Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 15 часа, mitaka каза:

Здравейте,

има ли някъде намаление на Австрийскити или на Луфтханза?

Можеш да потърсиш полетите, които си избрал през сайтовете в последните 3-4 страници.

Възможно е за различни дати да се получава различна цена през различни сайтове.

Опитай през vayama и budgetair .

 

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар
преди 32 минути , yordanov каза:

Няма проблем с bravofly.de.

Само се уверете след като въведете номера на картата и преди да платите, че цената накрая не се е увеличила, защото тези сайтове често правят 'промоции' с определен тип карти. Ако вашата не е такава, цената ще хвръкне много нагоре. Също така бъдете нащрек за предложения за застраховки и разни допълнителни услуги, които неволно можете да добавите.

 

Ако можете само да споделите след това с каква карта ви дава добрата цена? 🙂

При bravofly.de. плащането е с Мастъркард - Дебит. При последната стъпка, след като бях дала ОК на плащането, отново ми изскочи прозорец (на немски - език, който не разбирам), който отново ми предлагаше застраховка (преди това бях отказала всички допълнителни плащания). Добре, че е гугъл-преводача та да избера "правилния" отговор 😀, иначе после щях да бъда неприятно изненадана 😀.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е лошо да се уточнява за колко билета става дума в конкретното търсене.

При Jetcost наример цената се увеличава при добавяне на втори или трети билет, докато при Opodo често е обратното. В момента сравнявам една дата по дестинация с Райън и с Jetcost първият билет е 20 евро, при добавяне на втори цената става майка си и баща си. При Opodo първият билет е 29 евро, колкото е на страницата на Райън, при втори, цената пада на 24 евро. При трети - скача много, но често при трети е падала с още 1-2 евро  и почти винаги е по-ниска отколкото на сайта на Райън.

Сега изпробвах lastminute.de - при 3 билета цената отново е по-ниска, макар и с малко от тази на страницата на Райън.

Редактирано от Zaro
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Zaro каза:

Не е лошо да се уточнява за колко билета става дума в конкретното търсене.

При Jetcost наример цената се увеличава при добавяне на втори или трети билет, докато при Opodo често е обратното. В момента сравнявам една дата по дестинация с Райън и с Jetcost първият билет е 20 евро, при добавяне на втори цената става майка си и баща си. При Opodo първият билет е 29 евро, колкото е на страницата на Райън, при втори, цената пада на 24 евро. При трети - скача много, но често при трети е падала с още 1- евро.

В случая търсех един билет - на сайта на Раян е 44,87, а аз през jetcost.de - bravofly го взех за 25,17 с мастеркард - дебит. И през други сайтове намирах ниски цени, но все с карти каквито нямам.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

"В случая търсех един билет - на сайта на Раян е 44,87, а аз през jetcost.de - bravofly го взех за 25,17 с мастеркард - дебит.

И през други сайтове намирах ниски цени, но все с карти каквито нямам."

 

@DGTG , в тази тема споделяме откритите отстъпки в сайтовете, както и картите с които става плащането. Възможно е някой друг магеланец да има такава карта и се възползва още повече, че често отстъпката е с една карта, но минават и други. Моя Виза Електрон е минавала като Виза Дебит и Виза Кредит, а  понастоящем три вида карти минават като друга - назад в темата е писано ...   

На първата страница на темата е описано изключително подробна как би било добре да се споделят откритията, но ако е конкретно и изчерпателно /като твоето описание по-горе/ даже и в по-кратък вид информацията е полезна. 🙂

Тази тема е спестила пари на много хора и всяка информация е ценна! 🙂

 

П.П. Аз направих пробно търсене за различни дати и никъде не ми излезе такава отстъпка, която е една от най-големите в последно време - 19 евро. Би ли споделила от къде до къде и приблизително време. Важно е да се споделя, от къде е  полета, защото не винаги отстъпки от някое германско летище /примерно/ до някъде важат и за полети от/до български летища.

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Таньо каза:

"В случая търсех един билет - на сайта на Раян е 44,87, а аз през jetcost.de - bravofly го взех за 25,17 с мастеркард - дебит.

И през други сайтове намирах ниски цени, но все с карти каквито нямам."

 

@DGTG , в тази тема споделяме откритите отстъпки в сайтовете, както и картите с които става плащането. Възможно е някой друг магеланец да има такава карта и се възползва още повече, че често отстъпката е с една карта, но минават и други. Моя Виза Електрон е минавала като Виза Дебит и Виза Кредит, а  понастоящем три вида карти минават като друга - назад в темата е писано ...   

На първата страница на темата е описано изключително подробна как ли била добре да се споделят откритията, но ако е конкретно и изчерпателно /като твоето описание по-горе/ даже и в по-кратък вид информацията е полезна. 🙂

Тази тема е спестила пари на много хора и всяка информация е ценна! 🙂

 

П.П. Аз направих пробно търсене за различни дати и никъде не ми излезе такава отстъпка, която е една от най-големите в последно време - 19 евро. Би ли споделила от къде до къде и приблизително време. Важно е да се споделя, от къде е  полета, защото не винаги отстъпки от някое германско летище /примерно/ до някъде важат и за полети от/до български летища.

 

Снощи по схемата jetcost.de - bravofly ми даде полет на Раян от София - Дъблин, на 14.03.19, на цена 25,17 Е  при плащане с мастеркард - дебит. Цената на сайта на Раян беше (и в момента е) 44,87 Е. В момента  jetcost.de - bravofly вече не дава такава ниска цена.

 

Друго интересно, което видях докато търсех този полет бе: Почти през всички jetcos. (ie, es ...), когато ми даваше намаление през eDreams плащането с отстъпка беше с  Американ експрес, но когато jetcost.nl ме препраща към eDreams отстъпката я дава с Виза Кредит. В момента същия полет на най-ниска цена е точно там jetcost.nl - eDreams, с Виза Кредит (36 Евро). Аз бях престанала да гледам офертите на eDreams, защото нямам Американ експрес.

Всъщност някой може и да го знае това, но за мен си беше "откритие" 🙂

 

Редактирано от DGTG
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

При еднопосоочно търсене за един човек jetcost.dk прехвърля към bravofly.dk и дава най-ниска цена -

18 евро на полет на Райънеър струващ 27 евро.

 

image.png.4164be415a56140ba2848452340cb102.png

Кликваме в полето, но в отворения прозорец в bravofly.dk цената се е повишила на 33 евро, която цена не искаме.

image.png.ed11094a1843d144596ec27be88c34e7.png

 

Кликвате в горната лява част на страницата върху синия надпис, който връща в:

image.png.6bba772c636ff5b00f15e92f06011a69.png

А. В началната страница на сайта, където правите ново търсене.

Резултатът е:

image.png.c359ff7f36cf9e716788bc4bb53f806e.png

Б. В друг прозорец, където цената е или тази или друга /при мене излезе 20 евро и отстъпка 7 евро/

и рефрешвате страницата докато се осъзнае ...  🙂

 

При това търсене отстъпката е 33 %, но големия плюс е, че няма изискване за карта.

 

Наслука!  

 

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 19
  • Браво 4
Връзка към коментар

rumbo.pt  продължава да дава добри отстъпки за София-Амстердам и Амстердам-София с Transavia.com -около 15 евро на билет (50 на 35-36 евро, 43 на 28 евро)

В някои от случаите не дава отстъпка за един билет, но за два в една покупка - винаги.

Само дето ми свършиха Viabuy картите (ДСК-Wizz и виртуалната на phyre), та се наложи да издам още една phyre на името и телефона на жена ми... Лошо! Платежно средство в нейните ръце...:wink::grin:

 

Моята Revolut не минава като Viabuy.

 

--------

За полети на България си струва да се опитва jetcost.nl -> edreams/opodo с КК Visa, но минава само един път.

или

jetcost.de->travelgenio   с KK Mastercard.

 

--------

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Edreams.pt през германско и испанско IP дава огромна отстъпка с VP Mastercard. 

Въпросът е кои други карти ще бъдат разпознати като такaва.

 

image.png.96fb32914b38a8053e09230979da19d7.png

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
12 hours ago, ven62 said:

rumbo.pt  продължава да дава добри отстъпки за София-Амстердам и Амстердам-София с Transavia.com -около 15 евро на билет (50 на 35-36 евро, 43 на 28 евро)

В някои от случаите не дава отстъпка за един билет, но за два в една покупка - винаги.

Само дето ми свършиха Viabuy картите (ДСК-Wizz и виртуалната на phyre), та се наложи да издам още една phyre на името и телефона на жена ми... Лошо! Платежно средство в нейните ръце...:wink::grin:

 

Моята Revolut не минава като Viabuy.

 

--------

За полети на България си струва да се опитва jetcost.nl -> edreams/opodo с КК Visa, но минава само един път.

или

jetcost.de->travelgenio   с KK Mastercard.

 

--------

 

Моята Transferwise МС мина като viabuy  точно в rumbo сайтовете ...

Връзка към коментар

Здравейте,

 

През jetcost.com.au - edreams / австралийския/ днес успях да купя един билет с карта MasterCard Debit Phyre, с отстъпка близо 50% от цената на авиокомпанията.

Не би дава със същата карта да купя втори билет като съобщението, което излиза е, че има грешка и трябва да се избере друг метод на плащане.

 

Реших, че е от картата, след това намерих българска банкова карта MasterCard Debit и пробвах с нея да взеха втория билет, но отново ми излиза същата грешка.

 

Моля за информация дали на някой му се е случвало нещо подобно и коя карта още може да се ползва. Пробвах с Уизз ДСК - макар, че е кредитна и Револют дебитната физическата, но не ги разпознава като Мастър Кард дебит и цената се вдига.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , agenta каза:

Здравейте,

 

През jetcost.com.au - edreams / австралийския/ днес успях да купя един билет с карта MasterCard Debit Phyre, с отстъпка близо 50% от цената на авиокомпанията.

Не би дава със същата карта да купя втори билет като съобщението, което излиза е, че има грешка и трябва да се избере друг метод на плащане.

 

Реших, че е от картата, след това намерих българска банкова карта MasterCard Debit и пробвах с нея да взеха втория билет, но отново ми излиза същата грешка.

 

Моля за информация дали на някой му се е случвало нещо подобно и коя карта още може да се ползва. Пробвах с Уизз ДСК - макар, че е кредитна и Револют дебитната физическата, но не ги разпознава като Мастър Кард дебит и цената се вдига.

За MasterCard Debit Phyre е писано многократно, че се разпознава като image.png.a65f75525a3ce1c09e0e2aaa9b087466.png .

Напълно възможно е след първото плащане да е влязло в сила условието, че промоцията е веднъж на три месеца.

Следващите карти не стават, защото не отговарят на условието за промоция.

 

Този отговор е принципен, а за да получиш конкретна информация бъди по-конкретен в тази тема:

П.П. Опитай търсене на твоя полет през rumbo.pt и плащане със същата карта или с Уиз ДСК.

image.png

Редактирано от Таньо
Връзка към коментар

През rumbo.de нещо вече не ми излизат намаления, някой да е срещал скоро нещо с Mastercard debit ?

 

Edit:
май обърках темите

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар
На 27.01.2019 г. в 14:57, Таньо каза:

 при еднопосочно търсене на два билета.

 

image.png.04082fd9fc49554388321acfbdb1cbdb.png

и при двупосочен за един човек също :yes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Jetcost.de/weg.de полет на България ер София - Виена 65€ с карта дайнерс,  цена в сайта 90€

Jetcost.at/Bravoflay.at същия полет е 70€ пак с дайнерс. 

Полета е еднопосочен за 03.02 , не съм пробвал за други дати и авиокомпании

Редактирано от Branko
  • Харесвам 13
Връзка към коментар
Преди 1 час, Тони каза:

Райнеър еднопосочен     jetcost.de/bravofly.de от 46 евро го свали на 25 с дайнърс.

Благодаря! Успях да взема последователно един след друг два билета с една и съща карта Дайнерс. На третия опит да закупя отново билет излезе надписа, че намалението важи за една покупка на три месеца.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

kayak.de  -------  opodo.de дава отстъпка 13 евро на полет на Райънеър - двупосочно търсене за един човек.

Ако не сработва  влезте в  kayak.de през германските пирати, опционално - опитайте през германско IP.

Няма изискване за карта.

 

image.png.54e1ccf18c893e56fe7c789dbff095d4.png

image.png.385a5015d1cdf3b40ac254b740dc19df.png

image.png.63a7c337f574d22d97f4bc7caa31cde0.png

 

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Току що закупени два билета до Барселона за дата 11 юли през rumbo.es на цена 45.56 евро, при цена в сайта на Райън 74.30 евро или общо спестени 28.74 евро. Плащане с карта на Трансфер уайз разпознаваема като Виабай МС.

Редактирано от BlackArt77
  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.