Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 27 минути , PolinaS каза:

Аз за пръв път купувам през тях. Вярно, че билетът беше само 25 евро...

Сега проверих и за други полети купувани от там - за 15 и 20 евро и не ми е искало 3д парола. Не би трябвало да имате поводи за притеснение.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , DGTG каза:

Идея къде бих  могла да смъкна цени за полети на ейджън? Нямам карта дайнърс - нещо с виза...?

В приложението на trip.com във френската версия може да се хвърли око.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Взех билет на Раян от испанския trip. Вчера цял ден ми пращат съобщения и мейли да им дам данните си да ме чекират, които аз съвсем игнорирам, резервацията е с минала верификация в моя профил. Днес докато си пия капучиното с хубава гледка, решавам да се чекирам. Ииии се оказва, че вече имам бордна карта!!!???? От трип са ме чекирали, без да имат данните от документ зА самоличност.Не съм заявявала такава услуга, със сигурност не съм я и заплащала. И за какво ги минаваме идиотските верификации, ако посредника продължава да има достъп до резервацията?!

  • Харесвам 3
  • Шок 2
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

1. в общият случай не трябва документ за самоличност при онлайн чекин ( трябва такъв при визови изсиквания )

2. посредника е издателя на билета все пак , много ясно ще има достъп.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , stanislavpp каза:

1. в общият случай не трябва документ за самоличност при онлайн чекин ( трябва такъв при визови изсиквания )

2. посредника е издателя на билета все пак , много ясно ще има достъп.

Е как да не трябва документ? Само за вътрешни полети не трябва. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 минути , aleksandrina каза:

Е как да не трябва документ? Само за вътрешни полети не трябва. 

Реално не трябва за полети в Шенген, където не се минава паспортна проверка. Не знам какъв е точно този полет де ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Полета е извън Шенген и задължително иска документ за самоличност. Не мога да видя какви данни са сложили за да ме чекират. Останала съм с впечатлението, че Раян наложи верификациите точно за да може само крайният клиент да има достъп до резервацията, за да не се стига до подобни абсурдни ситуации.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 45 минути , iMari каза:

Полета е извън Шенген и задължително иска документ за самоличност. Не мога да видя какви данни са сложили за да ме чекират. Останала съм с впечатлението, че Раян наложи верификациите точно за да може само крайният клиент да има достъп до резервацията, за да не се стига до подобни абсурдни ситуации.

Като се отиде в една агенция задължително искат лична карта или паспорт, ако не въведат данните правилно, те носят отговорност ако нещо се провали. Предполагам заради това, да се поставим на тяхното място.

Връзка към коментар
преди 53 минути , iMari каза:

Останала съм с впечатлението, че Раян наложи верификациите точно за да може само крайният клиент да има достъп до резервацията, за да не се стига до подобни абсурдни ситуации.

Това няма как да стане. По-скоро идеята е да откажат хората да резервират през посредник заради досадата от допълнителната бюрокрация.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 43 минути , vinidj каза:

Като се отиде в една агенция задължително искат лична карта или паспорт, ако не въведат данните правилно, те носят отговорност ако нещо се провали. Предполагам заради това, да се поставим на тяхното място.

Не мога да си спомня посредник да е искал данни от документ за самоличност при купуване на раянски билети.Обикновено предлагат чекиране срещу допълнително заплащане, а в случая нищо не съм плащала. Не вярвам да са сложили грешни данни, защото това си е чиста измама. Каква отговорност носят е отделен въпрос. Странното е, че БК се появи директно в раянският ми профил. Ако се окаже, че посредника има достъп и до данните от профила, както и до снимките на документа за самоличност при верификацията, ще е наистина абсурдно.

Имам различни резервации в различните версии на trip. Нямам спомен някъде да съм въвеждала данни на ЛК или паспорт.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , iMari каза:

Не мога да си спомня посредник да е искал данни от документ за самоличност при купуване на раянски билети.Обикновено предлагат чекиране срещу допълнително заплащане, а в случая нищо не съм плащала. Не вярвам да са сложили грешни данни, защото това си е чиста измама. Каква отговорност носят е отделен въпрос. Странното е, че БК се появи директно в раянският ми профил. Ако се окаже, че посредника има достъп и до данните от профила, както и до снимките на документа за самоличност при верификацията, ще е наистина абсурдно.

Имам различни резервации в различните версии на trip. Нямам спомен някъде да съм въвеждала данни на ЛК или паспорт.

Провери си в профила на trip, дали нямаш записан документ за самоличност - в Account-Frequent Traveler Info (при мен се оказва, че има).

В trip.fr понякога не ме допускаше да добавям спътници, ако не въведа документ за самоличност, но не винаги - така че в момента на някой спътници има документ, на други не. Но никога не ми се е случвало да чекират и да ми изпращат бордна карта - напомнят да се чекирам и т.н., но никога не са чекирали, а имам доста полети купени през тях (не само за мен, а и за приятели).

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, iMari каза:

Полета е извън Шенген и задължително иска документ за самоличност. Не мога да видя какви данни са сложили за да ме чекират. Останала съм с впечатлението, че Раян наложи верификациите точно за да може само крайният клиент да има достъп до резервацията, за да не се стига до подобни абсурдни ситуации.

Днес точно това ми попадна в сайта на Ryanair: Какво е Проверка на клиента и защо трябва да я направя?

Вариант ли е след такава проверка и ако данните ги има запазени в Ryanair и trip да са ги ползвали за чекиране? 🤔

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На фона на всичките заплахи за сигурността на Франция, аз май летях с Раян като французойка, с фалшиви данни за самоличност, без въобще да съм го планирала. 😳

Още като погледнах pdf формата на бордната карта, забелязах едно France да се мъдри най-отгоре. После, както @ESK ме посъветва, погледнах в профила какво имат trip като мои лични данни - две имена, пол, дата на раждане, всичко точно, но под страна или регион стои пак Франция. Вероятно защото първия билет е бил купен през френската версия. За документа за самоличност е избран паспорт, но няма никакъв номер. Това е, което има посредника като мои лични данни.

Но май за всички полети на Раян, трип вече включва  безплатно чекиране. Пробвах няколко и само при раянските излиза този текст:

Screenshot_20231019-085322.png.7cf7c939f2713b911569e0d48daa628a.png

 

И обяснението

Screenshot_20231019-085939.png.7dda4bfcc352986966f909164dbcde3f.png

Във всички версии е така.

Вероятно има начин да се откажеш, но не ми е ясно как. В мейлите,  които ми пращаха преди полет нямаше такава опция, само ме информираха, че ако не им предоставя данните чекирането може да се провали. Явно войната между Раян и посредниците влиза в нова фаза. Досега не ме бяха чекирали насила, задължително и на всяка цена. 😂

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

@iMari Явно защо си "французойка" са те чекирали без данни за документа за самоличност :) Добре, че всичко с полета ти е било наред. Кога си купувала билетите? Имам и аз едни купувани на 21.09.2023, да нямат изненади прибиращите се утре "испанци", че при мен на регион си е България и нямат сложени документи. Странното в TRIP-а е че при избиране на документи няма ID card (или нещо подобно което да се използва за личната карта). Та как мислите кое е по правилно - да се слага "Passport" или "Other"? Също така никъде няма и поле за дата на валидност. Ще има пак чуденки, докато се стиковат нещата. Иначе, явно наистина са се заяли с Раян - при това безплатно чекиране дори да не направиш верификация пак ще си имаш бордна карта - за нас може да е минус това друг да ни чекира, но според мен за доста хора е плюс.

 

Това стои в trip при нова покупка на билет.

image.png.ad436c97f1e4e76c9fddacb7db7faeaa.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 минути , ESK каза:

@iMari Явно защо си "французойка" са те чекирали без данни за документа за самоличност 🙂 Добре, че всичко с полета ти е било наред. Кога си купувала билетите? Имам и аз едни купувани на 21.09.2023, да нямат изненади прибиращите се утре "испанци", че при мен на регион си е България и нямат сложени документи. Странното в TRIP-а е че при избиране на документи няма ID card (или нещо подобно което да се използва за личната карта). Та как мислите кое е по правилно - да се слага "Passport" или "Other"? Също така никъде няма и поле за дата на валидност. Ще има пак чуденки, докато се стиковат нещата. Иначе, явно наистина са се заяли с Раян - при това безплатно чекиране дори да не направиш верификация пак ще си имаш бордна карта - за нас може да е минус това друг да ни чекира, но според мен за доста хора е плюс.

 

Това стои в trip при нова покупка на билет.

image.png.ad436c97f1e4e76c9fddacb7db7faeaa.png

 

При избор на документ най-отдолу излиза Government - issued ID.

Screenshot_20231019-101331.png.e48e71f3e25c1f1e62e4079b6c3d2b39.png

 

Миналата седмица купувах билетите, може би е съвсем ново.

Най-добре да сложите предварително данните в трип акаунта. Или пък да се чекират в първите няколко секунди след като отвори безплатното чекиране. 😄Ей, на маймуни ни правят. 😛

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , dimitrov6 каза:

Вчера видях нов румънски сайт посредник Vola.bg, където е включено промяна на дата и местоположението, като цената е сходна с Раян  примерно.

2023_10_19_10.13.17.jpg

2023_10_19_10.13.52.jpg

И се добавя 15€ такса обслужване. Иначе самата услуга ми напомня на Уиз Флекс - безплатно имаш възможността да смениш полета като доплащаш разликата в цената (ако има такава).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, iMari каза:

 

При избор на документ най-отдолу излиза Government - issued ID.

Screenshot_20231019-101331.png.e48e71f3e25c1f1e62e4079b6c3d2b39.png

 

Миналата седмица купувах билетите, може би е съвсем ново.

Най-добре да сложите предварително данните в трип акаунта. Или пък да се чекират в първите няколко секунди след като отвори безплатното чекиране. 😄Ей, на маймуни ни правят. 😛

Да, ама опцията за ID я няма на декстоп версията. Сложих я от приложението на английски - после при смяна на френски език излиза "piece d'idebntite emise rar les autorites", което преводача казва, че е "документ за самоличност, издаден от властите". Верно на маймуни ни направиха :)

Връзка към коментар

Такааа, купих си и аз билети преди малко от френския трип. Идея нямам откъде ми имат данните от паспорта, явно от преди. При покупка никъде нищо не ми искаха. Да, но вторият човек този път е с друго име, ама накрая се оказа с номер на паспорт на човек, с който съм пътувала преди. :smile3:
И се появи щастливото съобщение, че ще ни чекират безплатно в първата възможна минута. Как да е, успях да анулирам това безплатно чекиране. Дано със слабите ми познания по френски не съм анулирала нещо друго. 
Все още си виждам резервацииите в сайта на райън. След пет минути вече иска верификация.
Тъпото е, че купувах двупосочно билети, а ми ги разби на две резервации. А така не е ок, ако правят промени.

Връзка към коментар
преди 19 минути , iMari каза:

Може ли скрийншот, от къде точно го направи? 

Влязох в резервацията и там на Assistance enregistrement имаше зелен бутон с нещо си, като отворих и видях записания паспорт на пътник №2 и невъзможността той да се смени, анулирах услугата. Това е обратимо и може пак да се активира. В момента вече е деактивирана..

 

394007947_664809939118138_6784387249147515771_n.jpg.eae2998a402471a5a5aad4fc3604a110.jpg

 

 

Между другото,  тук може да се добави и резервация за салон. Не знам колко е читав в Неапол, но за други места може и да е ок.

 

20231019_132118.jpg.c2d903266e34f05a7b0bc433af039240.jpg

 

20231019_132158.jpg.3c773ef234efa7b1a00aa48715f1b063.jpg

Редактирано от Argentique
  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Аз да попитам дали някой е имал подобен казус - купих 11 броя билети за една отсечка през jetcost.de - lastminute.de и още няколко други билети по други отсечки с една и съща карта. Минаха поне 15 дни от тогава, но нямам осчетоводени изобщо толкова транзакции. Имам получени PNR за всички резервации. Не мога да кажа дали наличността ми е намаляла, защото не съм сигурна колко точно имам преди това.. Дали ще се осчвтоводят с някакво закъснение и дали има повод за притеснения да ми канселират резервациите?

Връзка към коментар
преди 4 часа, Pepi Popova каза:

Аз да попитам дали някой е имал подобен казус - купих 11 броя билети за една отсечка през jetcost.de - lastminute.de и още няколко други билети по други отсечки с една и съща карта. Минаха поне 15 дни от тогава, но нямам осчетоводени изобщо толкова транзакции. Имам получени PNR за всички резервации. Не мога да кажа дали наличността ми е намаляла, защото не съм сигурна колко точно имам преди това.. Дали ще се осчвтоводят с някакво закъснение и дали има повод за притеснения да ми канселират резервациите?

Колкото повече билети, толкова повече възможности за проблеми. Не случайно туристическите агенции имат високи калкулирани цени на полети и не само. 

Връзка към коментар
На 16.10.2023 г. в 21:08, Argentique каза:

В приложението на trip.com във френската версия може да се хвърли око.

Ако се вземат от там билети на Aegean- след това как се процедира? Резервацията се добавя в акаунта в Aegean, за да се извърши чекиране после или.....?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.