Прескочи до съдържание

Резервация в Rumbo/Bravofly/Volagratis - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

Някой може ли да ми каже от къде точно трябва да сменя имейла? Успях да добавя полетите без проблем.

Редактирано от Христиан
Връзка към мнение

Отиваш на Manage, избираш полета, горе в дясно избираш Manage booking и после update contact details.

 

Ами стои си ми моя имейл, а не тези служебните, които дават от Rumbo. Много странно, оставям го така, а пък до последно ще си следя за промени. Важното е, че ги вкарах в сайта. :)

Връзка към мнение

Някой, който е резервирал с budgetair (конкретно с италианската версия имам проблем), колко време след плащането си получихте потвърждението и PNR-а на мейла? 

 

Днес платих два билета от Чампино до София с Раян за февруари догодина (имаше намаление с 15€), плащането с Маестро мина (3-то в рамките на месец) и ми изписа "Поздравлния... до 30 минути трябва да получите потвърждение на имейла", Само че минаха много по 30 минути, а потвърждение, както и какъвто и да е мейл от тях липсва. Опитах да звънна на телефона, който ми изписаха на края на резервацията - +31 23 517 6389 през Viber out, тъй като не знам дали не е импуслен, но ми декламира някакво автоматично съобщение на италиански, след което връзката прекъсва. Пратих им и мейл през формата за контакт на сайта, на който уж трябва да ми отговорят до 3 дни, но да видим. Някой имал ли е подобен опит с тях?

 

П.С. Пробвах да се свържа и със съпорта на Раян, за да проверя дали имам резервация, но ме отсвириха да търся budget.

Връзка към мнение

До 24 часа може да се забави издаване на билета. Ако няма никакъв мейл, не е изключено да е сбъркан в резервацията .

Сайтът е по-читав от румбо, за който е и тази тема.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за информацията. 

 

Да, знам, че е за румбо, но понеже нямаше отделна тема за тях, а и тук в общи линии освен Румбо, се коментират и останалите подобни сайтове, към които и rumbo препраща, затова реших да задам и въпроса си тук. Мейлът със сигурност не е сгрешен, имам си скрийншот от потвърждението на последна страница след плащането, че confirmation-a ще бъде изпратен на ххх@ххх.хх имейл и грешка няма.

 

Не знаех, че може да се забави 24 часа издаването на билета и понеже на техния сайт пишеше ако до 30 минути не се получи да се звъни на телефона, затова реших да попитам. Ако преценят мпдераторите, нека преместят мненията за budget в друга тема.

 

 

 

P.S. Потвърждението пристигна, полетът е добавен в Раян еър акаунта.  Всичко е наред.  :)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Няколко въпроса за Румбо и Раян.

1. Като пътувам само с ръчен багаж, в Румбо/билети за Раян, избирам ли - "0 - Sin maletas: 0,00 €  Cambiar equipaje", или не избирам нищо?

2. От темата разбрах, че след резервацията в Румбо, влизам в сайта на Раян и си намирам билетите по кода получен от Румбо? Между другото не можах да видя къде им е търсенето и намиране на резервация по номер, ако не съм логнат?

3. След като вляза в резервацията и си сменя мейла(който съм получил от Румбо) с моя, ако пиша този от регистрацията ми в Раян, дали това означава, че след като си вляза в профила в Раян ще видя и останалите си резервации, правени директно в сайта. 

Редактирано от Georgi_G
Връзка към мнение

Няколко въпроса за Румбо и Раян.

1. Като пътувам само с ръчен багаж, в Румбо/билети за Раян, избирам ли - "0 - Sin maletas: 0,00 €  Cambiar equipaje", или не избирам нищо?

2. От темата разбрах, че след резервацията в Румбо, влизам в сайта на Раян и си намирам билетите по кода получен от Румбо? Между другото не можах да видя къде им е търсенето и намиране на резервация по номер, ако не съм логнат?

3. След като вляза в резервацията и си сменя мейла(който съм получил от Румбо) с моя, ако пиша този от регистрацията ми в Раян, дали това означава, че след като си вляза в профила в Раян ще видя и останалите си резервации, правени директно в сайта. 

 

1. Системата не ти дава да не избереш нищо. Избираш това, което е 0.00€ 

2. Намираш ги по PNR код-а и служебния имейл който ти дават.

3. На мен лично не ми се налагаше да променям мейла си. Стоеше си моя, а не този от Румбо.

Връзка към мнение

Сигурен съм, че беше дискутирано, но не мога да намеря къде. Въпросът е през всички тези сайтове с отстъпки за определени картодържатели, може ли да се букват мултисити билети? Ако може, къде? Съща така, къде са актуалните отстъпки - имам VISA, Diners, Debit MasterCard, Maestro и дори една дебитна VISA Electron...

Връзка към мнение

Взех два Ryan-ски билета за Милано през Септември през rumbo.es и платих с Maestro. Получих ID booking и гледам, че са ми блокирали пари от картата, но нямам мейл. Какво правя?

Редактирано от digitalpr
Връзка към мнение

Изчакай. Имейл ще получиш с PNR код и с мейл, с който да се логнеш в сайта на раян. Има и още 2 варианта. Единият е мейл с оправдание че цената се е дигнала и ако до 24 часа не се свържеш с тях ще канселират билета и върнат парите. Вторият вариант е обаждане по телефона заради същото... Цената се била вдигнала. Така че си на стенд бай за момента.

Връзка към мнение

Било го пратило в спама :) Имам код и мейл. Логвайки се в сайта на Ryan с тях виждам резервацията, това достатъчно ли е? Все още не мога да се check in-на, защото има повече от 7 дни до полета.

Връзка към мнение

Било го пратило в спама :) Имам код и мейл. Логвайки се в сайта на Ryan с тях виждам резервацията, това достатъчно ли е? Все още не мога да се check in-на, защото има повече от 7 дни до полета.

Check-in на Ryanair отваря 30 дни преди полета, но през първите 23 дни си плащаш за избор на място. В последните 7 дни се чекираш с възможност за избор на място срещу заплащане или служебно определно без заплащане.

Връзка към мнение

Достатъчно е, само си коригирай мейла в резервацията, за да могат да те уведомят от Раян при промяна в полетното разписание.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чеквам из темата голямо чудене е имало за добавяне на багаж. Не знам дали е нещо ново, но си купих билет на Air Asia през rumbo.es и имаха директно опция за добавяне на багаж при закупуването. (50 цента повече от сайта на авиокомпанията, но вече по принцип е по-скъпо добавянето на багаж по-късно) Парите също са ги изтеглили, сега остава и някой слънчев ден да дойде резервацията.  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не откривам никъде в сайта на Bravofly.fr e-mail за контакт с тях. Само телефони има. Звънях на британския номер, но ми казаха да се свържа с френския кол център, защото резервацията ми е от френската версия и те нямат достъп. Звъннах, но говорят само на френски и нищо не разбирам. Някой ако знае техен мейл, моля да го  напише.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Не откривам никъде в сайта на Bravofly.fr e-mail за контакт с тях. Само телефони има. Звънях на британския номер, но ми казаха да се свържа с френския кол център, защото резервацията ми е от френската версия и те нямат достъп. Звъннах, но говорят само на френски и нищо не разбирам. Някой ако знае техен мейл, моля да го  напише.

Обади се напълно безплатно по Скайп на +44 800 083 4000.

 

На този английски номер съпорта има достъп до резервациите от всички езикови версии на Bravofly / Rumbo / Lastminute / Volagratis.

 

Ползвам го постоянно и винаги ми вършат работа, независимо откъде точно е купуван билета.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

А пък аз ги зачерквам за air asia билети, 10 спестени евро, два дни нерви, накрая поредният индийски дебил от съпорта ми обясни, че няма да ми добави резервацията, за да си добавя неща, да се оправям с агента. Изглежда аз съм единственият отрязан, като чета темата, жени като им пишат им добавят резервацията.  :lol:

Връзка към мнение

А пък аз ги зачерквам за air asia билети, 10 спестени евро, два дни нерви, накрая поредният индийски дебил от съпорта ми обясни, че няма да ми добави резервацията, за да си добавя неща, да се оправям с агента. Изглежда аз съм единственият отрязан, като чета темата, жени като им пишат им добавят резервацията. :lol:

ааа и на мен не искаха в началото, ама аз се правех, че не разбирам и продължавах да ги карам да ми добавят резервацията, и накрая само и само да ме разкарат направиха каквото искам
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.