Прескочи до съдържание

Посещение на Дубай


Препоръчани мнения

Някой ползвал ли е сафарито в пустинята, което е включено към билета за Big bus. Може ли да дадете отзиви за него?

Също и за Creek Dhow Cruise и Marina Dhow Cruise? Доволни ли сте?

Връзка към мнение
Георги Василев

Marina Dhow Cruise

 Не е лошо. Прави едно трипче и малко извън Марината и можеш да я видиш и от друг ъгъл. Нищо особено, като цяло, но пък не отнема много време, така че качвайте се :) Относно сафарито, не съм ползвал услугите на Биг Бус, сам си го организирах и лично моят съвет е да си е отделно като атракция. Не ясно дали не е малко минавка с Биг Буса, но който е ходил с тях да каже :)

Редактирано от Георги Василев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой ползвал ли е сафарито в пустинята, което е включено към билета за Big bus. 

Не сам ползвал точно сафарито от бигбуса, ползвахме друго сафари, но по мое скромно мнение всички тези "сафарита" са си в общи линии конфекция и едва ли има голяма разлика - така или иначе след лашкането с джипа из дюните, накрая в биваците се събират наедно клиенти от няколко фирми.  С други думи - втората част - за хапването и културно-музикалната програма няма да има някаква особена разлика, а в първата част с автомобила - нещата зависят по-скоро от конкретния шофьор, който ви се падне, а не толкова от фирмата. 

Иначе има един друг вид сафари, за което беше споменал Flytraveler, което и по-различно, гледат се животни и според мен си заслужава повече, поне според това, което разказа и показа Fly.  :)

Също така предполагам, че може да се договори индивидуално нещо по-читаво с някоя фирма, но ще е и по-скъпо.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз мисля, че тези сафарита са конфекция  - ако не си стъпвал в пустиня може и да ти е интересно, но до едно време...

Иначе за Marina Dhow Cruise и Creek Dhow Cruise - на второто решихме да не ходим след изчетените отзиви в интернет, а като видяхме корабчетата на място решихме, че сме били прави...За Marina Dhow Cruise букнахме през http://xclusivecruise.com/- вкусна вечеря на фона на Марината, беше много приятно. С тази фирма ако букнеш в понеделник за понеделник, ползваш 50% - беше описано в самия сайт.

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Също и за Creek Dhow Cruise и Marina Dhow Cruise? Доволни ли сте?

И на двата круиза бях с билет на Биг Бъс. Хареса ме, беше забавно, аз навсякъде правя мини круизите и винаги ме харесват. Виждаш нещата от друга перспектива. В Креек старите боядисани кораби и водните таксита на Барода Банк са много интересни, а в марината има и много впечатляващи големи яхти, също и хубав изглед към Атлантис   

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за споделеното. Смятам да разгледаме града с BigBus , а на място ще решим кои допълнителни круизи ще ползваме. Ще споделя впечатления.

Връзка към мнение

Някой наемал ли е кола , но не от летището на Дубай, а някъде в града? И от кой сайт?

Като пробвам от сайта на Уиз - има варианти само от летището да се вземе кола.

Понеже ще сме 5 човека, дали има таксита, които биха ни събрали и по-скъпи ли са?

Връзка към мнение

Някой наемал ли е кола , но не от летището на Дубай, а някъде в града? И от кой сайт?

Като пробвам от сайта на Уиз - има варианти само от летището да се вземе кола.

Понеже ще сме 5 човека, дали има таксита, които биха ни събрали и по-скъпи ли са?

Има малко по-големи таксита.Мисля че малко по-скъпи бяха ,но не съм сигурен.Не съм ги ползвал.Ние взимахме кола от летището ,но брат ми беше забравил да си изкара международна книжка и после от хотела го бяха свързали с някаква фирма.Мисля че и по сайтовете съм виждал да предлагат от други локации в града-вижте rentalcars или economycarrentals примерно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние наехме кола от Дубай / не от летището / - ван за 6 човека. Мъжът ми се занимава с наема, но знам, че ползва rentalcars основно. Имаше опция за наем от гараж в града. Избираш си района.

За такситата - има за 6 човека + шофьор и то не малко. Единствено почакахме около 15-20 мин. на плажа Ал Мамзар, т.к. е отдалечено. Иначе максимум до 5 мин. хващахме голямо такси. Това е инфо от тази година.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние наехме кола от Дубай / не от летището / - ван за 6 човека. Мъжът ми се занимава с наема, но знам, че ползва rentalcars основно. Имаше опция за наем от гараж в града. Избираш си района.

За такситата - има за 6 човека + шофьор и то не малко. Единствено почакахме около 15-20 мин. на плажа Ал Мамзар, т.к. е отдалечено. Иначе максимум до 5 мин. хващахме голямо такси. Това е инфо от тази година.

Мерси за информацията, lesy! Сега видях, че в сайта на rentalcars има вариант да се наеме кола от различни точки в града. Придвижването с такси как излиза спрямо метро и автобуси?

Връзка към мнение

По-скъпо, но по-удобно. При големите горещини, повече хора  и ако не сте близо до спирка на метро /много близо/ таксито е вариант. Имаше някъде в нета калкулатор на такситата в Дубай. Беше верен сравнително. Много е важно обаче да не ви пробутат фалшиво такси. Там цените са двойни. Ние уж знаехме, бяхме за втори път в Дубай и пак успяха да ни излъжат на паркинга на Мол Дубай. Работниците, които обслужват чакащите за таксита са в комбина с фалшивите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

... Придвижването с такси как излиза спрямо метро и автобуси?

При повече от двама човека таксито е доста добър вариант.

Таксиметровите компании, както и два варианта за проверка на цена, съм описала в Дубай - магелански пътеводител в раздел Транспорт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Рових темите, но не видях някъде да има информация има ли някакъв бус на Емирейтс за транзитно преминаващите през Дубай с дълъг престой?

 

Че ще имаме и нощен, и дневен такъв?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Моля да си дадете мнението, с коя  АК да предпочета да летим   - Wizz Air или  Fly Dubai, за полет до Дубай, като се има предвид, че цените са почти еднакви с двете авиокомпании, за полети през м.март?

Връзка към мнение

Моля да си дадете мнението, с коя  АК да предпочета да летим   - Wizz Air или  Fly Dubai, за полет до Дубай, като се има предвид, че цените са почти еднакви с двете авиокомпании, за полети през м.март?

 

- Flydubai летят до централното, Уиз до по-отдалеченото летище с по-кофти свързаност.

- Flydubai по доста тарифи си имат багаж, метни едно око как е положението, Уиз нямат.

- Flydubai са по-неприятни за общуване, ако си отменят полетите, имаше няколко случая миналата година, но май от доста време нямаме оплаквания във форума. 

 

Гледай все пак и часовете на полетите, кои ще са в по-удобно за теб време. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Тъй като наближава отново да ходим до Дубай, но този път аз трябва да се справя с логистиката и ще се наложи да искам от вас мнения и препоръки. Ще бъдем 4 човека, от 20 до 26 март, летим от Букурещ с Flydubai, кацаме около 20.30 минути в Дубай, а ще тръгваме на обратно в 9.00 часа сутринта. Плановете са Дубай, нещата, които не сме успели предния път да видим, 1 ден Абу даби и евентуално 1 ден Оман.

Мисля, че най - удачно е да вземем рентакар май ;), ето ми възможните варианти:

1. Наемане на кола, още при пристигане на летището.

2. Наемане на кола, когато ще се наложи да се ходи до Абу Даби и някой друг ден в Дубай, като ще се наложи евентуално да организирам, късен трансфер от летището до хотела и обратно при заминаване.

3. Наемане на кола само за Абу Даби, като и тук ще се наложи евентуално да организирам, късен трансфер от летището до хотела и обратно при заминаване

 

Имам два варианта за хотели :

https://www.agoda.com/bg-bg/auris-plaza-hotel/hotel/dubai-ae.html?checkin=2017-02-26&los=1&adults=1&rooms=1&cid=1732178&searchrequestid=a060ebad-c72d-4317-96e7-50b4514ef09b

 

https://www.agoda.com/bg-bg/atana-hotel/hotel/dubai-ae.html?checkin=2017-02-26&los=1&adults=1&rooms=1&cid=1732178&searchrequestid=a060ebad-c72d-4317-96e7-50b4514ef09b

 

И така въпросите ми са кои варианти са най -оптимални според вас за наемане на  кола и хотел в Дубай?

Връзка към мнение

Тъй като наближава отново да ходим до Дубай, но този път аз трябва да се справя с логистиката и ще се наложи да искам от вас мнения и препоръки. Ще бъдем 4 човека, от 20 до 26 март, летим от Букурещ с Flydubai, кацаме около 20.30 минути в Дубай, а ще тръгваме на обратно в 9.00 часа сутринта. Плановете са Дубай, нещата, които не сме успели предния път да видим, 1 ден Абу даби и евентуално 1 ден Оман.

Мисля, че най - удачно е да вземем рентакар май ;), ето ми възможните варианти:

1. Наемане на кола, още при пристигане на летището.

2. Наемане на кола, когато ще се наложи да се ходи до Абу Даби и някой друг ден в Дубай, като ще се наложи евентуално да организирам, късен трансфер от летището до хотела и обратно при заминаване.

3. Наемане на кола само за Абу Даби, като и тук ще се наложи евентуално да организирам, късен трансфер от летището до хотела и обратно при заминаване

 

Имам два варианта за хотели :

https://www.agoda.com/bg-bg/auris-plaza-hotel/hotel/dubai-ae.html?checkin=2017-02-26&los=1&adults=1&rooms=1&cid=1732178&searchrequestid=a060ebad-c72d-4317-96e7-50b4514ef09b

 

https://www.agoda.com/bg-bg/atana-hotel/hotel/dubai-ae.html?checkin=2017-02-26&los=1&adults=1&rooms=1&cid=1732178&searchrequestid=a060ebad-c72d-4317-96e7-50b4514ef09b

 

И така въпросите ми са кои варианти са най -оптимални според вас за наемане на  кола и хотел в Дубай?

При нашия престой през м.ноември миналата година бяхме отседнали в Atana hotel. Много съм доволна от хотела - ново, просторно, луксозно, с красив басейн между двете кули, богата закуска. Намира се съвсем близо до спирка на метрото Internet city. Тя е на две спирки от Emirates Mall. Самият хотел има шатъли в определени часове до Emirates Mall, но ние не сме ги ползвали. Придвижвахме се с метрото. За дните, които бяхме в Дубай ползвахме метро, Big Bus и такси. Взехме кола под наем от Emirates Mall за следващите три дни от престоя ни и с нея отидохме до Абу Даби. Разхождахме се наоколо с нея, ходихме до пустинята Lima и дюната Tall Mareb. Много добри бяха цените за наем на колата, а горивото е два пъти по-евтино от България. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък за колата мога да кажа, не за хотелите. Дубай е едно от местата с най-евтини цени на коли под наем, които съм виждал, казвам го общо без да гледам конкретно вашите дати. При това положение и тъй като сте четирима човека не виждам абсолютно никакъв смисъл от гимнастиките с допълнителни организирани трансфери, посред нощ и т.н. Спестените пари (ако ги има въобще) няма да си заслужават главоболието според мен. Такива трикове имат смисъл в някоя държава, където колите са скъпи, в Дубай не е така.

 

Пак да напомним, не забравяй международната книжка за шофьора :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Книжката е подсигурена вече  :rolleyes: . По - .скоро притеснението ми за колата е с паркирането.

Моля, за предложение за навигация и който е ходил в „Емирейтс Палас“, да каже, къде е подходящо да се паркира за да се стигне до хотела. 

Връзка към мнение

Аз също съм ЗА кола под наем за целия престой. Аз бях букнала кола под наем през Ренталкарс – икономична от Юръпкар за 250лв за 7 дни, а на летището добавихме и допълнителното покритие за още 150 дирхама за целия период, което свали самоучастието до 0. В кредитната карта блокираха 1000дрх за евентуални нарушения и 150дрх за тол такси /отблокираха ми ги до 3 седмици/. Имах свалена кракната навигация на смартфоните на Сиджик, работеща и в офлайн режим, която се справи много добре с някои малки изключения, но без навигация просто е немислимо. За 7 дни изминахме 730км. и платихме гориво за общо 100дрх. Литър бензин беше 1.70 дрх /2015г./. Чак не мога да си представя какво е да ползваш градски транспорт при тези големи разстояния, да чакаш по спирки и да вървиш пеш в жегата.

За Емирейтс Палас, ние паркирахме на неговия си закрит паркинг.

С паркирането изобщо не сме имали проблеми. Навсякъде си има паркинги, повечето дори безплатни. В Кепитал Гейт в Абу Даби даже ни я паркираха и после ни я докараха /срещу талонче за консумация от заведението горе/ :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Навсякъде си има паркинги, повечето дори безплатни. В Кепитал Гейт в Абу Даби даже ни я паркираха и после ни я докараха /срещу талонче за консумация от заведението горе/ :)

 

Потвърждавам, паркирането на повечето места е лесно и безплатно. Май само в търговския център на Madinat Jumeirah платихме някаква сума. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет! Престой междинен на отиване - 2 чисти часа - мисля да са фонтаните, че е вечерно време.  Ходили сме, обиколили сме, но щерката не е. На връщане имаме престой 5 чисти часа.  Имат ли си хоп-он-оф-автобуси. Намерих само някакви организирани градски турове... вкл на easy.  Най-удачно ще е нещо такова, за да може поне да го разгледа. Може ли да се слиза и качва от спирките, или всички се движат заедно. Или да наемем такси и да обиколим?

Връзка към мнение

Привет! Престой междинен на отиване - 2 чисти часа - мисля да са фонтаните, че е вечерно време.  Ходили сме, обиколили сме, но щерката не е. На връщане имаме престой 5 чисти часа.  Имат ли си хоп-он-оф-автобуси. Намерих само някакви организирани градски турове... вкл на easy.  Най-удачно ще е нещо такова, за да може поне да го разгледа. Може ли да се слиза и качва от спирките, или всички се движат заедно. Или да наемем такси и да обиколим?

Има хоп-он автобуси:

Big Bus Dubai

 

City Sightseeing Dubai

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.