Прескочи до съдържание

Портали за кешбек (връщане на пари при покупки) - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 8 минути , КолЮ каза:

Ще резервирам хотели в Италия и първо си търся местата в Букинг. После пробвам да резервирам избраното минавайки през ТСВ. Като пробвах и през английския и през американския ТСВ, но и в двата случая в букинг цената става доста по-висока. Нещо временно ли уцелвам или вече няма смисъл да се минава букинг през ТСВ?

Понякога е така, не знам дали има някаква зависимост. Пробвай Expedia или Hotels. Нерядко процентът при тях е 10 и може да компенсира дори по-висока цена.

Връзка към мнение
преди 39 минути , КолЮ каза:

Ще резервирам хотели в Италия и първо си търся местата в Букинг. После пробвам да резервирам избраното минавайки през ТСВ. Като пробвах и през английския и през американския ТСВ, но и в двата случая в букинг цената става доста по-висока. Нещо временно ли уцелвам или вече няма смисъл да се минава букинг през ТСВ?

При мен последните два пъти така се получаваше. За конкретните места за настаняване мобилното приложение на букинг даваше най-голяма отстъпка. А преди това - началото на лятото през гугъл мапс към букинг сайт цената беше по-ниска от тази в приложението. Различно е, трябва човъркане и сравняване от няколко места. Снощи дори проверявах едно настаняване през приложението и за няколко минути го зарязах. Излезе ми съобщение, че мога да довърша започнатата резервация, при което отстъпката от 23% нарасна на 30%. Това 20-30-50€ разлика букинг за нищо ги нямат и не само те😂. После си мислим, че собствениците искат да забогатяват за един ден, а всъщност посредниците хич не лъжат😛

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 28 минути , КолЮ каза:

Ще резервирам хотели в Италия и първо си търся местата в Букинг. После пробвам да резервирам избраното минавайки през ТСВ. Като пробвах и през английския и през американския ТСВ, но и в двата случая в букинг цената става доста по-висока. Нещо временно ли уцелвам или вече няма смисъл да се минава букинг през ТСВ?

Ами случва се. Също може условията да са различни, примерно едното да е цена с право на отказ, другата без.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 31 минути , neuromancer каза:

Ами случва се. Също може условията да са различни, примерно едното да е цена с право на отказ, другата без.

Със случая от снощи имах и такава разлика в условията:

- цена за трима възрастни - 500€

- цена за двама възрастни и дете на 15 години - 550€😜

Имат бъгове в платформата си според мен и трябва с четири очи да гледаш кога какво ти показва.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Американската версия на TCB ме е изненадала доста неприятно.

При потвърждаване кешбекът от букинг се е смъкнал до 4%, въпреки че първоначално беше начислен на 7%, колкото беше по време на резервацията.

Резервацията е от края на август. Нощувката мина и замина и чак сега виждам, че кешбекът е намален.

  • Замислям се 3
Връзка към мнение

Имам питанка ... 
Потърсих инфо назад в темата, но е минало доста време откато са публикувани няколко мнения по въпроса, та с молба да опресним.
Имаше ли някакви подводни камъни ако се тегли от американския TCB към виртуална Visa с 5% бонус, освен че не може да се плаща в Али Експрес? Други ограничения къде може да се плати с нея или нещо друго притеснително? 

image.png.c5617596ff1f0d043f8e70027ee77be9.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 30 минути , Фил каза:

Имам питанка ... 
Потърсих инфо назад в темата, но е минало доста време откато са публикувани няколко мнения по въпроса, та с молба да опресним.
Имаше ли някакви подводни камъни ако се тегли от американския TCB към виртуална Visa с 5% бонус, освен че не може да се плаща в Али Експрес? Други ограничения къде може да се плати с нея или нещо друго притеснително? 
image.png.c5617596ff1f0d043f8e70027ee77be9.png

Конкретно не съм теглил от ТСВ към Virtual Visa Prepaid, а съм получавал такива карти като подаръци. Навсякъде онлайн, където приемат Виза, си вървеше нормално. Но какви трудности ще срещнеш след това:

  • Имаш срок на валидност на картата. По спомен беше една година. Ако остане наличност след този период, гориш. Трудно ще докараш да изхарчиш точната наличност по картата. И не можеш да прехвърляш от една карта в друга.
  • Ако трябва да получиш refund по картата, а картата е изтекла, пак гориш.
  • Превалутирането беше по дървен курс или някаква такса имаше за плащане в друга валута.

Моето мнение е, че за тези 5% бонус не си струва главоболието, освен ако сумата е с поне две нули отзад. По-добре към PayPal.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 3 часа, Фил каза:

Имам питанка ... 
Потърсих инфо назад в темата, но е минало доста време откато са публикувани няколко мнения по въпроса, та с молба да опресним.
Имаше ли някакви подводни камъни ако се тегли от американския TCB към виртуална Visa с 5% бонус, освен че не може да се плаща в Али Експрес? Други ограничения къде може да се плати с нея или нещо друго притеснително? 

image.png.c5617596ff1f0d043f8e70027ee77be9.png

В ЕМАГ може да се ползва.Сега има и безплатна доставка до Easybox за поръчки в ЕМАГ до 1.10 .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

то вероятно навсякъде може, само че какво се прави с неизхарчените остатъци в картата?

аз предпочитам пейпал, револют или wise, няма бонус, но и нищо не се губи

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Покрай приятната referral програма на австралийския topcashback бях букнала един хотел през HotelsCombined. В последствие обаче видях, че в topcashback акаунта ми трансакцията е declined и съответно задраскана. Пуснах един claim и изненадващо доста бързо го задвижиха. Търговецът бил казал, че сме анулирали резервацията, което не е вярно. Отговорих им, че даже скоро ще я осъществим. Казаха, че щели да проверят с retailer-а. След месец ги питах има ли развитие и ми отговориха, че нямат отговор от него, но в знак на добра воля ми предлагат кешбек, който беше с 6 евро по-нисък от този, който очаквах и ако го приема, затварят claim-a.

Сега, на мен не ми се занимава да чакам с месеци за 6 евро разлика и приех офертата, но ми е интересно това честа практика ли е? Понеже преди това имах още една резервация при австралийците, пак през HotelsCombined, която също се появи в акаунта ми като declined. В последствие тази наистина я анулирах и букнах през друго място, но към момента на показване като declined, тя все още си беше активна.

Та просто любопитство 🙂

Връзка към мнение

Кое дали е честа практика? Да те пишат неявил се от хотела за да не плащат комисионна съм чувал често за букинг, а и мен даже са ме питали да ми намалят малко цената, а да ме пишат неявил се та май да, но предимно с букинг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , neuromancer каза:

Кое дали е честа практика? Да те пишат неявил се от хотела за да не плащат комисионна съм чувал често за букинг, а и мен даже са ме питали да ми намалят малко цената, а да ме пишат неявил се та май да, но предимно с букинг.

Да, това и на мен ми се е случвало, наистина само с Booking. Не бях буквала през HotelsCombined от години, та вероятно и те правят същото.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 41 минути , neuromancer каза:

Кое дали е честа практика? Да те пишат неявил се от хотела за да не плащат комисионна съм чувал често за букинг, а и мен даже са ме питали да ми намалят малко цената, а да ме пишат неявил се та май да, но предимно с букинг.

И при мен днес отивам в хотел с резервация в Букинг от преди  месец, с плащане на място и безплатно анулиране и не могат да ме намерят в компютъра им. Показах им на телефона скрийншот и ме настаниха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Забелязвали ли сте напоследък да има забавяне от английския ТСВ и букинг. В понеделник резервирах престой в букинг, в потвърждението на резервацията от букинг го има най-горе лого и пилето на ТСВ, но в сайта няма никаква индикация за тази резервация.

До сега такива резервации са се появявали в рамките на няколко часа?

Връзка към мнение
На 20.09.2023 г. в 16:43, bluba каза:

Американската версия на TCB ме е изненадала доста неприятно.

При потвърждаване кешбекът от букинг се е смъкнал до 4%, въпреки че първоначално беше начислен на 7%, колкото беше по време на резервацията.

Резервацията е от края на август. Нощувката мина и замина и чак сега виждам, че кешбекът е намален.

Допълвам си поста: писах на съпорта, върнаха отговор много бързо и добавиха разликата в профила ми, платима веднага.

Сумата беше малка, може би и това оказа влияние.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Банк трансфер и данните от паундовата сметка на револют.

 

Днес има $2.50 бонус в американския сайт. Не важи за букинг, но пък важи за Агода напр.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.