Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 21 минути , Ell каза:

Здравейте, 

новак съм в купуванети на евтини билети и имам питане:
през jetcost.pt намирам билет за 2 Е, но в момента, в който пристъпя към  купуване и отваряне на страницата, цената става 36Е.
Из някои от форумите четох, че първата най-ниска цена на edreams не е реална и да се отваря следващата от rumbo. Но не е ли прекалено голяма тази разлика то 20Е /rumbo/?
Как се процедира в тези случаи?
Благодаря!

Untitled.jpg

Ако влезеш директно в сайта на Ryanair полета за 21.09.2017 до Бирмингам ти е 13 евро. Пробвах през rumbo, но там го дава за 22 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , boogy83 каза:

Ако влезеш директно в сайта на Ryanair полета за 21.09.2017 до Бирмингам ти е 13 евро. Пробвах през rumbo, но там го дава за 22 евро.

За това иде реч... В 91 страници е описано как се търси и избира от къде да се закупи билет. Сравняването в саѝта на компанията е задължително!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
17 minutes ago, Таньо said:

Цената от 2 евро е в Edreams. Там плащането е със специфична карта. Ако имаш необходимата карта за Румбо цената е тази, на страницата. От друга страна - темата е 91 страници и си струва да се прегледа. Има дълги и описателни отговори на въпроси като твоя.

чета и се опитвам да прилагам прочетеното. Моментът с картата за edreams ми се губеше. 
Благодаря

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Таньо каза:

Цената от 2 евро е в Edreams. Там плащането е със специфична карта. Ако имаш необходимата карта за Румбо цената е тази, на страницата. От друга страна - темата е 91 страници и си струва да се прегледа. Има дълги и описателни отговори на въпроси като твоя.

За специфичния случай, за който говорим с цените в eDreams, няма значение картата. Цената на втори екран е по-висока от тази, която е излязла в съответната търсачка (jetcost, momondo, kayak, opodo, skyscanner etc.) пак за eDreams. Тоест не е тази, която се вижда в сърч енджина. А вече тази по-висока от първоначалната цена или остава същата при плащане само с една определена банкова карта (за което ти говориш), или и тя се вдига още, ако се плаща с някоя от другите възможни посочени карти. Или с други думи винаги е по-висока от показаната в избраната търсачка, без значение дали ще платиш с преференциалната карта, или с друга.

Това е към настоящия момент. Както преди време не беше така, възможно е в бъдеще да има и други промени. Или връщане пак на предишното положение, когато цените показани за eDreams още в търсачките си бяха реални :)  

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

bravofly.fr са ми пратили код за 50 евро отстъпка, при търсене директно на сайта обаче, цените на билетите се вдигат от тези на сайта на авиокомпанията поне с 15-20 евро

пробвах и през jetcost и оттам bravofly,цената, която излиза е добра, но няма поле за код

 

Някаква идея какво да направя, искам да ползвам намалението на база реална цена на билета?

Редактирано от bad kid
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В момента има много добри отстъпки с Маестро през jetcost.it -- volagratis.com (италианската версия на bravofly)... досега там вървеше основно American express, но сега явно са на Маестро. Взех набързо два билета от Оукланд, САЩ до Лондон Гетуик с чудесна 3 часова връзка с Изиджет до София... дава по 23 евро отстъпка за отсечка или общо си излезе 128 евро за двата полета без чекиран багаж... отиването е уредено с Уиз и Норвежците през Копенхаген, много приятно се получава, когато има лоу-кост връзки до такива далечни дестинации... има си известен риск, но поне засега при мен не е имало драма, да видим... ;)

Редактирано от lyubo21
  • Харесвам 16
Връзка към коментар
преди 19 минути , lyubo21 каза:

В момента има много добри отстъпки с Маестро през jetcost.it -- volagratis.com (италианската версия на bravofly)... досега там вървеше основно American express, но сега явно са на Маестро. Взех набързо два билета от Оукланд, САЩ до Лондон Гетуик с чудесна 3 часова връзка с Изиджет до София... дава по 23 евро отстъпка за отсечка или общо си излезе 128 евро общо за двата полета без чекиран багаж... отиването е уредено пак с Уиз и Норвежците през Копенхаген, много приятно се получава, когато има лоу-кост връзки до такива далечни дестинации... има си известен риск, но поне засега при мен не е имало драма, да видим... ;)

А какъв е риска? 128 евро си е супер цена. Нещо подобно дали може да се измисли за Южна Америка, примерно Перу (май ставам нагъл, ама много ми се ходи там) :) 

Връзка към коментар
преди 58 минути , boogy83 каза:

А какъв е риска? 128 евро си е супер цена. Нещо подобно дали може да се измисли за Южна Америка, примерно Перу (май ставам нагъл, ама много ми се ходи там) :) 

Рискът е да си изпуснеш връзката поради закъснение или отмяна на един от полетите например, защото авиокомпаниите са различни и няма възможност за премаршрутиране, покриване на разходи за хотел/храна, компенсации и т.н. ... а до Перу просто все още няма връзки с т.н. лоу кост авиокомпании... има май само до Аржентина и Бразилия, но не са съвсем лоу кост в момента... ако хванеш някаква мега промоция може и да се добереш до там за подобна цена. Доколкото знам пазарите в Южна Америка са все още много затворени с цел протекция на техните локални авиокомпании... за там най-трудно се намират добри оферти. Може би скоро нещата ще се променят... чакаме :)

Редактирано от lyubo21
Връзка към коментар
преди 12 минути , boogy83 каза:

А какъв е риска? 128 евро си е супер цена. Нещо подобно дали може да се измисли за Южна Америка, примерно Перу (май ставам нагъл, ама много ми се ходи там) :) 

Перу днес беше на 300 евро, има тема!

 

Връзка към коментар
преди 3 часа, lyubo21 каза:

В момента има много добри отстъпки с Маестро през jetcost.it -- volagratis.com (италианската версия на bravofly)... досега там вървеше основно American express, но сега явно са на Маестро. Взех набързо два билета от Оукланд, САЩ до Лондон Гетуик с чудесна 3 часова връзка с Изиджет до София... дава по 23 евро отстъпка за отсечка или общо си излезе 128 евро за двата полета без чекиран багаж... отиването е уредено с Уиз и Норвежците през Копенхаген, много приятно се получава, когато има лоу-кост връзки до такива далечни дестинации... има си известен риск, но поне засега при мен не е имало драма, да видим... ;)

Отстъпката е супер.Взех двупосочен от София до Шарлероа,с Wizzair без членство за 10,48 евро,при цена 20,21 евро.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, lyubo21 каза:

Рискът е да си изпуснеш връзката поради закъснение или отмяна на един от полетите например,:)

Пфу аз за това предпочитам с мощувка някъде ако условията позволяват или поне да има голям интервал на полетите.Като се сетя, като летях за Барселона през Париж връзката ми бе едва 50 мин :blink: 

А за Аматердам през Мюнхен полета от София закъсня та си изпуснах следващия от Мюнхен ама поне бях с Луфтханза та предложиха чакане донследващ полет или настаняване в хотел.Та това са ми единсвените прекачвания и от тогава...

Връзка към коментар

Какви бяха коментарите, че не помня къде го четох:

Искам да купя два билета София - Лондон за мен и един приятел, но нито един от двамата няма карта Маестро и ще ги платим с карта на трети човек.

Дали е проблем?

Връзка към коментар
преди 1 минута , boogy83 каза:

Какви бяха коментарите, че не помня къде го четох:

Искам да купя два билета София - Лондон за мен и един приятел, но нито един от двамата няма карта Маестро и ще ги платим с карта на трети човек.

Дали е проблем?

Не.

 

Връзка към коментар

Днес попаднах на най-голямото намаление, което съм срещал до момента за полети с ЛК и плащане през познатите сайтове.

Явно всеки ден сменят намалението, но за по-скъпи билети дори на ЛК компаниите в случая Ryan  може да се постигне намаление от 23 евро на посока!

 

rya.jpg.af7ac31d6db36430540c778c0bb3ec7c.jpg

 

 

vol.jpg.519f2742f6e7acd7ed5ef402ccb8e9ad.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 3 часа, Alexander каза:

Днес попаднах на най-голямото намаление, което съм срещал до момента за полети с ЛК и плащане през познатите сайтове.

Явно всеки ден сменят намалението, но за по-скъпи билети дори на ЛК компаниите в случая Ryan  може да се постигне намаление от 23 евро на посока!

 

rya.jpg.af7ac31d6db36430540c778c0bb3ec7c.jpg

 

 

vol.jpg.519f2742f6e7acd7ed5ef402ccb8e9ad.jpg

А намалението на "гратисчиите" с каква карта е? Защото онзи ден коментирахме точно тяхна офертаа, за същата отстъпка, но плащането е с Амех, която вече е екзотика от тази страна на Атлантика...

Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

А намалението на "гратисчиите" с каква карта е? Защото онзи ден коментирахме точно тяхна офертаа, за същата отстъпка, но плащането е с Амех, която вече е екзотика от тази страна на Атлантика...

Точно този полет е с Maestro от скриншот се вижда 

Редактирано от Божидар
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Случайно някой да е намирал някакви отстъпки за вътрешни полети в САЩ? Май там системата не работи по същия начин... в us.jetcost.com например излизат някакви други техни местни търсачки, но без никакви разлики с цените в сайтовете на авиокомпаниите. Като цяло американците са ги измислили тези неща, но явно при тях е нещо друго - кешбек/точки през техните кредитни карти, разни купони и кодове с намаления и т.н. За 10-20 USD off няма да е някакво голямо спестяване, но би било полезно някой запознат да сподели опит :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не гледаш където трябва. В щатите номерата с публични отстъпки от плащане с еди-каква си карта не минават.

Търсенето трябва да е в същите версии, в които има отстъпка и за не-щатски полети, а именно европейските.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 41 минути , macf1an каза:

Не гледаш където трябва. В щатите номерата с публични отстъпки от плащане с еди-каква си карта не минават.

Търсенето трябва да е в същите версии, в които има отстъпка и за не-щатски полети, а именно европейските.

Аз това пробвах първо, но отстъпките излизат само за компании като Frontier и Spirit, които имат такси дори за кабинен багаж и така се обезмисля всичко. При традиционните авиокомпании като Американ, Юнайтед и Делта (включва се поне кабинен багаж), цените са близки за нашите дати, но не излизат никакви отстъпки, дори е по-неизгодно. Странно е също, че Southwest, които са пионерите в low cost сегмента държат доста високи цени по много дестинации, но пък включват кабинен багаж+малка чанта безплатно.  В крайна сметка излиза по-изгодно да се купи билет на някоя от големите три компании директно през техния сайт околкото да се правят някакви сложни операции с другите.

Редактирано от lyubo21
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.