Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

На мен ми дръпнаха парите три дни след покупката на билетите. Имах веднага ID и PNR код. За съжаление, после ми дръпнаха парите още веднъж (но поне вече ми ги върнаха от банката, след три седмици!). Онлайн чекиране за Вуелинг от София не може да се направи , направо на летището отиваш с личната карта или паспорт на гишето.

Връзка към коментар

Аз явно съм от идиотите и въобще не мога да се ориентирам там и да си намеря нещо супер евтинджос. Имам МАестро карта и не мога да се възползвам. Ха ха ха ха.

Ха, ха, ха. И при мен е нещо подобно. Принципно се старая да избягвам разни посредници, особено съмнително евтини, но вече няколко пъти като видя нещо в темата, влизам за проба и опит да резервирам и се оказва, че не стига че няма по 1 и 2, а даже в Румбо, въпреки отстъпките за карта и т.н, излиза по-висока цена отколкото директно в сайта на АК.

Редактирано от Georgi_G
Връзка към коментар

Имам въпрос относно курса на превалутиранe лев/евро, когато се купува с Маестро в Румбo. В деня на покупка на билетите сумата на тяхната цена беше блокирана по картата по курс продава на ПИБ (картата е тяхна). Сега си гледам извлечението от банката, защото останах неприятно изненадана с отрицателно салдо и виждам, че трансзакцията е осчетоводена по много по-висок курс (1,99 лева.) Винаги ли е така или има някъде нещо, което трябва да отмятам в бъдеще, за да се ползва курс продава на моята банка, а не някакъв измислен курс.

Връзка към коментар

Не е измислен курсът. Маестро = Мастъркард и се осчетоводява по техния курс, когато пазаруваш в чужбина.

Виж тук: https://www.mastercard.com/bg/personal/bg/cardholderservices/currencyconversion/faqs.html

 

MasterCard използва щатския долар (USD) като единствена основна валута при всички валутни преобразувания навсякъде по света.

 

Реално, те са конвертирали еврото в долар и са ти продали долари.

https://fibank.bg/bg/valutni-kursove-za-kartovi-transaktsii/page/2109

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар

Не е измислен курсът. Маестро = Мастъркард и се осчетоводява по техния курс, когато пазаруваш в чужбина.

Виж тук: https://www.mastercard.com/bg/personal/bg/cardholderservices/currencyconversion/faqs.html

 

Реално, те са конвертирали еврото в долар и са ти продали долари.

https://fibank.bg/bg/valutni-kursove-za-kartovi-transaktsii/page/2109

И при ДСК ли е така, моето маестро е от там?

Връзка към коментар

Извинявам се, ако този въпрос е задаван преди.

Някой купувал ли е билет на трето лице? При купуване на билет от rumbo не иска име на картопритежателя. (Искам с моята карта да купя билет на друг, аз няма да пътувам с него.) Доколкото разбирам от условията, ако посоча моите данни за контакт би трябвало да мога да купя билета.

Връзка към коментар

Купих билети за раян през румбо днес. Обаче на едната пътничка съм написала презимето вместо фамилията. Към кого да се обърна? И този 24-часов срок за смяна в раян дали мога да го използвам?

Връзка към коментар

И аз съм го правил този номер, не веднъж, но не с Раян. При мен мина без проблеми, така или иначе това име е вярно и съществува на документа. Не му мисли.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извинявам се, ако този въпрос е задаван преди.

Някой купувал ли е билет на трето лице? При купуване на билет от rumbo не иска име на картопритежателя. (Искам с моята карта да купя билет на друг, аз няма да пътувам с него.) Доколкото разбирам от условията, ако посоча моите данни за контакт би трябвало да мога да купя билета.

Лично съм купувала на сина ми и е нямало проблем. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Трябва да купя 4 еднопосочни билета с Ryanair и през rumbo.es ми излизат доста по-евтини. Никога досега обаче не съм ползвал сайта. Като се закупят, веднага ли се появяват в сайта на Раян и ако не се появят какво се случва? Много се двоумя дали да рискувам от там да купувам.

Редактирано от Христиан
Връзка към коментар

Веднага се появяват, не се притеснявай. Единствено ще трябва по PNR да си намериш билетите и да смениш имейл адреса с твоя, тъй като след резервация през Rumbo, мейлът на резрвацията е служебен от Rumbo. Ние си купихме билети до Castellon с Раян през Румбо  45€, при редовна 90, така че "риск" няма ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А някаква регистрация в rumbo.es трябва ли или не е необходима?

Не. Единственото което трябва да направиш след покупката е написано от chandni. Колко отстъпка ти дава?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не. Единственото което трябва да направиш след покупката е написано от chandni. Колко отстъпка ти дава?

 

От 4 билета общо спестявам 50 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз да питам, беше коментирано някъде, но темата е прекалено дълга. Как после става добавянето на багаж, влизаш си в акаунта и добавяш ли? И така добавен не е ли по-скъп? И при wizz ли е така?

Връзка към коментар

При Раян не мисля, че има разлика кога ще добавиш багажа - в Румбо или после на сайта на Раян - единствено на летището ще е по-скъпо. За Wizz не мисля, че е рентабилно да се минава през Rumbo, тъй като с отстъпката, цената пада до цените с Discount club - не повече.  По този начин хем "гърмите патроните" в Rumbo, хем нямате дискаунт клуб карта. При закупуване на 2 двупосочни билети и дискаунт клуб от сайта на Wizz, цената на клубната карта се избива и билетите идват с 20-ина лв  по-евтини отколкото без дискаунт.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Веднага се появяват, не се притеснявай. Единствено ще трябва по PNR да си намериш билетите и да смениш имейл адреса с твоя, тъй като след резервация през Rumbo, мейлът на резрвацията е служебен от Rumbo. Ние си купихме билети до Castellon с Раян през Румбо  45€, при редовна 90, така че "риск" няма ;)

 

А задължително ли е да се сменя мейла? Аз не съм сменял и нямаше проблем

Връзка към коментар

Аз при Ryan добавих багажа после, през мобилното приложение. За добавяне на багаж - така беше по-евтино отколкото през сайта на Ryan. Но не си спомням при самото закупуване на билетите какви бяха цените за багажа.

Връзка към коментар

А задължително ли е да се сменя мейла? Аз не съм сменял и нямаше проблем

Не, че е задължително, но като сменят часовете на полета, както направиха при нас, е хубаво да могат да те намерят и уведомят...  ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не, че е задължително, но като сменят часовете на полета, както направиха при нас, е хубаво да могат да те намерят и уведомят...  ;)

 

Ами мене ми писаха, за евентуална промяна, но на мейла, с който купих билетите   :blink:

Но ясно, ще имам предвид  :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.