Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Искам да задам един принципен въпрос относно всички тези сайтове и най-вече opodo и edreams.

Дали различните версии на тези сайтове използват една система за "запомняне" на карти , т.е. ако една карта използвам на opodo.de, ще мога ли същата да ползвам на opodo.at или opodo.es. 

Тъй като нещата се "затегнаха" след затварянето на Ентропей,  искам да си направя сметка, ако си купя скъпата Viabuy, дали ще мога да си я изплатя с отстъпки или ще мога да я ползвам 4 пъти в годината 🙂 ....

Връзка към коментар
В момента, georgebg каза:

Искам да задам един принципен въпрос относно всички тези сайтове и най-вече opodo и edreams.

Дали различните версии на тези сайтове използват една система за "запомняне" на карти , т.е. ако една карта използвам на opodo.de, ще мога ли същата да ползвам на opodo.at или opodo.es. 

Тъй като нещата се "затегнаха" след затварянето на Ентропей,  искам да си направя сметка, ако си купя скъпата Viabuy, дали ще мога да си я изплатя с отстъпки или ще мога да я ползвам 4 пъти в годината 🙂 ....

Аз вече се обърках с тия карти, но дебитната виртуална на Phyre не се ли разпознаваше точно като Viabuy. Назад по темата сме писали, вкл. и аз.

Sorry, дано мнението ми не е спам.

Връзка към коментар
преди 3 минути , ven62 каза:

Аз вече се обърках с тия карти, но дебитната виртуална на Phyre не се ли разпознаваше точно като Viabuy. Назад по темата сме писали, вкл. и аз.

Sorry, дано мнението ми не е спам.

Дори и да я разпознава при мен дава само веднъж на 3 месеца - няма гаранция, че ще минава повече.

Връзка към коментар

Не мога да имам Phyre, защото разработчиците са най-сейфти програмистите на свеета и не ми дават да си инсталирам приложението на рутнат телефон. А пък 10-15 други компании и банки на същия телефон ми дават ...

Та с Phyre приключих преди да съм започнал.

Все пак въпроса дали с Viabuy, Phyre  или някоя друга е принципен - дали някой е пробвал и какъв е резултата ...

 

 

Връзка към коментар
преди 12 минути , georgebg каза:

Не мога да имам Phyre, защото разработчиците са най-сейфти програмистите на свеета и не ми дават да си инсталирам приложението на рутнат телефон. А пък 10-15 други компании и банки на същия телефон ми дават ... 

Та с Phyre приключих преди да съм започнал. 

Все пак въпроса дали с Viabuy, Phyre  или някоя друга е принципен - дали някой е пробвал и какъв е резултата ... 

 

 

Сложи Андроид на компа или на друго заключено устройство

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар
6 minutes ago, Hollywood said:

Сложи Андроид на компа или на друго заключено устройство

И дотам ще стигна, но нека някой патил-препатил и по другия въпрос да каже нещо ...

Връзка към коментар
преди 6 минути , georgebg каза:

И дотам ще стигна, но нека някой патил-препатил и по другия въпрос да каже нещо ...

Не e много реалистично да очакваш, че някой тук може да ти каже нещо смислено по този въпрос. Дори тези, които определят какво да се случва още не знаят как ще действат след 3-4 месеца. Това, което е ясно, че на повечето версии на Opodo, Edreams,  Travellink и другите от групата картите с отстъпка минават по веднъж на три месеца за всеки сайт (например веднъж за холандското Opodo и още веднъж за немското Opodo и т.н.), но има и немалко изключения. При тази група сайтове не ми се е случвало да се разпознае като Viabuy MC някаква друга карта.

От друга страна сайтовете от групата Bravofly, Rumbo, Lastminute и др. имат поне две "полезни" грешки:

1. Разпознават много различни карти като Viabuy MC (Phyre, Transferwise, Skrill,...) и често позволяват повече от една покупка на три месеца с тях (особено ако се направят бързо една след друга).

2. Често дават намаления със сравнително популярни карти, при това многократно.

Според мен плащането на таксите на Viabuy не си заслужава, но пък ако го направиш - сигурно ще си един от първите опитали. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, може би ще го направя, може би не писах и в правилната тема, но мен основно ме интересуват тези сайтове, защото се налага да пътувам 20-30 пъти годишно  СФ-ВН и после обратно - та след краха на Ентропей, трябва да измисля схема, по която да се купуват между 40 и 60 билета основно от opodo и edreams, затова и първото , което ме интересуваше, дали сайтовете са "различни" го научих и благодаря.

Връзка към коментар
преди 10 минути , georgebg каза:

Да, може би ще го направя, може би не писах и в правилната тема, но мен основно ме интересуват тези сайтове, защото се налага да пътувам 20-30 пъти годишно  СФ-ВН и после обратно - та след краха на Ентропей, трябва да измисля схема, по която да се купуват между 40 и 60 билета основно от opodo и edreams, затова и първото , което ме интересуваше, дали сайтовете са "различни" го научих и благодаря.

Ако ти трябва само това си има все още работещ вариант и то с всякакви карти:

SOF - VAR за US$16   и   VAR - SOF за US$15

На 23.12.2018 г. в 8:27, koliob каза:

Отново има необявена промоция на www.vayama.com. Намалението е по $10 на резервация, като нискотарифните авиокомпании изобщо не излизат сред резултатите от търсенето. А самото търсене трябва да е през този линк:

https://www.vayama.com/christmas-shopping

След всяка покупка ви издават ваучер за $8 намаление от следваща резервация. Така, че ефективното намаление става $18. Например еднопосочните билети SOF - VAR излизат по $16 в момента.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Hollywood каза:

Сложи Андроид на компа или на друго заключено устройство

Не е достатъчно. Системата им тества дали устройството позволява безконтактно плащане, т.е. дали има NFC антена.                        .

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
15 minutes ago, koliob said:

Ако ти трябва само това си има все още работещ вариант и то с всякакви карти:

SOF - VAR за US$16   и   VAR - SOF за US$15

 

Това с ваучера трябва ли предварително да се види някъде или след това те "сюрпризират" 🙂 . И един и същ мейл ли да ползвам или да правя вариации ...

Е, и не е като 9.40 или 10.98 EUR цената, но ако схемата работи пак е добра 👍

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар
преди 1 минута , georgebg каза:

Това с ваучера трябва ли предварително да се види някъде или след това те "сюрпризират" 🙂 . И един и същ мейл ли да ползвам или да правя вариации ...

Появява се в сметката ти, след като ти издадат билета. Можеш да прочетеш 5-6 стр. назад в същата тема.

Връзка към коментар
25 minutes ago, Таньо said:

Не е достатъчно. Системата им тества устройството, дали позволява безконтактно плащане, т.е. дали има NFC антена.                        .

Пробвах сега с BlueStacks и тръгна приложението, по-късно ще се регистрирам. Не знам защо стана, но компютъра ми наистина си има NFC, та може и затова да е 🙂 

Връзка към коментар
преди 14 часа, georgebg каза:

Е, и не е като 9.40 или 10.98 EUR цената, но ако схемата работи пак е добра 👍

 

Такива цени трудно ще постигнеш. Можеш да се пробваш на австрийското Opodo. Там цената е EUR 12 и плащането е с VISA Credit. Стига само да успееш до го излъжеш да мине повече от веднъж.

image.png.2aca5ed390c8216407d0c92b1642c889.png

Връзка към коментар
1 hour ago, koliob said:

Такива цени трудно ще постигнеш. Можеш да се пробваш на австрийското Opodo. Там цената е EUR 12 и плащането е с VISA Credit. Стига само да успееш до го излъжеш да мине повече от веднъж.

image.png.2aca5ed390c8216407d0c92b1642c889.png

Точно от там е билета ми за утре, но имам само една виза кредит, и за другата седмица ще въртя да видя какво ще излезе ...

Връзка към коментар
преди 17 часа, georgebg каза:

Пробвах сега с BlueStacks и тръгна приложението, по-късно ще се регистрирам. Не знам защо стана, но компютъра ми наистина си има NFC, та може и затова да е 🙂 

Как мога да разбера дали компютъра или лаптопа имат NFC?

преди 1 час, georgebg каза:

Точно от там е билета ми за утре, но имам само една виза кредит, и за другата седмица ще въртя да видя какво ще излезе ...


Преди месец купих няколко билета един след друг през австрийското оподо,само че с револют.Цената пак беше добра,но по-висока от тази с виза кредит.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Мари Николова каза:

Как мога да разбера дали компютъра или лаптопа имат NFC?

В техническите характеристики трябва да пише. Виж си драйверите, ако има инсталиран, значи има, ако няма инсталиран, а има антена - пак ще трябва да инсталираш драйвер. Или в Device manager-a дали имаш непознати устройства без драйвери...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
22 minutes ago, neuromancer said:

В техническите характеристики трябва да пише. Виж си драйверите, ако има инсталиран, значи има, ако няма инсталиран, а има антена - пак ще трябва да инсталираш драйвер. Или в Device manager-a дали имаш непознати устройства без драйвери...

IO8Ei.jpg

 

Моя има ей този символ , отстрани близо до  тъчпада и почва да свирка като му приближа безконтактна карта или телефон с nfc, полза засега не съм видял, прехвърлял съм url адрес от браузъра на телефона към компютъра, и май само толкова 🙂 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар

Нещо ново за мен... bravofly си съхраняват информация за всички резервации направени през опреден e-mail адрес, без да има регистрация, пароли и т.н.... няма значение през коя тяхна версия е направена резервацията. Случайно го открих през този линк https://secure.bravofly.com/account/orders ....след това се въвежда просто мейла и паролата (за мейла).

 

А всъщност търсех как мога да си получа обратно сумата платена през тях за отложен полет на Райън (повече от 3 часа)... новите часове не ме устройват и пробвах с refund директно през тях, но разбира се, Райън искат да възстановят сумата към картата, с която е направено плащането (т.е. тази на Bravofly). Та, някой имал ли е подобен казус... предполагам трябва да пиша на Bravofly и от тях да си търся възстановяване?

Връзка към коментар

Да,  възстановяването е от bravofly. 

преди 19 минути , lyubo21 каза:

bravofly си съхраняват информация за всички резервации направени през опреден e-mail адрес, без да има регистрация, пароли и т.н.... няма значение през коя тяхна версия е направена резервацията. Случайно го открих през този линк https://secure.bravofly.com/account/orders ....след това се въвежда просто мейла и паролата (за мейла).

 

 

Там може да се проверяват всички резервации направени през някой от сайтове на Lastminute групата вкл.  история на старите резервации. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

То дори е добре да ги пазят- в крайна сметка това е покупка през сайта им, без значение с или без регистрация. А и като ще връщат пари, трябва да знаят защо и на кого. 😉

Връзка към коментар
On 1/20/2019 at 10:16 PM, georgebg said:

Пробвах сега с BlueStacks и тръгна приложението, по-късно ще се регистрирам. Не знам защо стана, но компютъра ми наистина си има NFC, та може и затова да е 🙂 

С BlueStacks и Phyre минавам данни за регистрация, пароли и т.н. и стигам до там, че иска да си заключа устройството, препращаме уж в настройките, където въвеждам пин код и го повтарям, и до там - пак според Phyre не съм си активирал заключване и т.н. до безкрай. А самия BlueStacks не ми се заключва, и не мога да вляза и да го заключа, явно не поддържа такава функция, ще се търси друг емулатор .....

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.