Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 6 часа, Alexander каза:

От jetcost.nl/ ми дава на-ниска през lastminet,

Аз съм през българско IP и ми намали цената за един еднопосочен на Aegenan през opodo и edreams от 24 на 8 евро,а lastminet ми два 16 евро.

Успешно купени два еднопосочни билети един след друг през opodo и плащане с виза кредит и получване на потвръждение в рамките на минути.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
1 hour ago, Ivko said:

Аз съм през българско IP и ми намали цената за един еднопосочен на Aegenan през opodo и edreams от 24 на 8 евро,а lastminet ми два 16 евро.

Успешно купени два еднопосочни билети един след друг през opodo и плащане с виза кредит и получване на потвръждение в рамките на минути.

Кое оподо? 

Връзка към коментар
6 hours ago, yordanov said:

Сигурен ли си, че това е датата? Не виждам директни полети на 3.03 между Вилнюс и Талин.  

 

Когато аз търсих полети с тях преди година помня, че най-евтино беше през техния сайт. Никакъв посредник не даваше отстъпки, но може това да се е променило.

Иначе Viabuy в Румбо обикновено минава повече от веднъж. 

Ползвах Transferwise , която я разпознава за такава и само 1 път мина днес за съжаление, въпреки, че с нея купих преди 1 седмица пак билет....а сега ми пише след 3 месеца....

Връзка към коментар

jetcost.nl->edreams.nl и momondo.nl->edreams.nl

 

Сваля по около 6-7 евро на билет от Ryanair - от 24.5 евро на 17-18. Най-оптималния вариант беше с някаква карта, която не ми се пробваше каква е (сигурно маестро), но оскъпяването с другите методи беше 50 цента и не ми се занимаваше да ръчкам. Платих с Paypal. Беше нужно няколко пъти да се търси за да излезе най-добрата отстъпка.

 

Като цяло сигурно може и по-оптимално, но тук не сменях имейли, карти, ip-та, грешки в имената и т.н. Платих си с едни и същи данни 4 пъти. 3 от резервациите бяха потвърдени моментално, четвъртата е на processing, надявам се всичко да е ок и с нея. 

 

П.С. Докато го напиша и дойде потвърждението и за последния полет. 

 

В крайна сметка вместо 97.8 всичко ми излезна 76.40 евро. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 13 часа, Ivko каза:

Аз съм през българско IP и ми намали цената за един еднопосочен на Aegenan през opodo и edreams от 24 на 8 евро,а lastminet ми два 16 евро.

Успешно купени два еднопосочни билети един след друг през opodo и плащане с виза кредит и получване на потвръждение в рамките на минути.

Междудругото ако минавате през оподо плащането минава с всякакви карти с 85 цента оскъпяване от цената на плащането с кредитна 😎

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Както и предполагах не дойде детския билет от бравофлай, седи си в изчакване и в момента.. 

Вчера писах, че на сайта им всичко над 12 год се води възрастен.

Captureeeee.JPG.496d10bb10864686a3c2fec6343bbe8a.JPG

 

След подозрението ми, че няма да издадат билета изобщо и въпреки разговора ми с тях, днес реших да не чакам до последния момент от изтичането на 24 часа от първите резервации и взех нов единичен билет за възрастен  директно от Райън.

Ако минат 24-те часа, дори да купя след това нов билет, ще имам такса за свързване на резервацията с моята  над 20 евро, за вида билет го оправят от възрастен на детски в рамките на 24 часа без проблеми, но трябва и двете резервации да са пресни, за да се свържат.

 

Лично съм се разправял за приятел с тях, като в началото им писах изрично, че искам да купя още един детски билет и казаха да купи  за възрастен и се обади веднага да го добавим към другите и да му сменим типа, но накрая искаха нещо от сорта на 20 евро, понеже другата резервация беше стара, но това не го казаха в предния чат. 

 

 

Та купих билет за възрастен преди малко и започнах чата с Райън, оправиха всичко, но остава  неудобството, че детския билет  не може да се чекира онлайн, само на гише-безплатно. Отделно се оказа, че при купуване на детски билет с тръгване от Англия има намаление, нещо което го няма при другите страни и билетите са с еднакви цени и щели до 24 часа да ми върнат 10 или 12 евро не помня точно.

 

Сега чакам да се произнесат от бравофлай и да ми върнат парите за висящия билет при тях. 

Ако по някаква случайност го изкарат днес или утре, ще го върна на Райън, няма проблеми и връщат парите при наличието на 2 билета за едно лице и един полет.

Извода е, че макар всичко да е без шашми и схеми, при опит за купуване на билети с бравофлай има разминаване между тях и румбо при избора на годините на пътниците и от това може да произлязат проблеми, при купуване на билет за лице под 16 години.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
1 hour ago, Alexander said:

Както и предполагах не дойде детския билет от бравофлай, седи си в изчакване и в момента.. 

Вчера писах, че на сайта им всичко над 12 год се води възрастен.

Captureeeee.JPG.496d10bb10864686a3c2fec6343bbe8a.JPG

 

След подозрението ми, че няма да издадат билета изобщо и въпреки разговора ми с тях, днес реших да не чакам до последния момент от изтичането на 24 часа от първите резервации и взех нов единичен билет за възрастен  директно от Райън.

Ако минат 24-те часа, дори да купя след това нов билет, ще имам такса за свързване на резервацията с моята  над 20 евро, за вида билет го оправят от възрастен на детски в рамките на 24 часа без проблеми, но трябва и двете резервации да са пресни, за да се свържат.

 

Лично съм се разправял за приятел с тях, като в началото им писах изрично, че искам да купя още един детски билет и казаха да купи  за възрастен и се обади веднага да го добавим към другите и да му сменим типа, но накрая искаха нещо от сорта на 20 евро, понеже другата резервация беше стара, но това не го казаха в предния чат. 

 

 

Та купих билет за възрастен преди малко и започнах чата с Райън, оправиха всичко, но остава  неудобството, че детския билет  не може да се чекира онлайн, само на гише-безплатно. Отделно се оказа, че при купуване на детски билет с тръгване от Англия има намаление, нещо което го няма при другите страни и билетите са с еднакви цени и щели до 24 часа да ми върнат 10 или 12 евро не помня точно.

 

Сега чакам да се произнесат от бравофлай и да ми върнат парите за висящия билет при тях. 

Ако по някаква случайност го изкарат днес или утре, ще го върна на Райън, няма проблеми и връщат парите при наличието на 2 билета за едно лице и един полет.

Извода е, че макар всичко да е без шашми и схеми, при опит за купуване на билети с бравофлай има разминаване между тях и румбо при избора на годините на пътниците и от това може да произлязат проблеми, при купуване на билет за лице под 16 години.

Може ли малко подробности за това, че Райън връщат парите за купен билет, ако едно лице има два билета за един и същ полет. До колко време от покупката може да се върне единия билет и коя цена връщат?

Връзка към коментар
преди 26 минути , ДиянаВ каза:

Може ли малко подробности за това, че Райън връщат парите за купен билет, ако едно лице има два билета за един и същ полет. До колко време от покупката може да се върне единия билет и коя цена връщат?

Няма определен срок, мен ме питаха кой искам да ми върнат, естествено избрах по-скъпия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Може ли да се купи билет с priority за Райън през тези сайтове? Или варианта е да си го добавя по-късно към резервацията? 

А колко се оскъпяваше priority, ако го добавя на по-късен етап? Да не вземе да стане "танто за кукуриго", искам хубавичко да си го сметна :grin: 

Връзка към коментар

Искам да купя билет на AirChina и в техния сайт виждам че си партнират с Дойче бан и в цената е включен и билета за влака до летището, който в нашия случай е около 80 евро. Ако купя билета през някой от тук обсъжданите сайтове някой знае ли дали ще се запази тази опция? 

 

Връзка към коментар

тези билети не са ли от града, от който тръгва влака? Ако изходната точка е същата, би трябвало да е е включен по същия начин.

имам предвид изходната точка не е летището, а гарата. Пътувал съм така с Ер Франс, билета тръгваше от гара Миди, а не от летището на Брюксел и отсечката с влак беше Брюксел - Париж

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, Alexander каза:

Както и предполагах не дойде детския билет от бравофлай, седи си в изчакване и в момента.. 

Вчера писах, че на сайта им всичко над 12 год се води възрастен.

Captureeeee.JPG.496d10bb10864686a3c2fec6343bbe8a.JPG

 

След подозрението ми, че няма да издадат билета изобщо и въпреки разговора ми с тях, днес реших да не чакам до последния момент от изтичането на 24 часа от първите резервации и взех нов единичен билет за възрастен  директно от Райън.

Ако минат 24-те часа, дори да купя след това нов билет, ще имам такса за свързване на резервацията с моята  над 20 евро, за вида билет го оправят от възрастен на детски в рамките на 24 часа без проблеми, но трябва и двете резервации да са пресни, за да се свържат.

 

Лично съм се разправял за приятел с тях, като в началото им писах изрично, че искам да купя още един детски билет и казаха да купи  за възрастен и се обади веднага да го добавим към другите и да му сменим типа, но накрая искаха нещо от сорта на 20 евро, понеже другата резервация беше стара, но това не го казаха в предния чат. 

 

 

Та купих билет за възрастен преди малко и започнах чата с Райън, оправиха всичко, но остава  неудобството, че детския билет  не може да се чекира онлайн, само на гише-безплатно. Отделно се оказа, че при купуване на детски билет с тръгване от Англия има намаление, нещо което го няма при другите страни и билетите са с еднакви цени и щели до 24 часа да ми върнат 10 или 12 евро не помня точно.

 

Сега чакам да се произнесат от бравофлай и да ми върнат парите за висящия билет при тях. 

Ако по някаква случайност го изкарат днес или утре, ще го върна на Райън, няма проблеми и връщат парите при наличието на 2 билета за едно лице и един полет.

Извода е, че макар всичко да е без шашми и схеми, при опит за купуване на билети с бравофлай има разминаване между тях и румбо при избора на годините на пътниците и от това може да произлязат проблеми, при купуване на билет за лице под 16 години.

Пиша крайния резултат. 

Вчера следобед получих стандартен-автоматичен мейл, че не са успели да издадат билета, че ще върнат парите и евентуално използваните ваучери.

Както се и предполагаше се разви всичко.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 10 часа, neuromancer каза:

Ако изходната точка е същата,

Тръгването на влака е от Траунщайн, полета е от Мюнхен. Ако купя билета от сайта на AirChina в него ще бъде включен и билета за влака. Не знам дали тази възможност ще се запази и ако купя билета от Seat24 примерно, който дава с около 60 евро по-ниска цена на самолетния билет.

Връзка към коментар

Купувам билет от Траунщайн до летището в Мюнхен

преди 13 минути , neuromancer каза:

А къде пише за безплатния влак?

 

The railway fare is included in the package price quoted in the reservation.

During your ticket booking process, the departing German city of your choice will be referred to as QYG, which is the code of Deutsche Bahn and stands for all available train stations within Germany. Please select Duesseldorf, Frankfurt, or Munich, where Air China offers flight services in Germany and select Air China flights according to your itinerary needs.

Currently, only one-way and round-trip options are available through the online Rail & Fly reservation system. The ability to book ‘open-jaw’ itineraries (flying to one city, traveling to another city and flying from there back to the original city) is not supported at this time.

The Rail & Fly product is a packaged service. Please note that the rail section and the flight section must be purchased together. The train ticket may not be purchased separately from the flight booking. For reservations and ticket purchases, please visit the Rail & Fly reservations page on the website.
 

  Seating Class  

The seating class of your DB train ticket shall match with that of your Air China flight ticket: for First Class or Business Class flights, the seats on your train will be First Class; for Economy Class flights, the seats on your train will be Second Class.


 

The train schedule displayed during your purchase process is for reference only and does not represent valid connections. Please choose the appropriate DB train connections for your trip with Air China by yourself. You may obtain DB timetable information on www.bahn.de, at a DB-Reisezentrum (Deutsche Bahn Travel Center), or at travel agencies with “DB-Agency” (connected to Deutsche Bahn). Please ensure sufficient times when connecting between DB trains and Air China flights, especially for your departures from Germany when you need to consider the check-in deadlines for Air China flights.

 

 

 

Връзка към коментар

Според мен, ако билета от сайта започва от Траунщайн (или QYG), а не Мюнхен влака ще е включен в цената, не виждам никакво ограничение да не е. По-скоро може да има проблем дали ще ти излезе същия билет като търсиш през сайта, но това може да го провериш и без да купуваш билета.

Точно с Air China нямам опит, а с Ер Франс и там си е като обикновен самолетен билет, нищо, че е с влак.

Връзка към коментар
На 20.11.2018 г. в 9:29, koliob каза:

Още една опция с добри отстъпки за тези, на които Rumbo/Bravofly/Lastminute им разпознава някоя от картите като Viabyu Prepaid Mastercard:

 

https://secure.lastminute.de/booking/flight/338A9F83C1801599A94E198715328EDDDFC627B0DC9B9934A4FDEF4C26C7DE58

 

Кликвате на "Zurück" и си търсите полета.

Това е най-железният линк в последните седмици 🙂 

Полет на Ryanair за 17.90, за двама пътници еднопосочно ми го намали от 35.80 на 19.35 EUR. Над 16 евро реална отстъпка без смяна на IP адрес. Плащане с Transferwise, разпознат като Viabuy.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Схемата през румънския Jetcost отново дава добри намаления за билети на Ryanair и Wizzair (до EUR 15 на билет), както и на почти всички други авиокомпании (до EUR 30 на билет). Плащането е с MC Viabuy и всички други карти, които се разпознават като MC Viabuy. Най-важното е, че засега няма ограничение за броя на покупките.

 

jetcost.ro -> bravofly.com

 

Тук, както и при останалите схеми с участието на Rumbo, Bravofly и Lastminute важат следните ограничения:

1. Цената на една резервация след прилагането на отстъпката никога не пада под прага от EUR 10, незвисимо дали билета струва EUR 5 или EUR 20 на сайта на превозвача.

2. Отстъпката от цената на една резервация никога не е по-голяма от 1/2 от цената на резервацията на сайта на превозвача. Т.е. ако купувате билет, който на сайта на Ryanair струва EUR 22 - Bravofly ще покаже цена EUR 11. 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към коментар

Преди 2-3 дни rumbo.es даде най-голяма отстъпка от 30 евро (е, верно, за билет от 120 евро :angry2: на air bg  София-Амстердам) със стандартна КК Visa.

 

Нито jetcost-овето, нито Bravofly, други румбовци, както и lastminute (по схемата (линка)  на @koliob от преди 2-3 страници) не успяха да предложат дори и близка до тази отстъпка.

Така че, пробване си трябва.:wink:

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , Таньо каза:

rumbo.es  дава отстъпка с Viabuy Mastercard Prepago.

Полета е на Райънер.

image.png.ff50bb14cbae09c1c0ed40ef25a0d289.png

 Да и като таква минава на Уиз, но аз успях да взема само два пъти и после ми даде,че вече е ползвана

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.