Прескочи до съдържание

Посещение на Дубай


Препоръчани мнения

Здравейте,страхотно е тук.Днес сме на сафари.Вчера посетихме Ал Мамзар и поизгоряхме.Три поредни вечери гледаме фонтаните и е много приятно.

post-2780-0-26520700-1430279169_thumb.jpg

post-2780-0-46925200-1430279415_thumb.jpg

Редактирано от Тония
  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Георги Василев

Здравейте,страхотно е тук.Днес сме на сафари.Вчера посетихме Ал Мамзар и поизгоряхме.Три поредни вечери гледаме фонтаните и е много приятно.

Ха! И ние сме на сафари днес! Весело!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По мое мнение фонтаните трябва да се гледат долу от площадките. От горе е хубаво да изгледате една песен, за да добиете представа за фигурите, но не се вижда движението на водата и не се усеща грандиозността им. Виждат се като светещи линии. ;)

Редактирано от Marmorina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също умувам за колко часа да купя билети за Бурж Халифа. Но доколкото видях по-ниската цена /125 дирхама/ е от 19ч. включително нататък. И вероятно за този час ще запазя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Василев

Аз също умувам за колко часа да купя билети за Бурж Халифа. Но доколкото видях по-ниската цена /125 дирхама/ е от 19ч. включително нататък. И вероятно за този час ще запазя.

Според мен няма да съжаляваш :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също умувам за колко часа да купя билети за Бурж Халифа. Но доколкото видях по-ниската цена /125 дирхама/ е от 19ч. включително нататък. И вероятно за този час ще запазя.

 

По светло има вероятност да не видиш почти нищо ако има маряна. Първите два дни при нас беше доста замъглено и сградите се виждаха почти само като силуети. Следващите дни се проясни, но няма как да занеш какъв ден ще уцелиш.

За вечерно качване няма да съжаляваш. Доста красиво е осветено. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За вечерно качване няма да съжаляваш. Доста красиво е осветено. :)

 

 

Това бих могъл да го потвърдя и аз :) И бих казал, че си струва.

Редактирано от Locke Lamora
Връзка към мнение

Здравейте!

 

 

Аз имам въпрос за ваучерите от the entertainer book. Четох противоречиви мнения. Някой от вас ползвал ли ги е? Ние сме двама души и едно дете, чудя се ако си намеря ваучери за аквапарка в Атлантис или пък за Ферари /ще търся в  E Bay/ дали да се възползвам.

И още един въпрос за монорелсовото влакче. Искам да се качим на него като го съчетаем с ходенето в аквапарка.  След него ли да стане? Навръщане такси ли да ползваме?

Марго, можете да го ползвате и на отиване, и на връщане :) . Можете и само в едната посока.

Ако е на връщане ще го хванете от Атлантис. Ако е на отиване, ще трябва да отидете до началната му спирка с трамвая от Дубай Марина и от спирката на трамвая има топа връзка до началната спирка на монорелсовото влакче. Но това подробно съм го описал заедно със снимки в постинг 65 на 4 страница на тази тема, затова да не се повтарям със същата информация. :)

Другият вариант за придвижване е с автомобил, т.е. ако не сте с рентакар с такси.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много ми хареса Дубай. Различен. Пулсиращ в някакво друго измерение. Може би хората, живеещи в столицата няма да са съгласни с мен, но от позицията на малкото провинциално градче, Дубай си е в 3000-та година.

От всичко написано почерпихме доста информация за самото пътуване. Може би беше малко по-скъпо от това, което очаквахме, но това не помрачи и грам ентусиазма ни. Пътувахме предимно с такси (и малко с метрото). Навсякъде пишеше,че такситата започват от 3 дирхама, но реално започват броячите от 5 (от летището - 20) . За 20 дирхама трудно ще хапнеш и пийнеш прилично. Цените на плодовете и зеленчуците бяха космически направо. Килограм ябълки в рамките на 13-25 дирхама. Но... цялата емоция си заслужаваше. Имахме и малки каръшки случки - като да ни метнат от фирмата със сафарито (и Георги, с когото се запознахме на летището, спомена подобно нещо). Имахме ваучери от Кобонати, но фирмата Феникс реши да ни прибере парите, без да ни даде сафарито. След много каране по телефона, всичко приключи добре. Дубай е страхотна дестинация! Благодаря на всички, които се включиха със съвети и информация!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имам питане към Роже или който е отсядал в Ла Вила Нажд Хотел Апартмънтс. Басейнът горе безплатен ли е за гостите на хотела и вижда ли се Бурж Ал Араб или Бурж Халифа. Аз съм резервирала двустаен апартамент, да искам ли по-висок етаж, по-хубава ли е гледката?


Имахме и малки каръшки случки - като да ни метнат от фирмата със сафарито (и Георги, с когото се запознахме на летището, спомена подобно нещо). Имахме ваучери от Кобонати, но фирмата Феникс реши да ни прибере парите, без да ни даде сафарито. След много каране по телефона, всичко приключи добре. 

Тония, би ли разказала за ваучерите, защото и аз смятам да купя ваучери за сафари, но се чудя още с коя фирма. 

Ако някой е доволен от някоя фирма, която предлага ваучери, моля да сподели.

Връзка към мнение

Имам питане към Роже или който е отсядал в Ла Вила Нажд Хотел Апартмънтс. Басейнът горе безплатен ли е за гостите на хотела и вижда ли се Бурж Ал Араб или Бурж Халифа. Аз съм резервирала двустаен апартамент, да искам ли по-висок етаж, по-хубава ли е гледката?

Тония, би ли разказала за ваучерите, защото и аз смятам да купя ваучери за сафари, но се чудя още с коя фирма. 

Ако някой е доволен от някоя фирма, която предлага ваучери, моля да сподели.

Миналата година си купихме от тук сафари. Програмата се спази на 100 %.

http://www.kobonaty.com/en/deal/arabian-desert-tourism/1972/city/Dubai/

Връзка към мнение

Калина, язденето на камили срещу допълнителна такса ли е или е включено в цената? Гледам, че не включва снимки в национални арабски костюми, така ли е?

Връзка към мнение

 

ivelina666, погледнете си условията на ваучера. Ние когато ходихме миналата година си беше включено в цената. Все пак не очаквай нещо грандиозно, качваш се на камила и правиш 1 кръгче отгоре и. Иначе в лагера има и типично местни костюми които могат да се облекат за снимки, при нас това също беше включено в цената и до колкото знам е така при всички.

 

Връзка към мнение

ivelina666, погледнете си условията на ваучера. Ние когато ходихме миналата година си беше включено в цената. Все пак не очаквай нещо грандиозно, качваш се на камила и правиш 1 кръгче отгоре и. Иначе в лагера има и типично местни костюми които могат да се облекат за снимки, при нас това също беше включено в цената и до колкото знам е така при всички.

Вие с коя фирма бяхте?

Аз съм яздила камили и в Тунис и Египет, за мен не е проблем и да го няма, но родителите ми за пръв път ще са в пустиня и държа да е включено заради тях.

Връзка към мнение

Калина, язденето на камили срещу допълнителна такса ли е или е включено в цената? Гледам, че не включва снимки в национални арабски костюми, така ли е?

ivelina666, Вече са ти отговорили. :) 

  • Desert safari package includes:

    - Dune Bashing.

    - BBQ Dinner Buffet (veg&non-veg)

    - Belly Dancing

    - Tanoura Show.

    - Camel Riding.

    - Shesha.

    - Refreshments

    - Water and Arabic Tea.

    - Free Pick Up & Drop Off.

  • Язденето на камили е включено в цената и действително е едно кръгче. При нас включваше и снимки с национални костюми , сега как е не знам.
Връзка към мнение

Съветвам ви да не си оставяте сафарито за последния ден/вечер, защото явно се случва и да забравят хората. При нас се случи... Забравиха ни, като се оправдаха, че имало проблем с взимането и ни предложиха да го отложим за следващия ден. Радвам се, че имахме тази опция и че предвидливо настоявах да не го оставяме за последно когато правихме програмата.

На следващия ден няколко пъти ни звъняха да кажат в колко часа ще ни вземат.

Взеха ни в колкото бяха казали и всичко мина по план, просто не в предвидения ден. :)

 

Бяхме с тази агенция: http://desertsafari.godubai.com/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да отгоровя и аз на въпроса

 

Тония, би ли разказала за ваучерите, защото и аз смятам да купя ваучери за сафари, но се чудя още с коя фирма. 

Ако някой е доволен от някоя фирма, която предлага ваучери, моля да сподели.

Ние също купихме ваучери от Кобонати - това е тения аналог на нашия Грабо,например. Ние търсехме ниски оферти и взехме за 75 дирхама - вътре имаше всичко - яздене на камила (едно кръгче), танура танц (нещо като дервишки танц), бели денс (кючек), арабска вечеря (на мен не ми хареса кой знае колко), препускането по пясъка с джипа, естествено, имаше и рисуване с къна, както и наргиле. В бивака се събират няколко фирми. Някой беше писал,че са платили повече и са ги завели на отделен бивак,където е било по-спокойно. Обаче шиша (наргилето) е обособено в едно "сепаре" и там ... всеки го използва,което на мен не ми се стори хигиенично. Ако искаш да си вземеш отделно, само за вашата компания - 50 дирхама. По въпроса с народните облекла - да,имаше - два костюма, които всеки обличаше. Много ми се стори гадно,защото беше пълно с индийци, които много мръсни ми изглеждаха. Минахме без шиша и без носиите, но другото беше чудесно. Много ми хареса залеза в пустинята - беше невероятен.

11251823_10204295995581801_5233746401909

 

13392_10204295995381796_7475688474216984

 

По въпроса с басейна на покрива... в другите хотели не зная как е , но ние бяхме в Тайм Топаз - хотела е точно до Мол оф Емирейтес и е големичък, а басейна горе беше малък - имаше шезлонги и чадъри, виждаше се Бурж Ал Араб - той в Ал Барша май отвсякъде се вижда, но беше адска жега и беше трудно да се ползва.

Редактирано от Тония
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам питане към Роже или който е отсядал в Ла Вила Нажд Хотел Апартмънтс. Басейнът горе безплатен ли е за гостите на хотела и вижда ли се Бурж Ал Араб или Бурж Халифа. Аз съм резервирала двустаен апартамент, да искам ли по-висок етаж, по-хубава ли е гледката?

Тония, би ли разказала за ваучерите, защото и аз смятам да купя ваучери за сафари, но се чудя още с коя фирма. 

Ако някой е доволен от някоя фирма, която предлага ваучери, моля да сподели.

Басейнът на покрива е безплатен за гостите на апартмънт хотела. Но е доста малък, каквито са повечето от басейните по покривите на хотелите в Дубай.

Бурж Халифа и Бурж Ал Араб се виждат, когато има добра видимост, но Вие едва ли ще стоите толкова дълго в хотела, че да ги гледате от прозорците.

Още повече около хотела има на близко разстояние доста други сгради, които скриват видимостта.

По-голяма тя е от обратната /задната му част/, но пък там няма нищо за гледане, освен пустиня. Да, на по-висок етаж е по-добра гледката, но не очаквай чудеса от този хотел относно панорамите. :)

Важното при него е местоположението и цената. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите!

Чудя се какво от програмата да сложа в събота, имайки предвид, че им е почивен ден и да избегна тълпите. Това ще ни е и първият цял ден там.

Неделя нали вече им е работен и няма такава навалица като в петък и събота?

Връзка към мнение

Благодаря за отговорите!

Чудя се какво от програмата да сложа в събота, имайки предвид, че им е почивен ден и да избегна тълпите. Това ще ни е и първият цял ден там.

Неделя нали вече им е работен и няма такава навалица като в петък и събота?

В събота сутрин ние посетихме Мирикъл гарден. Малко по-далечко е ,но от Мол ъф Емирейтес до там таксито ни взе 28 дирхама.Бяхме 4 човека, 7.00 на човек,направо си беше супер. Сутринта е по-подходящо време,защото после стават големи жеги. Входа е 30 дирхама.

DSC03923.JPG

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

знам, че много пъти е коментирано, но сега не го открих, колко време горе долу трябва за трансфер от едното до другото дубайско летище с такси? И колко горе-долу струва? Има ли значение  какво точно такси или всички са еднакви?

Връзка към мнение

знам, че много пъти е коментирано, но сега не го открих, колко време горе долу трябва за трансфер от едното до другото дубайско летище с такси? И колко горе-долу струва? Има ли значение  какво точно такси или всички са еднакви?

 

Хитро сайтче за целта: http://www.taxifarefinder.com/main.php?city=Dubai-UAE&from=Dubai+World+Central+-+Dubai+-+United+Arab+Emirates&to=Dubai+International+Airport&fromCoord=24.897788,55.143102&toCoord=25.253175,55.365673000000015

 

Ето го и отговора:

 

2015-05-19_19-37-00.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За Емирейтс Палас съм си записала, че мъжете трябва да са с дълги панталони, но за жените нищо не съм си отбелязала. Има ли дрескод и за тях?

 

Избягвайте твърде прозрачно облекло, много къси поли и рокли и не би трябвало да има проблем. Доколкото си спомням на табелата пред входа имаше забрана за джапанки и сандали, което предполага да сте със затворени обувки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.