Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Здравейте, от около половин месец намерих форума и следя някои теми. Мога да Ви поздравя за полезните неща написани тук!👏

 

Сега и да мина към две основни неща:

1. Ще ходя в Минк и съответно ще трябва да пътувам с Търкиш Еърлайнс. Според  прочетеното тук проверих използваните от Вас сайтове и единствените различни цени, които намерих (за мен) са на vayama.com и budgetair.com, т.е. сайтове под една шапка. Стандартната цена е около 260 EUR, та затова ако някой е ползвал или знае къде за Турските авиолинии има най-добри цени, моля да сподели!

 

2. Същевременно от написаното по-горе преминавам и към второто нещо. Поради добрите цени на vayama и budgetair си направих регистрация там. На 23.11. направих опит да си закупя билет от budgetair и първата транзакция ми бе отказана (незнайно защо), а втората мина, но с грешка от тяхна страна. И там започнаха мъките - парите не достигнали до тях, а получих номер на резервацията (както трябва). Едва на 27.11. след много разговори с тяхния кол център и ПИБ ми върнаха парите, но с нареждане като приход и платих съответно входящи и изходящи такси (не ми отменили плащането).

По препоръка на сътрудник си направих нова резервация на vayama (на 28.11) и отново същата ситуация към момента. Никакво съдействие от тях. никакви отговори и парите ми са блокирани, а те казват, че пристигат при тях. ПИБ ми обясниха точно какво става, имам и разпечатки от тях, но холандците не съдействат. Изразходих 400 минути за международни разговора и говорих с над 25 техни сътрудника - нищо. Имам над 30 пратени писма през системата и мейл-а им - нищо. Само един техен сътрудник отговори, че имали проблем със системата им и засягал някои хора, не всички, но.. толкова.

Надявам се никой да не попада в такава ситуация, защото явно нещата там не се случват изобщо в полза на клиента щом има проблем, и то техен. В момента губя време и пари заради тях и нищо.

Ако някой също може да предложи някакво решение, също ще съм благодарен,

 

Според моя опит към момента със сайтовете за намаления - ако нещата работят, супер. Ако обаче нещо не стане - запозват мъките за клиента, не за предлагащия услугата.

 

 

Не се гордея с първото ми мнение, защото е  в основната си част е негативно, но се надявам и аз да получа решение и Вие да сте предупредени и имате едно на ум!

 

Засега лек ден от мен!

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към коментар

Не, вече по три причини:

1. Аз виждам как парите имат референция с резервиран полет и номер от холандците като основание. Отделно се оказа, че този билет е на друго име. Дори се объркаха и ми пратиха неговата сметка, имена и всички данни по резервацията му, като аз още в началото казвах, че са в грешка. След третия мейл от мен с настояване да погледна моите имена и тези на билете получих: "Извинете, това е друго лице, забравете за всичко получено от нас преди това!" Пълен майтап!

 

2. Пробвахме от друга карта - отново грешка и не взема парите. Пробвахме 3 карти, като две от тях не са български.

 

3. Преди малко получих потвърждение от тях, със снимка от ситемата им, че ми правят "refund", всички мои детайли се виждат. Това означава, че парите са взети от тях и ги връщат, не птказват операцията. От банкова гледна точка са разлини операции и има такси за тях. Когато питах:"защо аз трябва да плащам за вашите грешки в системата и проблемите ви?" съобщенията престанаха. Всичко това е дори само за първото плащане.

 

Второто, все още никой не го е разгледал, както виждам. За него дори и отговор нямам.

 

Загубена работа, отказаха ме завинаги!

vayama<=>budgetair <===> NEVER AGAIN

Редактирано от crashman
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Жалко за проваления ти първи опит с vayama. Аз също ги ползвах за първи път преди няколко дни, но за щастие всичко си беше наред. Чета, че си клиент на Fibank, аз също платих с тяхна карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако на някого му изкочат билети за Мадрид (или Порто (и/или) Лисабон) в първите три уиенда на януари или последните два на февруари, че час търсих и изненадващо нищо интересно към момента няма, нека сподели 🙂

Връзка към коментар
преди 25 минути , iampetko каза:

Ако на някого му изкочат билети за Мадрид (или Порто (и/или) Лисабон) в първите три уиенда на януари или последните два на февруари, че час търсих и изненадващо нищо интересно към момента няма, нека сподели 🙂

Аз следя за Лисабон,до вчера се намираха за около 50 евро двупосочно,днес са по скъпи,датите са 23.01-27.01 с прекачване на отиване от карлсруе и на връщане през брюксел

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 3.12.2018 г. в 16:21, crashman каза:

 

Загубена работа, отказаха ме завинаги!

vayama<=>budgetair <===> NEVER AGAIN

Интересно. Преди 20 дни точно с карта на ПИБ, мастър кредитна купих 3 билета от бъдгет. Латвийската версия си.дърпаше парите веднага, а.потвържденията идваха до 5.минути. 

Единственият проблем е, бе след като прехвърля резервациите.в акаунт.ми в mайън НЕ МОГА ДА СЕ.ЧЕКИРАМ МОБАЙЛ, та.се наложи. Да се.чеквам на сайта и да.разпечатвам...

Но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при плащане ми.искаше 3D организация. 

Връзка към коментар
преди 1 час, antony2001 каза:

Интересно. Преди 20 дни точно с карта на ПИБ, мастър кредитна купих 3 билета от бъдгет. Латвийската версия си.дърпаше парите веднага, а.потвържденията идваха до 5.минути. 

Единственият проблем е, бе след като прехвърля резервациите.в акаунт.ми в mайън НЕ МОГА ДА СЕ.ЧЕКИРАМ МОБАЙЛ, та.се наложи. Да се.чеквам на сайта и да.разпечатвам...

Но ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при плащане ми.искаше 3D организация. 

Да, и при мен искаше 3D, и аз от латвийската, но.. НЕ.

 

Взеха ми парите и за втората транзакция, не я отказаа и ги върнаха отново. Пак такси входящи и изходящи платих. Бях им бесен, написах им един гневен майл и получих отговор, че имали "technical glitch". Чакам отговор, кой ще ми покрие таксите заради техните проблеми.

 

Чудя се дали мога да зи съдя за пропуснатото време, изразходвани средства и платените такси заради техните грешки.

 

P.S. Иначе си купих билет от вече ползваните trip.bg. Там поне проблем няма. Съдба..

 

P.S.2 Ползвам го от много години, като причината не е тази, но знам ли вече 🔀😁

Редактирано от crashman
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ако някой има да купува билети SOF - AQJ на Ryanair може да го направи по схемата www.kayak.de -> opodo.de. Така излизат по-евтино с до EUR 8 на човек на полет. Трябва да се ползва спонсорираната връзка, която е над резултатите. Най-добре намалява при търсене на еднопосочен полет за двама души. Плащането е с VISA Entropay. По-този начин могат да се купуват по-евтино билети и по много дестинации на Ryanair между градове в Европа и Мароко.

 

image.png.8110d2e73710984c71f71b0b969e206e.png 

 

image.png.5308101e3ee4a98aac145e5db2014ef9.png

 

По същата схема могат да се купуват и еднопосочни билети SOF -> VAR и VAR -> SOF за EUR 17, но трябва да се търси за 1 пътник.

 

image.png.69a2c4b5e3e3ffe26b82742f628bd0ef.png

Редактирано от koliob
  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Директно на kayak.de ми намали полет София-Атина на Aegean от 148 евро на 84 евро, както за един така и за двама, но си забравих картите у дома и не мога да разбера дали има ограничение с определена карта. А за двупосочен ми намаля от 239 на 128 евро.

 

momondo.nl ->edreams.nl София-Атина 148 евро намаля на 73 евро би трябвало да минава плащането с всякакви карти и пейпал

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 11 часа, Ivko каза:

А за двупосочен ми намаля от 239 на 128 евро.

 

momondo.nl ->edreams.nl София-Атина 148 евро намаля на 73 евро би трябвало да минава плащането с всякакви карти и пейпал

То хубаво ги намалява, но за какъв тип карта важи това намаление? Че май трябва да се достигне до последната стъпка (на плащане), за да разбере човек за каква карта е валидно...

Редактирано от montepinar
Връзка към коментар
На 3.12.2018 г. в 10:21, crashman каза:

На 23.11. направих опит да си закупя билет от budgetair и първата транзакция ми бе отказана (незнайно защо), а втората мина, но с грешка от тяхна страна. И там започнаха мъките - парите не достигнали до тях, а получих номер на резервацията (както трябва). Едва на 27.11. след много разговори с тяхния кол център и ПИБ ми върнаха парите, но с нареждане като приход и платих съответно входящи и изходящи такси (не ми отменили плащането).

По препоръка на сътрудник си направих нова резервация на vayama (на 28.11) и отново същата ситуация към момента. Никакво съдействие от тях. никакви отговори и парите ми са блокирани, а те казват, че пристигат при тях. ПИБ ми обясниха точно какво става, имам и разпечатки от тях, но холандците не съдействат. Изразходих 400 минути за международни разговора и говорих с над 25 техни сътрудника - нищо. Имам над 30 пратени писма през системата и мейл-а им - нищо. Само един техен сътрудник отговори, че имали проблем със системата им и засягал някои хора, не всички, но.. толкова.

Надявам се никой да не попада в такава ситуация, защото явно нещата там не се случват изобщо в полза на клиента щом има проблем, и то техен. В момента губя време и пари заради тях и нищо.

 

 

Много неприятна ситуация... За съжаление поредният пример как "по-евтиното понякога излиза по-скъпо"  😞 

Връзка към коментар

Тъй като темата и без друго е много обемиста и е трудно да се следят живите промоции, моля да не се разводнява и с търсене на билети - за тази цел има отделен подфорум, където можете да публикувате тема за търсене на конкретен билет.

 

Нека тази тема да остане само за споделяне на оферти.

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар

MC Transferwise отново безотказна с 13€ off за Ryanair през австралийския Jetcost > bravofly

За шест месеца около 35 резервации (повечето за мои познати) и спестени към 400-450€. 

 

С Revolut се превръща в незаменима! 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 8 минути , stanimir каза:

MC Transferwise отново безотказна с 13€ off за Ryanair през австралийския Jetcost > bravofly

За шест месеца около 35 резервации (повечето за мои познати) и спестени към 400-450€. 

 

С Revolut се превръща в незаменима! 

Тествай и португалския jetcost -> rumbo.pt - често дава още по-ниски цени от австралийския си събрат и пак плащането е с Viabuy.

 

А на мен по някаква неясна причина Transferwise картата не ми минава въобще, дава грешка на плащането всеки път. Чудя се да не бъркам нещо в настройките на ап-а, въпреки че ги прегледах 10 пъти.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

@Георги Матеев,  тествах сега и jetcost>rumbo.pt.  Дава 21€ отстъпка за полети на Ryanair над 40€ ,  но плащането не минава с обяснението за една покупка на 3 месеца. 

При по-евтините полети отстъпката е в рамките на 7-8€ и при двата сайта (всъщност явно зависи и от дестинацията - сега видях отстъпка 13€ и за произволен полет под 30€) 

 

През jetcost.au>bravofly  минаха четири поредни плащания в рамките на половин час без смяна на IP , триене на бисквитки или друго.  Дори данните са запаметени и давах единствено потвърждение. 

 

Уж bravo и rumbo са в една група... май още никой не е намерил логично обяснение за плащанията в тези сайтове. 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

@Георги Матеев,  тествах сега и jetcost>rumbo.pt.  Дава 21€ отстъпка за полети на Ryanair над 40€ ,  но плащането не минава с обяснението за една покупка на 3 месеца. 

При по-евтините полети отстъпката е в рамките на 7-8€ и при двата сайта (всъщност явно зависи и от дестинацията - сега видях отстъпка 13€ и за произволен полет под 30€) 

 

През jetcost.au>bravofly  минаха четири поредни плащания в рамките на половин час без смяна на IP , триене на бисквитки или друго.  Дори данните са запаметени и давах единствено потвърждение. 

 

Уж bravo и rumbo са в една група... май още никой не е намерил логично обяснение за плащанията в тези сайтове. 

 

Можеш да тестваш и румънския линк: jetcost.ro -> bravofly.com
Дава доста добри отстъпки и не излиза съобщението за ограничение, но мoите карти не ги разпознава като Viabuy.

Също така можеш да тестваш и немския Lastminute през този линк (също дава много добри отстъпки):

https://secure.lastminute.de/booking/flight/1D6293A5AE7D2880B7C7DED6B5BC958A2254391D244905E64802D43CB62ACD5B

Редактирано от koliob
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, koliob каза:

Можеш да тестваш и румънския линк: jetcost.ro -> bravofly.com
Дава доста добри отстъпки и не излиза съобщението за ограничение, но мoите карти не ги разпознава като Viabuy.

Не знам дали имате инсталиран app Phyre. Добро приложение за плащане в магазините с телефон вместо с карта. Може да се използва и за пращане или получаване на пари без такси.

Та мисълта ми е, че отскоро пуснаха и виртуални карти mastercard безплатни.

Днес с тях направих безпроблемно плащане през jetcost.ro > bravofly. Мина два пъти тук и не съм пробвал повече.

По един път мина и на тънките цени през австралийската версия на jetcost към Opodo и eDreams. Билет, който почити навсякъде другаде беше 30лв и нагоре,ми излезе съответно 6.91 и 2.88лв. Това са полети в Азия. Не знам дали има значение за отстъпките.

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.