. Като се започне от двойните цени в хотелите и се стигне до там, че ще трябва да чакаш за такси по един час или за метро поне двайсетина минути. Над петстотин хотела са абсолютно запълнени и рискуваш да си прекараш дните там в чакане. А иначе фойерверките са невероятни. не напразно всяка година влизат в рекордите на Гинес. Невероятна красота!

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Не можах да намеря читава карта на автобусите за Абу Даби, за да си направя маршрута. Може ли някой да ме насочи? 

 

Roje, 

питанка за плажа на Марината в Дубай - може ли човек да си носи собствен чадър и да не плаща за сянка?

Миналата година не обърнах внимание как стоят нещата и не намирам еднозначен отговор, някои казват може, други се оплакват от 175 дирхама на ден за чадър/шезлонг.....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не можах да намеря читава карта на автобусите за Абу Даби, за да си направя маршрута. Може ли някой да ме насочи? 

 

.....

Понеже не разбрах дали ви интересува само автобуса за Абу Даби, давам повече възможности, пък дано уцеля. :)

Погледнете в този сайт за автобуси в Абу Даби.

И в този сайт за автобуси в Дубай - отваряте Downloads for Service  и избирате карта или разписание и пишете автобуса, който ви трябва.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Василев

Позволявам си да цитарам магеланката Mary и да споделя нейната информация за плажовете от моята тема :)

 

Това, което имам в записките си за плажовете:
- Jumierah Beach Park - сряда и неделя - само жени и деца.
- Ал Мамзар - понеделник - само за жени и деца
- Jumeirah Public Beach - без ограничения
- Umm Suqeim Public Beach - също няма ограничения
- Dubai Marina Beach - няма ограничения
- Обществените плажове преди Al Mamzar - също
Аз лично съм посещавала само плажа на Марината, поради липса на време. Нямам забележки. :)
Най-добрия плаж, казват, че е Ал Мамзар. До него се ходи с автобус С28.


Георги Василев , подготвяш ли настроението за топлите дни? Аз май ще ходя да сменя някой дирхам в Тавекс,че хотела искали да го платим вечерта с дирхами. Зачудих се, мислех,че можем са банкови карти да извършим транзакцията, но моята приятелка се занимава с тази организация и така каза,че било условието. Резервирали сме 1 апартамент с две спални в TIME Topaz Hotel Apartment за 7 нощувки за 3150 дирхама + 10 % данък, 10% такса обслужване и местен данък 20 дирхама на нощувка. Мисля,че е повече от добре за 4 човека. Пътуването наближава и се вълнувам малко. Сигурно тези,които много са пътували ще се усмихнат, но треската си е треска... :P

Готвя се и още как!!! Нямам търпение вече!!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За този , които се интересуваше за декември, януари за Дубай.

Аз бях декември 8-15 някъде, беше 26-27 градуса , прекрасно време за плаж за ходене, само един ден беше по топло 29-30 да е било, но се траеше.

Въобще това е времето за ходене  в Дубай.

Тук слагам едни сайтове за техните промоционални оферти. Ние от тях си взехме сафарито на цена 23-25 евро не си спомням точно може и по евтино да е било.  https://www.groupon.ae и Grupon travel също.

Обещах  на една двойка млади симпатични хора, които ще пътуват тази седмица за Дубай,

Незнам как да ги открия.

Дано да я видят тук. И за всички, които ще пътуват за там дано да им бъде в полза.

Приятно изкарване! ...и няма начин да не  е приятно на едно толкова фантастично място! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не можах да намеря читава карта на автобусите за Абу Даби, за да си направя маршрута. Може ли някой да ме насочи? 

 

Roje, 

питанка за плажа на Марината в Дубай - може ли човек да си носи собствен чадър и да не плаща за сянка?

Миналата година не обърнах внимание как стоят нещата и не намирам еднозначен отговор, някои казват може, други се оплакват от 175 дирхама на ден за чадър/шезлонг.....

Надя, на въпроса ти за чадърите на Марината. Да, може, разбира се в частта където не са сложени техни шезлонги и чадъри. Тези места се виждат достатъчно ясно кои са. Но безплатно  място  има   достатъчно за всички. Така че спокойно мини през магазина,  Карфур или който и да е друг супер, купете си  и го ползвайте. Сега като ходихме имаше дори в супер до нашия хотел, а той беше малък. А тези 175 дирхама са си за частни плажове на хотели или клубове.

Сега ще кача снимки от Южния плаж /south beach/ на Марината. От самото му начало, тоест от новия Хилтън през Шератон до стария Хилтън. Ще видиш зоните, свободни от чадъри и платените клубни и плажни зони за по 150, 250, 350 и т.н. дирхама.

Ето го първо новия Хилтън, от който всъщност започва плажа на Марината.

post-662-0-43698900-1429543617_thumb.jpg

Ето ги платените зони, където няма как да сложиш чадър и хавлия

post-662-0-10296300-1429543696_thumb.jpg

 

post-662-0-70086200-1429543725_thumb.jpg

 Ето сега и свободните зони, където можеш да си сложиш хавлия и чадър и да си лежиш колкото и както искаш.

post-662-0-18152100-1429543828_thumb.jpg

 

post-662-0-14292500-1429543890_thumb.jpg

 

post-662-0-93169900-1429543986_thumb.jpg

 

Ето и карта на всички автобуси в Абу Даби. Тази карта ще видиш и в автобусите. На всички карти за маршрутите на автобусите в Абу Даби са отбелязани само част от спирките. Защото те са много, на всеки 200- 300метра има спирка и са отбелязани основните. Имам карти на маршрутите и на всички автобуси в Абу Даби ако някой от тях ти трябват ще ги кача.

AD Map 13-6-2013(3).pdf

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Прати ми моля те маршрутите на 40 и 34, за да видя как да стигна от Capital gate до Emirates и къде точно е прикачването.

Не мога да разбера от тази карта кой автобус отива до WTC мол. Съответно после от мола до автогарата....

Връзка към мнение

Надя, ще отидете  с автобус номер 5, който можете да хванете от Марина Мол / до Марина мол с такси за 10 дирхама  от Етихад таурс, за да не вървите пеш в жегата/или след моста за Марина Мол като вървите по крайбрежната от Етихад Тауърс към центъра. С него отивате от крайбрежната и Етихад тауърс до WTC мол. :) Мола се вижда отдалеч, защото е  една от най-високите кули в Абу Даби, всъщност са две кули една до друга, като на едната ще видиш огроменнннн портрет на шейха.

post-662-0-16976300-1429648759_thumb.jpg

След това от Мола и пазара ще повървите около 200-300 метра през центъра на Абу Даби до Мадинат Зайед шопинг център и Златния соук и оттам ще хванете автобус до автогарата.

post-662-0-46186900-1429648796_thumb.jpg

Те са поне десетина в тази посока. Хванте 32,54 или 56. Няма да се качвате на извън градските, които спират на съответните спирки, т.е. тези, които ходят до островите-примерно 175,180,190,401,403 и т.н., защото в тях се плащат по 4 дирхама на шофьора и той ти дава билетче, не е като в другите по два дирхама в желязната кутия.

Ето разписанието на двата автобуса, които искаш.

BusService040.pdf

BusService034.pdf

BusService005.pdf

 

Ето и  карта на Биг Буса със забележителностите на Абу Даби, за да се ориентираш кое къде се намира.Утре ще сканирам една хартиена туристическа карта, много хубава с отбелязани всички важни неща в града и също ще я кача.

Abu_Dhabi_Map_Dec_14_201412192108.pdf

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето и обещаната карта на Абу Даби :) За съжаление скенера ми е А4 и не можа да се хване източната част на града, Алдар билдинг /кръглата сграда/, частта към летището и Яз исланд.Но за сметка на това има всички основни забележителности в останалата част на града.

post-662-0-75291200-1429676841_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте!

 

Попадам във форума, благодарение на Роже. Не го познавам лично, но вече го обичам този човек.

Ако до преди месеци за нищо на света не бих тръгнала извън Европа без тур агенция, то сега след прочита на пътеписите му, започнах да организирам пътуване до Дубай. А от вчера насам се замислям дали да ползвам и тамошна агенция за един ден до Абу Даби /както беше първоначалният план/, като гледам тук как е обяснено за автобусите и спирките, то май ще е безпредметно.

Първо правя генерален прочит, после започвам със записките.

Имам един въпрос, който ме гложди. Като купувах билетите /wizzair/ незнайно как съм объркала и в едната посока съм платила регистрация на летището, вместо безплатен чек ин през уеб. За трима ни това са 60лв /за тези пари спокойно можех да взема още един багаж/. Писах на уиз но отговор от тях нямам и няма да получа. И в тази ръзка да попитам, какво предимство дава регистрацията на летището, че чак е 20лв на човек?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хайдеее, множат се феновете/фенките на Роже! :)

Според мен съвсем спокойно можете да си организирате самостоятелно и Абу Даби.

Има кой да помогне - Роже, разбира се!

Роже, какво пиеш? :lol:

 

За чекирането на летището - не виждам предимство. Даже, ако е след въвеждането на местата, си е направо недостатък.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте!

 

 

Аз имам въпрос за ваучерите от the entertainer book. Четох противоречиви мнения. Някой от вас ползвал ли ги е? Ние сме двама души и едно дете, чудя се ако си намеря ваучери за аквапарка в Атлантис или пък за Ферари /ще търся в  E Bay/ дали да се възползвам.

И още един въпрос за монорелсовото влакче. Искам да се качим на него като го съчетаем с ходенето в аквапарка.  След него ли да стане? Навръщане такси ли да ползваме?

Връзка към мнение

Ако искате да гледате само по тъмно, часа е ОК.

Ами по тъмно мисля че ще бъде по-хубаво отколкото само по светло. Да видим фонтаните и от горе и после като слезем и от долу от площадката. Ще имаме ли време да ги видим и от двете гледни точки?

Връзка към мнение

По-добре е да се запази час преди залез, за да се види Дубай и морето и по светло, и след залеза. Фонтаните са до късно, мисля 23.30 и все ще ги видите. Това, което трябва да се види по тъмно е Дубай марина.

Редактирано от lesy
Връзка към мнение

Ами по тъмно мисля че ще бъде по-хубаво отколкото само по светло. Да видим фонтаните и от горе и после като слезем и от долу от площадката. Ще имаме ли хвреме да ги видим и от двете гледни точки?

Да, ще имате време.

Предполагам цената в 19,30 е вече по- ниска?

Аз съм от харесващите гледката отгоре по тъмно. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, ще имате време.

Предполагам цената в 19,30 е вече по- ниска?

Аз съм от харесващите гледката отгоре по тъмно. :)

Да в 19,30 цената е по-ниска вече. И аз си мисля че по тъмно ще е хубаво. Сега дилемата ми е да взема билет за този час или за часа преди залеза.

Връзка към мнение
Георги Василев

За 17,00 часа. От 17,30 вече са по-скъпи билетите.

Буквално преди час се връщам от 124 етаж и от фонтаните. Иди от 19.30 нататък, повече от впечатляващо е. Много е топло тук и има нещо, като мъраня и няма да видиш кой знае какъв залез, сттъмвасе около 19ч.....прецени си.Иначе горе се седи колкото си искаш. Фонтаните се виждат, но горе е манифестация. И трябва да си напорист. Пеят от 18.00 до 22.30 или 23.00, зависи до колко е мола. На 30 минути по 1 песен, но днес ударихме кьоравото и пееха на 15 минути. Заслужават си на 100%. Успех! Температурата през деня е 36-7 , а след 18 и нататък около 34.....носете си препарати задължително, много боли изгарянето на челото и пръсците:D

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За 17,00 часа. От 17,30 вече са по-скъпи билетите.

Ако много искате да видите гледката и по светло, то купете билетите за 17 часа.

Като отидете да се наредите точно в 17 часа на опашката за качване, ще мине още малко време и ще се озовете горе в най-голямата навалица, но така е по време на залезите.

Ще се помотаете, разглеждайки от всички посоки и за да видите всичко на изцяло тъмно, ще трябва да постоите горе поне два-три часа.

Това е хем доста, хем не толкова - зависи колко ви е интересно там. :)

Когато аз се качвах, реших да го направя, за да дам на себе си шанс и да проверя двете гледки, и дори си купих от скъпите билети. :lol:   

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.