Прескочи до съдържание

Посещение на Дубай


Препоръчани мнения

Искам да благодаря на всички, които ми помогнаха с идеи и съвети за моето пътуване до Дубай. Изкарах си страхотно. Благодаря!

 

Може да разкажеш и с няколко думи маршрута си - какво ти е харесало, какво не ти е, за кое си очаквал едно, а се е оказало друго и т.н. :)

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Може да разкажеш и с няколко думи маршрута си - какво ти е харесало, какво не ти е, за кое си очаквал едно, а се е оказало друго и т.н. :)

Маршрута беше следният:

 

- петък след като кацнахме и се настанихме в хотела отидохме до Дубай Мол и до фонтаните.

- събота първо отидохме до Мол Емирейтс имаше безплатно автобусче осигурено от хотела ни. Разгледахме го видяхме и зимната пързалка (отвън). След това се насочихме към Дубай Мол и Дубай Аквариум и подводният зоопарк. После направихме една бърза обиколка на Мола и от 19.30 имахме билет за Бурж Халифа. След това пак гледахме фонтаните.

- неделя - бърза обиколка на Марината и на плажа и след това се прибрахме в хотела и заминахме на сафари.

- понеделник - плаж на Дубай Марина и вечерта на тъмно разходка с корабче около Дубай Марина.

- вторник - Абу Даби. Основно бяхме в джамията. За Емирейтс хотел малко време остана. За Абу Даби си трябва самостоятелна екскурзия.

- сряда- плаж на Джумейра и посещение на Бурж Ал Араб. Вечерта пак гледахме фонтаните.

- четвъртък - палмата и водният атракцион на хотел Атлантис.

- петък - пазаруване на сувенири и подараци. Бяхме изненадани, че метрото работи от 13.00 часа.

Като положително отчитам виждането на една нова различна от нашата култура, религия, традиция и обичаи. Посетените места и обекти ми харесаха всяко едно от тях си имаше свое очарование.

Май месец си е доста топло там и разтоянията са големи. Това като някакъв минус.

Като цяло останах доволен.

Редактирано от Aleksander
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За Емирейтс Палас съм си записала, че мъжете трябва да са с дълги панталони, но за жените нищо не съм си отбелязала. Има ли дрескод и за тях?

 

Посетих Емирейтс Палас през Април с резервация за консумация в едно от кафетата. В потвърдителният имейл, който ми изпратиха пишеше следното:

 

"The dress code in the restaurant is smart casual. No shorts, flip flops, slippers, sleeveless, vests, t-shirts, and Bermuda’s. Gentlemen are requested to wear a shirt with collar, trousers and closed shoes or UAE national dress."

 

Т.е. всичко без спортно облекло и разголени рамене.

 

Пп: За Бурж Ал Араб важи същото.

Връзка към мнение
Георги Василев

Макар и със закъснение и аз (ние) благодарим за помощта за Дубай, беше върха, поне аз останах много доволен. Единствената засечка стана в деня на сафарито, забравиха да ни вземат :D Разместихме 2 от дните и ни взеха на следващия. Та накратко....

 

Петък: кацнахме и си взехме такси до хотела ( Holiday Inn Dubai Internet City), нямахме никакви проблеми с трансфера. 70 дирхама ни излезе. Бърза разходка да видим какво има около нас и да видим къде ни е метрото.

 

Събота: Бяхме си взели Hop on Hop off (много полезно нещо) за 48 часа, включително и нощен тур. Съботата обиколихме почти всичко с рейсчето и направихме спирка на Дубай мол за по един сладолед в Rain Forest, вечерта гледахме фонтаните и направихме нощен тур.

 

Неделя: Пак рейсчето, но с по-дълъг престой на Атланстис и посещение на аквариума там. Направихме и тур на Марината, там правихме круиз и си загубих капачката на обектива :D После се качихме на линията, която прави обиколка на стария Дубай. Малко се стреснахме от обстановката там и за малко да изпуснем последния бус от там за към центъра, но УСПЯХМЕ! Вечерта естествено фонтаните. Беше неделя и явно в тези дни пеят на по-често, та от 21:00 до 23:00 на всеки 15 минутки песен. Хванахме почти всички, които държах да чуя (Трилър на Майкъл Джексън, Енрике Иглесиас и няколко инструментала).

 

Понеделник: Взехме си кола и GPS под наем и се отправихме към Абу Даби, беше интересно да се влееш в движението по магистралата. Безпроблемно се справихме и със зареждането на бензиностанцията - 22 литра за 19 лева - МЕЧТА! :D Паркирахме се пред джамията в Абу Даби и я разгледахме. Голяма красота беше. За мъжете нямаше почти никакви рестрикции за облеклото, но аз се бях подготвил (ще сложа една две снимки отдолу). След джамията посетихме един от тамошните молове, но не Марина, ами някакъв друг. След това към Етихат тауърс и двореца. Снимахме, гледахме, оказа се, че си има паркинг точно за туристи и за такива дето само щракат и ахкат, така че имаше и къде да спрем без да плащаме за паркинг :) След като се стъмни се върнахме обратно до джамията, защото някой тук (може би Roje) каза, че е много красива.....оказа се прав, беше като в приказките. Съвсем по различен начин се усеща по тъмно. Към 21:30 си тръгнахме и се прибрахме в хотела.

 

Вторник: Отново на колата, но този път с цел Ферари парк. За мой огромен късмет се падна много пуст ден. Още с влизането и вече бях първи за качване на най-бързото влакче. Нямаше време да осъзная какво ми се случва, та така 5 пъти подред :D Обиколихме парка, ползвахме някои от атракциите, но като цяло само за влакчето давам 11/10. Преди да си тръгнем около 16ч. се качих още няколко пъти, за да е сигурно, че съм си взел дозата и се отправихме към Дубай. 18ч. върнахме колата (бяхме я взели само за тези 2 дни) и се отправихме към небостъргача. Безпроблемно 19:30 се качихме на асансьорите. Всичко точно. Горе имаше дебнене къде да се подредим за снимки и да гледаме фонтаните и отгоре. Справихме се. Около 21:30 се върнахме на земята и разбира се завършихме с фонтаните.

 

Сряда: Идеята за този ден беше да идем до Шаржа сутринта и около 14ч. да сме в хотела, за да можем към 15:30 да ни взимат за сафари. Всичко тръгна по график. С метрото до Wafi mall и от там към Шаржа. Доста добра покупка на сувенири направихме там :) В хотела бяхме точно в 14ч. и под вратата на стаята имаше писмо, че ни напомнят да сме в лобито около 15:30 за сафари. Чудесно. И така в 15:30 бяхме на линия. 15:45 - 16:00 - 16:15 - 16:30.....никои не се появи. Обадихме се по телефона и ИЗНЕНАДА. Обясниха, че имали проблем в този ден с комуникацията с шофьорите, че се извиняват и че на следващия ден задължително първо нас щели да вземат, та бонус време по дюните та не знам какво си......та се наложи да разбъркаме малко програмата. Грабнахме се и тръгнахме към Дубай мол, там хванахме песничката която повече от всичко изках да ми изпеят - Time to say goodbye - Страхотна. Направихме си чудни снимки, наложи се да лягам на земята, за да направя снимките които исках, но се получи в по-голямата част. В 23:00 взехме метрото и слезнахме една спирка след нашата....на Дубай Марина и направихме кратка обиколка по-тъмно. Много е добро на тъмно. Препоръчвам.

 

Четвъртък: Взехме такси за около 30 дирхама до централния плаж на Джумейра. Към 08:30 бяхме там, та до към 11:30. Прибрахме се в хотела и започнахме пригоовленията за сафарито. Този път още към 13ч. се обадиха от о е ОК. Разбира се, че като дойдоха да ни вземат вече бяха натоварили едно семейство и се наложи да седнем на задни седалки, но здраве да е, не съм очаквал наистина да сме с привилегия. Пътят до сборния пункт беше скучноват, май задремах. Самото сафари беше ОК, но през цялото време сякаш изоставахме с графика (може би) защото шофьора само си гледаше часовника. Направихме снимки и ни отведоха в лагера за вечеря и програма. Приятно беше. 21:30 ни стовариха пред хотела и тъй, като на следващия ден трябваше да летим наобратно се напънах и взех метрото отново към Дубай мол, за да видя за последно фонтаните. Наистина беше така. Стигнах точно навреме за последното изпълнение. Подсмрък.......

 

Петък: Бяхме се подготвили от предния ден и директно си оставихме целия багаж на склад на рецепцията и тъй, като в петък метрото стартира от 13ч. си взехме такси до Градините с цветят. Беше адската жега, но успяхме да обиколим и там. Наистина е много красиво и впечатляващо. От там се върнахме в мола на емирите за свободна разхока и да метнем поглед на снежния нюанс. Хапнахме и към 16:00ч. се прибрахме в хотела, за да си вземем багажа и да хванем такси за летището. Помолих на рецепцията да ни повикат, като очаквах да се появи вече добре известното такси с цветен покрив, но те явно прецениха, че е по удачно техен човек да ни закара, което нямаше лошо. Закараха ни с джип до летището. Излезе ни с 30-40 дирхама от колкото с публично такси. На летището имаше кабинки за пушачи вътре в самия терминал, та бях много щастлив. На летището там се засякохме и с една магеланка - Тония, та и с нея обменихме опит с преживяното и така по живо по здраво си кацнахме около 00:00ч. в София. За съжаление за първи път извадих лошия късмет и се паднах в центъра на триъгълник между 3 малки деца. Олелелее.....едното само дето не разглоби самолета, ама какво да се прави :)

 

Та накратко така изкарах (изкарахме) в Дубай :) Много доволен съм и пак ще отида!

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Това със сафаритата май става редовен номер - да резервират хората и да не идват да ги вземат със всякакви оправдания. Добре, че всичко се е наредило. Радвам се, че си видял джамията вечер и за влакчето естествено, за любител на екстремните влакчета сигурно почти нищо друго във ферари уърлда не си е заслужавало. А аз съм доволен, че единственото подобно влакче, на което съм се пускал е успяло да задовои претенциите и на истинско про :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Василев

...и за влакчето естествено, за любител на екстремните влакчета сигурно почти нищо друго във ферари уърлда не си е заслужавало.   :)

Ами след първото возене не очаквах и друго да ме впечатли...даже на другото влакче не му обърнах внимание. Качих се от уважение към начинанието иначе и дума не можеше да става за съпоставка. Формула 1 си е формула едно. Няма да забравя какво се случи с вътрешните ми усещания в момента в който бях буквално катапултиран с 240.......оле мале :D

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами след първото возене не очаквах и друго да ме впечатли...даже на другото влакче не му обърнах внимание. Качих се от уважение към начинанието иначе и дума не можеше да става за съпоставка. Формула 1 си е формула едно. Няма да забравя какво се случи с вътрешните ми усещания в момента в който бях буквално катапултиран с 240.......оле мале :D

Както казах-Ферари Парк е един голям боклук с изключение на скоростното влакче. :) Само заради него не  съжалявам ,че бях там.Любопитно ми е как го оценяш спрямо Shambhala в Portaventura?Ние тръгваме утре за Барселона. :)

Стана ми странно ,че сте се стреснали в Дейра(стария Дубай)-хотелът ни беше там и никога не съм съжалявал-напротив,следващия път пак ще букна там.Не знам какво си имал предвид като го пишеш-нито е страшно,нито е по-мръсно.Малко повече индийци и пакита ,но абсолютно безопасно.

Връзка към мнение
Георги Василев

Обевявавам предварително, че е оф топик, а все обещавам, че няма да правя така :)

 

Аз ги категоризирам по показатели - високи, бързи, високи и бързи. След кратка справка преди години разбрах, че няма най-бързо и най-високо в едно. Има най-бързо и най-високо. За Европа Шамбала за момента е най-високата (78m) и най-бърза (134км.) Мога смело да заявя, че Шамбала е уникално добро изпълнение. Формулата е с 240 - да, но и когато бях там, някак си не я приех като влакче, а като нещо самостоятелно и различно от всяко друго. Странно е дори за мен. Адреналина от Формула Роса няма еквивалент, но по нейн си сиобствен начин. В случая съпоставка със Шамбала или Кингда Ка в САЩ са невъзможни. По същество за Шамбала - много добро попадение, невероятен кеф, огромна доза адреналин, особено в най-върховия момент, незабравимо изживяване. Тя ми е номер 1! Ако идеш до там на всяка цена се качи повече от веднъж, даже може и заради мен веднъж :D

Както казах-Ферари Парк е един голям боклук с изключение на скоростното влакче. :) Само заради него не съжалявам ,че бях там.Любопитно ми е как го оценяш спрямо Shambhala в Portaventura?Ние тръгваме утре за Барселона. :)

Стана ми странно ,че сте се стреснали в Дейра(стария Дубай)-хотелът ни беше там и никога не съм съжалявал-напротив,следващия път пак ще букна там.Не знам какво си имал предвид като го пишеш-нито е страшно,нито е по-мръсно.Малко повече индийци и пакита ,но абсолютно безопасно.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обевявавам предварително, че е оф топик, а все обещавам, че няма да правя така :)

 

Аз ги категоризирам по показатели - високи, бързи, високи и бързи. След кратка справка преди години разбрах, че няма най-бързо и най-високо в едно. Има най-бързо и най-високо. За Европа Шамбала за момента е най-високата (78m) и най-бърза (134км.) Мога смело да заявя, че Шамбала е уникално добро изпълнение. Формулата е с 240 - да, но и когато бях там, някак си не я приех като влакче, а като нещо самостоятелно и различно от всяко друго. Странно е дори за мен. Адреналина от Формула Роса няма еквивалент, но по нейн си сиобствен начин. В случая съпоставка със Шамбала или Кингда Ка в САЩ са невъзможни. По същество за Шамбала - много добро попадение, невероятен кеф, огромна доза адреналин, особено в най-върховия момент, незабравимо изживяване. Тя ми е номер 1! Ако идеш до там на всяка цена се качи повече от веднъж, даже може и заради мен веднъж :D

 

Аз ти писах на лични ,преди да видя ,че тук си ми отговорил. :)

Sorry!

Връзка към мнение

Ще се приеме ли за реклама, ако споделя име на фирма за сафари и линк към апартаменти под наем , от които останах доволна? :dontknow: Нямам нищо общо с която и да е фирма, но може би ще бъда полезна на заминаващите за организиране на самостоятелната им програма :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще се приеме ли за реклама, ако споделя име на фирма за сафари и линк към апартаменти под наем , от които останах доволна? :dontknow: Нямам нищо общо с която и да е фирма, но може би ще бъда полезна на заминаващите за организиране на самостоятелната им програма :)

Ако не става въпрос за българска фирма, мисля, че няма проблем  :) .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сафари ползвах от Райна турс ( https://www.raynatours.com ). Типичното за туристите - вечерна разходка и вечеря, но всичко мина по план и не е имало разминаване с взимане и връщане. През деня ми се обадиха да се уверят, че не съм забравила за уговорката ни, а след това ни взеха от апартамента точно навреме. Като цяло съм доволна от фирмата. Платих на ръка на шофьора.

 

На апартаментът попаднах доста неочаквано и след голяяямо търсене. Фирмата е английска с няколко имота в Дубай. Добре поддържани, добра локация, снимките от сайта си отговарят 1:1 с действителността. Нашето апартаментче беше в Timeplace Tower, Дубай Марина (червеното килимче в хола и синя спалня). Плаща се онлайн , цените са в британски паунди. За информация и сравнение - за 7 нощувки (апартамента е за макс 4 човека) платихме 748 паунда, което включва Rental + Property protection Fee. Става дума за средата на Април 2015. Това е сайта -  www.dubaipremierapartments.com.  

 

Надявам се поне с мъничко да съм била полезна :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Най-после намeрих време и аз да споделя за нашето пътуване до Дубай и Абу Даби. Отделихме една седмица, от 04.05. до 11.05., като лично на мен това време ми беше недостатъчно да видя всичко, което бих искала. Смятах, че с по-стройна организация ще вместим всичко, но това се оказа невъзможно, а и не виждам защо човек трябва да се изтезава, при положение, че в повечето случаи първото отиване но Дубай събужда желание и за следващо :lol: .

Получи се така, че преди тръгването не успях да си подготвя подробен план, но Магеланската помощ и в частност тази на Roje, за пореден път се оказа безценна, за което съм много благодарна. :thankyou:  Носех компютъра с мен и вечер, по-скоро нощем след разходките, съставяхме плана за следващия ден. Възможно е и без подробен план човек да се справи в Дубай, но има висок риск от закъснения, безсмислени харчове и губене на време. Слава Богу, нищо от тези неща не помрачи престоя и настроението ни.

Бях си свалила едно приложение за телефона - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.data.metro.dubai.services, което няколко пъти успя да ми свърши хубава работа. В него има и часовото разписание на метрото, както и описание на забележителности и карта, която обаче работи само онлайн.

С удоволствие бих посетила отново Емирствата, но по възможност в по-хладен месец. В два от дните температурата достигна 42-43 градуса, а през останалото време беше минимум 38. И въпреки това си изкарахме чудесно  :sungum:

Времето ни не стигна за плаж, за разглеждане на молове, за любимото безцелно шматкане, за Dubai Miracle Garden, за Сафари и други атракции и забележителности в Дубай, които пропуснахме, защото дадохме приоритет на еднодневния круиз в Оман (описан тук http://magelanci.com/topic/3994-%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B8%D0%B7-%D0%B2-%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BC-%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD/page-2?hl=%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B8%D0%B7), за който ни най-малко не съжалявам. Пропуснахме Биг Бус-а и нямахме достатъчно време за Абу Даби, но живот и здраве, следващия път ще го разгледаме по-подробно.

И понеже, както вече казах, подробен план нямахме, случи се така, че да попаднем случайно на едно много приятно местенце (Al Qasr), за което ще разкажа малко по-долу.

За четящите тук, които биха искали да посетят самоорганизирано Дубай, е важно колко би струвало едно такова пътуване, Ясно е, че може да струва и 2 и 200, но всичко е въпрос на приоритети и индивидуални нужди, и затова ще кажа на нас колко ни излезе. Похарчихме по 1600 лева на човек, като още се чудя дали не пропускам нещо. В тази сума влиза всичко, в т.ч. самолет (с чекиран багаж), хотел (апартамент с всички удобства), транспорт (метро и такси), храна (без ресторанти, но си направихме удоволствие няколко пъти да пием по нещо в заведение) и всички атракции, за които платихме – Бурж Халифа, Аквариума в Дубай Мол, Аквапарка и Аквариума в Атлантис, круиз в Оман, разходка с лодка в Мадинат Джумейра. Да не забравя и магнитчетата за приятели. Сумата щеше да се покачи ако бяхме отишли на Сафари, в Миракъл Гардън, ако бяхме успели да хванем круиза от Дубай Марина (за малко го изпуснахме), и други места, за които не ни остана време. Но за мен това пътуване си заслужаваше и не съжалявам за нито един похарчен лев.

 

И така, пристигнахме в понеделник на 04.05. вечерта с полета на Уиз. Чистотата и реда бяха първото нещо, което ми направи добро впечатление и то не се промени до края на престоя. 

Безпроблемно получихме виза, купихме бира :smile3: , взехме си багажа, заредихме НОЛ картите и скоро след кацането бяхме в автобуса, който ни закара до гарата IBN Battuta, до която се намира и едноименната метростанция. Взехме метрото до Mall of the Emirates. Там беше първата спънка и то изцяло по моя вина. Бях записала някъде телефона и адреса на хотела. Някъде, незнайно къде…и не можах да ги намеря докато не се прибрахме в София. Глупав пропуск, който ни забави с около 30 минути, като в крайна сметка стигнахме до хотела с такси. Хотелът (Splendor Hotel Apartments) пък се оказа на десетина минути пешеходно разстояние от Мола.

Настанихме се, като преди това ни се наложиха преговори с рецепционистката за смяна на определения ни апартамент. Толкова бяхме недоволни, че ни преместиха в „президентския”, на 10-тия етаж с тераса, но с неработещ хладилник. След 10 минути донесоха чисто нов хладилник :unsure:

Тук ще направя малко отклонение за едно от нещата, които ме впечатлиха в Дубай и Абу Даби, а именно отношението към туриста (клиента). Никъде и по никакъв повод не срещнахме отегчително, неуважително или пренебрежително отношение. Никой не подмина въпрос, не се направи на интересен и не ни излъга (за последното вероятно сме били късметлии).

След настаняването в хотела отидохме да пазаруваме в Хипермаркет Lulu, който предния ден в Гугъл Мапс бях забелязала, че е близо до хотела. Магазинът е голям и има всичко необходимо. 

На следващия ден започна същинската програма, къде по план, къде без план:

 

Във вторник (с горе-долу подробен план и то благодарение на Roje) разгледахме суковете в Дейра, качихме се на Бурж Халифа, разгледахме Аквариума в Дубай Мол и се порадвахме на фонтаните. Заради пропуски в организацията откъм преценка на разстоянията, закъсняхме с половин час за качването на Бурж Халифа, но ни пуснаха без никакви препятствия, дори не ни попитаха защо сме закъснели. Със сигурност щяхме да хванем и залеза, ако точно в този ден облаците бяха решили да отидат другаде вместо плътно да се настанят над Дубай. 

 

В сряда (почти без план) бяхме предвидили ходенето в Абу Даби, но във вторник бяхме така мъртвешки уморени, че в сряда не можахме да се излюпим достатъчно рано. Сменихме с програмата за събота (отново почти без план) и отидохме на Дубай Марина. Там се разходихме, но точно в този ден беше толкова топло, че по някое време ни стана лошо, та се скрихме в Марина Мол. Бяхме предвидили и круиз до Бурж Ал Араб, но се оказа, че корабчето е само едно в 15:30 и го изпуснахме. Като се посъвзехме от жегата, отидохме да видим Бурж ал Араб и хотел Джумейра.

 

Останахме известно време на плажа (който намерихме с питане), стана късно, но не ни се прибираше. Решихме, че ще отидем в Мадинат Джумейра (без да знаем какво точно е това) и от автобусната спирка близо до хотел Джумейра (в посока Бурж Ал Араб) хванахме един автобус (№ 8, от който слязохме след две спирки. Озовахме се тук. 

post-1941-0-63631000-1432909874_thumb.jpg

Впоследствие разбрахме, че не сме били в Мадинат Джумейра, а пред Jumeirah Al Qasr (до Мадинат Джумейра), където бяхме твърдо решени да се върнем и да надникнем какво се крие вътре. 

 

Четвъртъкът беше добре плануван :lol:  защото щяха да дойдат да ни вземат от хотела, да ни заведат на круиз в Оман и после да ни върнат обратно. Круизът беше супер, но се върнахме около полунощ, заради срив в граничната компютърна система и съответно пропуснахме възможността за вечерна разходка. 

 

Петък беше заплануван за Мадинат Джумейра, Бурж Ал Араб и Ал Каср (по светло), а впоследствие ни остана време и за Стария Дубай, Дубай Мол и отново Фонтаните (много искахме пак да ги видим). Ал Каср е отворен за посещение и там намерихме една чудна тераска, от която направихме хубави снимки и на която пихме по едно питие.

post-1941-0-59926700-1432910112_thumb.jpg

post-1941-0-45834100-1432910162_thumb.jpg

post-1941-0-22092100-1432910207_thumb.jpg

 

В събота трябваше да стигнем до Абу Даби на всяка цена :huh: . Там видяхме Джамията по светло (за тъмното не успяхме), качихме се на Кепитъл Гейт, 

post-1941-0-93569900-1432910323_thumb.jpg

от там към Емирейтс Палас и Етихад Тауърс.

Съжалявам, че не видяхме повече от Абу Даби по светло. 

 

В неделя помързелувахме в  Atlantis The Palm, като разгледахме аквариума,  

post-1941-0-81331000-1432910458_thumb.jpg

поплацикахме се, произведохме адреналин

post-1941-0-36647100-1432910598_thumb.jpg

post-1941-0-43457100-1432910630_thumb.jpg

и в края на деня загубихме (по-точно аз забравих) фотоапарата. Но благодарение на почтените служители, като се върнах след двайсет минути да го търся, го намерих грижливо прибран  :blush:

 

В понеделник ни остана време само за разходка в Мола на Емирствата (където точно до входа към метрото има стая за съхранение на багаж) и обратно към България  :unsure:

 

Стана малко като пътепис, но се надявам да е било интересно ... :blush:

Редактирано от pamelanb
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Pam, много се радвам, че толкова добре сте изкарали и имаш още един любим град.

 Е не толкова колкото Париж, но поне мъничко :) 

Ааа, и да не забравя, и разказът ти е увлекателен, и снимките  са изключително красиви!!! :good:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Pam, много се радвам, че толкова добре сте изкарали и имаш още един любим град.

 Е не толкова колкото Париж, но поне мъничко :)

Ааа, и да не забравя, и разказът ти е увлекателен, и снимките  са изключително красиви!!! :good:

 

Благодаря сърдечно, но да знаеш, че не пропускам да те споменавам с добро където и когато мога  :airkiss:  Друго си е приятел да ти подаде ръка часове преди тръгването, когато си изпаднал в паника  :girlcrazy:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, и ние се завърнахме от невероятния Дубай. Бяхме с родителите ми, съпруга ми и 5-годишната ни госпожица за 7 нощувки с Уиз в La Villa Najd Hotel Apartments, в Ал Барша, с/у Мола на Емирствата. Бях букнала кола под наем през Ренталкарс – икономична от Юръпкар за 250лв за 7 дни, а на летището добавихме и допълнителното покритие за още 150 дирхама за целия период, което свали самоучастието до 0. В кредитната карта блокираха 1000дрх за евентуални нарушения и 150дрх за тол такси. Имах свалена кракната навигация на смартфоните на Сиджик, която се справи добре с някои изключения, тъй като пътищата им там са супер сложни и постоянно дострояват. Но без навигация просто е немислимо. За 7 дни изминахме 730км. и платихме гориво за общо 100дрх. Литър бензин е 1.70 дрх. Чак не мога да си представя какво е да ползваш градски транспорт при тези големи разстояния, да чакаш по спирки и да вървиш пеш в жегата. Ако ида втори път пак бих наела кола дори и за 2-ма човека, супер удобно е, а какво остава за 5-има.

Пристигнахме в хотела вечерта, паркирахме на подземния паркинг, на рецепция платихме с дебитна карта цялата сума, тъй като не бяха дръпнали нищо предварително и в кеш платихме туристическите данъци. Двустайният апартамент беше просторен, но не и луксозен, както беше обявен. Мебелите вече застаряват, банята е ретро, тук-таме мухъл. Но за цената си е ок. Отскочихме до Мола на Емирствата да хапнем, да обменим дирхами /еврото беше 3.95дрх/ и да си купим предплатена сим карта на ДУ за 35дрх с включени 20мин към национални и международни номера вкл. и България, 20 смс и 200МБ интернет. Купихме си от Карфур плажни чадъри – има по 15, 20, 35...дрх.

2-ри ден – посетихме палмата, снимки пред Атлантис, след това Бурж Ал Араб отвън до бариерата, влезнахме в Джумейра Бийч хотел в лобито и до градината /никой не ни спря/. Следобяд на свободния плаж до Бурж Ал Араб, Um Seqeim 2 /имайте предвид, че паркирането там е безплатно до 16ч, след това се пускат монети от по 1 дирхам в едни автомати и се взима билет, който се поставя на таблото – 1ч-2дрх, 2ч-5дрх и т.н./. Вечерта бяхме на приказните фонтани и Дубай мол. В 20.30ч уцелихме песента на Уитни Хюстън – спираща дъха. В Дубай мол е по-удобно да се паркира на fashion parking, защото е по-близо до фонтаните, до качването на Бурж Халифа, до фешън авенюто и т.н. Докато grand parking е по-отдалечен и се върви повече и е по-объркано.

3-ти ден – отидохме директно до Мадинат Джумейра /първият час е безплатен на паркинга им, но ако преминеш и 1мин отгоре се плаща 10дрх/ - много ми хареса, като една арабска приказка е. След това в Марина мол за хапване, оставихме колата на паркинга, после хванахме water bus пред мола вдясно за 1 спирка до JBR /3дрх на човек/ и от спирката пеш до плажа повървяхме. Наистина във водата има кранове, но това не ни пречеше, снимахме се в другата посока откъм небостъргачите.

4-ти ден – поспахме повече и на обед кацнахме в Дубай мол – разгледахме най-известните му места – аквариума, сука, водопадите. Имахме купени билети за 19ч за Бурж Халифа, но ни казаха, че не по-рано от 18.45ч могат да ни пуснат. Та около 19 и малко бяхме горе, почти видяхме залеза, който не беше нещо особено. Но пък светлините на града бяха много впечатляващи. После долу пак гледахме фонтаните.

5-ти ден – понеже сме от по-поспаливите, а и на малката все и се спеше сутрин решихме да си подремнем, а след това се качихме на басейна на покрива да поплажуваме, защото в 15.30ч имахме час за сафари пред хипермаркет Лулу /тръгнехме ли нанякъде, трудно бихме се прибрали до това време, разстоянията са наистина огромни/. Водата в басейна беше хладка и супер приятна, докато в морето бе направо чай. За сафарито дълго се чудих от коя фирма да купя ваучери, понеже четох много негативи в трипадвайзъра за няколко фирми. В крайна сметка се спрях на Green Land Tourism с ваучери по 79дрх от този сайт

http://www.dealgobbler.com/dubai/safari/dubai-deal-safari-glt-desert-safari-green-land-tourism-new.html#.VW4BJ8_tmko Обадих им се в деня на сафарито, за да разбера точен час, а и да ги подсетя за нас, бяха много любезни, провериха ни имената и ни дадоха мобилния на шофьора. 5мин преди уговорения час шофьора ми звънна на gsm-а да разбере дали сме в Лулу-то вече и да каже, че идва. Аз очаквах да ни вземат с автобус, както пишеше в офертата и бях много изненадана, когато видях Ленд Крузера. Качихме се и отпрашихме към пустинята, към мястото, където се чакаха с другите джипове. На всички джипове и на самия лагер пишеше Sky Land Tourism, не разбрах дали са под една шапка с Green Land Tourism или работят заедно. Карането по дюните беше доста екстремно на моменти, но джиповете се изчакваха и караха в колона, това продължи около 40мин. Накрая вече ми стана лошо и исках по-бързо да пристигаме в лагера. Веднага щом пристигнахме се качихме на камилите и направихме един кръг, съвсем достатъчен. После който искаше сeнд бординг, шиша /даваха чисто нови опаковани мущуци/, кафе, чай, сладки, хенна, традиционни арабски костюми, неограничено кола, миринда, спрайт и вода. Предястието беше шаварма + панирани неща, а основното на блок маса – печени мръвки на барбекю, салати, боб, ориз, картофи, и техни си там неща + арабски питки, а десертът беше нарязани плодове с крем. Всичко беше вкусно. Програмата беше бели денс, танура и огнено шоу. Вечерта шофьорът ни закара вместо до Лулу направо в хотела без да доплащаме. Много сме доволни от фирмата и организацията, препоръчвам с 2 ръце, а и за тази цена беше перфектно...

6-ти ден – сутринта тръгнахме за Абу Даби като първата цел беше Емирейтс Палас. Разкошен дворец, а най-хубавото е, че може свободно да се посещава от туристите /стига да няма някаква среща на високо ниво/. Почувствах се като в Бързи и Яростни 7 J Стоях на стъпалата и гледах Етихад Тауърс. След много снимане, отидохме в Марина мол да хапнем, от там към Кепитъл Гейт /най-наклонената сграда в света/. Колата ни я паркираха /нямаш избор/ и ти дават талонче, на което трябва да ти бият печат и тогава ти е безплатно паркирането, иначе е 30дрх. Горе на 18 етаж погледахме, пихме кафе, безалкохолни /по 25дрх са/, биха ни печат в заведението и слезнахме, докараха ни колата и отпрашихме към бялата джамия. Дадоха ни абаи и влязохме. Много е красива, снежно бяла, вътре с тези красиви полюлеи със Сваровски и изрисувана толкова изящно. На тръгване от Абу Даби се отбихме до Yas island да видим пистата на формулата и хотела Яс Вайсрой до нея, даже влезнахме в него, малко снимки и към Дубай. Там спряхме на Марината да я видим осветена и после към хотела.

7-ми ден – плажа Ал Мамзар, първо плажувахме на 4-ти, а после на 3-ти плаж. Много екзотичен плаж с чиста вода и беседки, палми, съблекални, тоалетни, душове... Имаше големи вълни. Близо до главния вход има една сграда, в която има заведение за бързо хранене, иначе до самите плажове не продават храна, а само чипсове, бисквити, нес кафе и т.н. Вечерта изгледахме няколко представления на фонтаните като за последно.

8-ми ден – докато стегнем всичкия багаж и тръгнем, то стана обед и право в мола на Емирствата да хапнем, да се разходим и да видим ски пистата и марша на пингвините в 14ч. От Карфур си купихме магнити, картички, шоколадови фурми и хайде към летището. Малко преди летището има бензиностанция с МакДоналдс, където може да се зареди, после върнахме колата, разписаха ни протокола. Поисках и за мен екземпляр, понеже искаха да си го приберат и те казаха, че ще ми отпечатат направо заключителен договор с протокол, та ги изчаках /иначе нямаше да ми дадат нищо/. Казаха, че до 2-3 седмици ще ми отблокират сумата.  Полетът ни закъсня с 1 час, но в 00.30ч благополучно кацнахме в София. Безкрайно съм щастлива, че сбъднах една мечта, изживях една арабска приказка, която винаги ще пазя в сърцето си.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

За пръв път пиша във форума (разбира се, отдавна чета теми). Попаднах на много полезен сайт относно транспорта в Дубай : 

 

http://2gis.ae/dubai/route/13933616937566252/routeSearch/center/55.28551%2C25.261512/zoom/16/routeTab/rsType/bus/from/55.289404%2C25.262512╎Dubai%2C%20Ghubaiba%20Bus%20Station%207/to/54.878867%2C24.825541╎Abu%20Dhabi%20Bus%20Station

 

Това е линк, който показва примерно придвижване от Добай до Абу Даби..

 

С 2 думи - може да разгледате картата на Дубай , да си изберете начална и крайна спирка, и сайта автоматично ви генерира маршрут. Доста е полезно, през него съм си планирал всички предвижвания с автобус.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Момичета и момчета, какво да очаквам от времето в Дубай през октомври и дали градините ще са отворени по това време. На сайта им пише, че ще отворят отново през зимата, но няма конкретна дата, та се чудех какво разбират по зима там...Мисля си, че няма да са големите горещини пък и билетите на Wizz-a тогава са ОК.

Връзка към мнение

Момичета и момчета, какво да очаквам от времето в Дубай през октомври и дали градините ще са отворени по това време. На сайта им пише, че ще отворят отново през зимата, но няма конкретна дата, та се чудех какво разбират по зима там...Мисля си, че няма да са големите горещини пък и билетите на Wizz-a тогава са ОК.

 

Няма конкретна дата, но предишни години са отваряли винаги края на ноември, началото на декември:

http://www.emirates247.com/news/emirates/dubai-s-miracle-garden-opens-2014-11-30-1.571741

 

http://www.emirates247.com/news/emirates/dubai-s-miracle-garden-opens-with-45-million-flowers-2013-11-28-1.529512

 

Времето смятам, че ще е относителна жегичка, но най-бруталните дубайските жеги и студ ще са попреминали. Казвам студ, че една приятелка казва, че лятото просто не се издържа от студ там, всички климатици са надути на минимум и температурната разлика между вътре и вън е страшна. Ето от уики, средна температура през октомври е 35 градуса:

https://en.wikipedia.org/wiki/Climate_of_Dubai

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря, Георги!

Относно студа - имахме няколкочасов престой на Доха и умряхме от студ. Прекарахме времето търсейки най-топлото място на летището. Накрая си извадих хавлията от раницата и се завих с нея, защото връхните ми дрехи бяха в чекирания багаж. За такива дестинации си имам едно наум вече. 

Жалко, че ще пропуснем градините! :)

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте!

 

След като wiz промениха датите на полета се оказа, че разполагаме с допълнителни два дни за посещението ни в Дубай. Реших тези два дни да бъдат в Абу Даби. В тази връзка имам няколко въпроса.

Направих резервация в Swiss belhotel Corniche. Ще бъдем там 1-3.12. и за съжаление хващаме точно национален празник /02.12.2015/, ден, в който се очаква да бъде страшна лудница и придвижването ще е доста трудно. А хотелът е с добра локация и реално бихме могли да се придвижваме и пеш. Зная, че времето е кратко. Планирам да посетим Емирейтс палас отвън без да влизаме вътре и Етихад Тауърс. Няма да правя резервация за следобеден чай (175 AED), ще ми се да отидем на свободна консумация /с оглед това, че е такъв ден, вероятността да се качим на 74 етаж не е много голяма, но ще опитаме/.

На следващият ден 03.12. съм планирала джамията и о. Яс и тогава ще тръгнем за Дубай. А, като пристигнем на 01.12. вечерта бихме могли да минем и да видим джамията осветена.

Правилно ли схващам, че летището, на което кацат полетите с Wizz е на път за Абу Даби, т.е. разстоянието не е 130км, ами по-малко от 100км?

Някой бе дал линк за измерване на разстоянията между т.А и т.Б /точно което ми трябва в момента/, но не мога да го открия. Ако се сещате за такава препратка, моля да ми я постнете.

Мислите ли, че „програмата“, която съм направила по-горе е осъществима с оглед на краткият период от два дни, с който разполагаме? Ще бъдем с кола.

Всяко едно мнение ще ми бъде от полза, за което благодаря предварително!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.