Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

Жалко! Това май е първият голям играч, който е бутнат от корона кризата. Скоро се сетих, че имам ваучер за ползване при тях.Май е по-добре, че не направих резервация.

Връзка към мнение
преди 6 минути , iMari каза:

Жалко! Това май е първият голям играч, който е бутнат от корона кризата. Скоро се сетих, че имам ваучер за ползване при тях.Май е по-добре, че не направих резервация.

Не са фалирали. Само американската версия няма да работи. Явно много съдебни дела има там. Ирландската е жива, а също така и другите европейски и неевропейски budgetair.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 32 минути , IvanNavi каза:

Дават 6-месечен безплатен Prime на испанския Edreams

Но пак го има условието, че безплатният период ще приключи без да ти взимат таксата за прайм, освен ако не направиш резервация.

 

El periodo de prueba gratis acabará automáticamente a menos que hagas una reserva.

 

Преди няколко месеца коментирахме същото. Ако някой се е възползвал тогава от предложението на edreams може да сподели как точно се случват нещата. Ако направиш резервация, продължава да тече 6 месечният гратисен период и после задължително искат плащане за една година? Което пак е ОК защото така имаш година и половина Prime. Или може да правиш резервации в този 6 месечен период и  при изтичането му да не дължиш нищо?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 13 часа, IvanNavi каза:

Не са фалирали. Само американската версия няма да работи. Явно много съдебни дела има там. Ирландската е жива, а също така и другите европейски и неевропейски budgetair.

Напълно очаквано. Изненадан съм даже, че Vayama не хлопна кепенци по-рано, след хилядите бъгове и пропуски, които имаха.

 

А за Edreams - не, благодаря, точно техните подаръци винаги са ми били съмнителни 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На мен vayama определено ще ми липсва! Аз съм доволна от тях. Последно ми върнаха пари, без да съм искала това от тях, за анулирани полети  - общо 4, за които аз се бях уговорила вече с БГ Еър да ми сменят датите.

Връзка към мнение

Почти всички локални версии на gotogate имат някаква грешка и за много дати от тази и следващата година излизат отлични цени за еднопосочни полети най-вече от Милано и Рим до почти всички летища в Бразилия. Билетите са комбинации от нискотарифни и нормални компании и по този начин позволяват да се тръгне направо от летища в други страни. Най-евтино се получава ако се мине през kayak.it или kayak.pt.

 

image.png.3108ccedac0506d4fd9026cd892870e1.png

 

Иначе за някои дати и от София има нелоши цени.

 

image.png.3012c4c62420bd9ca674ec5e12cfcf76.png

image.png.3ce45361b0a588f411b363bf80acffca.png

 

А дори и такива цени се намират от Лондон или Порто.

 

image.png.d8fa1ea356a8ef1ae618164b9596416f.png

 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 1.11.2018 г. в 10:41, stanimir каза:

Ок е. 

 

Преди време бях си записал кой кой е и общо взето всички тия по-долу са читави.Някъде имаше и тема във форума :

 

 

eDreams ODIGEO (Испания) :

eDreams

Opodo

Liligo

GOvoyages

Travellink

 

Lastminute Group (Швейцария) :

Lastminute

Jetcost

Rumbo

Bravofly

Volagratis

Weg.de

Hotelscan
 

Booking holdings (САЩ) :

Booking.com

Agoda.com

Kayak

Priceline.com

Momondo

Cheapflights

Rentalcars.com
 

Expedia Group (САЩ) :

Expedia

Orbitz

Cheaptickets.com

Ebookers

Hotels.com

Trivago

Hotwire

Travelocity

CarRentals

Wotif

Homeaway

 

Travix (Холандия) :

Budgetair
Cheaptickets (всички версии с изключение на .com домейна)
Flugladen
Vayama
Vliegwinkel

 

Ctrip (Китай) :

Skyscanner

Trip.com

Tours4fun.com

 

Etraveli Group (Швеция / Гърция) :

Gotogate

Seat24

Travelstart

Mytrip.com

Trip.bg (и всички останали домейни)

SuperSaver

 

 

Ако може малка редакция с оглед на миналогодишните промени. 

Китайците от Ctrip се преименуваха на Trip.com Group,  а MakeMy Trip на практика вече също е част от групата. Може би затова  спряха и промотата след успешната сделка.  

Booking също са инвестирали сериозна сума в Trip.com и явно нещата в тоя бранш все повече се размиват. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , stanimir каза:

Ако може малка редакция с оглед на миналогодишните промени. 

Препоръчаното мнение е редактирано.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Колкото и в момента да не харесвам посредници се наложи отново да рискувам с тях, тъй като трябваше да купувам доста скъп еднопосочен Ryanair полет (€103 официална цена на сайта) за след няколко дни.

 

Немският jetcost -> lastminute.de ми продадоха същия билет за само €64. Немско IP и плащане с Diners.

 

Намалението от €39 беше колосално, нямам спомен някога да съм получавал чак толкова голяма отстъпка за лоукост авиокомпания.

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Взех по схемата на @IvanNavi Бергамо-Лисабон за юни месец 4 еднопосочни билета за по 13 евро всеки вместо 20 евро, но аз минах по tripadvisor.co.uk->lastminute.com с доста трудно плащане с виза кредит след като една ми отхвърли и сменях адреси имена и още 4 карти. София-Бергамо взех директно от сайта им понеже бяха по 8 евро иначе по същата схема ми ги даваше за 8лв на човек пак 4 наведнъж, но пак ударих на камък с плащането. Не можах да изкарам цени, като неговите от 1 паунд за тези 8 еврови билети било то за един или няколко билета на куп.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Нещо или съм загубил форма :biggrin: , или вече никой не "пуска гювеч" :unsure: - опитвам се да сваля цената на едни билетки с Ryan, ама почти нищо не става - едвам 2-3€, което, естествено, не си заслужава. 
Някакви идейки и находки? 

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 21 минути , Фил каза:

Нещо или съм загубил форма :biggrin: , или вече никой не "пуска гювеч" :unsure: - опитвам се да сваля цената на едни билетки с Ryan, ама почти нищо не става - едвам 2-3€, което, естествено, не си заслужава. 
Някакви идейки и находки? 

Зависи от конкретния маршрут, но провери шведския, норвежкия, немския, ирландския и австралийския jetcost - последно те ми пускаха доста добри отстъпки за Ryan.

 

Немското momondo също има нелоши включвания понякога, като обикновено плащането там е със Sofortuberweisung (работи с Revolut).

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение


Мерси, Жоре. :smile3:

 

преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Немското momondo също има добри включвания понякога, като обикновено плащането там е със Sofortuberweisung (работи с Revolut).

Ето това въобще не го знаех. 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Георги Матеев каза:

 

 

Немското momondo също има нелоши включвания понякога, като обикновено плащането там е със Sofortuberweisung (работи с Revolut).

Sofort-какво?🤔

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така ... да споделя, че за билети на Ryan схемата, която коментирахме с @valpet   тук, работи! 


По-конкретно използвах skayscanner.de > edreams и skayscanner.de > opodo, става също и  skayscanner.de > travellink и хубавото е, че може да се плати с различни карти, плюс че няма познатите ограничения 1 път на три месеца. 

Всъщност, най-голямата отстъпка (около €10 на билет) я дава при плащане през giropay или sofort :
image.png.748b0de8c579e7a2e7cb6ed2794723a9.png

но като се смени на плащане с карта, цената се повишава незначително :
image.png.657c0d44dde4ef27b46860356c0749d9.png


Потвържденията от opodo/edreams пристигат веднага, а също веднага пристигат и потвърждения от Ryan.
Имах да купувам 3х2 или общо 6 билета по трасето SOF-BGY-SOF за юли месец.   На сайта на Ryan цената излизаше общо €96 , а по тази схема с отстъпките платих общо €45, или спестени около €50  за бира :yes::drinks:  А и ритърн билет до Италия във висок сезон за 15€ изглежда да е добра цена. 
Стискаме палци да може да се пътува спокойно юли месец. :smile3:

 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Обаче след дългото ровичкане и след като направих успешно резервациите (споменати в горния пост) сега Opodo ме заливат със спам от сорта на купони за отстъпка по €20€ (при похарчени мин. €250) и разни други и понеже са засекли недовършени резервации докато проверявах къде и как е най-изгодно, сега получавам и подканвания да си довърша резервациите. В това няма нищо необичайно, разбира се, но ето това писмо особено ме развесели :grin: :

image.png.ee5d74846fa4370db3299064ddde4c70.png

Не че разбирам немски, но е ясно, че ме подканват бързо да си довърша резервацията на суперизгодната цена от €999.35 , докато не се е повишила. :grin:  И не, не става  дума за полет от Нова Зеландия до София, а от Бергамо до София, и не е бизнес-класа! :biggrin:
И колкото и да е изгодна тази оферта, май все пак ще се въздържа. :grin:
 

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 10 минути , Фил каза:

Обаче след дългото ровичкане и след като направих успешно резервациите (споменати в горния пост) сега Opodo ме заливат със спам от сорта на купони за отстъпка по €20€ (при похарчени мин. €250) и разни други и понеже са засекли недовършени резервации докато проверявах къде и как е най-изгодно, сега получавам и подканвания да си довърша резервациите. В това няма нищо необичайно, разбира се, но ето това писмо особено ме развесели :grin: :

image.png.ee5d74846fa4370db3299064ddde4c70.png

Не че разбирам немски, но е ясно, че ме подканват бързо да си довърша резервацията на суперизгодната цена от €999.35 , докато не се е повишила. :grin:  И не, не става  дума за полет от Нова Зеландия до София, а от Бергамо до София, и не е бизнес-класа! :biggrin:
И колкото и да е изгодна тази оферта, май все пак ще се въздържа. :grin:
 

Струва ми се, че и нещо + самолетния билет ще получиш в София🙂 Ама недей да любопитстваш🙂

  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Схемата с jetcost.de->lastminute.de за билети на Bulgaria Air от/до  София до/от Амстердам отиване и връщане си работи с около 20 Евро на билет на посока

Току що взех за двама души отиване и връщане на една резервация.

Картата e Diners.

Цена на air.bg около 700 лв. През jetcost.de около 540 лв.

 

Само дето получих потвърждението с PNR с около 2 часа закъснение.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 36 минути , vivo каза:

Някой да е успял да свали билети на Croatia Airlines скоро? Интересува ме отсечката Split - Zagreb за 31.07 или 01.08. 

GoogleFlights избираш държава Германия и е с 10Евро по-евтино от цената в сайта с ТравелСтарт - приема всички карти за плащане.

sshot-42.jpg

преди 36 минути , vivo каза:

Някой да е успял да свали билети на Croatia Airlines скоро? Интересува ме отсечката Split - Zagreb за 31.07 или 01.08. 

Има и с Momondo.De-Trip.com плащане със Sofort(има го като опция в Револют с избор на държава Полша) 14Евро отстъпка.

sshot-43.jpg

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, vinidj каза:

GoogleFlights избираш държава Германия и е с 10Евро по-евтино от цената в сайта с ТравелСтарт - приема всички карти за плащане.

sshot-42.jpg

Има и с Momondo.De-Trip.com плащане със Sofort(има го като опция в Револют с избор на държава Полша) 14Евро отстъпка.

sshot-43.jpg

Благодаря за предложението!

В крайна сметка завъртях през skyscanner.net -> trip.bg, където платих с револютска MC 37 евро, т.е. 10 евро спестени в сравнение с цената на AK. 🙂  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.