Прескочи до съдържание

Посещение на Дубай


Препоръчани мнения

Благодаря!

Аз съм голям лаик с картите и може да ви се стори смешно, но за първи път използвам google maps.

А искаш ли да се научиш или искаш само да разбереш разстоянието?

Връзка към мнение

Mary, бих искала да се науча.

 

Докато сме там мъжа ми ще шофира, не съм заявявала GPRS заради цената, четох, че повечето ползват офлайн навигации.

Хайде едно първоначалто уроче тогава:

Отваряш гугъл мапс и отиваш на мястото от което искаш да тръгнеш/измериш разстояние.

Взимаме например летището, на което кацат Уиз

Цъкаме с десен бутон на мишката на мястото, което ни интересува

Аз избрах пред летището и се появява това:

d1.png

С левия бутон на мишката кликваш върху Упътвания оттук и така си задала началната точка.

След това си преместваш картата там, където искаш да стигнеш - в случая премествам до мястото на хотела ви в Абу Даби и кликваш отново с десен бутон. Появява се следното:

d2.png

И кликваме с левия бутон на мишката върху Упътвания дотук

Виждаме следното

d3.png

Със синята линия върху картата е показан маршрута, който ти предлагат от Гугъл мапс

В лявата част ти е показано разстоянието и приблизителното време за изминаването му.

 

Там, където съм оградила с червената елипса - можеш да избираш начина на придвижване - с автомобил, с градски транспорт и пеша. Просто кликваш върху значето там.

 

В твоя случай дава разстояние от 116км. и време - 1 час и 11 минути.

 

Надявам се, че го написах разбираемо, но винаги съм насреща за въпроси.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Хайде едно първоначалто уроче тогава:.....

 

С левия бутон на мишката кликваш върху Упътвания оттук и така си задала началната точка.

След това си преместваш картата там, където искаш да стигнеш - в случая премествам до мястото на хотела ви в Абу Даби и кликваш отново с десен бутон. Появява се следното:

 

Много добре обяснено :)

 

Само да добавя за margo - ако търсиш упътване от/до място, за което нямяш представа къде точно се намира на картата, може да зададеш началната и крайна точка с думи, съответно там в първия и втория ред на табличката - в твоя случай за летището може да напишеш "DWC" и ще ти излезне отдолу като подсказка - избираш го за начална точка, а после за крайна точка пишеш "Swiss Belhotel Corniche" и готово :)

 

Аз лично предпочитам друг инструмент за определяне на разстояния и време за пътуване с автомобил - ViaMichelin - установил съм, че там са по-реалистични данните, които излизат за времето за пътуване.

 

P.S. Впрочем - старият вид на Googlemaps според мен беше много по-удобен и лесен за работа и доскоро си имах един линк, който ми включваше старата версия, обаче вече не работи :unsure:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Марго, чудесно сте решили, да останете два дни в Абу Даби :) .

Първо да те успокоя, че едва ли ще има чак такава лудница в Абу Даби каквато ще бъде в Дубай по това време. Бил съм на 1-3 декември по време на Националния празник в Дубай и там наистина е ад, но в Абу Даби е по-ралично.

Още повече, че предишната седмица на 29 ноември ще е минал кръга от Формула 1 и народът ще се е извървял през града. така че ще бъде сравнително спокойно според мен. Няма такъв наплив от туристи в града.
Хотелът Ви е на добро място, но далеч от основните забележителности. Най-близо до Вас е Абу Даби МОЛ. На около 2-3 км. от хотела Ви се намира. Хубаво е, че сте с кола, за да можете да се придвижвате по-бързо, защото там разстоянията са изключително големи. Пеша няма да можете да се движите до забележителностите, но ще можете да се рaзхождате в туристическата зона около хотела Ви. Наблизо е и крайбрежната алея. Плажовете Ви са далече, но Вие няма да имате време за плаж.

Няма никакъв смисъл да вземате куверти от 175 дирхама за Джумейра Етихад тауърс, след като има от 70 дирхама. Ако не си успяла да прочетеш пътеписа ми за Абу Даби и имаш време го прочети. Там съм описал подробно всичко.

Няма да съжалявате ако влезете в Емирейтс Палас, не напразно е най-голямата забележителност и символ на града. По-голяма лудница ще е на остров Яс , увеселителния парк Ферари и аква парка, защото са почивни дни и народът ще се изнесе по плажовете и парковете.

Добре е предварително да се запознаете с навигацията на Абу Даби, защото там е доста по-объркано отколкото в Дубай. В Дубай са два големи успоредни булеварда и просто няма как да се объркаш, като имаш за ориентири Бурж Халифа. Абу Даби си е нормален град с много пресичащи се булеварди и улици.

Мари страхотно ти е обяснила картата, така че не се притеснявай, ще се справите съвсем спокойно с маршрутите! :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Това, което използвам аз, е www.rome2rio.com. Дава всички възможности за придвижване със самолет, автобус, влак, ферибот, кола и пеш от точка А до точка Б, изчислява не само разстоянието, но и цената. ✈

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте!

 

Благодаря на всички, които се включиха! Вашата помощ е безценна.

Роже, аз мислех да ти пиша л.с., но реших, че е добре информацията, която ми е необходима, да бъде достъпна и за други хора. Пътеписът го четох няколко пъти /да не говорим, че чакам да го публикуваш от м. юни/.

Ние сме две семейства, като нашите приятели са с дете на 15г., което се води трети възрастен. Хотел, който предлага стая за трима възрастни не можах да намеря, освен Swiss-belhotel /то дори и той не предлага, но има опция за допълнително легло/. Но днес отмених резервацията и запазих апартамент с три спални в Century Hotel& Apartments. Просто цената ни устройва много по-добре. Много е близо до Abu Dabi Mall.

Роже, мислиш ли, че на 3.12. ще можем да се придвижваме /макар и трудно/ с автомобил? Не мисля да вървя километри пеша, а разбрах от тити, че с транспорта също е немислимо.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам няколко питанки до по–запознатите с Дубай, като предварително благодаря на помагащите.

 

1.   Как се стига от спирка Jumeirah Beach Residence на трамвай T1 до ферибота, който тръгва в 11:00 от Dubai Marina Mall и минава по цялото крайбрежие до Al Ghubaiba?

 

2.    До монорелсовото влакче от спирка Knowledge Village2 на трамвай T1, само с такси ли може да се стигне?

 

3.   Нещо не ми стана ясна системате с тези ваучери от entertainment book dubai, които в карфур, супермаркетите и всеки мол се продавали и се ползва намаление за атракции, сафари, ресторанти и т.н.

 

4.   Да ми препоръчате приличен ресторант с морска храна, в който да сервират вино и бира да се пуши, т.е. да има маси навън и да не режат глави чак до кръста, моля, тъй като тогава се пада рожденият ми ден и трябва да почерпя групичката.

Най–удобно ще ми е нещо около Дубай Марина, Madinat Jumeirah или в кв. Ал    Барша, някъде от където да се виждат и чуват фонтаните, също ми е мечта, но не са задължителни, стига да има метро наблизо.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Искам само да ви кажа, колко съм доволна от това http://eng.bigbustours.com/dubai/home.html

 

Взехме "Ден и нощ" тур за 48 часа и смятам, че за хора, които за първи път отиват в Дубай, това е най–доброто! И като сложиш всички допълнителни неща, които се предлагат в билета, цената си е супер!

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
si111, много се радвам, че ти е харесала обиколката с биг буса.

И до ден днешен след толкова много посещения на Дубай продължавам да твърдя, че най-добрия начин да разгледаш панорамно града с уникалната му архитектура е на открито от втория етаж на биг буса. Нито метрото, нито автомобилът  ти дават възможността да бъдеш едновременно и нависоко, и наблизо до архитектурните му чудесии :) .

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имам няколко питанки до по–запознатите с Дубай, като предварително благодаря на помагащите.

 

4.   Да ми препоръчате приличен ресторант с морска храна, в който да сервират вино и бира да се пуши, т.е. да има маси навън и да не режат глави чак до кръста, моля, тъй като тогава се пада рожденият ми ден и трябва да почерпя групичката.

Най–удобно ще ми е нещо около Дубай Марина, Madinat Jumeirah или в кв. Ал    Барша, някъде от където да се виждат и чуват фонтаните, също ми е мечта, но не са задължителни, стига да има метро наблизо.

 

Само да обърна внимание мноооого да се внимава с поръчването на алкохол в Емирствата, че аз уж се имам за старо куче, ама се нахендрих като пълен новобранец  :biggrin:  , обаче толкова бях ожаднял след разходките в жегата ...

Значи размотавам се нещо в Mediant Jumeirah и гледам как едни съвсем обикновени на вид хорица (в смисъл че нямаха вид на богаташи или милионери :biggrin: ) си поркат биричка в едно съвсем обикновено на вид заведение. Много ми се допи и на мен, седнах и си поръчах една наливна Moretti, обаче без въобще да погледна менюто.  Е, услади ми се, утолих жаждата, обаче като дойде сметката ... пак леко ми пресъхна устата :lol: - оказа се, че съм консумирал най-скъпото пиво, което някога съм пил - 50дирхама :wacko:  (около 25лв.) за  половинка наливна бира. 

Ама здраве да е! :) . Как беше - "кеф цена няма" ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

По-внимателно с алкохола в Емирствата, особено по време на празници и на публични места.

Все още ми е пред очите една рускиня, която бе довлачена в хотел "Рамада-Дейра" в Дубай от двама юнака миналия юли по време на Рамазана. 

Дамата тръгнала към Шаржа с бутилка водка. Разхождала се с кеф и въпреки жегата решила да се подкрепи с водчица. За лош късмет я видели полицаи. Последвал арест, съд и присъда - 70 удара с камшик, която била изпълнена веднага. Няма смисъл да казвам, че случката се разиграла в рамките на един ден.

След това от туристическото бюро в хотела започваха и приключваха предложенията за екскурзии до останалите емирства с предупреждение през деня да не се яде и пие нищо на публични места и сочен разказ на случката с рускинята.  

Редактирано от antony2001
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само да обърна внимание мноооого да се внимава с поръчването на алкохол в Емирствата, че аз уж се имам за старо куче, ама се нахендрих като пълен новобранец  :biggrin:  , обаче толкова бях ожаднял след разходките в жегата ...

Значи размотавам се нещо в Mediant Jumeirah и гледам как едни съвсем обикновени на вид хорица (в смисъл че нямаха вид на богаташи или милионери :biggrin: ) си поркат биричка в едно съвсем обикновено на вид заведение. Много ми се допи и на мен, седнах и си поръчах една наливна Moretti, обаче без въобще да погледна менюто.  Е, услади ми се, утолих жаждата, обаче като дойде сметката ... пак леко ми пресъхна устата :lol: - оказа се, че съм консумирал най-скъпото пиво, което някога съм пил - 50дирхама :wacko:  (около 25лв.) за  половинка наливна бира. 

Ама здраве да е! :) . Как беше - "кеф цена няма" ;)

А и нещо важно в тая връзка да кажа, че на сафарито в пустинята след като сервират вечерята има Happy hour 50%, ама вече се бяхме набутали с бири по 30 дирхама. Бяхме с https://www.raynatours.com/tourlist.aspx

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравей те,и Честита Нова Година нека тя, ни донесе повече приключения и пътуване.Имам нужда от малко помощ за програмата ми до Дубай тъй като сме 8 човека и всички разчитат на мен. 

19.01.Пристигане трансфер и настаняване.

20.01. Обиколка на Дубай и вечерта Сафари

21.01. Златен сук Дубай мол Бурж Халифа и фонтани

22.01 Цветна градина Мол на Емирите снежната пързалка и ледено кафе

23.01- -----------

24.01. Абу Даби Ферари писта 

25.01. Обиколка на Марина и вечерта Кораб по Марината

26.01 Освобождаване на хотела Ибан батут мол и летище.

Моля Ви ако нещо съм пропуснала да ми помогнете ,че остава 1 ден празен.Благодаря предварително.

Редактирано от Rosi Micheva
Връзка към мнение

Здравей те,и Честита Нова Година нека тя, ни донесе повече приключения и пътуване.Имам нужда от малко помощ за програмата ми до Дубай тъй като сме 8 човека и всички разчитат на мен. 

19.01.Пристигане трансфер и настаняване.

20.01. Обиколка на Дубай и вечерта Сафари

21.01. Златен сук Дубай мол Бурж Халифа и фонтани

22.01 Цветна градина Мол на Емирите снежната пързалка и ледено кафе

23.01- -----------

24.01. Абу Даби Ферари писта 

25.01. Обиколка на Марина и вечерта Кораб по Марината

26.01 Освобождаване на хотела Ибан батут мол и летище.

Моля Ви ако нещо съм пропуснала да ми помогнете ,че остава 1 ден празен.Благодаря предварително.

Преместих въпроса Ви в тема за Дубай.

Аз бих включила и Мадинат Джумейра.

Можете да разгледате и Магеланския пътеводител за Дубай, за да си набележите още нещо.

Връзка към мнение

Прегледай пътеводителя и със сигурност гледай поне една вечер да си покрай джамията в Абу Даби. Дали ще е 24 или 23 ти ще си прецениш :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Роси, не виждам програмата ви да включва разглеждане на Мадинат Джумейра, а там е много приятно. Има възможност както за разходка, така и за покупки на сувенири, приятни заведения, може да си наемете лодка (абра) , с която да видите Бурж ал араб отблизо.

Не разбрах за кой месец се организирате да ходите, но ако е през по-топлите месеци препоръчвам един ден да се насладите и на плажа.  

Връзка към мнение

Искам само да ви кажа, колко съм доволна от това http://eng.bigbustours.com/dubai/home.html

 

Взехме "Ден и нощ" тур за 48 часа и смятам, че за хора, които за първи път отиват в Дубай, това е най–доброто! И като сложиш всички допълнителни неща, които се предлагат в билета, цената си е супер!

 

 Освен това да те вози червеното автобусче и да слизаш и да се качваш на която спирка там решиш, сериозно ли бяха включени и всички други неща. По залез пустиня, вход за атлантис аквариума, както и с корабче обиколките? Ще ми разкажеш ли малко по - подробно, моля! И ако ги купя сега, кога се активират тези 48 часа?

Редактирано от Лин
Връзка към мнение

Здравей, ето това е включено в  http://eng.bigbustou...dubai/home.html

One ticket, three routes

Hop-on, hop-off bus tours
Choice of 12 recorded languages on Blue Tours
Free Desert Sunset Tour
Free Sharjah Panoramic Tour
Free Atlantis Aquarium entry - 48 Hour Tour
Free entry to over 10 museums
Free Creek Dhow Cruise
Free Marina Dhow Cruise
Free Ride on a Water Bus

Free Reward Booklet

48 часа почват да текат от момента на първото ти качване.

Вечерята в пустинята се буква отделно и е с друга фирма. Ние избрахме https://www.raynatou...m/tourlist.aspx, но много фирми я предлагат.

Редактирано от si111
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 

Здравейте, ние ще сме от 26 до 30 в Дубай. Можете ли да ми кажете нещо повече за 

Free Creek Dhow Cruise

Free Marina Dhow Cruise
Free Ride on a Water Bus

 

 

При опита ми да видя за какво става въпрос, май се имат предвид бонуси към някой от биг бъс туровете. Т.е. за хората, които биха дали съвети - махнете думичката free отпред, защото е безплатно само с тура :) Вече какво представляват конкретните dhow cruise не мога да дам мнение. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

нещо не много добро, от 30-ти юни в Дубай ще почнат да събират по 10-на долара от пътниците минаващи през летищата, инфо оттук:

 

http://www.businessinsider.com/dubai-airports-introduce-passenger-fee-2016-3

Връзка към мнение
Боян Димитров

Споделям моето мнение по въпросите, без да чета целия тред, така че ако има повторения извинете!

 

 

Ние бяхме края на февруари и се къпахме всичките. Включителното жената, която юни не се къпе в Гърция, защото й е студено. За май не ми се мисли. Много да се внимава с плажа, заради бриза не се усеща и се изгаря за минути. Ние се мазамахме с 50+ фактор, качествени кремове и където пропуснахме, плакахме.

 

Долар/евро няма значение. Ние носихме известно количество евро кеш и повечето плащахме с еврова карта. Почти навсякъде те питат на картата транзакцията в АЕД ли да е или в евро. (Не се губи от превалутиране). Хубавото е , че се смята много лесно. 2 техни са 1 един наш, ако ще ги смятате.

 

Метро - НЕ. Най-сигурния начин да си развалите почивката. Градът е огромен. Метрото минава на поне 3км от почти всичко. Ние го ползвахме 2 дена по неволя и първия ден , за малко да се разплача. Не бях си извадил интернешънал драйвинг лайсънс и повечето компании не са уилинг да дават кола под наем без такъв. Вади се в бг. Има и апокрифни компании, които ще ти дадат кола и без тази глупост, но ти препоръчвам да си го спестиш. 

Ако много държите на метро. Червената линия минава през целия град, на 3 км от морето. Хипотетично можете да ходите до спирка на метрото и да вземате такси до вашето място (Май месец жегите ще ви убият пеша, а и там нищо не е направено да се ходи пеша). Таксито е относително евтино, но 10 лв му е входа. Освен това трябва да ги познавате (Май с червения покрив бяха правилните). Като сметнете билетите и такситата, с кола ще ви излезе пак същото. Движението е натоварено, но са много, много по дисциплинирани от нас. Главно заради глобите.

 

Бурж халифа е от малкото удобни неща с транспорт. 1.5км студена връзка от спирката на метрото.

 

Плажът на Бурж Араб се казва Umm suqeim и е фотогеничен. Точно под хотела е. Паркингът е 2 лв за 4 часа с много удобни места точно на самия плаж.

 

- Абу Даби и джамията. Как да стигна до там от хотела? - С кола. Вземете си кола, Отидете на Saadiyat beach сутринта. Малко е скъпичък входа (май ни взеха 25 лв за тримата), но си струва. После пообиколете малко с колата в Абу Даби. На мене лично по ми допадна от Дубай. По-спокоен е. Ако имате време спокйно може 2 дена да изкарате в Абу Даби. Час преди здрач отидете на джамията. Не я пропускайте и на дневна, и на нощна светлина. Определено един от хайлайтс.

 

-сафари в пустинята. Не знам какво му харесват на Дубайското сафари. В Египет сафаритата са в пъти по-готини. Дубайското сафари е с толкова тежък трафик, че чак да ти стане зле.

 

- палмата и хотел Атлантис. - не знам какво ще търсите там. Струва си водния парк. Иначе да биеш път да снимаш хотела според мене не си заслужава. Палмата е хубава от въздуха. Ако имате дрон друга работа. Палмата се вижда се и от Бурж Халифа, но е с много мараня. Трябва да хванете деня в годината след дъжда.

 

-плаж. Кой са хубавите плажове. По моята скала на плажовете в света, на тези на които ходихме пиша следните оценки:

Umm Suqeim - 5.5/10 (главно заради Бурж Араб)

Kite beach - 4/10 (твърде изкуствен)

Al Mamzar 5 - 5/10 (главно заради гледките към Шарджа)

Al Mamzar 2 - 5/10 (единственият, на който видяхме рибки)

Saadiyat beach (Abu Dhabi) - 6.5/10 

Dibba (Golden Tulip resort, Oman) - 7.5/10, доколкото знам и плажа в Емирейтската Диба също много си заслужава, но в Оман в края му почват планините. Страхотен плаж, много спокоен, качествен пясък, фотогеничен...

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.